Ubytování OMD Obrázek0
Ubytování OMD Obrázek1
Ubytování OMD Obrázek2
Ubytování OMD Obrázek3
Ubytování OMD Obrázek4
Ubytování OMD Obrázek5
Ubytování OMD Obrázek6
Ubytování OMD Obrázek7
Ubytování OMD Obrázek8
Ubytování OMD Obrázek9
Ubytování OMD Obrázek10

Sultanáty a emiráty

Omán
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Program

Dubaj - velkolepé budovy světa • Abu Dhabi - hlavní město emirátů a největší mešita • Salála - město oáza • Burj Khalifa - nejvyšší mrakodrap na světě • Lost Chamber - obří akvárium v ​​hotelu Atlantis • ostrov „Palma“ - architektonický sen • Dubai Mall - největší nákupní centrum na světě • Nazvá - obrovská pevnost v oáze • Maskat - památky hlavního města Ománu • kadidlová stezka • pláž Mughsail - oceánický gejzír • pro zájemce týdenní pobyt u moře v Salále


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Ománu (letiště v Salále, možnost mezipřistání). Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v Salále (nebo okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.


Den 2
Po snídani vystěhování. Následně se vydáme na východ, do země kadidla. Prohlídku začneme návštěvou města Takab, které bylo kdysi vesnicí obchodující se sardinkami. Dnes je to město u Indického oceánu, nad kterým se tyčí dobře zachovalá pevnost. Po procházce přejedeme do Khor Rori, kde se nachází ruiny Samharamu - bývalého hlavního města, známého od Levanty po Orient díky obchodování s kadidlem. Během cesty k dalšímu bodu budeme míjet nádherné scenérie hor sestupujících do moře, znova a znova protínajících koryta periodických řek. Okolí obrůstá různými kadidlovými stromy a baobaby. Dojedeme až do Mirbatu, kdysi hlavního městského centra oblasti Dhofar, ve kterém se dochoval labyrint uliček a nádherné příklady starých budov. Následně návrat do Salály. Zastávka na fotografování u architektonické ikony města - mešity sultána Kábúse. Během cesty k mešitě budeme míjet bujné městské zahrady. Projedeme také kolem paláce Al Husn a navštívíme orientální pohádkově barevný trh - Souk Al Haffah. Přejezd na letiště v Salále a přelet do Dubaje/Šardžá. Přejezd do hotelu v Dubaji/Šardžá, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 140 km)


Den 3
Po snídani přejedeme do nových čtvrtí Dubaje. Navštívíme Marinu - čtvrť s nejvyššími apartmány na světě. Pro zájemce možnost plavby jachtou kanály mezi mrakodrapy - nejlepší možnost obdivování této čtvrti (za poplatek cca 30 USD/os.). Zastavíme také u moderní pláže JBR, ze které lze vidět jeden z nejnovějších divů města - ostrov Bluewaters a nejvyšší ruské kolo světa Ain Dubai. Následně se vydáme na slavné souostroví uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy - Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází luxusní hotel Atlantis. Navštívíme v něm obrovské akvárium „Lost Chambers”, ve kterém žije cca 65000 zvířat. Na pevninu se vrátíme magnetickým vláčkem Mono Rail, z něhož lze dobře vidět panorama ostrova „Palm Jumeirah“ a jeho budovy. Přejedeme také na pláž Jumeirah, kde bude příležitost ověřit si teplotu vody v Perském zálivu, ale i čas na fotografování jedné z nejznámějších ikon města - hotelu Burj Al Arab (slavné plachetnice) - prvního 7* hotelu na světě. Navštívíme také komplex Madinat Jumeirah, nazývaný „dubajskými Benátkami“. Následně přejedeme do největšího nákupního centra na světě - Dubai Mall, ve kterém se projdeme kolem největších atrakcí, mimo jiné: akvária, kostry dinosaura, vodopádu. Uvidíme také slavné dubajské „tančící“ fontány a vyjedeme na vyhlídkovou terasu nejvyššího mrakodrapu na světě - Burj Khalifa. Návrat do hotelu v Dubaji/Šardžá, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 4
Po snídani a vystěhování přejezd do Abu Dhabi, hlavního města Spojených arabských emirátů. Během prohlídky navštívíme důležité místo tohoto města - mistrovské dílo islámské architektury, Velkou mešitu šejka Zayeda, lesknoucí se bílým mramorem a třpytící se barvami drahých kamenů. Následně přejezd do přepychového prezidentského paláce Qasr Al Watan, který je odrazem emirátského bohatství a zároveň poctou arabskému dědictví. Během projížďky promenádou Corniche budeme míjet nádherné zahrady a velkolepé mrakodrapy stojící v místě, kde se ještě před půl stoletím žilo ve stanech. Navštívíme také trh s datlemi ležící ve východní části ostrova. Poté zastavíme u slavného Louvre Abu Dhabi - největšího muzea na Arabském poloostrově, jehož kopule okouzluje odvážným řešením a lehkostí konstrukce. Následně se vydáme do města Al Ajn ležícího na emirátsko-ománské hranici. Ubytování v hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 300 km)
Upozornění! Qasr al Watan je oficiálním palácem prezidenta Spojených arabských emirátů. To znamená, že někdy z důvodů, které kancelář nemůže ovlivnit, může být návštěvníkům nedostupný. V tomto případě nabízíme návštěvu jiného objektu.
Tento den možnost návštěvy zábavního parku Ferrari World (za poplatek cca 95 USD/os.). Zájemci o tuto nabídku se již neúčastní další prohlídky města, návrat do hotelu se skupinou. 


Den 5
Po snídani a vystěhování přejezd do centra na prohlídku města, kde uvidíme přírodní oázu datlovníků a navštívíme velbloudí trh. Následně přejezd k emirátsko-ománské hranici. Po překročení hranice přejezd oblastí Az Zāhir k hradu Jabreen. Tento dobře zachovalý objekt je znám díky své kráse a zajímavým interiérům: navštívíme soukromé apartmány vládce, hospodářskou místnost, stejně jako části sloužící na obranu. Po prohlídce hradu zastavíme na fotografování u impozantně velikého hradu v Bahli (seznam UNESCO). Následně dojezd do města Nazva - prohlídka města, které bylo hlavním městem Ománu ještě před příchodem islámu. Uvidíme zde jednu z nejstarších pevností v zemi, se sedmi studnami a obrovskou kruhovou věží, ze které se rozprostírá nádherný výhled na zelené okolí. Navštívíme také slavné místní řemeslné tržiště (volný čas). Následně přejezd do Maskatu. Než dojedeme, zastavíme na krátkou procházku vesnicí Birkat Al-Mawz postavenou ze sušené hlíny. Přenocování v Maskatu (nebo okolí). Večeře (fakultativně). (Trasa cca 320 km)


Den 6
Po snídani projedeme nádhernými čtvrtěmi města k Velké mešitě sultána Kábúse - jež je náboženským centrem města a jedním z nejkrásnějších objektů islámské architektury na Arabském poloostrově (při vstupu do mešity je nutností mít skromné ​​šaty, šátek na hlavu, dlouhé kalhoty a zakrytá ramena). Následně navštívíme Královskou operu v Maskatu postavenou na příkaz sultána Kábúse - budova udržovaná ve stylu arabské architektury je se svou zlato-červenou barvou jedním z technologicky nejpokrokovějších divadel na světě. Následně navštívíme slavné muzeum Bait Al-Zubair se sbírkami představujícími kulturu a dědictví Ománu. Poté dojdeme k paláci sultána Qasr Al-Alam. Následně přejedeme do jedné z nejkrásnějších čtvrtí Maskatu - Muttrah, projdeme se promenádou, na níž se nachází největší butiky a značkové obchody. Poté půjdeme na místní trh (Muttrah Souk) plný různých výrobků od zeleniny, ovoce a koření až po kůži, šperky, parfémy a koberce. Návštěvu zakončíme procházkou starým městem. Cestou uvidíme z vnějšku portugalské pevnosti al-Džalali a al-Mirani. Návrat do hotelu v Maskatu (nebo v okolí), večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 200 km)


Den 7
Po snídani a vystěhování přejezd na letiště v Maskatu, přelet do Salály. Po příletu přejedeme na pláž Mughsail, na které budeme nejen fotografovat velkolepé panorama skal strmě vyrůstajících přímo z Indického oceánu, ale zároveň budeme mít příležitost vidět neobvyklé gejzíry tryskající mořskou vodu. Následně návrat do hotelu v Salále, volný čas; večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 50 km)
 

Den 8

Vystěhování z hotelu (odhlášení z hotelu do 10:00 hodiny) a transfer na letiště v Salále. Odlet do Polska.
Pro klienty, kteří si prodloužili pobyt - transfer do vybraného hotelu. 
Pro zájemce existuje za příplatek možnost prodloužit svou dovolenou o týdenní pobyt v hotelech v Salále. Popisy hotelů v sekci „Pobyt v Ománu“ a v rezervačním systému.


Upozornění k programu
- Program je rámcový. Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Čas odletu/příletu se může změnit. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady
- Nejlépe směnitelnou měnou na místě je americký dolar (USD). Akceptovány jsou bankovky vydané po roce 2014 - barevné s ochranným proužkem.
- Elektrické zásuvky ve většině hotelů vyžadují adaptér.
- Při vstupu do některých objektů je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a pro ženy dlouhé sukně (ke kotníkům), halenky zakrývající ruce (k zápěstí) a šátky jako pokrývky hlavy.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky, např. Ramadán 10.3. - 8.4.2024) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

K dispozici pro hosty

V areálu hotelu se nachází především: restaurace, bar, recepce, trezor.

Ubytování

Hotely se standardem odpovídajícím ***/**** podle hodnocení organizátora (celkem 7 zahájených hotelových nocí).

Catering

Snídaně a za příplatek večeře (v uvedené dny, obvykle v hotelových restauracích); nápoje k večeři za příplatek.

.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč