Ubytování CAR Obrázek0
Ubytování CAR Obrázek1
Ubytování CAR Obrázek2
Ubytování CAR Obrázek3
Ubytování CAR Obrázek4
Ubytování CAR Obrázek5
Ubytování CAR Obrázek6
Ubytování CAR Obrázek7
Ubytování CAR Obrázek8

Zlato Istrie

Chorvatsko - Záhřeb
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování viz níže (4 noci), stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby průvodců, systém Tour Guide, pobytovou taxu - cca 1,50 - 2 EUR/den/os. (v závislosti na umístění hotelu) a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupného a služeb místních průvodců (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - cca 125 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě).  

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Złoto Istrii
Kód zájezdu: CAR

Program

Motovun - hledání lanýžů - zlata Istrie • Lublaň a Škocjanske jeskyně • plavba na ostrovy Brjuni • Pula - návrat do doby gladiátorů • malebné město Poreč a Rovinj • Idrija - jemná krajka a tajemný rtuťový důl • noční Vídeň

Den 1
Odjezd z Polska dle řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Během cesty navštívíme hlavní město Rakouska - nezapomenutelný zážitek nám poskytne noční prohlídka Vídně. V programu projížďka hlavní ulicí města - slavnou Ringstrasse. Během procházky městem uvidíme mimo jiné: Vídeňskou státní operu, radnici, zimní palác Habsburků - Hofburg, katedrálu sv. Štěpána. Následně přejezd do Slovinska. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky.

Den 2
V ranních hodinách dojdeme do města Idrija, kde navštívíme historický rtuťový důl zapsaný na seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Objekt pokrývá plochu bývalého dolu, kde byla rtuť v roce 1490 objevena a těžena až do roku 1995. Město Idrija bylo druhým největším střediskem těžby rtuťové rudy na světě a po staletí bylo považováno za centrum vědeckého a technologického pokroku. Městečko Idrija je také nejznámějším centrem výroby krajek ve Slovinsku. Tradice výroby krajek začala v roce 1696 a dodnes zde funguje škola výroby krajek. Jemnou krajku lze obdivovat a zakoupit v galeriích města. Přejezd do hotelu, ubytování, večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani odjezd do Puly - největšího města istrijského poloostrova. Během prohlídky města vidíme mimo jiné: amfiteátr z římské doby, který je jednou z nejlépe dochovaných budov tohoto druhu na světě. Uvidíme také starobylý Sergiův triumfální oblouk, chrám císaře Augusta, Herkulovu bránu a fórum s budovou radnice ze 13. století. Po prohlídce památek čas na odpočinek nebo další samostatnou prohlídku Puly a na oběd. Pro zájemce výlet lodí kolem souostroví ostrovů Brijuni - skupiny 14 malebných ostrovů, spojený s opalováním a obědem v podobě rybí hostiny (za příplatek cca 50 EUR/os.). Poplujeme také kolem vládního ostrova, kde se kdysi nacházelo letní sídlo maršála Tita. Zastavíme v rybářské vesnici Fažana s malebným starým městem, kde kromě procházky bude čas na opalování a koupání. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.
 
Den 4
Po snídani přejezd do malebného města Rovinj, oblíbeného města umělců, nazývaného chorvatským Saint Tropez (katedrála sv. Eufémie, radnice, věž s hodinami). Následně přejezd do Poreče. Během cesty uvidíme Limský kanál - úzký, do pevniny hluboce zařízlý záliv, geomorfologický fenomén, nyní místo chovu mušlí a ústřic. Návštěva města Poreč. Uvidíme mimo jiné Eufrazskou baziliku, jednu z nejkrásnějších raně byzantských budov v Evropě (na seznamu UNESCO), barokní kostel sv. Marie, gotické domy na ulici Decumanus. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 5
Po snídani se vydáme prozkoumat kontinentální Istrii zvanou chorvatským Toskánskem - zelené lesy, lanýže, vinice, olivové háje a půvabná města ležící na kopcích. Den začneme hledáním lanýžů, čili Istrijského zlata v Motovunském lese. Na výlet se vydáme s místním hledačem lanýžů, který nám povypráví o vzácných houbách, ale skutečným průvodcem bude jeho pes. Po hledání nejdražších hub na světě se vydáme do vesnice Motovun - symbolu Istrie, malebně umístěné na kopci, obklopené opevněnými zdmi, odkud je úchvatný výhled na nedaleké vinice a lesy. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Štěpána, obranné zdi a spoustu klimatických kamenných uliček. Po prohlídce budete moci ochutnat pokrmy s lanýži v místní restauraci a koupit si istrijská vína, zvláště doporučujeme Malvaziju - ta z okolí Motovunu byla v roce 2015 oceněna jako nejlepší malvazija Istrie. Následně přejedeme do Grožnjanu, malebného městečka umělců ležícího na sousedním kopci, kde se nachází přes 50 galerií. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu, přejezd do Slovinska do města Matavunu, odkud začneme objevovat podzemní svět Škocjanských jeskyní. Jeskyně jsou charakteristické vysokými komorami a chodbami a podzemní řekou zvanou Reka. Řeka vytéká z vrcholu hory Snežnik a vtéká do jeskyně roklí pod vesnicí Škocjan. Díky bohatství krasových formací, nádhernému kaňonu Reky v jeskyni se tento jedinečný podzemní svět zapsal v roce 1986 na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Odpoledne přejedeme do krásného hlavního města Slovinska - Lublaně. Během procházky městem uvidíme nejdůležitější památky Lublaně: katedrálu sv. Mikuláše, Prešerenovo náměstí, most Trojmostí. Odjezd do Polska. Noční přejezd přes Slovinsko, Rakousko a Českou republiku.
 
Den 7
Příjezd do Polska v odpoledních hodinách. (Katovice cca 13:00)
(Realizace programu zahrnuje přejezd cca 2700 km - počítáno od polské hranice).

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy jsou žádány, aby si vzaly šátek na hlavu - ke vstupu do kostela/mešity.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné minimálně 3 měsíce od data návratu)! 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.  

Hotel

Hotely **/***  střední kvality (4 noci).

Pokoje: dvoulůžkové (možnost přistýlky) s koupelnou a WC.

Vybavení: ve všech hotelech je recepce, bar, restaurace, některé z nich mají bazén.

Strava: snídaně a večeře (servírované ke stolu nebo formou bufetu v závislosti na hotelu).

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč