Olimpos Beach Hotel Obrázek0
Olimpos Beach Hotel Obrázek1
Olimpos Beach Hotel Obrázek2
Olimpos Beach Hotel Obrázek3
Olimpos Beach Hotel Obrázek4
Olimpos Beach Hotel Obrázek5

Turecko - dobrodružství v měsíční krajině

Turecko - Turecká riviéra - Kemer
Poznávací + pobytový
Novinka

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nocí nebo za příplatek 14 nocí), transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: během poznávací části - snídaně a večeře nebo obědy dle programu, stravování: během pobytové části - jak je v popisu hotelů, turistický program (viz níže), služby polského průvodce a delegáta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné, služby místního průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS. Orientační náklady na účast v programu - cca 135 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje další jídla (7-10 EUR/1 pokrm) a nápoje, jiné osobní výdaje a turecké vízum.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Turcja - Przygoda w księżycowej Krainie

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 24.08.2022 a mohou se změnit.

Od 26.4.2019 přestaly platit v Turecku bankovky o nominální hodnotě 500 EUR. Z tohoto důvodu mějte prosím na paměti, že touto bankovkou nebude možné platit průvodci fakultativní výlety. 

Program

Jeskyně Tinaztepe Cavern - podzemní zázrak, Kilistra - první křesťané, fascinující Kappadokie, trekking v údolí Ihlara, pevnost Uchisar, bláznivá expedice na čtyřkolkách, rafting na řece Kizilirmak, Zelve - skalní kostely, Pasabag - procházka mezi „kapadockými houbami“, offroad v měsíčním údolí, pro zájemce: projížďka na koni, pro zájemce další týden pobytu na Turecké riviéře

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Antalye. Po příletu transfer do hotelu v Antalyi, setkání s průvodcem. Volný čas. Klienti, kteří přiletí pozdě večer, nemají v tento den večeři, místo toho dostávají balíčky s jídlem. (Trasa cca 20 km)

Den 2
Po časné snídani přejezd do největší jeskyně v Turecku - Tinaztepe, která je známá díky léčivým vlastnostem. Následně přejezd ve směru Aksaray přes město Kilistra a Konya. Předpokládá se, že právě tam žili první křesťané a sv. Pavel v oblasti Kilistry kázal a konal zázraky. Navštívíme také Sultahani - seldžucký karavanseráj (hostinec) z 12. století, jeden z nejzachovalejších v této oblasti. Večeře a přenocování v hotelu v Aksaray (nebo okolí). (Trasa cca 520 km)

Den 3
Po snídani se vydáme na procházku do městečka Selime, které je známé díky skalnímu klášteru považovanému za největší katedrální skalní kostel na území Kappadokie. Dalším bodem prohlídky bude údolí Ihlara - díky krásným výhledům velmi často přirovnávanému ke Grand Canyonu (trekking spojený s prohlídkou skalních kostelů). Následně přejezd do města Guzelyurt, kde si během procházky prohlédneme kostel sv. Řehoře z Nazianzu. Přejezd do hotelu v Kappadokii, přestávka na fotografování u krásného jezera na dně kráteru. Večeře a přenocování v hotelu v Kappadokii. Večer pro zájemce Turecká noc (za příplatek cca 29 EUR). (Trasa cca 100 km)
 
Den 4
Po snídani začneme prohlídku procházkou kolem pevnosti Uchisar, která se tyčí nad Kappadokií a nabízí nádherný výhled. Pevnost je bezpochyby jedním z největších přírodních divů této oblasti. Následně přejezd do Göreme, kde navštívíme muzeum skalních kostelů zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO s krásně zachovalými freskami zachycujícími nejvýznamnější postavy křesťanství. Vydáme se na procházku uprostřed okolních údolí, kde nám naše fantazie prozradí, co představují jednotlivé skalní útvary a proč místní říkají jednomu z nich „údolí lásky“. Možnost pořídit si jedinečné fotografie z panoramatu v Göreme. Možnost zakoupení kožených výrobků a originálních šperků z onyxu. Pozdě odpoledne pro zájemce bláznivý výlet na čtyřkolkách divočinou „zemí krásných koní“ (za příplatek cca 45 EUR) a relax v tureckých lázních (za příplatek cca 28 EUR). Večeře a přenocování v hotelu v Kappadokii. (Trasa cca 60 km)

Den 5
Ráno před snídaní pro zájemce možnost letu balónem při východu slunce (za poplatek cca 270 EUR, na potvrzení). Po snídani v hotelu přejezd do vesničky Cavusin - jedné z nejmalebnějších osad v Kappadokii. Uvidíme mimo jiné skalní kostel sv. Jana Křtitele s velmi charakteristickými reliéfy a freskami. Následně se vydáme do pevnosti Ortahisar, kde si prohlédneme přírodní pevnost plnou jeskyní a tunelů. Dalším bodem programu bude bláznivý jetboat a plavba motorovým člunem po řece Kizilirmak. Skvělá zábava a malá dávka adrenalinu (rafting závisí na povětrnostních podmínkách a hladině vody v řece). Vydáme se také na panorama Devrent - kde si příroda „pohrála“ a vytvořila  nevídané skalní útvary v podobě zvířat a šelem. Procházka po městě Avanos - známém díky originální keramice, s jejímž procesem výroby se budeme moci seznámit. Navštívíme druhé nejznámější seskupení skalních kostelů Zelve, které je zároveň místem, kde až do roku 1924 žili v komunitě muslimové a křesťané. Den zakončíme procházkou po údolí Pasabag plném „kapadockých hub“. Právě tam žili mniši v ústraní v celách vyhloubených ve skalách. Možnost ochutnávky slavných kapadockých vín. Večeře a přenocování v hotelu v Kappadokii. Večer pro zájemce mystická ukázka rotujících dervišů (za příplatek cca 19 EUR). (Trasa cca 60 km)

Den 6
Ráno pro zájemce možnost obdivování zázraků přírody během projížďky na koni (za příplatek cca 40 EUR). Po snídani přejezd džípy na několik nejkrásnějších míst regionu, kde budeme obdivovat měsíční krajinu pohádkové Kappadokie. Následně se vydáme do vesničky Mustafapasa, prohlédneme si kostel Heleny a Konstantina, pocítíme atmosféru starých časů a „řecký“ charakter tohoto místa. Tato vesnice je známá svými pozdně byzantskými kostely a domy ozdobenými zvířecími motivy. Vydáme se také na procházku podél údolí Soganli, kde uvidíme kostely vytesané ve skalách (např. kostel Černých hlav). Přejezd do městečka Ürgüp, jehož architektura je kombinací přírodních skal s dílem lidských rukou. Možnost nákupu tureckých sladkostí. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 7
Po snídani výlet do podzemního města Saratli, ve kterém uvidíme, jak byli kdysi obyvatelé Kappadokie schopni hospodařit a využívat své přirozené prostředí v dobách hrozeb a válek. Následně přejezd do Konya - kdysi hlavního města rodu Seldžuků, kde uvidíme kopec Alladin. Kopec byl postaven speciálně pro Alladina Keykubata I (nahromaděného ze zemí všech seldžuckých území). Uvidíme také mešitu Aziziye z 19. století spojující jedinečné architektonické styly. Následně se vydáme do Muzea Karatay, které je známé díky skvělým sbírkám islámského umění. Navštívíme také Catalhöyük - jednu z nejstarších nalezených osad (datovanou cca 7500 př. n. l.). Přejezd do Antalye, večeře a přenocování v hotelu v Antalyi. (Trasa cca 620 km) 

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně transfery:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu na Turecké riviéře, pobyt ve dnech 8-14 a 15. den odlet do Polska. 
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
Tento zájezd má charakter expedice. Budeme jezdit a procházet se hornatým terénem. Nebudou to těžké túry, ale je třeba mít pohodlné sportovní boty (nejlépe trekkingové) pro pěší turistiku a teplé oblečení na večery. Program je určen pro ty, kteří chtějí objevovat krásy daného místa aktivním způsobem.
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
Vystěhování z hotelů do 10:00 hodiny bez ohledu na dobu ubytování.
V prvních dnech významných náboženských svátků (Kurban Bayrami, Ramazan Bayrami) mohou být některá muzea a náboženská místa pro návštěvníky uzavřena.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY
Turecký večer - cca 30 EUR/os.
Ukázka rotujících dervišů - cena cca 19 EUR/os.
Let balónem - cca 270 EUR/os.
Hammam - cca 30 EUR/os.
Quad Safari - cca 50 EUR (cca 1 hod.) - nutný řidičský průkaz (pro řidiče), čtyřkolky jsou pro 2 osoby. 
Projížďka na koni - cca 45 EUR (cca 1 hod.) - váhový limit max. 95 kg.

Víza - informace pro prodejce

Občané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky. 

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Turecku, na Turecké riviéře obvykle trvá od 1.6. do 30.9.

Informace o hotelech

Poloha
Olimpos Beach Hotel se nachází v první pobřežní linii a je obklopen zahradou s horami v pozadí. Hotel leží cca 100 m od centra města Kemer, cca 45 km od města Antalya a cca 55 km od letiště v Antalyi.


Pláž
Olimpos Beach Hotel se nachází přímo u veřejné oblázkové pláže (s oddělenou soukromou částí), na které je pro hotelové hosty bezplatný plážový servis (lehátka, slunečníky a plážové osušky).


Vybavení
Restaurace 24h, výtah, prostorná lobby, hlavní restaurace servírující pokrmy místní i mezinárodní kuchyně, bar (10:00-22:00), bazén nepravidelného tvaru, brouzdaliště pro děti a parkoviště. Za příplatek: obchody, půjčovna aut a kadeřnictví.


Strava
All Inclusive: snídaně (07:30-10:00), obědy (12:30-14:00) a večeře (19:00-21:00) formou bufetu v hlavní restauraci, káva, čaj a zákusky (17:00-18:00), vybrané místní alkoholické nápoje (např.: pivo, víno, gin, vodka) a nealkoholické nápoje v baru (10:00-22:00).


Sport a zábava
Olimpos Beach Hotel neorganizuje animace. Jednou týdně (ve vybraný den, informace na místě při příjezdu) se koná večer s živou hudbou. V hotelu je sauna a turecké lázně. Za příplatek: masáže a vodní sporty na nedaleké pláži.


Internet
Wi-Fi internet za příplatek (cca 3 EUR/den) je k dispozici ve všech částech hotelu.


Místní kategorie
***


Webové stránky
www.riverrockhotels.com


Náš názor
Velkou výhodou hotelu je jeho poloha v docházkové vzdálenosti od centra města Kemer. Olimpos Beach Hotel je ideální volbou pro méně náročné hosty. Nespornou výhodou je milá obsluha a skromně, ale příjemně zařízené pokoje. Výborná nabídka pro ty, kteří chtějí spojit relaxaci se samostatným objevováním okolí.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč