Medina Solaria & Thalasso Obrázek0
Medina Solaria & Thalasso Obrázek1
Medina Solaria & Thalasso Obrázek2
Medina Solaria & Thalasso Obrázek3
Medina Solaria & Thalasso Obrázek4
Medina Solaria & Thalasso Obrázek5
Medina Solaria & Thalasso Obrázek6
Medina Solaria & Thalasso Obrázek7
Medina Solaria & Thalasso Obrázek8
Medina Solaria & Thalasso Obrázek9
Medina Solaria & Thalasso Obrázek10
Medina Solaria & Thalasso Obrázek11
Medina Solaria & Thalasso Obrázek12
Medina Solaria & Thalasso Obrázek13
Medina Solaria & Thalasso Obrázek14
Medina Solaria & Thalasso Obrázek15
Medina Solaria & Thalasso Obrázek16
Medina Solaria & Thalasso Obrázek17
Medina Solaria & Thalasso Obrázek18
Medina Solaria & Thalasso Obrázek19
Medina Solaria & Thalasso Obrázek20
Medina Solaria & Thalasso Obrázek21

Medina Solaria & Thalasso

Tunisko - Nabul - Hammamet
Pobytový
Lehátka zdarma
Bazén se slanou vodou
Bazén
Přímo na pláži

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází v blízkosti přístavu v nové části Mediny a v jeho blízkosti je mnoho místních barů a restaurací. Přibližně 10 km od historické části města Hammamet. Mezinárodní letiště Enfidha-Hammamet je vzdáleno cca 42 km, letiště Monastir cca 90 km.

Upozorňujeme, že cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Poplatek je povinný a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.
.

Pláž

Soukromá písečná pláž je od hotelu oddělena ulicí, lehátka jsou zahrnuta v ceně.

K dispozici pro hosty

24hodinová recepce, venkovní bazén, lehátka a slunečníky u bazénu (v ceně), osušky k bazénu (nutná záloha cca 10 DT), turecké lázně (v ceně jednou za pobyt, nutná rezervace), krytý bazén s mořskou vodou (v thalassoterapeutickém centru otevřený zdarma od 12:00 do 15:00), vířivka, restaurace, bary, konferenční místnost, soukromé parkoviště, směnárna, výtahy.
Vstup do Aqua Landu zdarma (od 1.6. do 30.9.) (cca 1,6 km). volný vstup do zábavního parku Carthage Land (cca 1,6 km od hotelu).

Volný vstup do Aqua Landu (od 01.06 do 30.09) (cca 1,6 km od hotelu).

Internet

WiFi - v celém objektu (v ceně)

Catering

All Inclusive:
Snídaně (07:00-10:00), oběd (12:30-14:30), večeře (18:30-21:00) formou bufetu, místní a mezinárodní kuchyně (podává se v hlavní restauraci Ô Blu).

Snack bar "Oasis" otevřen od 10:00 do 17:00.

Bary - bar Arena (10:00-12:00), bar u bazénu (10:00-18:00), bar na pláži (10:00-18:00, nealkoholické nápoje + pivo (kanapky od 12:00 do 15:00)).

Večeře v tematické restauraci (19:00-21:00 - jednou za pobyt , nutná rezervace předem).

Upozorňujeme, že některé bary mohou být k dispozici pouze v hlavní sezóně (v závislosti na počasí a obsazenosti hotelu)

Může být k dispozici omezený počet barů.

Sportovní a animační program

Tenisový kurt (nutná rezervace - osvětlení není v ceně (za poplatek)), lukostřelba, plážový volejbal, stolní tenis, aerobik, fitness otevřeno denně od 10:00 do 17:00, bowling, večery s živou hudbou, představení a tematické večery.
Pro děti: dětský klub (04-12 let, otevřeno 10:00-12:30 a 15:00-17:00). Minidiskotéka ve 20:30 hod.

Webové stránky

https://solaria.medinahotelsandresorts.com/fr

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Ideální pro páry, skupiny přátel i rodiny, každý si zde najde to své. Výhodná poloha poskytuje snadný přístup k veřejné dopravě a umožňuje prozkoumat místní zajímavosti. Pro milovníky klidné relaxace je připravena rozsáhlá nabídka All Inclusive a wellness centrum. Pro nejmenší je k dispozici dětský klub a nedaleký zábavní park.

Umiestnenie
Hotel se nachází v blízkosti přístavu v nové části Mediny a v jeho blízkosti najdete množství místních barov a restaurací. Približne 10 km od historickej časti mesta Hammamet. Medzinárodné letisko Enfidha-Hammamet je vzdialené približne 42 km a letisko Monastir približne 90 km.

Poznamenávame, že cena nezahŕňa miestnu turistickú daň 12 TND/osoba/deň. Maximálna turistická daň sa počíta za 15 po sobě následujících hotelových nocí aj v prípade dlhšieho pobytu. Osoby mladšie ako 12 rokov sú od platenia turistickej dane oslobodené. Daň je povinná a platí sa priamo na recepcii pred ubytovaním klientov v hoteli.
.
Webová lokalita
https://solaria.medinahotelsandresorts.com/fr
Športový a animačný program
Tenisový kurt (reservacia nutná - osvětlení není v cene (za poplatok)), lukostreľba, plážový volejbal, stolný tenis, aerobik, fitnescentrum otevřené denne od 10:00 do 17:00, bowling, večery so živou hudbou, predstavenia a tematické večery.
Pre děti: dětský klub (04-12 rokov, openvorený 10:00-12:30 a 15:00-17:00). Mini diskotéka ve 20:30 hod.
Stravovanie
All Inclusive:
Raňajky (07:00-10:00), obedy (12:30-14:30), večere (18:30-21:00) formou buetu, jedlá miestnej a medzinárodnej kuchyne (podávané v hlavnej reštaurácii Ô Blu).

Bar s občerstvením "Oasis" otevřený od 10:00 do 17:00.

Bary - bar Arena (10:00-12:00), bar pri bazéne (10:00-18:00), bar na pláži (10:00-18:00, nealkoholické nápoje + pivo (sendviče od 12:00 do 15:00)).

Večera v tematickej reštaurácii (19:00-21:00 - jednou za pobyt , nutná rezervácia vopred).

Upozorňujeme, že některé bary mohou být k dispozici jen v hlavní sezóně (v závislosti od počasí a obsazenosti hotelu)

Môže být k dispozici omezený počet barov.
Miestna kategória
****
K dispozícii pre hostí
24-hodinová recepce, vonkajší bazén, ležadlá a slnečníky pri bazéne (zahrnuté v cene), uteráky k bazénu (vyžaduje sa záloha cca 10 DT), turecké kúpele (zahrnuté v cene raz za pobyt, rezervácia nutná), krytý bazén s morska vodou (v centru thalassoterapie otvorený zdarma od 12:(v případě, že je to možné, je možné si vybrat z nabídky: vírivka, restauraácie, bary, konferenčná miestnosť, súkromné parkovisko, zmenáreň, výťahy.
Bezplatný vstup do Aqua Land (od 01.06. do 30.09.) (cca 1,6 hod. volný vstup do zábavného parku Carthage Land (cca 1,6 km od hotelu).

Vstup do Aqua Land (od 01.06. do 30.09.) (cca 1,6 km od hotelu) zdarma.
Podľa nášho názoru
Ideálne pre páry, priateľov a rodiny, každý si tu nájde niečo pre seba. Výhodná poloha poskytuje lehký přístup k veřejné doprave a umožňuje vám preskúmať miestne atrakcie. Pre milovníkov pokojnej relaxácie je tu rozsiahla ponuka All Inclusive a wellness centrum. Pre najmenších je k dispozici detský klub a neďaleký zábavný park.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7, 10, 11 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (výjimkou jsou klienti s programem All Inclusive) a další osobní výdaje. UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 8-12 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se vypočítává na 15 po sobě jdoucích nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Taxa je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Název zájezdu v polském jazyce: Tunezja - wczasy

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři a fakultativní výlety.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Odlety z: Varšavy, Katovic, Gdaňska, Vratislavi, Poznaně. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
Upozornění! Ceny uvedené v katalogu a aktuální ceny v rezervačním systému jsou závazné pro obyvatele Polska, České republiky a Slovenska. V případě jiné státní příslušnosti je cena na ověření.

Jiné

TUNISKO - obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

Čas
Stejný jako v ČR.

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

Letoviska na tuniském pobřeží:

Přístav El Kantaoui
Nachází se hned vedle města Sousse, s malebným jachtařským přístavištěm, který je místním centrem nočního života. Nachází se zde krásné písčité pláže, luxusní hotely a 36 jamkové golfové hřiště. Výhodou je blízkost letoviska Sousse, kde lze navštívit starou medínu s úžasným místním bazarem - Soukem.

Monastir
Monastirská hotelová zóna - několik kilometrů písečné pláže, která láká návštěvníky na večerní procházku. Monastir sám byl kdysi rybářskou vesnicí, ale již mnoho let se rychle vyvíjí ve významné turistické město. Rozhodně stojí za to navštívit centrum města, kde se tyčí ochranná pevnost Ribat z 9. století.

Hammamet
Jedno z nejznámějších letovisek na tuniském pobřeží. Zvané městem jasmínu nebo rajskou zahradou, uchvacuje svými širokými plážemi a širokou škálou zařízení pro vodní sportovní aktivity. V Hammametu se nachází také mnoho restaurací, kaváren a barů. Stojí za to navštívit historickou část města - zdejší obranné hradby skrývají úzké uličky a mešity.

Mahdia
Nachází se cca 50 km jižně od Sousse. Poněkud menší letovisko ve srovnání se Sousse nebo Hammametem, ale rozhodně o nic méně atraktivní. Mahdijské pláže jsou považovány za jedny z nejlepších v zemi. Mahdia má zároveň bohaté kulturní a náboženské tradice, proto také stanoví poznávací atrakci.

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY (TUNISKO V KOSTCE) - neděle/pondělí, cena: cca 80 EUR nebo 95 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Tento dvoudenní výlet na "Velký Jih" je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Tato cesta není jen návštěvou Sahary, je to skutečná podstata celé země od severu k jihu - proto "Tunisko v pilulce". Vřele doporučujeme!
Během cesty navštívíme 3. největší římské koloseum v El Jem, tato krásně zachovaná budova posloužila k natáčení filmu Gladiátor. Poté navštívíme Matmatu - připomínající měsíční krajinu. Záběry na tyto úchvatné hollywoodské krajiny se objevily také ve filmech jako jsou Star Wars, Anglický pacient nebo V poušti a divočině. Matmata je vesnice, která je stále obývána domorodým obyvatelstvem Tuniska - Troglodyty. Navštívíme jejich autentické domy, které jsou vytesány do skal. Právě zde na oběd ochutnáme tuniské speciality. Následně se dostáváme k „bráně Sahary“ v Douz a vyrážíme na hřbetech velbloudů (za poplatek cca 25 TND) do saharské pouště - Východní Erg. Abychom ještě více pocítiti atmosféru nekonečné Sahary, v blízkosti máme připravený nocleh a večeři. Druhý den po snídani vyjíždíme k největšímu solnému jezeru Tuniska - Šot al-Džaríd, kde budeme obdivovat jedinečnost této krajiny. Na jihu země je spousta pouštních oáz s milionem palem (možnost výjezdu kočárem do oázy - cca12 TND). Dále se vydáme džípy na dobrodružství, jaké známe z rallye Paříž-Dakar v Ong Jemel - ve městě známém z filmu Hvězdné války. Uvidíme i krásné horské oázy v Chebice. Na zpáteční cestě zakončíme výlet návštěvou islámského Svatého města - Kajruvánu. V případě zakoupení fakultativního výletu v Polsku cena nezahrnuje přejezd džípy. Na místě se platí přejezd džípy, cena cca 20 EUR/os.

TUNIS - KARTÁGO - SIDI BOU SAID - MUZEUM BARDO - 1 DEN - úterý, cena: cca 35 EUR nebo 40 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Cílem výletu je seznámit se s historií a kulturou Tuniska, starou 3000 a více let. Právě zde se arabská kultura neuvěřitelně prolíná s fénickými, andaluskými a francouzskými vlivy. V programu výletu uvidíte 4 různé tváře tohoto města. V plánu je také návštěva v samotném srdci hlavního města. Procházky hlavní třídou Habib Bourgiby, kde můžete obdivovat krásnou francouzskou architekturu, přejdeme ke zdím arabské Medíny z 13. století, plné orientálních bazarů. Společná procházka úzkými uličkami trhu (súku), kde můžete na každém kroku sledovat umělecká řemesela a určitě neodejdejte bez nějakého toho suvenýru pro sebe. Dalším bodem je návštěva muzea Bardo, známého největší sbírkou římských mozaik a soch z celé severní Afriky, stejně jako punské sbírky. A pokud jsme v hlavním městě, nelze vynechat návštěvu historického Kartága, kde uvidíte rozlehlý a dobře zachovalý komplex římských koupelí Antonia Pia z 2. stol. našeho letopočtu. Dalším mimořádně příjemným bodem programu bude procházka v půvabném andaluském uměleckém městečku Sidi Bou Said. Bílá a modrá architektura tohoto místa, úchvatný výhled na jachtařský přístav a zátoku Tunisu připomíná řeckou architekturu Santorini. Oběd během cesty je zahrnut v ceně.

EL ZAHRA - LASEROVÁ SHOW - 1/2 DNE - pátek, pondělí, cena: cca 30 EUR nebo 37 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Historické představení "Světlo a zvuk" - high-tech laserová show, projekce dynamických obrazů, kde jsou stovky doplňků a herců, vypráví historii Tuniska v polském jazyce. V předsálí se podávají tuniské pokrmy a víno. Zábavu zpestří břišní tance a tuniské tance.

PLAVBA PIRÁTSKOU LODÍ - 1/2 DNE - pondělí, středa nebo sobota, cena: cca 15 EUR nebo 17 USD pro dospělého - hotely v Sousse a Monastrize, 20 EUR nebo 23 USD pro dospělého v hotelích v Mahdii, děti 2 - 12 let - 50%

Ranní plavba na moři! Tři hodiny relaxační plavby podél pobřeží pro všechny, kteří mají rádi lodě, moře a dobrou zábavu. Během plavby se podává občerstvení, připraven je program, zábava a pro odvážlivce koupel v hlubinách moře.

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK Rainbow Tours, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců po plánovaném odletu.
Vstup na území Tuniska

S účinností od 27. května 2022 vstoupili v platnost nové podmínky vstupu do Tuniska

  •  Není vyžadován žádný vstupní formulář
  •  Neočkovaní cestující od 18 let, nebo cestující s nedokončenou vakcinací od 18 let  musí předložit negativní PCR test obsahující QR kód ne starší než 48 hodin nebo antigenní test ne starší 24 hodin. 
  •  Pro vstup na území Tuniska není limitována platnost očkovacího certifikátu, ale platnost certifikátu mohou limitovat přepravní společnosti! Proto si vždy před cestou zkontrolujte podmínky u svého přepravce!

Při příletu do země již nejsou cestujícím namátkově prováděny rychlotesty přímo na letišti. 

Očkované osoby

Osoby starší 18 let musí předložit potvrzení / certifikát s QR kódem dokazující ukončenou vakcinaci (v případě vakcín Pfizer, AstraZeneca a Moderna minimálně 7 dní staré, v případě vakcíny Janssen minimálně 28 dní staré).

Osoby s ukončenou vakcinací nemusí předkládat PCR/ATG test.

Testované osoby

Samotný test PCR/ATG v tuto chvíli pro vstup potřebují pouze osoby nad 18 let, které nemají potvrzení o ukončené vakcinaci. Je nutné předložit negativní PCR test obsahující QR kód , který není starší 48 hod. před zahájením cesty (v době odbavení na letišti) nebo antigenní, který není starší 24 hodin.

Osoby s prodělaným Covidem

Osoby s prodělaným covidem, ale bez potvrzení o ukončené vakcinaci, musí předložit PCR/ATG test.

Děti

Děti a nezletilé osoby do dovršení 18 let jsou vyňaty z povinnosti předkládat negativní výsledek testu. Děti 6 – 17 let, i když nejsou nejsou plně očkované, nemusí předkládat žádný test. 

Příjezdový formulář

Vyplnění vstupního formuláře není od 26. února vyžadováno.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Tunisku obvykle od 1.7. do 31.8.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč