Ubytování BAW Obrázek0
Ubytování BAW Obrázek1
Ubytování BAW Obrázek2
Ubytování BAW Obrázek3
Ubytování BAW Obrázek4
Ubytování BAW Obrázek5
Ubytování BAW Obrázek6
Ubytování BAW Obrázek7
Ubytování BAW Obrázek8
Ubytování BAW Obrázek9
Ubytování BAW Obrázek10
Ubytování BAW Obrázek11
Ubytování BAW Obrázek12
Ubytování BAW Obrázek13
Ubytování BAW Obrázek14
Ubytování BAW Obrázek15

Vilnius-Riga-Tallinn-Trakai - pobaltská hlavní města

Litva
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelu (4 noci: 1 noc ve Vilně, 2 noci v Rize, 1 noc v Tallinu), stravování: 4 kontinentální snídaně, služby průvodce, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, přejezdy městskou hromadnou dopravou, další jídla a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupenek, služeb místních průvodců, spropitného, rezervačních poplatků, systému Tour Guide, pobytové taxy: cca 100 EUR/os. (platí se průvodci na místě).

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.  

Název zájezdu v polském jazyce: Wilno-Ryga-Tallin-Troki - Nadbałtyckie stolice

Program

Vilnius (Vilno) a Ostrá brána • hřbitov Rasos • secesní architektura Rigy • staré město Tallin (seznam UNESCO) • Trakai - město uprostřed jezer 

Den 1 
Odjezd z Polska dle jízdního řádu Východní Evropa. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. Příjezd do hotelu ve Vilně a ubytování. (Trasa z Varšavy cca 500 km)
 
Den 2 
Po snídani vystěhování z hotelu. Vydáme se na prohlídku Vilna s místním průvodcem. Začneme prohlídkou města a návštěvou barokní perly Vilna - kostela sv. Petra a Pavla. Následně navštívíme hřbitov Rasos, kde odpočívá mimo jiné matka a srdce Józefa Klemense Piłsudského. Poté uvidíme mimo jiné: staré město, které je na seznamu Světového dědictví UNESCO s Ostrou bránou a slavným obrazem Panny Marie Ostrobramské, baziliánské nádvoří kláštera, kostel sv. Ducha, radnici, Vilniuskou univerzitu, prezidentský palác, kostel sv. Anny, pomník Adama Mickiewicze a most milenců vedoucí do Užupis. Projdeme se také krásnými uličkami bývalé židovské čtvrti a navštívíme muzeum Adama Mickiewicze. Následně volný čas v centru Vilna  (pro zájemce oběd - litevská kuchyně - cca 22 EUR/os.). Odpoledne přejezd do Rigy, ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa cca 300 km) 
 
Den 3 
Po snídani a vystěhování prohlídka Rigy (s místním průvodcem). Navštívíme staré město zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO. Prohlídku začneme od jeho vizitky - Radničního náměstí se sochou Rolanda a Dům bratrstva černohlavých. Během procházky uvidíme nejcharakterističtější památky tohoto hanzovního města: malý a velký cechovní obchod, luteránský kostel sv. Petra, seskupení středověkých domů „Tři bratři“, pozůstatky obranných hradeb s Prašnou věží a Švédskou bránou. Vydáme se také na procházku ulicemi Alberta a Alžběty, které jsou známé svou secesní architekturou. Na závěr ochutnávka nejslavnějšího lotyšského nápoje - rižského černého balzámu. Volný čas v centru Rigy (pro zájemce oběd s pokrmy lotyšské kuchyně - cca 25 EUR/os.). Následně přejezd do hlavního města Estonska - Tallinu. Ubytování v hotelu v Tallinnu a přenocování. (Trasa cca 320 km)
 
Den 4 
Po snídani a vystěhování návštěva Tallinu (s místním průvodcem), který byl ve středověku jedním z hlavních obchodních center - pozůstatkem této moci jsou dnes velké věže, vstupní brány do města a nejdelší obranné zdi v severní Evropě. Během přejezdu městem uvidíme mimo jiné: Kadriorg Park s letním sídlem cara Petra I. Velikého, amfiteátr nazývaný Polem zpěvu s panoramatickým výhledem na město a olympijské centrum s jachetním přístavem. Následně procházka starým městem, které je rozděleno na Horní město se středověkými hradbami, věží Long Herman, hradem Toompea (sídlo vlády a parlamentu), pravoslavnou katedrálou Alexandra Něvského, luteránskou katedrálou Toomikirik, kopcem Toompea a na Dolní město s radnicí a se slavnou lékárnou, hlavní promenádou města s velkým cechovním obchodem, domem bratrstva černohlavých (známým pouze v pobaltských státech jako elitní sdružení nesezdaných obchodníků). Většinu objektů uvidíme zvenčí. Na závěr prohlídky vystoupáte na věž kostela sv. Olafa odkud je krásné panorama Tallinnu. Volný čas. Pro zájemce oběd (estonská kuchyně, za příplatek cca 25 EUR/os.). Následně přejezd do Rigy, přenocování. (Trasa cca 310 km) 
 
Den 5 
Po snídani vystěhování a odjezd ve směru Polska. Cestou navštívíme město Trakai v Litvě, které je obklopeno 32 jezery. Navštívíme zde malebný gotický hrad na ostrově, seznámíme se s životem Karaimů, které sem ve středověku přivezl z Krymu Vitold - velkovévoda litevský. Během procházky po Trakai uvidíme mimo jiné kostel „Vitolda“ se zázračným obrazem Panny Marie Trácké s dítětem. Následně volný čas na jídlo. Pro zájemce oběd z pokrmů karaimské kuchyně (za příplatek cca 22 EUR/os.). Poté další přejezd ve směru Varšavy. Příjezd do Polska - Varšavy kolem 23:30. (Trasa cca 760 km)

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Doporučujeme vzít kartu EHIC (evropský průkaz zdravotního pojištění) - usnadňuje využití lékařské pomoci na místě.  

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Ubytování

Turistická třída ***hotelů - nachází se ve městech (na okraji, mimo centrum): Vilnius, Riga, Tallinn. V hotelu je recepce a bar.

.
Catering

Snídaně.

.
Místní kategorie

***

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč