Ubytování GHA Obrázek0
Ubytování GHA Obrázek1
Ubytování GHA Obrázek2
Ubytování GHA Obrázek3
Ubytování GHA Obrázek4
Ubytování GHA Obrázek5
Ubytování GHA Obrázek6
Ubytování GHA Obrázek7
Ubytování GHA Obrázek8
Ubytování GHA Obrázek9
Ubytování GHA Obrázek10
Ubytování GHA Obrázek11

Zlaté pobřeží

Ghana - Accra
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou (s přestupem v Paříži nebo Amsterdam), letištní taxy, vízum do Ghany, ubytování v hotelech dle specifikace: ve dvoulůžkových pokojích (s možností přistýlky), 9 nocí, stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), transfery: letiště - hotel - letiště, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, průvodce - vedoucího skupiny během prohlídky, služby místních průvodců, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, spropitné - cena cca 250 EUR/os. (povinný poplatek průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (které nejsou uvedeny v programu) a jiné osobní výdaje. Vízum do Toga (cca 63 EUR, poplatek placený na místě).


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Złote wybrzeże 
Kód zájezdu: GHA

Program

Ghana - bouřlivá historie zlaté rudy • Národní park Kakum - procházka po visutých mostech • stepi, savany, vodopády • sloni, hroši, krokodýli - safari v Národním parku Mole • věžové domy v Togo • odpočinek u Guinejského zálivu


Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow. Přelet charterovým letadlem do Akkry (přes Paříž nebo Amsterdam). Transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. Časy odletů jsou orientační a mohou se změnit. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady


Den 2
Po snídani navštívíme konzulát Toga za účelem získání víza (cena cca 63 EUR/os.). Následně prohlídka Akkry - hlavního města Ghany. Uvidíme: Nkrumahovo mauzoleum věnované prvnímu prezidentu nezávislé Ghany, Vítězný oblouk, hlavní tepny města a vládní budovy. Navštívíme místní bazar s rukodělnými výrobky. Následně doporučujeme krátkou procházku po čtvrti Jamestown, kde uvidíme, jak dnešní Akkru formovaly britské, holandské, skandinávské, africké a dokonce i brazilské vlivy. Po krátkém odpočinku v obchodě se starožitnostmi se vydáme do centra města. Čas na oběd a následně volný čas na hlavní nákupní ulici - Oxford Street. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.


Den 3
Časně ráno odjezd směrem k Národnímu parku Kakum, jedinému parku v Africe s tzv. „canopy walkway” neboli mosty z lián (z filmů Indiana Jones), pověšenými téměř 40 metrů nad zemí! V parku žije 40 druhů savců, včetně slonů, antilop a levhartů. Procházka liánovými mosty bude trvat cca 1,5 - 2 hodiny. Následně přejezd do města Cape Coast. Město se nachází u Guinejského zálivu. Je na seznamu Světového dědictví UNESCO a jeho symbolem je majestátní hrad Cape Coast. Pobřeží Ghany objevili v 15. století Portugalci. Později jej rozvíjeli Holanďané, Švédové a Britové. Bylo to dávné místo obchodu s otroky a s obrovským množstvím zlata. Bohatství Ghany přitahovalo později mnoho Evropanů, kteří získali obrovské jmění. Vzniklo zde mnoho konfliktů, proto hrad a město, jako místo pro trhy, byly často předávány z ruky do ruky. Odhaduje se, že v 16. století až 35% obchodů se zlatem probíhalo na území dnešní Ghany. Po prohlídce krátký odpočinek u oceánu a následně přejezd do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km) 


Den 4
Časně ráno se vydáme na sever ke královskému Kumasi. Návštěva druhého největšího města Ghany, známého také jako zahradní město a jeho barevného rušného trhu. Je to hlavní město Ašantů - velkých obchodníků se zlatem, kmenových vládců, kteří vytvořili monarchii pokrývající území mimo oblast Ghany. Do dnešního dne byla kontinuita královské moci zachována, i když je již čistě reprezentativní. Symbolem vládce je „Zlatá stolička“ - královský trůn Ašantů. Král je držitelem titulu „Kumasehene“, čili vládce města Kumasi. Během prohlídky města navštívíme bývalý královský palác, který je nyní historickým muzeem Ašantů a centrem lidové kultury, kde navštívíme etnografické muzeum. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 350 km). 


Den 5
Snídaně. Časně ráno odjezd z Kumasi směrem k Národnímu parku Mole, jež je znám velkým výskytem slonů. Kromě slonů zde žijí hroši, buvoli, zebry, hyeny, bušboky, mnoho druhů antilop například: oribi, kobi nebo chocholatky. Kromě toho se zde lze setkat se s mnoha druhy ptáků, nejzajímavějšími jsou: orel bojovný a zajímavě zbarvený pták z čeledi čápovitých, čáp sedlatý africký. Celá trasa tohoto dne má cca 380 km a prochází zemědělskými oblastmi Ghany. Cestou navštívíme tradiční vesnici, poznáme její obyvatele, uvidíme, jak žijí a pracují. V polovině cesty zastávka v opičí rezervaci Baobeng-Fiema. Opice jsou zde chráněny před zabíjením. Vzhledem k tomu, že jsou považovány za posly boha Daworoha, mají zde zvláštní postavení, což vyžaduje zorganizování oficiálního pohřbu. Kolem rezervace nejsou ploty. Bude příležitost vidět guerézy (primáty z čeledi makakových - colobus). Následně budeme obdivovat nádherné vodopády v nedalekém Kintampo. Zastavíme u vodopádů, volný čas na relax a odpočinek během cesty. Příjezd do hotelu, večeře a přenocování.


Den 6
Časně ráno safari a prohlídka Národního parku Mole s průvodcem, snídaně, krátký přejezd do Larabangi. Je to místo známé svou původní mešitou, postavenou z běleného bláta, uznávanou za jeden z afrických zázraků. Je nejstarší mešitou v Ghaně a jednou z nejstarších v západní Africe. Byla postavena v první polovině 15. století a do dnešního dne si uchovala svůj původní vzhled. Zajímavým faktem je, že se každý rok renovuje po období dešťů, které ji pravidelně ničí. Věřící doplňují chybějící hlínu, díky tomu budova mohla přežít staletí. Následuje přejezd do důležitého města Tamale, které má více než půl milionu obyvatel a je tak třetím největším městem Ghany. Bylo umístěno na trase jedné z dávných, nejdůležitějších obchodních cest. Současný hlavní trh města je pokračováním několik staletí staré tradice. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 130 km) 


Den 7
Po snídani odjezd z Tamale do města Yendi. Historie Yendi je spojena se středověkým královstvím Dagomby - lidí, kteří žili v povodí řeky Volty. Dnešní obyvatele Dagomby patří do etnické skupiny s téměř milionem lidí. Současní obyvatelé jsou hlavně stoupenci animismu. Během přejezdu krátká zastávka a návštěva typické osady. Přejezd k hranici s Togem, vízové ​​formality a příjezd do vesnice Kara. Celý region Kary byl zapsán na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 260 km)


Den 8
Po snídani navštívíme oblast Kara. Přejezd do Koutammakou. Je to oblast severního Toga, kde žije kmen Batammariba. Jako etnická skupina je známá především díky budování charakteristických patrových hliněných válcovitých věží krytých slámou - nazývaných tzv. takyenta, které jsou také jedním ze symbolů země. Obyvatelé Batammariba žijí po staletí v souladu s přírodou na kopcovité ploše 50 000 ha. Následně přejezd do Sokodé. Druhé největší město v Togu leží na křižovatce obchodních cest s Burkinou Faso a Beninem. Důležitým prvkem místního folklóru jsou různé slavnostní tance okolních národů ze skupiny Kotokoli. Před večeří se zúčastníme tzv. tance koní, kde uvidíme, jak jezdci na barevně vyzdobených koních předvádějí různé figury při rytmech afrických bubnů. Pozdě večer, po ubytování a večeři, se vydáme do okolní vesnice na tzv. ohňový tanec. Večeře a přenocování. (Trasa cca 240 km)


Den 9
Po snídani přejezd přes město Atakpamé do Lomé, hlavního města Toga. Během cesty budeme překonávat malebné hory Akwapim. Odpoledne dorazíme do hlavního města a navštívíme slavný trh fetiše (voodoo trh). Ubytování v hotelu na okraji Lomé, večeře, přenocování. (Trasa cca 160 km)


Den 10
Po snídani pokračování v prohlídce Lomé: velký bazar s rukodělnými výrobky (poslední příležitost ke koupi suvenýrů!), návštěva neogotické katolické katedrály a odpočinek na přímořské promenádě. Přejezd z Lomé k hranici s Ghanou. Následně přejezd do hlavního města Ghany - Akkry na letiště. Pozdě odpoledne odbavení na letišti a odlet do Polska (s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu). 


Den 11
Přílet do Polska. 


Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Očkování
Je vyžadováno očkování proti žluté zimnici a nutnost mít při sobě tzv. žlutý Mezinárodní očkovací průkaz potvrzující toto očkování. Doporučuje se antimalarická prevence, očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je nutno vzít s sebou repelenty a moskytiéru. 

Víza - informace pro prodejce

Vízum do Ghany
Pro vstup do Ghanské republiky potřebují občané ČR vízum.  
Platnost cestovního pasu musí minimálně o 6 měsíců přesahovat platnost uděleného víza.
Více info v CK. 


Vízum do Toga
Při vstupu do Toga je nutné mít vízum. Požadovaná platnost cestovního pasu musí být min. 12 měsíců od data návratu. Vízum je možné získat na hraničním přechodu. Je nutné mít 2 pasové fotografie.

Hotel

Ubytování

Hotely ***

Pokoj: komfortně zařízený, 2-ložnicový s vlastní koupelnou (sprcha nebo vana, WC, ručníky).

Catering

V hotelových restauracích se podávají snídaně a večeře podobné těm evropským a samozřejmě si můžete objednat i regionální jídla

.

Počasí

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč