Ubytování INK Obrázek0
Ubytování INK Obrázek1
Ubytování INK Obrázek2
Ubytování INK Obrázek3
Ubytování INK Obrázek4
Ubytování INK Obrázek5
Ubytování INK Obrázek6
Ubytování INK Obrázek7
Ubytování INK Obrázek8
Ubytování INK Obrázek9
Ubytování INK Obrázek10
Ubytování INK Obrázek11
Ubytování INK Obrázek12
Ubytování INK Obrázek13
Ubytování INK Obrázek14
Ubytování INK Obrázek15
Ubytování INK Obrázek16
Ubytování INK Obrázek17

Tamil Nadu a Kerala - něco pro duši, něco pro tělo

Indie - Mahábalípuram
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování v hotelech *** podle místní kategorie (13 nocí v hotelu: v Mahaballipuram - 3 noci, v Pondicherry - 1 noc, v Thanjavur - 1 noc, v Madurai - 1 noc, Periar - 1 noc, v Allepey na lodi - 1 noc, v Cherai - 2 noci, Ooty (1 noc), Mysore - 1 noc, Bangalore - 1noc).
Pokoje s možností přistýlek, s klimatizací ​​nebo stropním ventilátorem.
Strava: snídaně, oběd a večeře (podle programu zájezdu).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Čennaí,  Bengalúr - Varšava (s přestupem), letištní taxy, ubytování: 13 nocí v hotelech, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování dle programu: snídaně, obědy a večeře, služby polského průvodce, turistický program (viz níže), 1 láhev vody/os./den, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky, obsluhu skupiny v systému Tour Guide (cca 250 USD/os., povinný poplatek průvodci), osobní výdaje, další jídla a nápoje, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD/os.) a fakultativní výlety.

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Tamil Nadu i Kerala, coś dla ducha, coś dla ciała

Fakultativní výlety: ukázka bojového umění (cca 17 USD/os.).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky byly uvedeny ke dni 28.2.2023 a mohou být změněny.

Program

Svatá místa Káňčipuram a Mahábalípuram • Thanjavur - bývalé hlavní město říše • Alleppey - plavba ve stojatých vodách zelené Keraly • opalování v Cherai • Nilgiri Blue - přejezd historickým vlakem • Coonoor - čajové zahrady • Maisúr - město paláců • multikulturní Kóčin • koloniální Pondicherry

Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2,5 hodiny před plánovaným odletem letadla. Let pravidelnou linkou na trase Varšava - Čennaí (s přestupem). Odlet z Varšavy, přestup na jednom z mezinárodních letišť. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Přílet do Čennaí. Po vízové a pasové kontrole přejezd do Mahábalípuram, ubytování v hotelu a odpočinek po cestě. Po snídani se vydáme na prohlídku Káňčipuram - chrámového města, jež je považováno za kolébku jižní sakrální architektury. Jedno ze sedmi posvátných měst v Indii. Nachází se zde velkolepý chrám Kailasanatha vytesaný ve skále - největší chrám ve městě, postavený na počest Šivy, který skrývá Síň tisíce sloupů. Káňčipuram je také známým centrem výroby hedvábí. Navštívíme manufakturu, ve které je tkáno například sárí. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 140 km)

Den 3
Po snídani prohlídka Mahábalípuram - malého letoviska nacházejícího se nad oceánem. Kdysi vzkvétající přístavní město, dnes malá rybářská vesnice, jejímž největším lákadlem jsou skalní památky ze 7. století o neobvyklých velikostech a tvarech, zdobené nádhernými reliéfy. Vesnice leží na malebném pobřeží Bengálského zálivu. Volné odpoledne navrhujeme strávit procházkami po pláži. Návrat do hotelu na večeři. (Trasa cca 20 km)

Den 4
Po snídani přejezd do Pondicherry. Cestou navštívíme městečko Auroville, zvané Městem úsvitu, které se svým charakterem mělo stát mezinárodním centrem přátelství, dnes je místem expedic pro stoupence hnutí New Age. Odpoledne návštěva Pondicherry - dávné francouzské kolonie - města, kde lze stále cítit atmosféru koloniálního rozkvětu. Pondicherry spojuje svou historii se slavným (dnes již nežijícím) bengálským filozofem Šrí Aurobindem. V centru města se nachází meditativní centrum, kam přicházejí lidé z celého světa, aby u hrobu velkého vědce našli klid, oddali se józe a meditaci. Večeře a přenocování v okolí Pondicherry. (Trasa cca 110 km)
 
Den 5
Po snídani návštěva chrámu Manakula Vinayagar, věnovaného bohu se sloní hlavou - Ganéša. Následně se vydáme do Thanjavur, které se nachází v deltě posvátné řeky Kávérí. Cestou navštívíme město Chidambaram známé díky jednomu z největších chrámů šivaismu. Tento soukromý chrám patří do jedné z bráhmanské kasty a je věnován bohu Šivovi, jde zde uctíván jako Bůh tance. Večeře a přenocování v okolí města Thanjavur. (Trasa cca 200 km)

Den 6
Po snídani prohlídka Thanjavuru - starého hlavního města vládců říše Chola. Nad oblastí se tyčí chrám Brihadisvara, postavený v 11. století. Je to posvátná budova pyramidálního tvaru, stojící na obrovském nádvoří, obklopená menšími kaplemi. V jeho architektuře vyniká monumentální věž, interiér je zdoben čtyřmetrovým lingamem, falickým symbolem boha Šivy. Přejezd do Madurai, starověkého vědeckého centra, jež se datuje do 5. století př. n. l. Město je postaveno na půdoryse lotosového květu. Legenda říká, že božský nektar proudící z vlasů boha Šivy dal městu jeho starověké jméno Madhurapuri, čili „Země nektaru“. Za největší poklad města je považován chrám Sri Meenakshi, který je místem uctívání manželky Šivy. Večeře a přenocování v okolí Madurai. (Trasa cca 190 km)

Den 7
Po snídani přejezd malebnou krajinou s plantážemi kardamonu, kakaa, zeleného pepře a ořechů. Opustíme stát Tamil Nadu a vjedeme do zeleného Kerala, kde navštívíme plantáž koření. Volný čas v Kardamonových horách. Večer pro zájemce ukázka jiho-indického starověkého bojového umění Kalaripayattu (za poplatek). Večeře a přenocování v okolí Periyar. (Trasa cca 150 km)

Den 8
Po snídani přejezd do Alleppey. Několikahodinová plavba po kanálech a stojatých vodách Keraly. Je to skvělá příležitost k obdivování malých ostrůvků, malebné krajiny a nedotčené přírody. Během plavby bude servírován oběd s místními lahůdkami připravenými posádkou bárky. Plavba je jednou z největších atrakcí Keraly a je nejlepším způsobem, jak v atmosféře klidu a relaxace poznat tradice a způsob života místních obyvatel. Všechny bárky jsou vybaveny pokoji s koupelnami. Večeře a přenocování na bárce. (Trasa cca 150 km)

Den 9
Snídaně na lodi. Následuje vylodění v Alleppey a přejezd do města Kóčin, jež je důležitým přístavem pro obchodování s kořením. Je židovským městem s více než tisíc let starou historií. Kóčin si zachovalo své původní kouzlo města, do něhož přicházeli mořskou cestou obchodníci z dalekého západního světa. Hledali zde drahý pepř a přenechávali jim tak své tradice a zvyky. Dodnes lze zde najít portugalské, holandské, židovské a britské vlivy. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Františka, židovskou synagogu a palác Mattancherry, postavený Portugaly. Večer ukázka klasického indického tance Kathakali. Přejezd do hotelu v okolí Cherai, večeře. (Trasa cca 100 km)

Den 10
Snídaně. Volný čas k opalování. Možnost využití ájurvédské masáže. Návrat do hotelu na večeři.

Den 11
Brzká snídaně a vystěhování. Transfer ve směru Coonoor na historickou stanici úzkorozchodné železnice Nilgiri Blue Mountain Railway (1839 m n. m.). Projedeme se malebnou trasou mezi zelenými kopci, čajovými plantážemi a horami Nilgiri. Železnice byla postavena na konci 19. a počátku 20. století britskými pěstiteli. Původně byla využívána k přepravě čajových lístků, dnes je to jedna ze tří starých horských malebných železničních cest v Indii (další dvě jsou umístěny v Shimla a Darjeeling). Následně přejezd do hotelu v okolí Ooty. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 260 km)

Den 12
Snídaně, vystěhování a procházka čajovou zahradou v okolí Ooty. Poté přejezd do města Maisúr. Do oblasti Karnátaka vjedeme přírodní rezervací Madumalai a Národním parkem Bandipur. Po příjezdu do Maisúr návštěva královského paláce Vodejarů, přestavěného v letech 1911-1912 (předchozí vyhořel v roce 1897 během svatebního obřadu). V paláci stále žijí potomci královské rodiny. Večeře a přenocování v okolí Maisúru. (Trasa cca 170 km)

Den 13
Po snídani vystěhování a další prohlídka města Maisúr. Vydáme se na ostrov Srirangapatna na řece Kávérí, kde své sídlo umístil sultán Tipú. Navštívíme letní palác, jednu z mála dochovaných staveb na ostrově po invazi britských vojsk v roce 1799. Následně se vydáme do Shravanabelagola, které je jedním z nejvýznamnějších center džinismu v Karnátace. Uvidíme zde nádhernou sochu Lorda Bahubali postavenou v 10. století. Jedná se o nejvyšší monolitickou sochu na světě. Abychom se k ní dostali, musíme vylézt na 150 metrů vysoký kopec, ze kterého je nádherný výhled na okolní krajinu. V roce 2007 byla socha uznána lidmi z Indie prvním ze 7 divů Indie. Večeře a přejezd na letiště. (Trasa cca 230 km) Odlet z Bengalúru a let pravidelnou linkou do Varšavy (s přestupem na jednom z mezinárodních letišť).

Den 14
Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
Ve dnech 24. - 27. 1. mohou být některé z atrakcí v Indii uzavřeny z důvodu státního svátku Dne republiky.
Od 9.11.2016 přestaly být bankovky s nominální hodnotou 500 („staré“ 500 rupií) a 1000 rupií zákonným platidlem v Indii. Byly zavedeny do oběhu „nové“ bankovky 500 rupií a 2000 rupií.
Upozornění: během zájezdu INK malá dostupnost dvojlůžkových pokojů typu twin (s oddělenými postelemi).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Výlety v okolí

Ukázka bojového umění kalaripayattu
Ukázka jiho-indického starověkého bojového umění Kalaripayattu, jehož původ sahá až do 3. století př. n. l. Rozmanitostí a formou techniky připomíná čínské wushu. Cena cca 17 USD/os.

Víza - informace pro prodejce

Vízum do Indie
Všichni občané ČR (kromě držitelů diplomatických pasů ČR) potřebují ke vstupu do Indie, k tranzitu a k vycestování z Indie platné indické vízum. Indické vízum lze získat buď v klasické formě vízového štítku vylepovaného do cestovního dokladu příslušným zastupitelským úřadem Indie nebo za určitých podmínek formou elektronickéhovíza (tzv. e-VISA)  obdrženého emailem. Vízum si musí občan ČR obstarat ještě před odjezdem do Indie, obdržet jej až při příjezdu na hraničním přechodu není možné.

Více informací najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/indie/cestovani/visa.html

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.2 Kč