Aktuálně probíhá technická údržba stránek, která může zapříčinit zobrazení chybné ceny u některých zájezdů. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.
Ubytování CAR Obrázek0
Ubytování CAR Obrázek1
Ubytování CAR Obrázek2
Ubytování CAR Obrázek3
Ubytování CAR Obrázek4
Ubytování CAR Obrázek5
Ubytování CAR Obrázek6
Ubytování CAR Obrázek7
Ubytování CAR Obrázek8

Zlato Istrie

Chorvatsko - Záhřeb
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování viz níže (4 noci), stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby průvodců, systém Tour Guide, pobytovou taxu - cca 1,40 EUR/den/os. (v závislosti na umístění hotelu) a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupného a služeb místních průvodců (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - cca 99 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě).  

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Złoto Istrii
Kód zájezdu: CAR

Program

Motovun - hledání lanýžů - zlata Istrie • Lublaň a Škocjanske jeskyně • plavba na ostrovy Brjuni • Pula - návrat do doby gladiátorů • malebné město Poreč a Rovinj • Idrija - jemná krajka a tajemný rtuťový důl • noční Vídeň

Den 1
Odjezd z Polska dle řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Během cesty navštívíme hlavní město Rakouska - nezapomenutelný zážitek nám poskytne noční prohlídka Vídně. V programu projížďka hlavní ulicí města - slavnou Ringstrasse. Během procházky městem uvidíme mimo jiné: Vídeňskou státní operu, radnici, zimní palác Habsburků - Hofburg, katedrálu sv. Štěpána. Následně přejezd do Slovinska. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky.

Den 2
V ranních hodinách dojdeme do města Idrija, kde navštívíme historický rtuťový důl zapsaný na seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Objekt pokrývá plochu bývalého dolu, kde byla rtuť v roce 1490 objevena a těžena až do roku 1995. Město Idrija bylo druhým největším střediskem těžby rtuťové rudy na světě a po staletí bylo považováno za centrum vědeckého a technologického pokroku. Městečko Idrija je také nejznámějším centrem výroby krajek ve Slovinsku. Tradice výroby krajek začala v roce 1696 a dodnes zde funguje škola výroby krajek. Jemnou krajku lze obdivovat a zakoupit v galeriích města. Přejezd do hotelu, ubytování, večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani odjezd do Puly - největšího města istrijského poloostrova. Během prohlídky města vidíme mimo jiné: amfiteátr z římské doby, který je jednou z nejlépe dochovaných budov tohoto druhu na světě. Uvidíme také starobylý Sergiův triumfální oblouk, chrám císaře Augusta, Herkulovu bránu a fórum s budovou radnice ze 13. století. Po prohlídce památek čas na odpočinek nebo další samostatnou prohlídku Puly a na oběd. Pro zájemce výlet lodí kolem souostroví ostrovů Brijuni - skupiny 14 malebných ostrovů, spojený s opalováním a obědem v podobě rybí hostiny (za příplatek cca 25 EUR/os.). Poplujeme také kolem vládního ostrova, kde se kdysi nacházelo letní sídlo maršála Tita. Zastavíme v rybářské vesnici Fažana s malebným starým městem, kde kromě procházky bude čas na opalování a koupání. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.
 
Den 4
Po snídani přejezd do malebného města Rovinj, oblíbeného města umělců, nazývaného chorvatským Saint Tropez (katedrála sv. Eufémie, radnice, věž s hodinami). Následně přejezd do Poreče. Během cesty uvidíme Limský kanál - úzký, do pevniny hluboce zařízlý záliv, geomorfologický fenomén, nyní místo chovu mušlí a ústřic. Návštěva města Poreč. Uvidíme mimo jiné Eufrazskou baziliku, jednu z nejkrásnějších raně byzantských budov v Evropě (na seznamu UNESCO), barokní kostel sv. Marie, gotické domy na ulici Decumanus. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 5
Po snídani se vydáme prozkoumat kontinentální Istrii zvanou chorvatským Toskánskem - zelené lesy, lanýže, vinice, olivové háje a půvabná města ležící na kopcích. Den začneme hledáním lanýžů, čili Istrijského zlata v Motovunském lese. Na výlet se vydáme s místním hledačem lanýžů, který nám povypráví o vzácných houbách, ale skutečným průvodcem bude jeho pes. Po hledání nejdražších hub na světě se vydáme do vesnice Motovun - symbolu Istrie, malebně umístěné na kopci, obklopené opevněnými zdmi, odkud je úchvatný výhled na nedaleké vinice a lesy. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Štěpána, obranné zdi a spoustu klimatických kamenných uliček. Po prohlídce budete moci ochutnat pokrmy s lanýži v místní restauraci a koupit si istrijská vína, zvláště doporučujeme Malvaziju - ta z okolí Motovunu byla v roce 2015 oceněna jako nejlepší malvazija Istrie. Následně přejedeme do Grožnjanu, malebného městečka umělců ležícího na sousedním kopci, kde se nachází přes 50 galerií. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu, přejezd do Slovinska do města Matavunu, odkud začneme objevovat podzemní svět Škocjanských jeskyní. Jeskyně jsou charakteristické vysokými komorami a chodbami a podzemní řekou zvanou Reka. Řeka vytéká z vrcholu hory Snežnik a vtéká do jeskyně roklí pod vesnicí Škocjan. Díky bohatství krasových formací, nádhernému kaňonu Reky v jeskyni se tento jedinečný podzemní svět zapsal v roce 1986 na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Odpoledne přejedeme do krásného hlavního města Slovinska - Lublaně. Během procházky městem uvidíme nejdůležitější památky Lublaně: katedrálu sv. Mikuláše, Prešerenovo náměstí, most Trojmostí. Odjezd do Polska. Noční přejezd přes Slovinsko, Rakousko a Českou republiku.
 
Den 7
Příjezd do Polska v odpoledních hodinách. (Katovice cca 13:00)
(Realizace programu zahrnuje přejezd cca 2700 km - počítáno od polské hranice).

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy jsou žádány, aby si vzaly šátek na hlavu - ke vstupu do kostela/mešity.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné minimálně 3 měsíce od data návratu)! 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.  

Hotel

Hotely **/***  střední kvality (4 noci).

Pokoje: dvoulůžkové (možnost přistýlky) s koupelnou a WC.

Vybavení: ve všech hotelech je recepce, bar, restaurace, některé z nich mají bazén.

Strava: snídaně a večeře (servírované ke stolu nebo formou bufetu v závislosti na hotelu).

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.4 Kč