Ubytování WTM Obrázek0
Ubytování WTM Obrázek1
Ubytování WTM Obrázek2
Ubytování WTM Obrázek3
Ubytování WTM Obrázek4
Ubytování WTM Obrázek5
Ubytování WTM Obrázek6
Ubytování WTM Obrázek7
Ubytování WTM Obrázek8
Ubytování WTM Obrázek9
Ubytování WTM Obrázek10
Ubytování WTM Obrázek11

Toskánsko My Love - pro pohodlné

Itálie - Toskánsko - Florencie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Program

Itálie - Toskánsko My Love - 10 dní • Pienza, Moltalcino - jedinečná krajina Val d’Orcia • Florencie - historie renesančního umění • Pisa - Náměstí zázraků a námořní minulost • Siena - sv. Kateřina a koňský dostih Palio • ostrov Elba - vzpomínka Napoleona Bonaparteho • San Gimgniano - středověký Manhattan • Sovana • Pitigliano • Sorano - etruská minulost 


Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Pozdě večer příjezd do hotelu v okolí města Udine, přenocování (tento den není v hotelu večeře). Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 950 km) 


Den 2
Po snídani přejezd do okolí Florencie, do Luccy, města známého díky jedinečnému římskému amfiteátru a slavnému skladatelovi Puccinimu. Návštěva historického centra města. Následně přejezd do hotelu v okolí Montecatini Terme, večeře a přenocování. (Trasa cca 390 km)


Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do města Piombino, odkud se vydáme na ostrov Elba nazývaný perlou Tyrhénského moře. Přejezd do největšího města na ostrově Portoferraio, kde navštívíme Villa dei Mulini, která byla sídlem Napoleona Bonaparteho během exilu. Následně volný čas. Přejezd trajektem do města Piombino. Návrat do hotelu v okolí Montecatini Terme, večeře a přenocování. (Trasa cca 390 km)


Den 4
Po snídani přejezd do městečka Pisa. V programu mimo jiné: návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) s katedrálou s krásnou mnohaúrovňovou fasádou, prohlídka kruhového Babtisteria (křtitelnice), výjimečného hřbitova Campo Santo a slavné Šikmé věže, čili dávné katedrální zvonice, stavěné téměř 200 let (hřbitov a Šikmá věž - prohlídka zvenčí). Odpoledne přejezd do Pistoie, prohlídka historického centra města, kde navštívíme katedrálu sv. Zenona na náměstí Piazza del Duomo a Palazzo del Podesta. Následně přejezd na ochutnávku regionálních produktů (za poplatek). Tento den není v hotelu večeře. (Trasa cca 150 km)
 

Den 5

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Florencie - města Medicejů. Prohlídku města začneme od Palazzo Pitti, nádherné malířské galerie, kde budeme moci obdivovat obrazy, mimo jiné Raphaela. Následně projdeme slavným mostem Ponte Vecchio k městské radnici Palazzo Vecchio, kde bude možnost fotografovat slavné sochy na náměstí a v Loggi dei Lanzi. Poté budeme pokračovat v procházce do dominikánského kostela Santa Maria Novella, kde uvidíme nádherné fresky Domenica Ghirlandaia, učitele Michelangela. Volný čas. Přejezd do hotelu v Chianciano Terme, večeře a přenocování. (Trasa cca 150 km)


Den 6
Po snídani přejezd do San Gimignano - města soukromých věží, zvaného „středověkým Manhattanem“, které se od středověku nezměnilo. Věže sloužily nejen jako obrana, ale byly také symbolem bohatství a důležitosti majitele. Město San Giminano je také známé díky produkci vynikajícího bílého vína s ořechovou příchutí - Vernaccia. Odpoledne přejezd do středověkého města Siena známého díky světově proslulým dostihům Palio (dostihy na neosedlaných koních). Prohlídka hlavního náměstí Piazza Il Campo, které si do dnešního dne dochovalo svůj charakteristický tvar lastury a gotické katedrály s krásnými mramorovými podlahami. Návrat do hotelu v okolí Chianciano Terme, večeře a přenocování. (Trasa cca 350 km)
 

Den 7
Snídaně a přejezd do oblasti Maremma, kde navštívíme tři slavná města postavená ze sopečného tufu: Sovana, Sorano a Pittigliano. Krásně a výjimečně umístěná města založená Etrusky vyzařují kouzlo a jedinečnou historii. Návrat do hotelu. (Trasa cca 220 km)
Tento den není večeře, doporučujeme toskánský večer (za poplatek).  


Den 8
Po snídani přejezd do Montalcina, města Etrusků a slavného vína Brunello. V programu návštěva historického centra s Palazzo dei Priori, radnicí a slavnou pevností La Racca ze 4. století. Následně přejezd do Pienzy, města papeže Pia II. a známého díky ovčímu toskánskému sýru. Procházka po Corso na náměstí Piazza Pio II. s katedrálou z 15. století. Volný čas. Následně přejezd na ochutnávku místních produktů, včetně sýrů (za poplatek). Večer návrat do hotelu na přenocování. Tento den není večeře. (Trasa cca 150 km)


Den 9
Po snídani přejezd do města Cortona nádherně ležícího na kopci Val di Chiana. Procházka středověkými ulicemi města zvěčněného ve filmu „Pod Toskánským sluncem“. Odpoledne odjezd do Polska. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1400 km)


Den 10
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00).


Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.  

Víza

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření. 

Hotel

Umístění

Hotely **/*** turistické třídy se nacházejí v satelitních městech (30-65 km do centra) na trasách mezi navštívenými městy. Zahájení 8 hotelových nocí: tranzitní ubytování v rámci Itálie/Udine (1), Florencie/Montecatini Terme (4), Chianciano Terme (3).

.
K dispozici pro hosty

Recepce, restaurace nebo bar.

Catering

Kontinentální snídaně (chléb, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (možné v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

.
Místní kategorie

**/***

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč