Ubytování WAT - Léto Obrázek0
Ubytování WAT - Léto Obrázek1
Ubytování WAT - Léto Obrázek2
Ubytování WAT - Léto Obrázek3
Ubytování WAT - Léto Obrázek4
Ubytování WAT - Léto Obrázek5
Ubytování WAT - Léto Obrázek6
Ubytování WAT - Léto Obrázek7
Ubytování WAT - Léto Obrázek8
Ubytování WAT - Léto Obrázek9
Ubytování WAT - Léto Obrázek10
Ubytování WAT - Léto Obrázek11
Ubytování WAT - Léto Obrázek12

Vysněné Toskánsko

Itálie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (5 nocí), stravování: 5 kontinentálních snídaní, 2 večeře (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS - cena cca 215 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 15 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Wymarzona Toskania


Fakultativní výlety: toskánský večer cca 43 EUR/os., noční Padova cca 43 EUR/os., Aperitivo cca 30 EUR/os., večeře ve Florencii cca 43 EUR, Galerie Uffizi cca 60 EUR/os. (výlety se konají při velkém počtu zájemců).


Upozornění! Garance vstupu do Galerie Uffizi pro klienty, kteří si koupí fakultativní výlet a informují prodejce do 20 dnů před začátkem zájezdu.


Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky byly uvedeny ke dni 13.09.2023 a mohou se změnit.  


Slevy platí pro: 
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - po předložení průkazu se stupněm postižení. 

Program

Bologna - hlavní město regionu Emilia-Romagna a předzvěst Toskánska • Florencie - květ, hlavní město Toskánska • Chianti - království toskánských vinic • San Gimignano - středověký Manhattan • Monteriggioni - magické středověké zákoutí • Pisa - Náměstí zázraků a námořní minulost • Siena - sv. Kateřina a koňský dostih Palio


Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Pozdě večer příjezd do hotelu v okolí města Padova, přenocování (tento den není v hotelu večeře). Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 950 km)


Den 2
Po snídani přejezd do Bologne, hlavního města regionu Emilia-Romagna, města arkád a galerií. Návštěva historického centra města: náměstí Piazza Maggiore, náměstí Piazza del Nettuno, bazilika San Petronio, katedrála San Pietro a náměstí Piazza di Ravegnata se slavnými věžemi. Odpoledne přejezd do Montecatini Terme, procházka centrem tohoto krásného lázeňského města. Vjezd do Montecatini Alto s aperitivem (za příplatek). Ubytování v Montecatini Terme, večeře.


Den 3
Po snídani přejezd do slavné vinicové oblasti Chianti s malebnými krajinami a městečky: Rada in Chianti a Castellina in Chianti, odkud pochází nejslavnější italské víno Chianti Classico. Odpoledne přejezd a prohlídka Monteriggioni - okouzlujícího středověkého města. Následně návštěva San Gimignano nazývaného „středověkým Manhattanem“ díky věžím, které plnily obrannou funkci, ale byly také symbolem bohatství a významu majitele. Město San Giminano je také známé díky produkci perfektního bílého vína s ořechovou příchutí - Vernaccia. Poté návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 190 km)


Den 4
Po snídani přejezd do krásného městečka Pisa, které vzkvétalo ve středověku. V programu mimo jiné: návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) s katedrálou s krásnou mnohaúrovňovou fasádou, prohlídka kruhového Babtisteria (křtitelnice) a slavné Šikmé věže, čili dávné katedrální zvonice, stavěné téměř 200 let (obdivování zvenčí). Odpoledne přejezd k Toskánskému moři, procházka po Viareggio. Ve večerních hodinách toskánský večer (za příplatek) a návrat do hotelu na přenocování. Tento den není v hotelu večeře.


Den 5
Po snídani přejezd do Florencie. Prohlídku města začneme u kostela sv. Kříže s hrobkami nejslavnějších občanů města (včetně Michelangela). Následně procházka městem, během které uvidíme náměstí Piazza della Signoria, malebný most Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s nádhernou kopulí navrženou Brunelleschim a nejstarší budovu města - Baptisterium, ke kterému vede slavná Rajská brána. Volný čas. Odpoledne pro zájemce návštěva Galerie Uffizi (za příplatek). Toskánská večeře (za příplatek). Návrat do hotelu v Montecatini Terme, přenocování. Tento den není v hotelu večeře.


Den 6
Po snídani vystěhování a přejezd do Sieny, středověkého města známého mimo jiné díky koňskému dostihu Palio. Návštěva hlavního náměstí Il Campo, které do dnešního dne zachovalo charakteristický tvar mušle a gotické katedrály s krásnými mramorovými podlahami. Odpoledne odjezd do Polska.
Na zpáteční cestě možnost realizace fakultativního výletu do Padovy (za poplatek).


Den 7
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00).


Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. 


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.  

Výlety v okolí

Upozornění! Fakultativní výlety jsou realizovány při min. 42 zájemcích.  
 

Víza - informace pro prodejce

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.  

Hotel

Umístění

Hotely **/*** turistické třídy nebo zařízení "villaggio turistico" s charakterem prázdninové vesnice, které se nacházejí v satelitních městech (30-65 km do centra) na trasách mezi navštívenými městy. 4 zahájené noclehy v hotelu: Bologna/Florencie/Montecatini Terme (4).

K dispozici pro hosty

Recepce, restaurace nebo bar.

Catering

Kontinentální snídaně (chléb, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (možná v blízké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie

**/***

Umiestnenie

Hotely **/*** turistické třídy nebo zařízení "villaggio turistico" s charakterem prázdninové vesnice, které se nacházejí v satelitních městech (30-65 km do centra) na trasách mezi navštívenými městy. 4 zahájené noclehy v hotelu: Bologna/Florencie/Montecatini Terme (4).

.
Stravovanie

Kontinentální snídaně (chléb, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (možná v blízké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Miestna kategória

**/***

K dispozícii pre hostí

Recepce, restaurace nebo bar.

.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč