Ubytování WKX Obrázek0
Ubytování WKX Obrázek1
Ubytování WKX Obrázek2
Ubytování WKX Obrázek3
Ubytování WKX Obrázek4
Ubytování WKX Obrázek5
Ubytování WKX Obrázek6
Ubytování WKX Obrázek7
Ubytování WKX Obrázek8
Ubytování WKX Obrázek9
Ubytování WKX Obrázek10

Ve službách Jejího Veličenstva - letadlem

Velká Británie
Poznávací
Novinka

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem na trase Polsko - Londýn - Polsko, mimo Londýn transfery autokarem nebo autobusem, letištní taxy, ubytování v hotelech (7 nocí), stravování: snídaně (7), služby průvodce, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, systém Tour guide a služby místních průvodců. Orientační náklady na účast v programu: cca 320 GBP/os. (povinný poplatek placený na místě), jízdenky městskou hromadnou dopravou v Londýně (dle programu) - cca 11 GBP/os./denně a další jednorázový poplatek 5 GBP/os.

Možnost příplatku 7 večeří (od 1 do 7 dne včetně) - cena je uvedena v rezervačním systému.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: W służbie Jego Królewskiej Mości - samolotem

Program

Anglie, Skotsko, Wales • město Williama Shakespeara - Stradford-upon-Avon • magie Harryho Pottera - hrad Alnwick • středověký York • Edinburgh - hlavní město království se slavným hradem na skále • Liverpool - město skupiny Beatles • Cardiff - hlavní město Walesu • Cheddar - hlavní město sýra • tajemství Stonehenge • Londýn - nejzajímavější metropole světa

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Odlet do Londýna. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Londýna a transfer do hotelu. Uložení zavazadel. Informativní schůzka. Následně přejezd městskou hromadnou dopravou do centra města, procházka rušným a kosmopolitním hlavním městem Velké Británie: Buckinghamský palác, Houses of Parliament a Big Ben, Downing Street, Piccadilly Circus, Leicester Square, Trafalgar Square, Národní galerie. Návrat do hotelu, ubytování a přenocování.

Den 2
Po snídani přejezd městskou hromadnou dopravou do centra Londýna. Následně prohlídka (s místním průvodcem) Tower of London - nádherné středověké pevnosti, která je společně s Královskou pokladnicí jednou z nejvýznamnějších památek Londýna. V pokladnici se nachází mimo jiné: největší diamant světa a královské insignie. Následně uvidíme slavný padací most - Tower Bridge. Poté krátká plavba výletní lodí po řece Temži. Dalším bodem programu bude návštěva Westminsterského opatství - jednoho z nejvýznamnějších chrámů Anglikánské církve, místa korunovace a místa posledního odpočinku anglických panovníků. Prohlídka katedrály sv. Pavla postavené v 17. století s druhou největší kopulí na světě (117 m vysokou). Návrat do hotelu, přenocování.

Den 3
Po snídani a vystěhování přejezd do Stradford-upon-Avon - města Williama Shakespeara. Procházka po stopách velkého dramatika. Uvidíme mimo jiné dům, kde se narodil a kostel sv. Trojice, který je místem posledního odpočinku spisovatele a jeho rodiny. Návštěva hradu Warwick - impozantního středověkého hradu malebně umístěného na kopci. Přejezd do hotelu v okolí města Leeds, ubytování a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 4
Po snídani a vystěhování přejezd do města York. Během procházky uvidíme jednu z největších gotických katedrál v severní Evropě - York Minster (zvenčí) a nejzachovalejší středověkou ulici Shambles Street. Přejezd k hradu Alnwick, po Windsoru druhému největšímu hradu v Británii, který sloužil jako kulisy v mnoha filmech, včetně všech částí Harryho Pottera. Přejezd do hotelu v okolí Edinburghu, ubytování a přenocování. (Trasa cca 340 km)

Den 5
Snídaně a vystěhování z hotelu. Přejezd do Edinburghu - od 15. století hlavního města Skotska, jehož středověké staré město a georgiánské nové město bylo zahrnuto do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Procházka městem: Royal Mile (hlavní ulice starého města) spojující palác Hollyroodhouse (oficiální rezidence britských monarchů ve Skotsku) s hradem Edinburgh (zde se nachází královské insignie a kámen osudu), katedrála St. Giles, ulice Cowgate a Grassmarket, George Street a Princess Street, impozantní budovy Register House a Royal Bank of Scotland. Návštěva edinburského hradu. Ubytování v hotelu v okolí Edinburghu nebo Carlisle, přenocování. (Trasa cca 180 km)

Den 6
Po snídani vystěhování a přejezd do Liverpoolu. Krátká procházka podél řeky Mersey po Albertových docích, které jsou skvělým příkladem rozvoje bývalého přístavu - díky tomu byly zapsány na seznamu UNESCO. Návštěva domu Beatles. Přejezd do hotelu v okolí Birminghamu. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 500 km)
 
Den 7
Po snídani a vystěhování přejezd do Cardiffu - hlavního města Walesu. Návštěva normandského zámku, který je největší turistickou atrakcí ve Walesu. Zámecké komnaty jsou skvělým příkladem viktoriánského novogotického stylu z 19. století. Přejedeme také k budově parlamentu Walesu. Přejezd do Cheddaru, krátká procházka městem. Možnost nákupu vyhlášených sýrů. Přejezd do okolí městečka Amesbury. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 8
Snídaně a vystěhování. Přejezd do Stonehenge, kde se nachází záhadné megalitické kamenné kruhy (UNESCO) a kde se do dnešního dne během letního slunovratu konají setkání neodruidů. V případě pozdního odletu návštěva mimořádně půvabného městečka Salisbury s impozantní gotickou katedrálou. Přejezd na letiště, návrat do Polska. (Trasa cca 180 km)

Upozornění k programu
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno.
- Od 1.10.2021 je vstup do Velké Británie možný pouze s platným cestovním pasem. Do Velké Británie již není možné cestovat na občanský průkaz.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Hotel

K dispozici pro hosty

v hotelovém baru, často v lobby s televizí.

Ubytování

Hotely**/*** - výhodná poloha mimo navštívená města.
Ložnice: funkčně zařízené 1- a 2-lůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a WC.

Catering

kontinentální snídaně

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč