Ubytování CZP Obrázek0
Ubytování CZP Obrázek1
Ubytování CZP Obrázek2
Ubytování CZP Obrázek3
Ubytování CZP Obrázek4
Ubytování CZP Obrázek5
Ubytování CZP Obrázek6
Ubytování CZP Obrázek7
Ubytování CZP Obrázek8
Ubytování CZP Obrázek9
Ubytování CZP Obrázek10
Ubytování CZP Obrázek11
Ubytování CZP Obrázek12
Ubytování CZP Obrázek13

Zastávka Balkán

Černá Hora
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Podgorice, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem, vlakem nebo autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, další jídla, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupného a systému Tour Guide - 108 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě). Další poplatek - pobytová taxa - cca 1,5 EUR/den/os. (v závislosti na poloze hotelu).

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.
 
Název zájezdu v polském jazyce: Stacja Bałkany
Kód zájezdu: CZP

Program

Železnice snů - Balkán z oken vlaku - úžasné výhledy: tunely, kaňony, mosty • Sjenica - Srbská Sibiř • most na Drině a Bajina Bašta • svět podle Kusturici - Mokra Gora • klášter Ostrog • Kotor a slavné fjordy • aktivně na řece Tara - sjezd tyrolským vláčkem • pro zájemce možnost  prodloužení pobytu v jednom z černohorských letovisek

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet do Podgorice charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu ve městě Bar nebo okolí, ubytování, čas na odpočinek, večeře a přenocování.

Den 2
Po časné snídani přejezd na vlakové nádraží v Baru. Nastoupíme do místního vlaku, kterým přejedeme z Baru do Kolašina (cca 2 hodiny). Je to jedna z nejkrásnějších horských částí železniční trati vytvořené v 70. letech z Baru do Bělehradu. Tato trasa je nazývána „železnicí snů“, protože vede malebným okolím  a z oken vlaku lze pozorovat úžasnou černohorskou přírodu, např. Skadarské jezero a kaňon řeky Morači. Trasa vede také tunely - nejdelší z nich je Sozina (přes 6 km) a mosty, mimo jiné nejdelším 500 m dlouhým mostem nad řekou Mala. Do roku 2001 to byl nejvyšší železniční viadukt na světě - 200 m. Základna nejvyššího sloupu má větší plochu než tenisový kurt. Kolašin je malebné černohorské lyžařské středisko, které je v létě výchozím bodem pro horskou pěší turistiku. Čistý, čerstvý vzduch láká k procházce. My se projdeme z vlakového nádraží do centra města, kde bude volný čas na oběd, procházku nebo bezkonkurenční místní tureckou kávu. Nedaleký Národní park Biogradska Gora je jednou z nejstarších chráněných lesních oblastí na světě s polo-ledovcovými jezery. Projdeme se lesní cestou kolem jednoho z nich (cca 1 hod.). Večeře. Přenocování ve městě Sjenica.

Den 3
Bude to den nezapomenutelných výhledů! Sjenica je nazývána Srbskou Sibiří, díky teplotám, které se tam v zimě vyskytují. My jsme tady v létě, a to, co nás zde přitahuje je zázrak přírody - kaňon řeky Uvac (Uvac River Canon). Po snídani vyjedeme autobusy na vyhlídkové místo, ze kterého lze vidět dokonale vytvarované meandry této řeky. Tato oblast je také hlavním hnízdištěm supa bělohlavého. Následně přejedeme do Višegradu v Bosně a Hercegovině - město proslavil jugoslávský nositel Nobelovy ceny Ivo Andrić ve svém románu „Most na Drině“, inspirovaném historií nejslavnějšího mostu na Balkáně. Most byl navržen Mimar Sinanem (tím samým, který vytvořil most v Mostaru) na příkaz velkého vezíra Mehmeda Paši Sokoloviće. Most je v současné době zapsán na seznamu UNESCO. Volný čas v Andričgradu - kamenném městě - realizaci myšlenky režiséra Emira Kusturici, který chtěl tímto způsobem uctít památku autora románu. Pro zájemce cca 30minutová vyhlídková plavba po řece Drin. Během plavby lodě proplouvají přes jeden z 11 oblouků mostu Sokoloviće (za poplatek cca 10 EUR). Vrátíme se do Srbska. Serpentinami přes malebný Národní park Tara přejedeme do města Bajina Bašta, kde nás uchvátí nádherný výhled na dům postavený na skále uprostřed proudu řeky Drin. Magický a romantický, přitahuje milovníky krásy z celého světa. Má spoustu příznivců, kteří dům po zničení rychlým vysokým proudem řeky okamžitě obnovují. Přejezd do vesničky Mokra Gora. Ubytování v hotelu, v historických budovách železniční stanice srbské železnice nebo v Bajině Baště nebo okolí. Večeře.

Den 4
Snídaně. Projížďka historickou úzkorozchodnou železniční tratí (cca 2 hod.), zvanou Šarganská osmica. Trasa vede přes 22 tunelů, 5 mostů a překonává výškový rozdíl cca 300 metrů v celkové délce 15 km. Cestou se vlak zastaví na zajímavých místech, včetně stanice Golubići, postavené speciálně pro potřeby filmu Emira Kusturici „Život je zázrak“. Návštěva vesnice-skanzenu slavného srbského filmaře Emira Kusturici na kopci Mecavnik. Historické objekty byly přesunuty ze sousedních vesnic a uspořádány podél ulic lemovaných starými železničními pražci. Uvidíme okouzlující dřevěné domy, kostel se zvonicí, restaurace, banky, obchody, turecké lázně, vězení, knihovnu, galerii a četné propriety přímo z filmu, například černou volhu nebo růžový cadilac. Svou ulici tady má Fellini, Bergman nebo Bruce Lee. Přejezd ve směru Černé Hory. Večeře. Přenocování.

Den 5
Po snídani přejedeme z hlavního města Černé Hory a Národního parku Durmitor k Černému jezeru, nejhlubšímu v této oblasti, skládajícímu se ze dvou vodních útvarů spojených průsmykem. Bude čas na procházku a setkání s přírodou. V tom samém národním parku teče řeka Tara, která vytváří kaňon a pluje úzkým a hlubokým údolím. Je to nejhlubší kaňon v Evropě a jeden z nejhlubších kaňonů na světě. Je také velmi malebný. Budeme mít možnost si jej prohlédnout z mostu (zájemci mají možnost využít tyrolskou lanovou dráhu (sjezd na laně v postroji) - za příplatek cca 20 EUR), která spojuje dvě strany rokle, vzdálené od sebe téměř 400 m a zvedá se svou pětiobloukovou konstrukcí do výšky 150 m. Následně navštívíme zajímavý klášter Ostrog. Z dálky působí dojmem, že je vytesán vysoko do skály. Ve skutečnosti je skála součástí jednoho z kostelů. Klášter pochází ze 17. století, uvnitř lze obdivovat fresky z tohoto období. Přejezd na pobřeží. Večeře a přenocování.

Den 6
Po snídani věnujeme celý den Černé Hoře a jejím největším atrakcím. Začneme Kotorem, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO. Je to přístavní město, které se malebně rozprostírá na úpatí masivu Lovćen. Okolí připomíná norské scenérie a je známé jako nejvzdálenější fjord v jižní Evropě. Jedná se o oblast výjimečné přírodní krásy, kde strmé svahy hor sestupují do moře. Program zahrnuje mimo jiné návštěvu katedrály sv. Tripuna a symbol města - Hodinovou věž ze 17. století. Přejezd slavnými serpentinami, ze kterých uvidíme nezapomenutelné výhledy na Kotor, Boku Kotorskou a Jadran. Přejezd do malé vesnice Njeguši ležící na úpatí masívu Lovćen. Je rodištěm zástupců dynastie Petrovićů, dnes je místo známé díky výrobě sýrů a sušené šunky, kterou můžeme ochutnat během degustace. Poté se vydáme do Cetinje, historického hlavního města Černé Hory. Nejpůsobivější stavbou města je Národní muzeum krále Nikoly I., kdysi palác posledního krále Nikola I. Petroviće. Návrat do hotelu. Večeře.

Den 7
Odpočinek u moře nebo pro zájemce fakultativní výlet - plavba po jedné z nejkrásnějších zátok jižní části Evropy (UNESCO). Vyplujeme z přístavu ve městě Tivat a budeme obdivovat luxusní marinu Porto Montenegro. Během plavby po impozantních kotorských fjordech dojedeme k pláži Žanjica, která je považována za nejmalebnější z celé riviéry. Opalování a koupání v křišťálově čistém Jaderském moři. Naše loď navštíví také Herceg Novi, „město květin“, které se liší od ostatních pobřežních měst středomořskou vegetací, mimo jiné citrusovými stromy, cypřiši a palmami. Charakteristická je také směsice architektonických stylů. Město má 3 náměstí, včetně náměstí Belavista, ze kterého se rozprostírá nádherný výhled na Boku Kotorskou. Nad městem se tyčí pevnosti. Po prohlídce města poplujeme směrem k přístavu v Tivatu, kde zakončíme naše námořní dobrodružství (za poplatek cca 50 EUR). V ceně plavby oběd. Večeře a přenocování.
 
Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt a 15. den odlet do Polska. 
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Hotely **/*** (poznávací část, 7 nocí)

Pokoje: funkčně vybavené dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a většinou s TV.

Vybavení: všechny hotely mají recepci, bar, restauraci.

Strava: snídaně a večeře.

Pro zájemce možnost prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Černé Hoře, ve Vámi vybraném hotelu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč