Ubytování AMD Obrázek0
Ubytování AMD Obrázek1
Ubytování AMD Obrázek2
Ubytování AMD Obrázek3
Ubytování AMD Obrázek4
Ubytování AMD Obrázek5
Ubytování AMD Obrázek6
Ubytování AMD Obrázek7
Ubytování AMD Obrázek8
Ubytování AMD Obrázek9
Ubytování AMD Obrázek10
Ubytování AMD Obrázek11
Ubytování AMD Obrázek12

V alpském stylu

Rakousko - Vídeň
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (6 nocí), stravování: 6 snídaní, turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, tyrolský večer a systém TOUR GUIDE - orientační náklady na účast v programu cca 220 EUR/os. (platí se na místě), pobytovou taxu cca 14 EUR/os. (platí se přímo v hotelech). Za příplatek (pro zájemce): 3 večeře: Vídeň - 29 EUR/os., Innsbruck - 29 EUR/os., Salzburg - 29 EUR/os., koncert hudby Strausse a W.A.Mozarta ve Vídni - cca 69 EUR/os. 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: W Alpejskim Stylu

Program

Vídeň - síla rodu Habsburků a svět vídeňských kaváren • komnaty císařovny Sissi v Hofburgu • Salzburk a klasická hudba • svět Swarovského • Grossglockner Hochalpenstrasse - dechberoucí výhledy a nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner • svět ledových jeskyní - Eisriesenwelt - malá dávka adrenalinu • Krimmler Wasserfälle (Krimmelské vodopády) - nejvyšší vodopády Evropy • tyrolský večer a skvělá zábava • skokanský můstek Bergisel v Innsbrucku • přejezd do Vídně během dne
 
Den 1 

Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes území Česka a Rakouska. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. Ve večerních hodinách příjezd do okolí Vídně. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 450 km od polských hranic)  

Den 2
Po snídani přejezd do centra rakouského hlavního města. Prohlídku Vídně začneme přejezdem po Staroměstském bulváru zvaném „Ring“. Během prohlídky uvidíme mimo jiné budovy: Uměleckohistorického muzea, Přírodovědného muzea, parlamentu, radnice, dvorního divadla, Votivního kostela a Vídeňské státní opery. Následně procházka starým městem, mimo jiné uličkou luxusu Kohlmarkt, kde kdysi žil Fryderyk Chopin a jednou z nejelegantnějších Graben, vedle které stojí barokní Morový sloup postavený v roce 1679 po zastavení morové epidemie. Uvidíme také zimní sídlo Habsburků - Hofburg. Zde navštívíme komnaty slavné císařovny Sissi, která byla dvorem nenáviděna, ale milována a ctěna obyčejnými lidmi. Na hlavním náměstí města budeme obdivovat (zvenčí) katedrálu sv. Štěpána známou díky barevným střešním taškám. Navštívíme místo plné barev a neobvyklé architektury - Hundertwasserův dům, architekta, který tvrdil, že přímka je nemorální. Tento křivý, barevný a asymetrický činžovní dům se odlišuje od zbytku budov a je jednou z největších atrakcí města. Tento den také návštěva Vídeňské státní opery - jednoho z nejznámějších operních domů na světě (nebo Musikverein - Vídeňský Hudební spolek, odkud se vysílá novoroční koncert). Ve volném čase doporučujeme navštívit některou z vídeňských kaváren, kde lze ochutnat vynikající kávu a užít si atmosféru „vídeňských kaváren“ nebo nakoupit suvenýry v historickém centru Vídně. Večer večeře v restauraci v centru (pro zájemce, za poplatek cca 29 EUR/os.) a koncert hudby Strausse a W. A. ​​Mozarta v jednom z koncertních sálů ve Vídni (za poplatek cca 69 EUR/os., při minimálním počtu 15 zájemců). Návrat do hotelu kolem 23:00 hodiny, přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do Tyrolska, proslulého střediska zimních sportů. Hlavním městem regionu je Innsbruck, město, ve kterém se dochovalo středověké urbanistické uspořádání. Dodnes je známé díky slévárně zvonů Grassmayr, která funguje již čtrnáct generací. Během prohlídky poznáme historické centrum města, tzn. barokní katedrálu sv. Jakuba a hrad Hofburg, který měl kdysi obrannou funkci a dnes je jednou z nejdůležitějších kulturních atrakcí v Rakousku. Za pozornost stojí symbol města - Goldenes Dachl (Zlatá stříška) z téměř 3 tisíců měděných šindelů a nejdůležitější ulice Marie Terezie, kde se nachází významné budovy v barokním stylu. Uvidíme také olympijský můstek postavený v roce 1927. Tento objekt dvakrát hostil sportovce účastnící se zimních olympijských her. Následně volný čas na nákup suvenýrů. Pro zájemce večeře (za příplatek cca 29 EUR/os.). Večer zážitkové představení „Tyrolský večer“. Uslyšíme tradiční lidovou hudbu - typické tyrolské písně i jódlované písničky a uvidíme regionální tance. Příjezd do hotelu v okolí Innsbrucku kolem 22:30, přenocování. (Trasa cca 470 km)
 
Den 4
Po snídani přejezd do města Wattens, které je známé díky nejznámějším krystalům na světě. Během návštěvy Křišťálového světa Swarowski uvidíme neobvyklé bohatství krystalických forem. Seznámíme se s procesy jejich vytváření a dozvíme se o jejich užitkovém charakteru. Po návštěvě tohoto jedinečného místa na mapě Rakouska přejedeme do města Krimml, kde podnikneme pěší výlet k jednomu z nejkrásnějších vodopádů v Evropě - Krimmelskému vodopádu, zvanému „vodopádem 12 ledovců“. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 210 km)

Den 5
Po snídani vystěhování a přejezd úchvatnou alpskou vysokohorskou silnicí Grossglockner - Hochalpenstrasse. Je to nejmalebnější silnice v Rakousku, která se vine serpentinami od zelených luk až do země věčného sněhu a protíná další geografická a klimatická pásma. Nejvyšším bodem této velkolepé trasy je vyhlídková plošina v nadmořské výšce cca 2 500 m odkud se rozprostírá nezapomenutelné panorama Alp na nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner (3798 m n. m.) a nejdelší ledovec Pasterze ve východních Alpách (10 km dlouhý). Následně přejezd do Salzburku. Prohlídku města začneme procházkou ulicemi starého města, které bylo zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Uvidíme mimo jiné: monumentální katedrálu sv. Ruperta postavenou v barokním stylu, kde byl pokřtěn Wolfgang Amadeus Mozart, slavnou ulici Getreidegasse a pevnost Hohensalzburg. Budeme obdivovat jednu z nejkrásnějších zahrad světa - Mirabell, založenou v 17. století vedle stejnojmenného paláce, která se stala vizitkou města. Pro zájemce večeře (za příplatek cca 29 EUR/os.). Ubytování a přenocování v hotelu v okolí Salzburku. (Trasa cca 250 km) 
 
Den 6
Po snídani přejezd do největších ledových jeskyní na světě - Eisriesenwelt. Celá tato pohádková země je plná krásných útvarů v pastelových barvách. Na rozdíl od jiných jeskyní, které jsou postaveny z vápence, zde máme co do činění s ledovými řezbami. Patří mezi ně ledové závěsy, sochy, kaskády, věže, sloupy a květiny. Výjezd lanovkou a svět ledových obrů bude pro všechny účastníky velkým zážitkem. Následně přejezd do města Sankt Johann im Pongau a procházka jednou z nejzajímavějších soutěsek východních Alp - trasou Lichtensteina. Cesta vede alpským průsmykem, obklopená skalními útvary, labyrinty, tajemnými průchody (díky sesuvu 10tunového balvanu v červnu 2017, který zablokoval velkou část soutěsky, může být trasa uzavřena - v tom případě doporučujeme Lammerklamm - soutěsku vzdálenou 30 km od Salzburku, jedno z těch míst, kde příroda ukázala v plném rozsahu svou moc). Následně přejedeme do Hallstattu - jednoho z nejkrásnějších měst v Alpách, známého po generace díky těžbě soli. Hallstatt „se tiskne“ k strmým svahům hor a „dívá se“ na hladinu jezera Hallstättersee. Návrat do hotelu v okolí Salzburku, přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 7
Po snídani vystěhování a přejezd do oblasti Salzkammergut (Solná komora) zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO. Podíváme se do St.Wolfgang - jednoho ze tří měst na břehu stejnojmenného jezera, kde se zastavil čas. Přestože je město rušné, zároveň si v něm lze odpočinout, mezi krásně zrekonstruovanými historickými domy z přelomu století, které se nacházejí v malebné horské krajině. Navštívíme zde kostel, jehož více než tisíciletá historie odráží dobu, kdy se tomuto místu říkalo rakouský Řím. Přejezd do Polska přes Česko. (Woszczyce cca 19:30). (Trasa cca 670 km)
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno. 
- Průvodce neprovází po muzejních objektech a historických centrech. 
- Díky častým změnám počasí je v alpském regionu program rámcový a může byt změněn (trasa Grossglockner může být na začátku sezóny neprůjezdná). 
- Vezměte si prosím teplé oblečení a pohodlnou obuv.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Hotel

K dispozici pro hosty

v hotelu je obvykle restaurace, bar a recepce

Ubytování

Hotely *** nebo gasthofy - komfortní, obvykle se nacházejí na okraji měst (6 zahájených hotelových nocí v oblasti:

Pokoje: jednolůžkové a dvoulůžkové (možnost přistýlky) s koupelnou, TV.

.
Catering

Snídaně formou bufetu

Místní kategorie

***

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč