Riu Palace Zanzibar Obrázek0
Riu Palace Zanzibar Obrázek1
Riu Palace Zanzibar Obrázek2
Riu Palace Zanzibar Obrázek3
Riu Palace Zanzibar Obrázek4
Riu Palace Zanzibar Obrázek5
Riu Palace Zanzibar Obrázek6
Riu Palace Zanzibar Obrázek7
Riu Palace Zanzibar Obrázek8
Riu Palace Zanzibar Obrázek9
Riu Palace Zanzibar Obrázek10
Riu Palace Zanzibar Obrázek11
Riu Palace Zanzibar Obrázek12
Riu Palace Zanzibar Obrázek13
Riu Palace Zanzibar Obrázek14
Riu Palace Zanzibar Obrázek15
Riu Palace Zanzibar Obrázek16
Riu Palace Zanzibar Obrázek17
Riu Palace Zanzibar Obrázek18
Riu Palace Zanzibar Obrázek19
Riu Palace Zanzibar Obrázek20
Riu Palace Zanzibar Obrázek21
Riu Palace Zanzibar Obrázek22

Riu Palace Zanzibar

Tanzanie - Zanzibar
Pobytový
Mezinárodní animace
Wi-Fi
Posilovna
Wellness
Tichý, mimo město
Exkluzivní, 5*

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Velmi elegantní, luxusní a moderní objekt s nízkými kaskádovitými budovami a dokonale udržovanými zahradami se nachází v klidné severní části malé vesnice Nungwi na severním pobřeží ostrova. Do centra Nungwi je to pěšky přibližně 3 km. Na letiště je to cca 65 km. Povinná turistická taxa - platí se na místě v hotelu - cca 1 USD/osoba/den.

.
Pláž

Hotelový areál leží přímo na krásné písečné pláži (s oddělenou hotelovou částí, přístup na pláž po hotelových schodech, vzdálenost od pláže závisí na umístění pokoje) s bílým pískem typickým pro tuto část ostrova. Lehátka a slunečníky na pláži zdarma.

K dispozici pro hosty

Čtyřhodinová recepce, prostorná vstupní hala, 4 restaurace: hlavní restaurace Promenade s mezinárodní a místní kuchyní a 3 restaurace a'la carte (za příplatek, nutná předchozí rezervace): Krystal s kuchyní Fusion, Beef Steak House s grilovanými pokrmy a Fish restaurant IA specializující se na mořské plody, 6 barů včetně: baru na pláži a baru u bazénu. Velký bazén s lehátky, slunečníky a osuškami. Dále bezplatné parkoviště a za příplatek: obchod se suvenýry, kadeřnictví, prádelna, lékařská pomoc a půjčovna aut.

Catering

All Inclusive: snídaně (7:30-10:30), obědy (12:30-15:00) a večeře (19:00-22:00) podávané formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Dvakrát týdně tematické večeře. Vybrané místní a importované alkoholické a nealkoholické nápoje a občerstvení k dispozici 24 hodin denně v hlavním baru a v ostatních barech během otevírací doby.

Sportovní a animační program

V hotelu probíhá zajímavý denní a večerní animační program pro dospělé i děti a večer živá hudební vystoupení. Dále hotelová posilovna, kajaky, šlapadla, šnorchlování (2 hodiny denně) a za příplatek: široká nabídka lázeňských zařízení, vodní sporty na pláži, půjčovna kol (cca 3 km od hotelu).

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Hotel je určen pouze pro osoby starší 18 let. Výhodná možnost 24hodinového all inclusive, prostorné a komfortně zařízené pokoje, rozlehlá zahrada, poloha přímo na krásné pláži, čtyři restaurace a šest barů, vynikající kuchyně, pestrý denní i večerní animační program splňují očekávání i těch nejnáročnějších hostů. Velmi dobrá nabídka pro exotickou dovolenou ve dvou i s rodinou či přáteli.

.

Program:

Program

Den 1
Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s delegátem a transfer do hotelu. 

Den 2 - 7 (nebo 14)
Čas na odpočinek, koupání, opalování a fakultativní výlety.

Den 8 (nebo 15)
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Den 9 (nebo 16)
Přílet do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Měna
V Tanzanii platí Tanzanský šilink (TZS). Dovážení a vyvážení místní měny je zakázáno.
1 USD = cca 2300 TZS. Upozornění! Je třeba brát pouze dolary vydané po roce 2009. Bankovky staršího vydání nejsou přijímány.

Čas
+ 2 hodiny oproti času v ČR.

Očkování
Od turistů přijíždějících z Evropy nejsou vyžadována povinná očkování, ale WHO doporučuje očkování proti žluté zimnici, hepatitidě typu A a typu B, záškrtu, tetanu a dětské obrně. Na pobřeží existuje malé riziko nakažení malárií, stojí za to vzít profylaktická antimalarika (obraťte se prosím na lékaře specialistu, který je může předepsat). Kromě toho by měla být dodržována základní hygiena, jako je mytí rukou, ovoce, pití balené vody, použití balené vody k čištění zubů atd.

Orientační ceny
Minerální voda 1,5 l - cca 1500 TZS, pivo v baru - cca 3000 TZS.

Elektřina
Elektrické napětí 220 - 240 V. Jsou vyžadovány zástrčky anglického typu, konvektory pro zásuvky, které si lze pronajmout nebo zakoupit téměř ve všech hotelech. Obvykle se vyskytují zásuvky typu A se třemi otvory umístěnými na vrcholech trojúhelníku. Hodí se k nim české tenké zástrčky (jako z nabíječky telefonu), zatímco kulaté silné zástrčky (jako například od vysoušeče vlasů nebo adaptéru pro notebook) jsou nevhodné. V takových případech je nutné použít adaptér. Někdy jsou k dispozici v hotelových recepcích (na vratnou zálohu), můžete je také zakoupit ve stavebních supermarketech v Polsku (cca 20 PLN).

Fotografování
Nesmí se fotografovat úřední a vojenské budovy, uniformovaná policie atd. Obvykle se za fotografování tamních obyvatel dává spropitné před uděláním fotky.

Telefony
Volání do zahraničí je nejlevnější po zakoupení a dobití místních karet (SIM karta stojí cca 4500 TZS, je vyžadován cestovní pas).
Do Česka + 42 kód města (bez nuly) + číslo účastníka. Z Česka + 255 kód města (bez nuly) + číslo účastníka.
Upozornění! České mobilní telefony v Tanzanii fungují, ale v parcích obvykle není pokrytí. Může být také problém s přijímáním a odesíláním textových zpráv.

Výlety v okolí

Fakultativní výlety

Přírodní krása Zanzibaru: skutečné setkání s divokou přírodou! Během plavby budeme mít možnost obdivovat delfíny v přirozeném prostředí. Vydáme se také na procházku do tropického lesa nacházejícího se v parku Jozania, kde budeme mít možnost potkat guerézy červené - endemické opice vyskytující se pouze na Zanzibaru! Na konci výletu si budeme moci udělat krásné fotografie na pozadí nejslavnější restaurace umístěné na skále „The Rock“. Cena: cca 80 USD/os. 

Zanzibar v kostce:
úžasný celodenní výlet po největších atrakcích Zanzibaru. Budeme mít možnost zjistit jak rostou všechny plody a koření, kterými je ostrov proslulý. Seznámíme se s historii města a vydáme se na procházku labyrinty kamenného města, kde budeme moci vidět mimo jiné dům Freddieho Mercuryho a trh nevolníků. Vydáme se také na krátkou plavbu na vězeňský ostrov, kde uvidíme mimo jiné obří želvy Aldabra. Na konci prohlídky uvidíme jedinečný západ slunce a vydáme se na slavný noční trh s potravinami, kde budeme moci ochutnat vynikající kuchyni Zanzibaru. Atrakcím nebude konec! Cena: cca 80 USD/os.

Plavba Blue Safari: skvělé námořní dobrodružství! Pouze během tohoto výletu budeme moci navštívit svět tří panenských ostrovů, na které se dostaneme tradiční lodí dhow, abychom se potápěli mezi nádhernými korálovými útesy, plavali mezi modrými lagunami a ochutnali jedinečné mořské plody připravené v opravdu zanzibarském stylu! Cena: cca 90 USD/os.

Express Safari: sníte o skutečné Africe? Zažijte jedinečné dobrodružství - letecké safari!! Let malým  letadlem, ze kterého budeme moci obdivovat nebeskou krajinu, poté přesedneme do džípů, ve kterých budeme brázdit nekonečné úseky savany a sníme oběd v lůně přírody! To vše během jednoho dne! Během safari budeme moci obdivovat migrující zvířata jako žirafy, slony, zebry, buvoly, antilopy, prasata bradavičnatá a pokud budeme mít štěstí i divoké kočky - lvy, leopardy nebo gepardy. Tento den poskytne neuvěřitelné emoce, které si budete pamatovat do konce života! Cena cca 540 USD/os.

Upozornění k programu

Od 1.6.2019 se změnily předpisy o ochraně životního prostředí v Tanzánii. Vzhledem k novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Tanzánii zakázán a trestá se pokutami (až 38 000 USD) nebo trestem odnětí svobody až na 4 roky. Cestující přijíždějící do Tanzánie s plastovými sáčky (týká se reklamních tašek, plastových sáčků, jednorázových výrobků, včetně těch s nákupy z bezcelní zóny) jsou povinni je nechat na letišti. Místo plastových sáčků doporučujeme použít látkové nebo papírové sáčky. Tanzánie je jednou ze zemí s nejpřísnějším zákonem o plastových taškách.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Zanzibaru obvykle trvá od listopadu do začátku března. 

Mapa

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč