Ubytování VTS Obrázek0
Ubytování VTS Obrázek1
Ubytování VTS Obrázek2
Ubytování VTS Obrázek3
Ubytování VTS Obrázek4
Ubytování VTS Obrázek5
Ubytování VTS Obrázek6
Ubytování VTS Obrázek7
Ubytování VTS Obrázek8
Ubytování VTS Obrázek9
Ubytování VTS Obrázek10
Ubytování VTS Obrázek11
Ubytování VTS Obrázek12

Vietnam ve slaměném klobouku

Vietnam - Ho Chi Minh / Sajgon
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Saigon a Hanoj - Varšava (s přestupem na jednom z evropských letišť, na jednom z letišť Arabského poloostrova nebo v Istanbulu), přelet místními leteckými linkami na trase: Saigon - Hue, ubytování v hotelech (12 nocí), transfery klimatizovaným autokarem/minibusem, stravování dle programu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během realizace programu, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, odměny pro místní průvodce, spropitné pro řidiče, nosiče zavazadel (celkem cca 250 USD, platí se průvodci na místě), další jídla během výletu, nápoje k jídlům a jiné osobní výdaje. V základní ceně nejsou zahrnuty náklady na vyřízení vietnamského víza - vízová procedura je popsána níže. Povinné poplatky za zprostředkování víza byly připočteny k rezervaci.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Wietnam w słomkowym kapeluszu
Kód zájezdu: VTS

Program

Ho Chi Minh City a delta Mekongu • partyzánské tunely Cu Chi • pláže středního Vietnamu • dávná demilitarizovaná zóna a tunely Vinh Moc • Ninh Binh - Ha Long na pevnině • Hanoj a úchvatná zátoka Ha Long

Den 1
Sraz 3 hodiny před plánovaným odletem letadla na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet pravidelnou linkou do Hanoje (s přestupem na jednom z evropských letišť, v Istanbulu nebo v některé ze zemí Arabského poloostrova).

Den 2
Přílet do Hanoje. Celní a pasové odbavení. Následně transfer do Ha Long a ubytování v hotelu. Večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani přejezd do zátoky Ha Long, jejíž přímořská krajina patří k nejkrásnějším na světě. Transfer do přístavu, poté čtyřhodinová plavba po zátoce Ha Long. Tato jedinečná oblast je zapsána na seznamu UNESCO, je plná úžasných skalních útvarů, ostrovů, jeskyní. Na palubě lodi se bude podávat oběd z mořských plodů. Během plavby navštívíme jednu z jeskyní. Po plavbě návrat do Hanoje a prohlídka města. Uvidíme mimo jiné Chrám literatury. Následně přejezd rikšami přes koloniální čtvrť. Uvidíme také chrám Ngoc Son ze 17. století, který se nachází na malebném ostrově na jezeře Hoan Kiem. Ubytování v hotelu a přenocování.

Den 4
Snídaně. Následně další prohlídka hlavního města. Uvidíme mimo jiné: ​​Ho Či Minovo mauzoleum (pokud bude otevřené), prezidentský palác (zvenčí), „Dům na kůlech“ - sídlo Ho Či Mina a Pagodu na jednom sloupu (Chua Mot Cot). Následně přejezd do Tam Coc, odkud začne plavba tradičními asijskými loděmi typu sampan. Během plavby po řece budeme moci obdivovat okolní zelená rýžová pole. Trasa povede stojatými vodami mezi vápencovými útvary. Následně se vydáme na prohlídku starobylého hlavního města Vietnamu - Hoa Lu s chrámy dynastie Dinh a Le. Během prohlídky oběd. Přenocování v hotelu v Ninh Binh. 

Den 5
Snídaně, vystěhování a přejezd do města Vinh. Zastávka v rodné vesnici Ho Či Mina, který je národním hrdinou Vietnamu, známým nejen ve Vietnamu, ale i ve světě. Turisté si prohlédnou dům i pracoviště a průvodce povypráví životní příběh tohoto výjimečného hrdiny. Oběd. Následně pokračování v cestě do provincie Quang Binh. Ubytování a přenocování.

Den 6
Po snídani přejezd do Národního parku Phong Nha-Ke Bang, kde budeme obdivovat jednu z nejzajímavějších jeskyň Vietnamu - Phong Nha. Poplujeme po malebné řece Son, kde uvidíme na 600 m dlouhé trase podzemní řeku s majestátními jeskyněmi, jejichž názvy jsou odvozeny od tvarů jejich krasových jevů. Následně přejezd do Hue, kde přenocujeme. Ubytování, večeře a přenocování.

Den 7
Po snídani prohlídka citadely, která byla částečně přestavěna po devastaci za války. Citadela je bývalou císařskou rezidencí z dob vlády dynastie Nguyen a rozprostírá se na ploše více než 520 ha. Odpoledne návštěva mauzolea císařů z dynastie Nguyen: Tu Duc a Khai Dinh. Během prohlídky oběd. Následně pokud bude čas, krátká plavba lodí po Parfémové řece. Navštívíme také nejznámější buddhistický chrám Thien Mu - symbol města Hue. Přejezd do Danang. Ubytování a přenocování.

Den 8 - 10
Snídaně a volný čas na opalování a odpočinek. Přenocování a pobyt v Danang ve **** hotelu, který se nachází přímo u pláže.

Den 11
Snídaně a volný čas do doby transferu na letiště. Následně přejezd na letiště a odlet do Saigonu. Prohlídka Ho Či Minova Města (Ho Chi Minh City), kde uvidíme mimo jiné: Muzeum pozůstatků války, katedrálu Notre Dame a historickou Hlavní poštu. Procházka ulicemi Dong Khoi a Nguyen Hue ve směru radnice a Muzea válečných zločinů, přes náměstí Cho Lon do čínské čtvrti a k pagodě Thien Hau. Během prohlídky oběd v místní restauraci. Večer ukázka slavných „vodních loutek“. Přenocování v hotelu v Saigonu.

Den 12
Po snídani přejezd k deltě Mekongu. Začneme plavbou lodí po řece Mekong, která tvoří neuvěřitelné bludiště odnoží, kanálů a jezer. Výjimečně působivé jsou domy plovoucí na vodě nebo stojící hned u břehu a také trhy uprostřed řeky. V programu je také krátká plavba tradičním rybářským člunem (sampanem) po menších kanálech a návštěva malé dílny na výrobu kokosových bonbonů. Během dne oběd. Návrat do Saigonu a přenocování.

Den 13
Snídaně. Volný čas k samostatnému prozkoumávání města, nákupy nebo pro zájemce celodenní výlet do okolí Saigonu. Uvidíme slavné partyzánské tunely Cu Chi - symbol války Vietcongu s cizími vojsky. Tunely sloužily v době války jako kryty, zásobovací trasy, sklady zbraní, nemocnice. Navštívíme také neobvyklý chrám v Tay Ninh, který je hlavním centrem synkretického monoteistického náboženství Cao Dai. Během prohlídky oběd (cena výletu s obědem - cca 50 USD). Přenocování v Saigonu.

Den 14
Snídaně. Volný čas do doby transferu na letiště.

Den 15
Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

  Měna
Doporučujeme vzít s sebou americké dolary, i když si lze také vyměnit eura nebo jinou běžně přijímanou měnu. Peníze mohou být vyměněny v mnoha bankách, směnárnách a hotelích. Ve Vietnamu nejsou přijímány 50 USD a 100 USD bankovky ve starém vydání (s malými podobiznami prezidentů, vydané před rokem 1996).  
 
Telefony
Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming pro Vietnam a informujte se u svého operátora o cenách Vámi používaného tarifu. U některých operátorů je potřeba zažádat o aktivování roamingu pro Vietnam.

Víza

Obyvatelé České republiky potřebují pro vstup do Vietnamu vízum. 

Elektronické vízum bude vydáváno pouze k jednomu vstupu s maximální délkou platnosti do 30 dnů. Žádost je možné podat na této webové stránce, která je v angličtině. Do elektronické žádosti je třeba vložit/nahrát fotografii a kopii datové stránky cestovního dokladu žadatele. V žádosti o vízum je mimo jiné třeba uvést osobní údaje, adresu plánovaného pobytu ve Vietnamu a informace o cestovním dokladu. Během podávání vízové žádosti je také potřeba provést platbu vízového poplatku. O žádosti má být dle informací poskytnutých vietnamskými úřady rozhodnuto do tří pracovních dnů. Doporučujeme cestovatelům, aby podání žádosti o vízum nenechali na poslední chvíli, protože vyřízení žádosti o víza může trvat i 5 - 7 pracovních dnů. Žadateli je po úspěšné registraci žádosti a zaplacení přidělen přístupový kód, který umožní vytištění víza.

Hotel

K dispozici pro hosty

v hotelové recepci, restauraci, baru

.
Ubytování

Hotely třídy ***, v Hoi Anu v hotelu **** přímo na pláži - upozorňujeme však, že vietnamské hotelové standardy se mohou mírně lišit od evropských.

Pokoje: skromně, ale pohodlně zařízené pokoje s vlastní koupelnou. Většina z nich je vybavena televizí, klimatizací a telefonem, někdy také minibarem (za příplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkový pokoj s přistýlkou (přistýlka má obvykle podobu dětské postýlky nebo rozkládací pohovky).

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč