Ubytování UZK Obrázek0
Ubytování UZK Obrázek1
Ubytování UZK Obrázek2
Ubytování UZK Obrázek3
Ubytování UZK Obrázek4
Ubytování UZK Obrázek5
Ubytování UZK Obrázek6
Ubytování UZK Obrázek7
Ubytování UZK Obrázek8
Ubytování UZK Obrázek9
Ubytování UZK Obrázek10
Ubytování UZK Obrázek11
Ubytování UZK Obrázek12

Uzbekistán a Kyrgyzstán

Uzbekistán - Taškent
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
***/**** hotely - 11 nocí: Issyk-Kul (2 noci), Biškek (2 noci), Samarkand (2 noci), Buchara (2 noci), Chiva (1 noc), Taškent (2 noci).

Vybavení: restaurace, bar a obvykle: bezdrátový přístup k internetu, obchod se suvenýry a se základními potravinářskými výrobky.

Pokoje: k dispozici jsou pouze dvoulůžkové pokoje, chybí třílůžkové pokoje nebo dvoulůžkové pokoje s přistýlkou. Pokoje jsou vybaveny: klimatizací, koupelnou, často mini barem (za příplatek) a TV.

Strava: snídaně formou bufetu. Večeře jsou nejčastěji servírovány ke stolu, se salátovým bufetem. Nápoje k večeřím jsou za příplatek.

Místní kategorie
***/****
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava-Biškek/Taškent-Varšava (s přestupem), vnitřní přelety Biškek-Taškent a Urgenč-Taškent (váhový limit zavazadla 20 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování v 3* a 4* hotelech (11 nocí), stravování dle programu, transfery klimatizovaným autokarem, turistický program (viz níže), služby polského průvodce a místních průvodců, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, poplatky za fotografování a spropitné. Orientační náklady na účast v programu - cca 260 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje: další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje, fakultativní výlety a poplatek za vyřízení víza.

Fakultativní výlety: večeře spojená s folklórní ukázkou a módní přehlídkou v medrese cca 30 USD/os., návštěva továrny hedvábného papíru cca 5 USD/os., ochutnávka vín a likérů cca 20 USD/os.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Uzbekistan i Kirgistan 
Kód zájezdu: UZK

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 31.08.2022 a mohou být změněny.

Program

Biškek - s „fototapetou hor“ v pozadí • malebné jezero Issyk-kul • zasněžené horské vrcholky Národního parku Ala-Archa • Taškent - nádherné hlavní město • Samarkand - nejstarší město světa • Buchara - „město-muzeum“ • červený písek pouště Kyzylkum • Šachrizabz - rodné město vojevůdce Tamerlána • Chiva a palác Tash Hauli

Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Biškeku pravidelnou linkou (s přestupem).

Den 2
Po příletu snídaně v restauraci a přejezd k jedné z největších atrakcí země - jezeru Issyk-kul. Toto horské jezero ležící v nadmořské výšce cca 1600 m je obklopeno zasněženými vrcholky hor, stejně jako písečnými plážemi. Voda v jezeře nikdy nezamrzá, odtud jeho název, který v kirgizském jazyce označuje teplou vodu. Cestou se zastavíme ve městě Balasagun, které přežilo mongolské invaze. Uvidíme zde věž Burana, která slouží jako minaret. Následně oběd na místní farmě v okolí města Tokmok, během kterého bude příležitost seznámit se s obyčeji místního obyvatelstva. Přenocování v okolí Cholpon-Ata u jezera Issyk-kul. (Trasa cca 240 km)
 
Den 3
Po snídani přejezd do města Karakol (dříve známého jako Prževalsk), které se nachází cca 150 km od hranice s Čínou. Město je propojeno vlivy ruské a čínské kultury. Uvidíme mimo jiné: mešitu Dungan se silným vlivem čínské architektury, typický pro Rusko pravoslavný kostel postavený bez použití hřebíků, Muzeum Nikolaje Převalského - slavného ruského badatele střední Asie a hor Tchien-šan. Následně přejezd do údolí Djety-Oguz, které za svůj název vděčí tzv. sedmi býkům, čili nádherně tvarovaným pískovcovým skalám. Procházka údolím. Návrat na večeři do hotelu, přenocování. (Trasa cca 340 km)

Den 4
Po snídani krátká prohlídka Cholpon-Ata, kde uvidíme skalní kresby. Následně přejezd do hlavního města Kyrgyzstánu - Biškeku. Uvidíme mimo jiné: Náměstí vítězství s památníkem ve tvaru stanu připomínajícího jurtu (přenosný nomádský stan), centrální náměstí Ala-Too, kde se nám možná povede být svědky obřadu změny stráže, památník Kurmanjan Datky - političky, budovu parlamentu. Procházku ukončíme na hlavním náměstí, na kterém se nacházel poslední památník Lenina ve střední Asii (nyní přenesen do zadní části Historického muzea), místní ortodoxní kostel a mešitu. (Trasa cca 240 km)

Den 5
Snídaně. Následně přejezd do Národního parku Ala-Archa, který chrání malebné horské oblasti s nejvyššími vrcholky dosahujícími výšky 4000 m n. m. Procházka horskou oblastí parku, s výhledem na zasněžené vrcholky hor, během které budeme mít možnost pozorovat místní faunu. Odpoledne volný čas na poslední nákupy, následně rozlučková večeře v regionální restauraci s místní hudbou, zpěvem a ukázkami tance charakteristickými pro tyto regiony. Přenocování v hotelu v Biškeku.
Upozornění! Vzhledem k omezenému počtu letů možnost přeletu na trase Almata-Taškent, pak následující den transfer do města za účelem přeletu. Přenocování je možné v Biškeku nebo Almatě. (Trasa cca 100 km)

Den 6
Časná snídaně a transfer na letiště Biškek (možnost snídaně v podobě cestovních balíčků nebo po příletu do Taškentu). Přelet do Taškentu, vízové ​​a pasové formality. Transfer na snídani a přejezd do města Samarkand. Po příjezdu ubytování v hotelu, odpočinek po cestě. Pozdě odpoledne odjezd na prohlídku továrny na výrobu „hedvábného“ papíru (za poplatek). Ve večerních hodinách večeře v Samarkandě. (Trasa cca 350 km)

Den 7
Po snídani prohlídka města Samarkand - „hlavního města hlavních měst“ - jednoho z nejstarších měst světa, jehož počátky sahají do 8. století př. n. l., a je považováno za jedno z nejkrásnějších ve Střední Asii. Nejdřív navštívíme observatoř Ulugh Beg krále-astronoma, který fascinován hvězdami a vesmírem postavil jednu z největších observatoří v starověkém světě. Poté navštívíme Afrasiab muzeum, jehož název je odvozen od jména legendárního krále. Krátký přejezd k Mauzoleu Tímúrů v hřbitovním komplexu Shah-i Zinda (doslovně žijící král) ze 14.-15. století, po jehož návštěvě se projdeme starobylým centrem Marakandy. Uvidíme mešitu Bibi-Khanym postavenou Tamerlánem jako největší mešita v islámském světě a nedaleký starobylý bazar Siab - největší bazar ve městě. Shrnutím naší prohlídky bude náměstí Registan - nejdůležitější náměstí ve městě, s dokonale zachovalými medresami a mauzoleum Gur-e Amir, které je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě a bylo postaveno Tamerlánem v roce 1404. V tomto mauzoleu byl pohřben vládce a všichni členové jeho rodiny. Pro zájemce návštěva výrobny místních vín a likérů, ochutnávka spojená s možností nákupu (za poplatek). Večeře a přenocování v hotelu ve městě Samarkand. (Trasa cca 60 km)

Den 8
Po snídani odjezd ve směru města Buchara. Během cesty zastavíme u Navoiy, kde uvidíme polský hřbitov, který je jednou z nekropolí, svědčící o přítomnosti Poláků, kteří byli během války v těchto oblastech jako součást Andersovy armády. Další zastávka bude ve městě G´ijduvon, které se od starověku považovalo za centrum obchodu a keramiky. Navštívíme rodinnou dílnu Narzullaevů, která vyrábí keramiku již po 7 generací a je jednou z nejuznávanějších v této oblasti. Následně přejezd do Vobkentu, kde uvidíme 40 m vysoký minaret z konce 12. století. Po příjezdu do Buchary navštívíme letní sídlo posledního emíra Buchary - Sitoraie Mokhi-Khosa. Večeře a přenocování v hotelu ve městě Buchara. (Trasa cca 470 km)

Den 9
Po snídani návštěva města Buchara, které je díky své 25 staletí dlouhé historii nazýváno „městem-muzeem“. Toto magické město bylo kdysi hlavním městem mocného emirátu Buchary. Historie Buchary sahá až 2300 let zpátky, což lze vidět pozorováním více než 140 památek nacházejících se na jeho území. Město bylo kdysi významným nákupním centrem na Hedvábné stezce. Prohlídku začneme návštěvou Mauzolea Ismáíla Sámáního - zakladatele perské samanidské dynastie. Následně uvidíme: citadelu Ark, Chashma-Ayub - mauzoleum z 12. století, komplex Po-i-Kalyan z 12. století, který zahrnuje mešitu Kalyan a minaret Mir-i Arab a mešitu Magok-i-Attari, kde uvidíme sbírky cenných koberců z různých oblastí střední Asie. Během prohlídky oběd. Večer zveme na večeři spojenou s folklórní ukázkou a módní přehlídkou v historické medrese (za příplatek). Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 60 km)

Den 10
Po snídani přejezd do Chivy. Cestou budeme míjet červený písek pouště Kyzylkum, přes kterou před stovkami let procházely velbloudí karavany, které cestovaly po Velké hedvábné stezce. Budeme mít možnost obdivovat písečné duny, vzdálená horská pásma a řeku Amudarja, která je přirozenou hranicí mezi Uzbekistánem a Turkmenistánem. Večeře a přenocování v hotelu ve městě Chiva. (Trasa cca 470 km)

Den 11
Po snídani návštěva města Chiva. Uvidíme mimo jiné: palác Tash Hauli, bývalé sídlo chána a jeho čtyř legálních manželek, mešitu Džuma z 19. století, která má krásnou dřevěnou klenbu a 115 vyřezaných sloupů, Kunya Ark - starou pevnost z 5. století, kterou postavil chán jako původní rezidenci, stejně jako věž Ak šejch Bobo. Budeme mít také příležitost obdivovat nádherné panorama města z vyhlídkové terasy. Pozdě odpoledne brzká večeře a večer přejezd na letiště do Urgenče - rodného města Anny German. Přelet do Taškentu, po příletu ubytování v hotelu v Taškentu. Večeře přenocování v hotelu v Taškentu. (Trasa cca 80 km + přelet)
Upozornění! Vzhledem k omezenému počtu letů může let probíhat z letiště v Nukusu nebo další den ráno z Urgenče - poté je možný dodatečný nocleh v Chivě místo v Taškentu.

Den 12
Po snídani se vydáme na prohlídku Taškentu - hlavního města Uzbekistánu a jednoho z největších měst ve střední Asii. Uvidíme mimo jiné novou část města: Náměstí Nezávislosti - největší městské náměstí v bývalém Sovětském svazu, na kterém se kdysi nacházel nejvyšší pomník Lenina (30 m vysoký). Pomník byl v roce 1992 nahrazen velkým globusem představujícím mapu Uzbekistánu. Následně přejedeme do staré části města, kde uvidíme mimo jiné: komplex Khazrati Imam s mešitou, medresu Kukeldash ze 16. století - největší koránskou školu ve střední Asii a navštívíme Chorsu bazar. Odpoledne uvidíme Muzeum užitého umění představující uzbecké ozdoby na předmětech každodenního užití, následně Prokatedru Ježíšova Svatého srdce a památník připomínající Poláky padlé v uzbeckých zemích. Ve večerních hodinách tradiční folklórní večeře s ukázkami. Přenocování v hotelu v Taškentu. (Trasa cca 60 km)

Den 13
Brzké vystěhování z hotelu, snídaně v podobě cestovních balíčků. Odlet z Taškentu do Varšavy (s přestupem). 

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Nejlépe směnitelnou měnou je USD (pouze nové bankovky vydané po roce 2006 a EUR). 

Víza - informace pro prodejce

Od 1.2.2019 mohou občané ČR cestovat do Uzbekistánu bez víz, pobyt však nesmí přesáhnout 30 dní.

Pro občany ČR byla do Kyrgyzstánu zrušena vízová povinnost pro turistické cesty či cesty na základě pozvání nepřesahující 60 dnů pobytu. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.2 Kč