Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek0
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek1
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek2
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek3
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek4
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek5
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek6
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek7
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek8
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek9
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek10
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek11
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek12
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek13
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek14
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek15
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek16
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek17
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek18
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek19
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek20
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek21
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek22
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek23
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek24
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek25
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek26
Rosa Beach Thalasso & Spa Obrázek27

Rosa Beach Thalasso & Spa

Tunisko - Monastir
Pobytový
Rodinný
Mezinárodní animace
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Tenisový kurt
S výhledem na moře
Tichý, mimo město

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází v klidné turistické oblasti Monastir - Skanes, přibližně 6 km od centra Monastiru s půvabnou medinou, obchody, bary a restauracemi (dostupný místním taxi za cca 4 EUR nebo městským autobusem). Hotel je vzdálen cca 55 km od letiště Enfidhi a cca 1 km od letiště Monastir. POZNÁMKA!Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí i při delších pobytech. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Přímo u hotelu se nachází písečná pláž s pozvolným sestupem do moře. Lehátka a slunečníky - zdarma; plážové osušky jsou k dispozici po zaplacení vratné zálohy ve výši přibližně 10 TND/osoba.

K dispozici pro hosty

Hotel je součástí řetězce Sentido Hotels a v roce 2009 prošel rozsáhlou rekonstrukcí.

Hodinová recepce, výtahy, TV místnost, nekuřácká hlavní restaurace, 2 restaurace a la carte (italská a tuniská), bary, maurská kavárna (za poplatek na místě), snack bar (otevřený v hlavní sezóně), bazén s mořskou vodou (otevřený v zimě), sluneční terasa, obchod se suvenýry. Lehátka, slunečníky u bazénu v ceně. Osušky - oproti kauci.

Hotel je přizpůsoben pro osoby se zdravotním postižením

.

Internet

V lobby je k dispozici Wi-Fi připojení k internetu zdarma.

Catering

All Inclusive: snídaně (6:00-10:00), pozdní kontinentální snídaně (10:00-11:00), oběd (12:30-14:30), večeře (18:30-22:00) formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Tématický bufet 3x týdně. Místní nealkoholické a alkoholické nápoje: víno, pivo, gin, vodka, whisky, likéry, koktejly v baru La Rosa (10:00-24:00), v baru Le Palmier (10:00-24:00). Nealkoholické nápoje v baru La Cabane 24 hod. 1 x za pobyt večeře v jedné ze 2 restaurací a la carte (nutná předchozí rezervace).

.

Sportovní a animační program

Rozsáhlý bazén (lehátka a slunečníky zdarma), krytý bazén, miniklub pro děti (4-12 let), aerobik, vodní gymnastika, vodní sporty na pláži, lukostřelba, šipky, NO bowling, stolní tenis, NE minifutbal, NE minigolf, vodní pólo, volejbal, NE 2 tenisové kurty (osvětlení za poplatek), fitness klub a večerní animační programy (kabarety, show, tuniské večery). Za příplatek: kulečník, NE herna videoher a wellness centrum (masáže, hammam, sauna).

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Velmi dobrá volba pro rodiny s dětmi a pro všechny, kteří hledají trochu klidu a pohody, díky své poloze na samotě, daleko od turistických letovisek.

Umiestnenie

Hotel se nachází v pokojnej turistickej oblasti Monastir - Skanes, přibližně 6 km od centra Monastiru s pôvabnou medinou, obchody, bary a restauáciami (dostupné miestnym taxíkom za približne 4 EUR alebo mestským autobusom). Hotel je vzdálený přibližně 55 km od letiska Enfidhi a přibližně 1 km od letiska Monastir. POZNÁMKA!Cena nezahàňa miestnu turistickú daň 8 TND/osoba/den. Maximálna turistická daň sa počíta za 15 po sobě následujících hotelových nocí aj pri dlhších pobytoch. Osoby mladšie ako 12 rokov sú od platenia turistickej dane oslobodené. Daň je povinná a platí sa priamo na recepcii pred ubytovaním klientov v hoteli.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Rozsiahly bazén (ležadlá a slnečníky zdarma), krytý bazén, miniklub pre deti (4-12 rokov), aerobik, vodná gymnastika, vodné športy na pláži, lukostreľba, šípky, NO bowling, stolní tenis, NO minifutbal, NO minigolf, vodné pólo, volejbal, NO 2 tenisové kurty (osvětlení za poplatok), fitnes klub a večerné animačné programy (kabarety, predstavenia, tuniské večery). Za příplatok: biliard, NO miestnosť s videohrami a wellness centrum (masáže, hammam, sauna).

.
Stravovanie

All Inclusive: raňajky (6:00-10:00), neskoré kontinentální raňajky (10:00-11:00), oběd (12:30-14:30), večeře (18:30-22:00) formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Tématický bufet 3x týdně. City nealkoholické a alkoholické nápoje: víno, pivo, gin, vodka, whisky, likéry, koktejly v bare La Rosa (10:00-24:00), v bare Le Palmier (10:00-24:00). Nealkoholické nápoje v bare La Cabane 24 hod. 1 x za pobyt večera v one z 2 restauraácií a la carte (nutná predchádzajúca rezervácia).

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Objekt je součástí sítě Sentido Hotels a v roce 2009 prešiel rozsáhlou rekonstrukciou.

Hodinová recepce, výťahy, TV miestnosť, nefajčiarska hlavná reštaurácia, 2 reštaurácie a la carte (talianska a tuniská), bary, maurská kaviareň (za poplatok na mieste), snack bar (otevřený v hlavnej sezóne), bazén s morskou vodou (otevřený v zime), slnečná terasa, obchod so suvenírmi. Ležadlá, slnečníky pri bazéne v cene. Uteráky - za zálohu.

Hotel je přizpůsobený pro osoby se zdravotním postižením.

.
Podľa nášho názoru

Veľmi dobrá volba pre rodiny s deťmi a všetkých, ktorí hľadajú trochu pokoja a ticha, vďaka svojej polohe v odľahlej oblasti, ďaleko od turistických stredísk.

.

Program:

Jiné

TUNISKO - obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

Čas
Stejný jako v ČR.

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

Letoviska na tuniském pobřeží:

Přístav El Kantaoui
Nachází se hned vedle města Sousse, s malebným jachtařským přístavištěm, který je místním centrem nočního života. Nachází se zde krásné písčité pláže, luxusní hotely a 36 jamkové golfové hřiště. Výhodou je blízkost letoviska Sousse, kde lze navštívit starou medínu s úžasným místním bazarem - Soukem.

Monastir
Monastirská hotelová zóna - několik kilometrů písečné pláže, která láká návštěvníky na večerní procházku. Monastir sám byl kdysi rybářskou vesnicí, ale již mnoho let se rychle vyvíjí ve významné turistické město. Rozhodně stojí za to navštívit centrum města, kde se tyčí ochranná pevnost Ribat z 9. století.

Hammamet
Jedno z nejznámějších letovisek na tuniském pobřeží. Zvané městem jasmínu nebo rajskou zahradou, uchvacuje svými širokými plážemi a širokou škálou zařízení pro vodní sportovní aktivity. V Hammametu se nachází také mnoho restaurací, kaváren a barů. Stojí za to navštívit historickou část města - zdejší obranné hradby skrývají úzké uličky a mešity.

Mahdia
Nachází se cca 50 km jižně od Sousse. Poněkud menší letovisko ve srovnání se Sousse nebo Hammametem, ale rozhodně o nic méně atraktivní. Mahdijské pláže jsou považovány za jedny z nejlepších v zemi. Mahdia má zároveň bohaté kulturní a náboženské tradice, proto také stanoví poznávací atrakci.

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY (TUNISKO V KOSTCE) - neděle/pondělí, cena: cca 80 EUR nebo 95 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Tento dvoudenní výlet na "Velký Jih" je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Tato cesta není jen návštěvou Sahary, je to skutečná podstata celé země od severu k jihu - proto "Tunisko v pilulce". Vřele doporučujeme!
Během cesty navštívíme 3. největší římské koloseum v El Jem, tato krásně zachovaná budova posloužila k natáčení filmu Gladiátor. Poté navštívíme Matmatu - připomínající měsíční krajinu. Záběry na tyto úchvatné hollywoodské krajiny se objevily také ve filmech jako jsou Star Wars, Anglický pacient nebo V poušti a divočině. Matmata je vesnice, která je stále obývána domorodým obyvatelstvem Tuniska - Troglodyty. Navštívíme jejich autentické domy, které jsou vytesány do skal. Právě zde na oběd ochutnáme tuniské speciality. Následně se dostáváme k „bráně Sahary“ v Douz a vyrážíme na hřbetech velbloudů (za poplatek cca 25 TND) do saharské pouště - Východní Erg. Abychom ještě více pocítiti atmosféru nekonečné Sahary, v blízkosti máme připravený nocleh a večeři. Druhý den po snídani vyjíždíme k největšímu solnému jezeru Tuniska - Šot al-Džaríd, kde budeme obdivovat jedinečnost této krajiny. Na jihu země je spousta pouštních oáz s milionem palem (možnost výjezdu kočárem do oázy - cca12 TND). Dále se vydáme džípy na dobrodružství, jaké známe z rallye Paříž-Dakar v Ong Jemel - ve městě známém z filmu Hvězdné války. Uvidíme i krásné horské oázy v Chebice. Na zpáteční cestě zakončíme výlet návštěvou islámského Svatého města - Kajruvánu. V případě zakoupení fakultativního výletu v Polsku cena nezahrnuje přejezd džípy. Na místě se platí přejezd džípy, cena cca 20 EUR/os.

TUNIS - KARTÁGO - SIDI BOU SAID - MUZEUM BARDO - 1 DEN - úterý, cena: cca 35 EUR nebo 40 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Cílem výletu je seznámit se s historií a kulturou Tuniska, starou 3000 a více let. Právě zde se arabská kultura neuvěřitelně prolíná s fénickými, andaluskými a francouzskými vlivy. V programu výletu uvidíte 4 různé tváře tohoto města. V plánu je také návštěva v samotném srdci hlavního města. Procházky hlavní třídou Habib Bourgiby, kde můžete obdivovat krásnou francouzskou architekturu, přejdeme ke zdím arabské Medíny z 13. století, plné orientálních bazarů. Společná procházka úzkými uličkami trhu (súku), kde můžete na každém kroku sledovat umělecká řemesela a určitě neodejdejte bez nějakého toho suvenýru pro sebe. Dalším bodem je návštěva muzea Bardo, známého největší sbírkou římských mozaik a soch z celé severní Afriky, stejně jako punské sbírky. A pokud jsme v hlavním městě, nelze vynechat návštěvu historického Kartága, kde uvidíte rozlehlý a dobře zachovalý komplex římských koupelí Antonia Pia z 2. stol. našeho letopočtu. Dalším mimořádně příjemným bodem programu bude procházka v půvabném andaluském uměleckém městečku Sidi Bou Said. Bílá a modrá architektura tohoto místa, úchvatný výhled na jachtařský přístav a zátoku Tunisu připomíná řeckou architekturu Santorini. Oběd během cesty je zahrnut v ceně.

EL ZAHRA - LASEROVÁ SHOW - 1/2 DNE - pátek, pondělí, cena: cca 30 EUR nebo 37 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Historické představení "Světlo a zvuk" - high-tech laserová show, projekce dynamických obrazů, kde jsou stovky doplňků a herců, vypráví historii Tuniska v polském jazyce. V předsálí se podávají tuniské pokrmy a víno. Zábavu zpestří břišní tance a tuniské tance.

PLAVBA PIRÁTSKOU LODÍ - 1/2 DNE - pondělí, středa nebo sobota, cena: cca 15 EUR nebo 17 USD pro dospělého - hotely v Sousse a Monastrize, 20 EUR nebo 23 USD pro dospělého v hotelích v Mahdii, děti 2 - 12 let - 50%

Ranní plavba na moři! Tři hodiny relaxační plavby podél pobřeží pro všechny, kteří mají rádi lodě, moře a dobrou zábavu. Během plavby se podává občerstvení, připraven je program, zábava a pro odvážlivce koupel v hlubinách moře.

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK Rainbow Tours, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč