Movenpick Resort & Marine Spa Sousse Obrázek0
Movenpick Resort & Marine Spa Sousse Obrázek1
Movenpick Resort & Marine Spa Sousse Obrázek2
Movenpick Resort & Marine Spa Sousse Obrázek3
Movenpick Resort & Marine Spa Sousse Obrázek4
Movenpick Resort & Marine Spa Sousse Obrázek5
Movenpick Resort & Marine Spa Sousse Obrázek6
Movenpick Resort & Marine Spa Sousse Obrázek7
Movenpick Resort & Marine Spa Sousse Obrázek8

Movenpick Resort & Marine Spa Sousse

Tunisko - Sousse
Pobytový
Pláž do 100 m
V/blízko centra
Wi-Fi
Wellness
Bazén se sladkou vodou
Mezinárodní animace
Exkluzivní, 5*
Hotel Premium
Lehátka zdarma
Přímo na pláži
Bezén
Bazén se slanou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Luxusní hotel se nachází v centru živé turistické oblasti Sousse, v blízkosti mnoha obchodů, kaváren, diskoték a asi 2 km od historické mediny s arabskými bazary (dojezd místním taxi cca 2 EUR). POZNÁMKA!Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí i při delších pobytech. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Byt se nachází přímo na široké písečné pláži. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma. Osušky k dispozici v hotelu - zdarma.

.

K dispozici pro hosty

Prostorná vstupní hala s recepcí, směnárnou a kadeřnictvím. V hotelu je hlavní restaurace, 3 restaurace a la carte (sushi, španělská a grill bar), 3 bary (včetně baru u bazénu a na pláži) a maurská kavárna. Hosté mohou využívat 2 venkovní bazény (1 se sladkou vodou, 2 s mořskou vodou), dětské brouzdaliště (sladká voda) a krytý bazén (mořská voda, otevřený v určitých časech). Lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma. Osušky k dispozici v hotelu - zdarma. K dispozici také moderní lázeňské centrum (podrobný ceník k dispozici v hotelu). Hotel byl postaven v roce 2009.

.

Internet

V lobby je k dispozici Wi-Fi připojení k internetu zdarma.

Catering

All inclusive: snídaně (07:00-10:30), oběd (12:30-14:00), večeře (podávaná ve 2 kolech: 18:00-19:30 a 20:00-21:30) - všechna jídla formou pestrého bufetu. Časné (05:30-07:00) a pozdní (10:30-11:30) kontinentální snídaně v určeném baru. Svačiny (12:00-16:00) a noční občerstvení (00:00-03:30). Nealkoholické nápoje: minerální voda a perlivé nápoje, káva a čaj po celý den v určených barech. Místní alkoholické nápoje: pivo, víno, likéry a místní lihoviny, koktejly na bázi místních lihovin (12:00-02:00). Možnost využití restaurace a la carte jednou za pobyt (nutná předchozí rezervace). Při večeři jsou vyžadovány dlouhé kalhoty.

.

Sportovní a animační program

Živá hudba několikrát týdně, miniklub pro děti. Hostům je zdarma k dispozici: posilovna. Za poplatek: lázeňské centrum: sauna, vířivka, hammam, masáže (podrobný ceník k dispozici na recepci).

.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Luxusní hotel s vynikající polohou u pláže a nedaleko centra Sousse. Vřele doporučujeme nejnáročnějším hostům.

Umiestnenie

Luxusní hotel se nachází v centru živej turistickej oblasti Sousse, v blízkosti mnohých obchodov, kaviarní, diskoték a asi 2 km od historickej mediny s arabskými bazármi (přístup místním taxíkem cca 2 EUR). POZNÁMKA!Cena nezahàňa miestnu turistickú daň 12 TND/osoba/den. Maximálna turistická daň sa počíta za 15 po sobě následujících hotelových nocí aj pri dlhších pobytoch. Osoby mladšie ako 12 rokov sú od platenia turistickej dane oslobodené. Daň je povinná a platí sa priamo na recepcii pred ubytovaním klientov v hoteli.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Živá hudba několikrát týdenne, mini club pre deti. Hosťom je k dispozici bezplatne: fitnescentrum. Za poplatok: wellness centrum: sauna, vírivka, hammam, masáže (podrobný cenník k dispozici na recepci).

.
Stravovanie

All inclusive: raňajky (07:00-10:30), oběd (12:30-14:00), večeře (podávaná ve 2 turnusech: 18:00-19:30 a 20:00-21:30) - všechny jedlá formou pestrého bufetu. Skoré (05:30-07:00) a neskoré (10:30-11:30) kontinentálne raňajky v určenom bare. Občerstvenie (12:00-16:00) a nočné občerstvenie (00:00-03:30). Nealkoholické nápoje: minerálna voda a šumivé nápoje, káva a čaj během celého dne v určených barech. Municipal alcoholic nápoje: pivo, víno, likéry a miestne destiláty, koktaily na báze miestnych destilátov (12:00-02:00). Možnosť využiť a la carte reštauráciu raz za pobyt (nutná predchádzajúca rezervácia). Na večeru jsou nutné dlouhé nohavice.

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Priestorová vstupní hala s recepciou, zmenárňou a kaderníctvom. V hotelu sa nachádza hlavná reštaurácia, 3 reštaurácie a la carte (sushi, španielska a grill bar), 3 bary (vrátane baru pri bazéne a na pláži) a maurská kaviareň. Hostia môžu využívať 2 vonkajšie bazény (1 so sladkou vodou, 2 s morskou vodou), detské brodítko (sladká voda) a vnútorný bazén (morská voda, otvorený v určitých časoch). Ležadlá a slunečníky pri bazéne - zdarma. Osušky k dispozici v hotelu - zdarma. K dispozici i moderní koupelnové centrum (podrobný cenník k dispozici v hotelu). Hotel postavený v roce 2009.

.
Podľa nášho názoru

Luxusní hotel s výbornou polohou při pláži a neďaleko centra města Sousse. Vrelo odporúčame pre najnáročnejších hostí.

.

Program:

Jiné

TUNISKO - obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

Čas
Stejný jako v ČR.

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

Letoviska na tuniském pobřeží:

Přístav El Kantaoui
Nachází se hned vedle města Sousse, s malebným jachtařským přístavištěm, který je místním centrem nočního života. Nachází se zde krásné písčité pláže, luxusní hotely a 36 jamkové golfové hřiště. Výhodou je blízkost letoviska Sousse, kde lze navštívit starou medínu s úžasným místním bazarem - Soukem.

Monastir
Monastirská hotelová zóna - několik kilometrů písečné pláže, která láká návštěvníky na večerní procházku. Monastir sám byl kdysi rybářskou vesnicí, ale již mnoho let se rychle vyvíjí ve významné turistické město. Rozhodně stojí za to navštívit centrum města, kde se tyčí ochranná pevnost Ribat z 9. století.

Hammamet
Jedno z nejznámějších letovisek na tuniském pobřeží. Zvané městem jasmínu nebo rajskou zahradou, uchvacuje svými širokými plážemi a širokou škálou zařízení pro vodní sportovní aktivity. V Hammametu se nachází také mnoho restaurací, kaváren a barů. Stojí za to navštívit historickou část města - zdejší obranné hradby skrývají úzké uličky a mešity.

Mahdia
Nachází se cca 50 km jižně od Sousse. Poněkud menší letovisko ve srovnání se Sousse nebo Hammametem, ale rozhodně o nic méně atraktivní. Mahdijské pláže jsou považovány za jedny z nejlepších v zemi. Mahdia má zároveň bohaté kulturní a náboženské tradice, proto také stanoví poznávací atrakci.

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY (TUNISKO V KOSTCE) - neděle/pondělí, cena: cca 80 EUR nebo 95 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Tento dvoudenní výlet na "Velký Jih" je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Tato cesta není jen návštěvou Sahary, je to skutečná podstata celé země od severu k jihu - proto "Tunisko v pilulce". Vřele doporučujeme!
Během cesty navštívíme 3. největší římské koloseum v El Jem, tato krásně zachovaná budova posloužila k natáčení filmu Gladiátor. Poté navštívíme Matmatu - připomínající měsíční krajinu. Záběry na tyto úchvatné hollywoodské krajiny se objevily také ve filmech jako jsou Star Wars, Anglický pacient nebo V poušti a divočině. Matmata je vesnice, která je stále obývána domorodým obyvatelstvem Tuniska - Troglodyty. Navštívíme jejich autentické domy, které jsou vytesány do skal. Právě zde na oběd ochutnáme tuniské speciality. Následně se dostáváme k „bráně Sahary“ v Douz a vyrážíme na hřbetech velbloudů (za poplatek cca 25 TND) do saharské pouště - Východní Erg. Abychom ještě více pocítiti atmosféru nekonečné Sahary, v blízkosti máme připravený nocleh a večeři. Druhý den po snídani vyjíždíme k největšímu solnému jezeru Tuniska - Šot al-Džaríd, kde budeme obdivovat jedinečnost této krajiny. Na jihu země je spousta pouštních oáz s milionem palem (možnost výjezdu kočárem do oázy - cca12 TND). Dále se vydáme džípy na dobrodružství, jaké známe z rallye Paříž-Dakar v Ong Jemel - ve městě známém z filmu Hvězdné války. Uvidíme i krásné horské oázy v Chebice. Na zpáteční cestě zakončíme výlet návštěvou islámského Svatého města - Kajruvánu. V případě zakoupení fakultativního výletu v Polsku cena nezahrnuje přejezd džípy. Na místě se platí přejezd džípy, cena cca 20 EUR/os.

TUNIS - KARTÁGO - SIDI BOU SAID - MUZEUM BARDO - 1 DEN - úterý, cena: cca 35 EUR nebo 40 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Cílem výletu je seznámit se s historií a kulturou Tuniska, starou 3000 a více let. Právě zde se arabská kultura neuvěřitelně prolíná s fénickými, andaluskými a francouzskými vlivy. V programu výletu uvidíte 4 různé tváře tohoto města. V plánu je také návštěva v samotném srdci hlavního města. Procházky hlavní třídou Habib Bourgiby, kde můžete obdivovat krásnou francouzskou architekturu, přejdeme ke zdím arabské Medíny z 13. století, plné orientálních bazarů. Společná procházka úzkými uličkami trhu (súku), kde můžete na každém kroku sledovat umělecká řemesela a určitě neodejdejte bez nějakého toho suvenýru pro sebe. Dalším bodem je návštěva muzea Bardo, známého největší sbírkou římských mozaik a soch z celé severní Afriky, stejně jako punské sbírky. A pokud jsme v hlavním městě, nelze vynechat návštěvu historického Kartága, kde uvidíte rozlehlý a dobře zachovalý komplex římských koupelí Antonia Pia z 2. stol. našeho letopočtu. Dalším mimořádně příjemným bodem programu bude procházka v půvabném andaluském uměleckém městečku Sidi Bou Said. Bílá a modrá architektura tohoto místa, úchvatný výhled na jachtařský přístav a zátoku Tunisu připomíná řeckou architekturu Santorini. Oběd během cesty je zahrnut v ceně.

EL ZAHRA - LASEROVÁ SHOW - 1/2 DNE - pátek, pondělí, cena: cca 30 EUR nebo 37 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Historické představení "Světlo a zvuk" - high-tech laserová show, projekce dynamických obrazů, kde jsou stovky doplňků a herců, vypráví historii Tuniska v polském jazyce. V předsálí se podávají tuniské pokrmy a víno. Zábavu zpestří břišní tance a tuniské tance.

PLAVBA PIRÁTSKOU LODÍ - 1/2 DNE - pondělí, středa nebo sobota, cena: cca 15 EUR nebo 17 USD pro dospělého - hotely v Sousse a Monastrize, 20 EUR nebo 23 USD pro dospělého v hotelích v Mahdii, děti 2 - 12 let - 50%

Ranní plavba na moři! Tři hodiny relaxační plavby podél pobřeží pro všechny, kteří mají rádi lodě, moře a dobrou zábavu. Během plavby se podává občerstvení, připraven je program, zábava a pro odvážlivce koupel v hlubinách moře.

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK Rainbow Tours, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč