Ubytování CSA Obrázek0
Ubytování CSA Obrázek1
Ubytování CSA Obrázek2
Ubytování CSA Obrázek3
Ubytování CSA Obrázek4
Ubytování CSA Obrázek5
Ubytování CSA Obrázek6
Ubytování CSA Obrázek7
Ubytování CSA Obrázek8
Ubytování CSA Obrázek9
Ubytování CSA Obrázek10
Ubytování CSA Obrázek11
Ubytování CSA Obrázek12
Ubytování CSA Obrázek13
Ubytování CSA Obrázek14
Ubytování CSA Obrázek15
Ubytování CSA Obrázek16
Ubytování CSA Obrázek17
Ubytování CSA Obrázek18
Ubytování CSA Obrázek19
Ubytování CSA Obrázek20
Ubytování CSA Obrázek21
Ubytování CSA Obrázek22
Ubytování CSA Obrázek23
Ubytování CSA Obrázek24
Ubytování CSA Obrázek25
Ubytování CSA Obrázek26

Z Alp k Jadranu

Rakousko
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Program

Bled - jediný slovinský ostrov • slavný skokanský můstek v Planici • Škofja Loka • Lublaň - hlavní město Slovinska • Škocjanské jeskyně • Piran • Lipica • Celje • Ptuj • Maribor • čas na odpočinek u Jadranu • Graz • noční Vídeň 

Den 1
Odjezd z Polska dle řádu jižní Evropa (pro pohodlné). Přejezd do Slovinska přes Česko a Rakousko. Ubytování v hotelu v okolí města Celje ve Slovinsku, přenocování. (Trasa cca 650 km od polských hranic)

Den 2
Po snídani a vystěhování začneme naše dobrodružství se Slovinskem přejezdem ve směru Triglavského národního parku - chvíle odpočinku v nádherné scenérii Bohinjského jezera, na jehož hladině se malebně odrážejí alpské vrcholy. U jezera strávíme cca 2 hodiny, zájemci si mohou zaplavat. Následně vyjedeme lanovkou na horu Vogel (1535 m n.m.). Následně přejedeme do Bledu, ze kterého vyplujeme na jediný ostrov ve Slovinsku - Bled, malebně ležící na úpatí Julských Alp. Zde uvidíme Bledský hrad postavený na strmé, přes 100 metrů vysoké skále. Přejezd do hotelu v okolí Lublaně, ubytování. Přenocování. (Trasa cca 230 km)
 
Den 3
Snídaně, přejezd do Planice, kde se na nejznámějším slovinském lyžařském můstku Letalnica koná zakončení skokanské sezóny. Pro zájemce výlet do nádherné soutěsky Vintgar, dlouhé 1600 m a hluboké 250 m (za příplatek cca 18 EUR). Chvilka volného času. Následně přejezd do městečka Škofja Loka - jednoho z nejlépe a nejkrásněji zachovaných středověkých měst ve Slovinsku. Uvidíme mimo jiné: sýpku, starou radnici ze 16. století, barokní kapucínský kostel. Návštěva hlavního města země - Lublaně. Během prohlídky uvidíme: Prešerenovo náměstí, kostel Zvěstování, Trojitý most (Tromostovje), Plečnikovu kolonádu, katedrálu sv. Mikuláše zvanou Lublaňskou katedrálou, radnici, Švecův most. Dojdeme také k Lublaňskému hradu, který se tyčí nad městem. Volný čas ve městě. Tento den lze využít večeři v jedné ze stylových restaurací starého města (cena cca 25 EUR/os.). Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 90 km)

Den 4
Snídaně a vystěhování. Přejezd ve směru oblasti slovinského krasu, kde navštívíme město Lipica známé díky chovu slavných Lipicánů - návštěva hřebčína. Následně se vydáme ve směru Škocjanských jeskyní, které jsou na seznamu UNESCO (návštěva jeskyní). Později se vydáme směrem k pobřeží Jaderského moře. Dalším bodem programu bude slovinské letovisko Piran. Piran je perlou benátské architektury, malebně umístěné na okraji istrijského poloostrova. Procházka starým městem (náměstí Tartini), uvidíme mimo jiné: radnici, kostel sv. Jiří a sv. Petra. Volný čas na koupání v Jaderském moři (v jednom z letovisek). Pro zájemce - jídlo v restauraci (za příplatek - cca 25 EUR). Přejezd do hotelu v okolí Piran - Lipica. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 5
Snídaně, vystěhování. Přejezd do Celje s téměř nezměněným historickým centrem. Návštěva regionálního muzea umístěného v renesančním paláci (na stěnách jsou nádherné fresky). Za pozornost stojí klenba s iluzionistickým obrazem z roku 1603. Cestou do Mariboru návštěva vinice Zlati Gric, procházka po plantáži, seznámení se s výrobním procesem a ochutnávka místního vína. Přejezd do Mariboru. V suterénu městského hradu se nachází největší vinný sklep v Evropě (7 milionů litrů vína). Procházka starým městem: morový sloup, čtvrť Lent s krásnými činžovními domy, spoustou obchodů a kaváren na promenádě u řeky. Chvíle volného času ve městě a večer rafting na dřevěných raftech po řece Drávě s občerstvením a dechovkou (v případě špatného počasí se zábava přesouvá do místní restaurace). Ubytování v hotelu v okolí Celje, přenocování. (Trasa cca 350 km)
 
Den 6
Snídaně, vystěhování. Přejezd do města Ptuj - úzké středověké uličky zachovalého starého města s městskou věží, před kterou stojí Orfeův památník a dominikánský klášter s rokokovou fasádou a gotickým křížovými chodbami. Na kopci nad městem se tyčí nádherný hrad (návštěva hradu a muzea). Přejezd do Rakouska. Návštěva Grazu, druhého největšího města Rakouska (seznam UNESCO). Procházka úzkými okouzlujícími uličkami obklopenými historickými činžovními domy. Uvidíme mimo jiné: místní katedrálu s přilehlým mauzoleem císaře Fridricha II., stejně jako umělý ostrov uprostřed řeky Mur s kavárnou a malým amfiteátrem. Následně vyjedeme moderním výtahem na bývalý hradní vrch, odkud se rozprostírá nádherný výhled na okolí. Na zpáteční cestě noční prohlídka Vídně (kolem cca 22:00). Přejezd vyhlídkovými ulicemi Vídně, vídeňským Ringem - nejznámější ulicí starého města. Procházka starým městem, uvidíme mimo jiné: Hofburg, katedrálu sv. Štěpána. Odjezd do Polska. (Trasa cca 700 km k polským hranicím)
 
Den 7
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách. (Woszczyce cca 9:00)

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.  

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny. 

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.   

Hotel

Ubytování
Dvouhvězdičkové/tříhvězdičkové hotely (5 nocí ve Slovinsku).

Vybavení
V hotelu bar, restaurace a recepce.

Pokoje
Všechny dvoulůžkové (možnost přistýlky) s koupelnou, WC a často s balkonem.

Strava
Rozšířené kontinentální snídaně.

Místní kategorie
**/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč