Sultan Sands Island Resort Obrázek0
Sultan Sands Island Resort Obrázek1
Sultan Sands Island Resort Obrázek2
Sultan Sands Island Resort Obrázek3
Sultan Sands Island Resort Obrázek4
Sultan Sands Island Resort Obrázek5
Sultan Sands Island Resort Obrázek6
Sultan Sands Island Resort Obrázek7
Sultan Sands Island Resort Obrázek8
Sultan Sands Island Resort Obrázek9
Sultan Sands Island Resort Obrázek10
Sultan Sands Island Resort Obrázek11
Sultan Sands Island Resort Obrázek12
Sultan Sands Island Resort Obrázek13
Sultan Sands Island Resort Obrázek14

Sultan Sands Island Resort

Tanzanie - Zanzibar - Zanzibar
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Tento elegantní a komfortní hotel se nachází v oblasti Kiwengwa na východním pobřeží ostrova se zajímavou architekturou. Hotel byl postaven v roce 2007 a v roce 2008 byla přistavěna zcela nová budova. Je známý především díky své malebné poloze v tropické zahradě. Letiště je vzdáleno přibližně 1,5 km. 40 km.

Povinný turistický poplatek splatný přímo v hotelu cca 1 USD/osoba/den.

.
Pláž

Hotel se nachází přímo na krásné bílé rajské pláži.

K dispozici pro hosty

24hodinová recepce, lobby, parkoviště, obchod se suvenýry, butik, konferenční centrum. Dále bazén s lehátky, slunečníky a osuškami zdarma, sluneční terasa. Hlavní restaurace Mwambao (mezinárodní kuchyně), restaurace a bar Kivuli u pláže (12:30-18:00), kde se podávají mimo jiné saláty a grilované pokrmy, bar Mawimbi (10:00-24:00) u bazénu, kde se podávají nealkoholické a místní alkoholické nápoje.

.
Ubytování Internet

V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi, internetová kavárna za příplatek (cca 10 USD/hodina).

.
Catering

Snídaně (07:00-10:00) a večeře (19:00-22:00) formou bufetu. Nápoje za příplatek. Za příplatek plná penze (obědy: 12:30-15:00) nebo all inclusive: teplé a studené nápoje a místní alkoholické nápoje (10:00-24:00). Dovážené lihoviny a čerstvé ovocné šťávy za příplatek. Hotel pořádá tematické večeře, včetně indické, italské, svahilské, Nyama Choma barbecue, orientální, Cesta kolem světa, Zanzibar a mořské plody.

.
Sportovní a animační program

V hotelu probíhají animační aktivity pro dospělé i děti. Klienti ubytovaní v hotelu Sultan Sands mohou využívat také veřejná zařízení hotelu Blu Bay, který se nachází přes ulici a patří do stejného hotelového řetězce. Za příplatek: tenis, kulečník, jízdní kola, vodní sporty na pláži (windsurfing, potápění, šlapadla), lázeňské centrum.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Elegantní hotel se zajímavou architekturou doporučujeme zejména zákazníkům, kteří ocení aktivní odpočinek a kontakt s krásnou přírodou. Vynikající kuchyně.

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem s mezipřistáním, letištní taxy, ubytování (10 nebo 11 nocí) v hotelech, transfery: letiště - hotel - letiště, stravování dle popisu vybraného hotelu, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní 

Základní cena nezahrnuje: vízum do Tanzánie (cca 50 USD/os.), fakultativní výlety, spropitné, další jídla a nápoje, ostatní osobní výdaje a turistický poplatek, který se platí přímo v hotelu:

do 1* = 2 USD/os./den
2-3 * = 4 USD/os./den
4-5* = 5 USD/os./den

 

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a turistického poplatku byly uvedeny ke dni 20.02.2024 a mohou se změnit.

 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Zanzibar - wypoczynek
 

Program

Den 1
Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s delegátem a transfer do hotelu. Den 2 - 10 (nebo 11)
Čas na odpočinek, koupání, opalování a fakultativní výlety.Den 11 (nebo 12)
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.Den 12 (nebo 13)
Přílet do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

 

Jiné

Měna
V Tanzanii platí Tanzanský šilink (TZS). Dovážení a vyvážení místní měny je zakázáno.
1 USD = cca 2300 TZS. Upozornění! Je třeba brát pouze dolary vydané po roce 2009. Bankovky staršího vydání nejsou přijímány.Čas
+ 2 hodiny oproti času v ČR.Očkování
Od turistů přijíždějících z Evropy nejsou vyžadována povinná očkování, ale WHO doporučuje očkování proti žluté zimnici, hepatitidě typu A a typu B, záškrtu, tetanu a dětské obrně. Na pobřeží existuje malé riziko nakažení malárií, stojí za to vzít profylaktická antimalarika (obraťte se prosím na lékaře specialistu, který je může předepsat). Kromě toho by měla být dodržována základní hygiena, jako je mytí rukou, ovoce, pití balené vody, použití balené vody k čištění zubů atd.

 

Orientační ceny
Minerální voda 1,5 l - cca 1500 TZS, pivo v baru - cca 3000 TZS.

 

Elektřina
Elektrické napětí 220 - 240 V. Jsou vyžadovány zástrčky anglického typu, konvektory pro zásuvky, které si lze pronajmout nebo zakoupit téměř ve všech hotelech. Obvykle se vyskytují zásuvky typu A se třemi otvory umístěnými na vrcholech trojúhelníku. Hodí se k nim české tenké zástrčky (jako z nabíječky telefonu), zatímco kulaté silné zástrčky (jako například od vysoušeče vlasů nebo adaptéru pro notebook) jsou nevhodné. V takových případech je nutné použít adaptér. Někdy jsou k dispozici v hotelových recepcích (na vratnou zálohu), můžete je také zakoupit ve stavebních supermarketech v Polsku (cca 20 PLN).

 

Fotografování
Nesmí se fotografovat úřední a vojenské budovy, uniformovaná policie atd. Obvykle se za fotografování tamních obyvatel dává spropitné před uděláním fotky.

 

Telefony
Volání do zahraničí je nejlevnější po zakoupení a dobití místních karet (SIM karta stojí cca 4500 TZS, je vyžadován cestovní pas).
Do Česka + 42 kód města (bez nuly) + číslo účastníka. Z Česka + 255 kód města (bez nuly) + číslo účastníka.
Upozornění! České mobilní telefony v Tanzanii fungují, ale v parcích obvykle není pokrytí. Může být také problém s přijímáním a odesíláním textových zpráv.

 

Víza

Do Tanzánie je zapotřebí vízum. Získáte ho na letiště po příletu za poplatek cca 50 USD/os. Razítko s vízem obdržíte do cestovního pasu po zaplacení příslušného poplatku. Zapotřebí jsou min. 2 volné strany v cestovním pase. Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od předpokládaného návratu z Tanzánie.

 

O vízum je možné požádat také on-line přes stránku https://eservices.immigration.go.tz/.
Žádost je nutné vyplnit nejméně 14 dní před termínem odletu z důvodu delšího času potřebného k získání víza touto cestou. 

Upozornění! Výše uvedená cena víza je platná ke dni 20.2.2024 a může se změnit.

 

Upozornění k programu

Od 1.6.2019 se změnily předpisy o ochraně životního prostředí v Tanzánii. Vzhledem k novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Tanzánii zakázán a trestá se pokutami (až 38 000 USD) nebo trestem odnětí svobody až na 4 roky. Cestující přijíždějící do Tanzánie s plastovými sáčky (týká se reklamních tašek, plastových sáčků, jednorázových výrobků, včetně těch s nákupy z bezcelní zóny) jsou povinni je nechat na letišti. Místo plastových sáčků doporučujeme použít látkové nebo papírové sáčky. Tanzánie je jednou ze zemí s nejpřísnějším zákonem o plastových taškách.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Zanzibaru obvykle trvá od listopadu do začátku března. 

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč