Lella Baya & Thalasso Obrázek0
Lella Baya & Thalasso Obrázek1
Lella Baya & Thalasso Obrázek2
Lella Baya & Thalasso Obrázek3
Lella Baya & Thalasso Obrázek4
Lella Baya & Thalasso Obrázek5
Lella Baya & Thalasso Obrázek6
Lella Baya & Thalasso Obrázek7
Lella Baya & Thalasso Obrázek8
Lella Baya & Thalasso Obrázek9
Lella Baya & Thalasso Obrázek10
Lella Baya & Thalasso Obrázek11
Lella Baya & Thalasso Obrázek12
Lella Baya & Thalasso Obrázek13
Lella Baya & Thalasso Obrázek14

Lella Baya & Thalasso

Tunisko - Nabul - Hammamet
Pobytový
Bazén
Bazén se slanou vodou
Lehátka zdarma

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Lella Baya Hotel &; Thalasso se nachází asi 70 km od letiště Tunis-Carthage, 105 km od letiště Monastir a 45 km od letiště Enfidha-Hammamet. Největší přístav v Tunisku - Marina Yasmine Hammamet je vzdálen cca. 500 metrů od hotelu. V blízkosti hotelu se nachází aquapark, zábavní park, medina a golfové hřiště.

Upozorňujeme, že cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí i při delších pobytech. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Písečná pláž se nachází přes ulici. Lehátka a matrace zdarma, plážové osušky (záloha 20 TND).

.

K dispozici pro hosty

24hodinová recepce, venkovní sladkovodní bazén (800 m3), dětský bazén (venkovní) se sladkou vodou (90 m3), vnitřní vyhřívaný bazén s mořskou vodou (320 m3), zahradní slunečníky a venkovní lehátka, osušky k bazénu (záloha 20 TND), lobby bar (od 08:00-24:00) s nabídkou místních vín a likérů, piva, koktejlů (káva, čaj, mléko, nealkoholické nápoje, koncentrované džusy, minerální voda a další, bar u bazénu (otevřený v hlavní sezóně v závislosti na obsazenosti od 10:00 hod:(od 15:00 do 23:00 (turecká káva, čaj, chicha), restaurace Beach Bar: otevřena v létě od 10:00 do 18:00, výtahy, služba zavazadel, trezor (za poplatek), směnárna, prádelna (za poplatek), lékař na vyžádání (za poplatek), hlídání dětí na vyžádání (za poplatek) obchod se suvenýry (za poplatek).

Internet

Zdarma Wi-Fi (recepce, lobby bar, terasa a gril)

.

Catering

All inclusive: snídaně (06:00-10:00), oběd (12:30-14:00), večeře (18:30-21:00) s mezinárodní, středomořskou, italskou a tuniskou kuchyní.

Gril s občerstvením: V letní sezóně od 12:30 do 17:00 se nachází v okolí venkovního bazénu: A la carte. Jedno jídlo za pobyt, nutná rezervace předem na recepci.

Restaurace la carte (19:00-23:00) s tuniskými specialitami (jedno jídlo za pobyt, nutná rezervace předem na recepci).

Sportovní a animační program

Hotel nabízí volný vstup na: animační program - denně různé sporty a aktivity (minigolf, aquagym, stolní tenis...), noční tematické show s místním animačním týmem (noční představení a vystoupení s hosty) v multifunkční místnosti v zimě a v divadle před bazénem v létě, tenisový kurt, miniklub pro děti (od 4 do 12 let) otevřený denně od 10:00 do 12:00 a od 15:00 do 17:00.

Doplňkově: plážový volejbal, vodní gymnastika, tělocvična, tenis, aerobik, vodní míč, tenisový stůl.

Doplňkově za poplatek (otevřeno v sezóně v okolí hotelu - externí pořadatel): vodní motorové sporty (parašutismus, banán, lyže, vodní skútry atd.). Za příplatek je k dispozici také centrum thalassoterapie (algoterapie, vířivka, aromaterapie, estetické ošetření).

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Lella Baya Hotel & amp; Thalasso je ideální volbou pro milovníky pláží a všechny, kteří mají rádi aktivní dovolenou. Zvláštní výhodou je jeho blízkost k přístavu Yasmine Hammamet Marina, který má velmi dobré podmínky pro vodní sporty, což doporučujeme zejména milovníkům plachtění.

Umiestnenie

Hotel Lella Baya &; Thalasso se nachází přibližně 70 km od letoviska Tunis-Carthage, 105 km od letoviska Monastir a 45 km od letoviska Enfidha-Hammamet. Největší přístav v Tunisku - Marina Yasmine Hammamet je vzdálený cca. 500 metrů od hotelu. V blízkosti hotelu se nachází aquapark, zábavný park, medina a golfové ihrisko.

Upozorňujeme, že cena nezahàňa miestnu turistickú daň vo výške 12 TND/osoba/deň. Maximálna turistická daň sa počíta za 15 po sobě následujících hotelových nocí aj pri dlhších pobytoch. Osoby mladšie ako 12 rokov sú od platenia turistickej dane oslobodené. Daň je povinná a platí sa priamo na recepcii pred ubytovaním klientov v hoteli.

.
Športový a animačný program

Hotel nabízí bezplatný vstup na: animácie - denne rôzne športy a aktivity (minigolf, aquagym, stolný tenis....), nočné tematické predstavenia s miestnym animačným týmom (nočné predstavenia a vystúpenia s hosťami) v multifunkčnej miestnosti v zime a v divadle pred bazénom v lete, tenisový kurt, miniklub pre deti (od 4 do 12 rokov) otvorený denne od 10:00 do 12:00 a od 15:00 do 17:00.

Doplnkovo: plážový volejbal, vodná gymnastika, telocvičňa, tenis, aerobik, vodná lopta, tenisový stôl.

Doplnkovo za poplatok (otevřené v hlavní sezóně v okolí hotelu - externí organizátor): vodné motorové športy (parašutizmus, banán, lyže, vodné lyže atď.). Za příplatok je k dispozici i centrum thalassoterapie (algoterapie, vírivka, aromaterapie, estetické ošetření).

.
Stravovanie

All inclusive: raňajky (06:00-10:00), oběd (12:30-14:00), večeře (18:30-21:00) s jídly mezinárodní, středomorskej, talianskej a tuniskej kuchyne.

Gril s občerstvením: A la carte, počas letnej sezóny od 12:30 do 17:00, umiestnený okolo vonkajšieho bazéna. Jedno jídlo na pobyt, reservácia vopred na recepcii.

Reštaurácia la carte (19:00 - 23:00) s tuniskými špecialitami (jedno jídlo na pobyt, reservácia vopred na recepcii nutná).

Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

24-hodinová recepce, vnější sladkovodní bazén (800 m3), dětský bazén (vnější) so sladkou vodou (90 m3), vnitřní vyhřívaný bazén s morzeou vodou (320 m3), zahradní slunečníky a ležadlá vonku, osušky pri bazéne (záloha 20 TND), lobby bar (od 08:00 - 24:00) s ponukou místních vín a likérů, piva, koktailov (káva, čaj, mléko, nealkoholické nápoje, koncentrované šťávy, minerálna voda a jiné, bar pri bazéne (otevřený v hlavnej sezóne v závislosti od obsadenosti od 10:(od 15:00 do 23:00 (turecká káva, čaj, chicha), restauraácia Beach Bar: otvorená v lete od 10:00 do 18:00, výťahy, batožinová služba, trezor (za poplatok), zmenáreň, práčovňa (za poplatok), lekár na požiadanie (za poplatok), stráženie detí na požiadanie (za poplatok) obchod so suvenírmi (za poplatok).

Podľa nášho názoru

Hotel Lella Baya & Thalasso je ideálnou volbou pro milovníky pláží a všech, kteří mají rádi aktivní dovolenou. Osobitnou výhodou je jeho blízkost k přístavu Yasmine Hammamet Marina, který má velmi dobré podmínky na vodné športy, čo odporúčame najmä milovníkom plachtenia.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7, 10, 11 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (výjimkou jsou klienti s programem All Inclusive) a další osobní výdaje. UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 8-12 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se vypočítává na 15 po sobě jdoucích nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Taxa je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Název zájezdu v polském jazyce: Tunezja - wczasy

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři a fakultativní výlety.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Odlety z: Varšavy, Katovic, Gdaňska, Vratislavi, Poznaně. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
Upozornění! Ceny uvedené v katalogu a aktuální ceny v rezervačním systému jsou závazné pro obyvatele Polska, České republiky a Slovenska. V případě jiné státní příslušnosti je cena na ověření.

Jiné

TUNISKO - obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

Čas
Stejný jako v ČR.

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

Letoviska na tuniském pobřeží:

Přístav El Kantaoui
Nachází se hned vedle města Sousse, s malebným jachtařským přístavištěm, který je místním centrem nočního života. Nachází se zde krásné písčité pláže, luxusní hotely a 36 jamkové golfové hřiště. Výhodou je blízkost letoviska Sousse, kde lze navštívit starou medínu s úžasným místním bazarem - Soukem.

Monastir
Monastirská hotelová zóna - několik kilometrů písečné pláže, která láká návštěvníky na večerní procházku. Monastir sám byl kdysi rybářskou vesnicí, ale již mnoho let se rychle vyvíjí ve významné turistické město. Rozhodně stojí za to navštívit centrum města, kde se tyčí ochranná pevnost Ribat z 9. století.

Hammamet
Jedno z nejznámějších letovisek na tuniském pobřeží. Zvané městem jasmínu nebo rajskou zahradou, uchvacuje svými širokými plážemi a širokou škálou zařízení pro vodní sportovní aktivity. V Hammametu se nachází také mnoho restaurací, kaváren a barů. Stojí za to navštívit historickou část města - zdejší obranné hradby skrývají úzké uličky a mešity.

Mahdia
Nachází se cca 50 km jižně od Sousse. Poněkud menší letovisko ve srovnání se Sousse nebo Hammametem, ale rozhodně o nic méně atraktivní. Mahdijské pláže jsou považovány za jedny z nejlepších v zemi. Mahdia má zároveň bohaté kulturní a náboženské tradice, proto také stanoví poznávací atrakci.

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY (TUNISKO V KOSTCE) - neděle/pondělí, cena: cca 80 EUR nebo 95 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Tento dvoudenní výlet na "Velký Jih" je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Tato cesta není jen návštěvou Sahary, je to skutečná podstata celé země od severu k jihu - proto "Tunisko v pilulce". Vřele doporučujeme!
Během cesty navštívíme 3. největší římské koloseum v El Jem, tato krásně zachovaná budova posloužila k natáčení filmu Gladiátor. Poté navštívíme Matmatu - připomínající měsíční krajinu. Záběry na tyto úchvatné hollywoodské krajiny se objevily také ve filmech jako jsou Star Wars, Anglický pacient nebo V poušti a divočině. Matmata je vesnice, která je stále obývána domorodým obyvatelstvem Tuniska - Troglodyty. Navštívíme jejich autentické domy, které jsou vytesány do skal. Právě zde na oběd ochutnáme tuniské speciality. Následně se dostáváme k „bráně Sahary“ v Douz a vyrážíme na hřbetech velbloudů (za poplatek cca 25 TND) do saharské pouště - Východní Erg. Abychom ještě více pocítiti atmosféru nekonečné Sahary, v blízkosti máme připravený nocleh a večeři. Druhý den po snídani vyjíždíme k největšímu solnému jezeru Tuniska - Šot al-Džaríd, kde budeme obdivovat jedinečnost této krajiny. Na jihu země je spousta pouštních oáz s milionem palem (možnost výjezdu kočárem do oázy - cca12 TND). Dále se vydáme džípy na dobrodružství, jaké známe z rallye Paříž-Dakar v Ong Jemel - ve městě známém z filmu Hvězdné války. Uvidíme i krásné horské oázy v Chebice. Na zpáteční cestě zakončíme výlet návštěvou islámského Svatého města - Kajruvánu. V případě zakoupení fakultativního výletu v Polsku cena nezahrnuje přejezd džípy. Na místě se platí přejezd džípy, cena cca 20 EUR/os.

TUNIS - KARTÁGO - SIDI BOU SAID - MUZEUM BARDO - 1 DEN - úterý, cena: cca 35 EUR nebo 40 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Cílem výletu je seznámit se s historií a kulturou Tuniska, starou 3000 a více let. Právě zde se arabská kultura neuvěřitelně prolíná s fénickými, andaluskými a francouzskými vlivy. V programu výletu uvidíte 4 různé tváře tohoto města. V plánu je také návštěva v samotném srdci hlavního města. Procházky hlavní třídou Habib Bourgiby, kde můžete obdivovat krásnou francouzskou architekturu, přejdeme ke zdím arabské Medíny z 13. století, plné orientálních bazarů. Společná procházka úzkými uličkami trhu (súku), kde můžete na každém kroku sledovat umělecká řemesela a určitě neodejdejte bez nějakého toho suvenýru pro sebe. Dalším bodem je návštěva muzea Bardo, známého největší sbírkou římských mozaik a soch z celé severní Afriky, stejně jako punské sbírky. A pokud jsme v hlavním městě, nelze vynechat návštěvu historického Kartága, kde uvidíte rozlehlý a dobře zachovalý komplex římských koupelí Antonia Pia z 2. stol. našeho letopočtu. Dalším mimořádně příjemným bodem programu bude procházka v půvabném andaluském uměleckém městečku Sidi Bou Said. Bílá a modrá architektura tohoto místa, úchvatný výhled na jachtařský přístav a zátoku Tunisu připomíná řeckou architekturu Santorini. Oběd během cesty je zahrnut v ceně.

EL ZAHRA - LASEROVÁ SHOW - 1/2 DNE - pátek, pondělí, cena: cca 30 EUR nebo 37 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Historické představení "Světlo a zvuk" - high-tech laserová show, projekce dynamických obrazů, kde jsou stovky doplňků a herců, vypráví historii Tuniska v polském jazyce. V předsálí se podávají tuniské pokrmy a víno. Zábavu zpestří břišní tance a tuniské tance.

PLAVBA PIRÁTSKOU LODÍ - 1/2 DNE - pondělí, středa nebo sobota, cena: cca 15 EUR nebo 17 USD pro dospělého - hotely v Sousse a Monastrize, 20 EUR nebo 23 USD pro dospělého v hotelích v Mahdii, děti 2 - 12 let - 50%

Ranní plavba na moři! Tři hodiny relaxační plavby podél pobřeží pro všechny, kteří mají rádi lodě, moře a dobrou zábavu. Během plavby se podává občerstvení, připraven je program, zábava a pro odvážlivce koupel v hlubinách moře.

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK Rainbow Tours, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců po plánovaném odletu.
Vstup na území Tuniska

S účinností od 27. května 2022 vstoupili v platnost nové podmínky vstupu do Tuniska

  •  Není vyžadován žádný vstupní formulář
  •  Neočkovaní cestující od 18 let, nebo cestující s nedokončenou vakcinací od 18 let  musí předložit negativní PCR test obsahující QR kód ne starší než 48 hodin nebo antigenní test ne starší 24 hodin. 
  •  Pro vstup na území Tuniska není limitována platnost očkovacího certifikátu, ale platnost certifikátu mohou limitovat přepravní společnosti! Proto si vždy před cestou zkontrolujte podmínky u svého přepravce!

Při příletu do země již nejsou cestujícím namátkově prováděny rychlotesty přímo na letišti. 

Očkované osoby

Osoby starší 18 let musí předložit potvrzení / certifikát s QR kódem dokazující ukončenou vakcinaci (v případě vakcín Pfizer, AstraZeneca a Moderna minimálně 7 dní staré, v případě vakcíny Janssen minimálně 28 dní staré).

Osoby s ukončenou vakcinací nemusí předkládat PCR/ATG test.

Testované osoby

Samotný test PCR/ATG v tuto chvíli pro vstup potřebují pouze osoby nad 18 let, které nemají potvrzení o ukončené vakcinaci. Je nutné předložit negativní PCR test obsahující QR kód , který není starší 48 hod. před zahájením cesty (v době odbavení na letišti) nebo antigenní, který není starší 24 hodin.

Osoby s prodělaným Covidem

Osoby s prodělaným covidem, ale bez potvrzení o ukončené vakcinaci, musí předložit PCR/ATG test.

Děti

Děti a nezletilé osoby do dovršení 18 let jsou vyňaty z povinnosti předkládat negativní výsledek testu. Děti 6 – 17 let, i když nejsou nejsou plně očkované, nemusí předkládat žádný test. 

Příjezdový formulář

Vyplnění vstupního formuláře není od 26. února vyžadováno.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Tunisku obvykle od 1.7. do 31.8.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč