Southern Palms Obrázek0
Southern Palms Obrázek1
Southern Palms Obrázek2
Southern Palms Obrázek3
Southern Palms Obrázek4
Southern Palms Obrázek5
Southern Palms Obrázek6
Southern Palms Obrázek7
Southern Palms Obrázek8
Southern Palms Obrázek9
Southern Palms Obrázek10
Southern Palms Obrázek11
Southern Palms Obrázek12
Southern Palms Obrázek13
Southern Palms Obrázek14
Southern Palms Obrázek15
Southern Palms Obrázek16
Southern Palms Obrázek17
Southern Palms Obrázek18
Southern Palms Obrázek19
Southern Palms Obrázek20

Southern Palms

Keňa - Mombasa
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Rozsáhlý rezortní komplex se nachází na krásné pláži Diani s bílým pískem, na tzv. jižním pobřeží. Přibližně 40 km od Mombasy a 35 km od letiště. Tří a čtyřpatrové hotelové budovy kombinují arabský a svahilský styl. Celý hotel je obklopen krásnou, udržovanou tropickou zahradou o rozloze asi 5 ha, kde se vinou originálně upravené bazény, kterými je hotel proslulý.

Pláž

Hotel se nachází přímo na krásné široké pláži Diani s jemným pískem. Lehátka, slunečníky a osušky jsou k dispozici zdarma na hotelové pláži.

K dispozici pro hosty

Recepce otevřená 24 hodin denně, bezplatné Wi-Fi v lobby, prostorná vstupní hala, butik, 3 restaurace (včetně hlavní bufetové, italské a grilované) a 5 barů s občerstvením a nápoji (včetně jednoho otevřeného 24 hodin denně). Konferenční místnost, business centrum (fax, kopírka, internet), hlídané parkoviště, lékař na telefonu, prádelna, kadeřnictví, miniklub pro děti (od 4 do 12 let) od 10:00 do 18:00 hodin. 2 sladkovodní bazény (údajně největší v Keni), jeden bazén s vířivkou, lehátka a slunečníky u bazénu a na pláži (zdarma), fitness centrum (sauna, masáže, posilovna), 2 tenisové kurty, 2 kilmatizované kurty na squash, kulečník a stoly na stolní tenis. V hotelu probíhají různé animační programy: sportovní hry, představení atd. Na pláži hřiště na plážový volejbal, bar, centrum vodních sportů: lekce potápění, plavby lodí Dhow, půjčovna vodního vybavení, windsurfing, kitesurfing atd. V blízkosti hotelu se nachází 18jamkové golfové hřiště, obchody, supermarket, restaurace, kasino.

Internet

V lobby je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Catering

Výběr:

- Snídaně, obědy a večeře formou bufetu v hlavní restauraci. Nápoje k večeři jsou za příplatek.

- All inclusive - 3 jídla: snídaně, obědy, večeře formou bufetu v hlavní restauraci, místní alkoholické a nealkoholické nápoje (nealkoholické nápoje, minerální voda, džusy, místní víno, pivo, drinky, silné alkoholické nápoje) v barech od 10:00 do 23:00 a občerstvení (pizza, hranolky atd.) od 10:00 do 23:00. 10:00-23:00 a občerstvení (pizza, hranolky atd.) v barech od 12:00-18:00.

Ve formuli all inclusive je navíc zahrnuto využití posilovny, squashe, stolního tenisu, tenisového kurtu (bez osvětlení a raket) a bohatý animační program. Nezahrnuje však využití dalších vodních zařízení, business centra a masáží.

Připojení k balíčku nezahrnuje využití dalších vodních zařízení, business centra a masáží.

Sportovní a animační program

V hotelu probíhají různé druhy animací: sportovní hry, představení, taneční show. Dále: fitness centrum, 2 tenisové kurty (osvětlení za poplatek pro klienty s možností HB), 2 klimatizované squashové kurty (záloha na rakety), plážový volejbal, stolní tenis, kulečník. Pro děti: miniklub (4-12 let) od 10:00 do 18:00. Za poplatek: centrum vodních sportů (lekce potápění, plavby lodí Dhow, půjčovna vodního vybavení, windsurfing, kitesurfing atd.). V blízkosti hotelu se nachází 18jamkové golfové hřiště.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Ověřený špičkový hotel pro náročné cestovatele, velmi dobrý program all inclusive a bezpochyby jedna z nejlepších pláží v Keni. Doporučujeme pro rodiny s dětmi.

Umiestnenie

Velký rezortní komplex se nachází na krásnej pláži Diani s bielym pieskom, na tzv. južnom pobreží. Približne 40 km od Mombasy a 35 km od letiska. V 3 a 4 poschodových hotelových budovách se kombinují arabské a svahilské styly. Celý hotel je obklopený krásnou udržiavanou tropickou zahradou s rozlohou přibližně 5 ha, v níž se vinú originálne upravené bazény, kterými je hotel preslávený.

Webová lokalita Stravovanie

Výber:

- Raňajky a obedy a večere formou bufetu v hlavní restauraci. Nápoje na večeru jsou za příplatek.

- All inclusive - 3 jídla: raňajky, oběd, večera formou bufetu v hlavní restauraácii, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje (nealkoholické nápoje, minerálna voda, džúsy, miestne víno, pivo, drinky, silné alkoholické nápoje) v baroch od 10:a občerstvenie (pizza, hranolky atď.) od 10:00 do 23:00. 10:00-23:00 a občerstvenie (pizza, hranolky atď.) v baroch v čase od 12:00-18:00.

Za vzor all inclusive je navíc zahrnuto využití posilňovne, squash, stolného tenisu, tenisového kurtu (bez osvetlenia a rakiet) a bohatý animačný program. Nezahàňa však využívanie ostatných vodných zariadení, biznis centra a masáží.

.
Miestna kategória

****

Podľa nášho názoru

Otestovaný, špičkový hotel před náročnými cestovateli, velmi dobrý program all inclusive a nepochybně jedna z nejlepších pláží v Keni. Doporučujeme pre rodiny s deťmi.

.

Program:

Program

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s delegátem a transfer do hotelu. Den 2 - 7 (nebo 14)
Čas na odpočinek, koupání, opalování a fakultativní výlety.Den 8 (nebo 15)
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.Den 9 (nebo 16)
Přílet do Polska.

 

Upozornění! Vezměte si s sebou pouze USD vydané po roce 2009. Dolary vydané dříve nejsou přijímány.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Důležité informace

 

Měna
V Keni je kenský šilink (KSH) rozdělen na 100 centů. Je zakázáno dovážet a vyvážet místní měnu. 1 USD = kolem 100 KSH. Upozornění! Měli byste vzít s sebou jen dolary vydané po roce 2009. Starší bankovky nejsou akceptovány.

 

Čas
+ 2 hodiny oproti České Republice

 

Orientační ceny
Minerální voda 1,5 l - cca 95 KSH, pivo v baru - cca 250-350 KSH

 

Elektřina
Napětí 220 - 240 V. Zástrčky anglického typu vyžadují konvektory pro zásuvky, které lze pronajmout nebo zakoupit téměř ve všech hotelech a ubytovacích zařízeních. Typicky, tam jsou zásuvky typu A se třemi otvory lokalizovanými u vrcholů trojúhelníku. Naše tenké zástrčky pasují (např. z nabíječky do telefonu). Nicméně, kulaté tlusté zástrčky nepasují (např. z vysoušeče vlasů nebo laptopu). V takových případech je nutné využít adaptér. Někdy jsou k dispozici v hotelových recepcích (za zálohu), doporučujeme však zakoupit adaptér před odjezdem.

 

Fotografování
Nefotografujte úřadní, vojenské a policejní budovy, atd. Před forografováním místních obyvatel je zvykem dát spropitné. Teleobjektivy jsou užitečné, zejména na safari. Není povoleno používat drony v národních parcích.

 

Zdraví
Od turistů pocházejících z Evropy se nepožaduje povinné očkování, ale WHO doporučuje očkování proti žluté zimnici, infekční hepatitidě A a B, záškrtu, tetanu a obrně. Na pobřeží Keni, v blízkosti Mombasy, existuje malé riziko infekce malárie, stojí za to preventivní antimalariká (obraťte se prosím na lékaře, který takové léky předepíše). Kromě toho je třeba dodržovat základní hygienická pravidla, jako je mytí rukou, ovoce, pití balené vody, použití balené vody, čištění zubů atd. U zájezdů "Keňa a Tanzanie - hledání pramene Nilu", "Keňa a Tanzanie" a "Keňa, Tanzanie, Zanzibar - safari s odpočinkem" je povinné očkování proti žluté zimnici (kvůli přechodu keňsko-tanzanské hranice).

 

Telefony:
V zahraničí je nejlevnější volání po zakoupení a dobití lokálních karet (cena SIM karty cca 100 KSH, požadovaný pas). Upozornění! České mobilní telefony fungují v Keni, ale v parcích obvykle není pokrytí. Problém může být také s přijímáním a odesíláním textových zpráv.

 

Safari
Naše představy o parcích se obvykle liší od toho, co na místě nacházíme. Park v kenském vydání není malý, uzavřený prostor s uličkami a zvířaty v zajetí, ale obrovská plocha (největší parky mají rozlohu 10 000 až 15 000 km²), kde zvířata žijí ve volné přírodě ve svém přirozeném prostředí. V parcích není žádná lidská činnost, žádné silnice a elektřina (kromě lóží), a můžete se pohybovat pouze minibusem nebo jeepem po určených trasách. V žádném případě neopouštějte vozidlo. Minibusy jsou 6 nebo 7-mi místné dodávky s otevírací střechou. Řidič je zároveň průvodcem, dobře zná oblasti parku a má znalosti o zvířatech, které umí vystopovat a pojmenovat. Minibusy nejsou klimatizované. Stav silnic v Keni je velmi špatný. Velká část je tvořena prašnými cestami a tyto asfaltové silnice mají tolik děr, že rychlost jízdy někdy klesne na 20 km/h. Jízdy tedy mohou být únavné a nepříjemné a minibus se bude třást a houpat. Safari se obvykle konají dvakrát denně, v čase 6:00-8:00 a 16:00-18:00 (každé cca 30 km). Je to nejlepší čas dne pro pozorování zvířat, protože v té době loví nebo se sdržují u napajedel.

 

Let
Odlet do Mombasy charterovými lety s technickým mezipřistáním v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 minut bez vystoupení z letadla). Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Výlety v okolí

WASINI ISLAND - CELODENNÍ VÝLET 
Šnorchlování na jižním pobřeží a relaxační den na tropickém ostrově. Po snídani transfer na pobřeží Shimoniho přezdívané „místem jeskyní“ (navštívíme jednu z jeskyní, kde byli kdysi vězněni otroci) a lodí Dhow poplujeme do mořského parku Kisite Mpunguti Marine, který nabízí jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst v Keni. Na cestě k tomuto bodu budeme vyhlížet delfíny, kteří si oblíbili toto krásné místo. Nezapomeňte si s sebou vzít plavky a krém na opalování! Na ostrově Wasini pro zájemce návštěva typické muslimské vesnice (musíte být oblečení, nesmíte mít jen plavky) nebo volný čas na odpočinek. Na lodi platí program All Inclusive (vybavení na šnorchlování, nealkoholické nápoje, oběd - v ceně). Za příplatek možnost hlubinného potápění s instruktorem - 1 ponor po dobu cca 40 min. cca 50 USD/os. K večeru návrat lodí Dhow zpátky k pobřeží Shimoni a odtud transfer do hotelu.


 

MOMBASA - PŮLDENNÍ VÝLET 
Naše prohlídka začíná návštěvou pevnosti Fort Jesus, památky zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO, jehož historie je neodmyslitelně spjata s historií celého města. Následně se vydáme na procházku ulicemi starého města, během které můžeme obdivovat budovy z koloniálních časů odkazující na arabskou architekturu s krásně vyřezávanými dřevěnými dveřmi. Během procházky máme možnost vidět Vládní náměstí, které se nachází hned vedle starého přístavu a jedné z nejstarších mešit v Mombase. Poté přejedeme na Baobab Avenue, kde si můžeme vyfotit jeden z největších baobabů na ostrově. Vydáme se také pod kly - symbol Mombasy a nakonec do továrny kmene Akamba, který se po generace zabývá vyřezáváním z exotických dřevin, tyto výrobky můžeme také zakoupit za atraktivní ceny.
 

 

TSAVO EAST SAFARI 2 DNY (1 noc) 

Den 1
Po časné snídani transfer minibusem do Národního parku Tsavo (cca 150 km). Oběd. Následně prohlídka jednoho z největších Národních parků Afriky: více než 13 tisíc km² savany a úžasných akátových lesů a tisíců divokých zvířat: slonů, lvů, buvolů, antilop kudu a žiraf. Oběd, večeře a ubytování v lodgi, ze které lze pozorovat zvířata přicházející k napajedlu.

Den 2
Po snídani další safari a pozorování divokých zvířat v Národním parku Tsavo. Pro zájemce návštěva masajské vesnice (za poplatek cca 25 USD/os.). Odpoledne návrat do hotelu, večeře a přenocování.
 

 

MASAI MARA SAFARI 2 DNY (1 noc) 
Masai Mara se nachází na náhorní plošině (cca 1600 m n.m.). Nejslavnější rezervace volně žijících zvířat v Africe je společně s přilehlým parkem Serengeti (v Tanzanii) považována za nejkrásnější park na světě. Masai Mara je převážně rovinatá savana s nízkými stromy a stády antilop, gazel, zeber, slonů, žiraf a predátorů, kteří na nich loví, jako jsou lvi, leopardi, gepardi, hyeny, šakali atd.

 

Den 1
Brzy ráno odjezd na letiště, přelet letadlem do Masai Mara (možné mezipřistání). Po přistání krátké safari a dojezd do lodgí, ubytování a oběd. Odpoledne odjezd na další safari v Masai Mara. Návrat na večeři a přenocování v luxusní lodgi na území rezervace.

 

Den 2
Ráno snídaně a safari. Po obědě odlet do Mombasy. Transfer z letiště do hotelu. Možnost prodloužení pobytu o další noc (3 dny, 2 noci).
 

 

Dny realizace fakultativních výletů se mohou změnit. Naši delegáti budou také nápomocni při organizování rybářského výletu, který bude příležitostí k lovu exotických druhů ryb, např. merlínů. Cena cca 500 USD za pronájem celé lodi, výlet pro 7-8 osob.

Upozornění k programu

Ke dni 28.8.2017 se změnily předpisy o ochraně životního prostředí v Keni. Vzhledem k novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Keni nezákonné a trestá se pokutami (až 38 000 dolarů) nebo trestem odnětí svobody až na 4 roky. Cestující přijíždějící do Keni s plastovými sáčky v zavazadlech (pokud jde o tašky, plastové sáčky, jednorázové výrobky, včetně těch s nákupy z bezcelní zóny) jsou povinni je nechat na letišti. Místo plastových sáčků doporučujeme použít látkové nebo papírové sáčky. Keňa je jednou ze zemí s nejpřísnějším zákonem o plastových taškách.

Víza - informace pro prodejce

Pro překročení keňských hranic je pro občany České republiky vyžadován cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data návratu z Keni a elektronické cestovní povolení eTA.

Elektronické povolení eTA se vyřizuje na adrese https://www.etakenya.go.ke/en.
Všichni cestující, včetně kojenců a dětí mladších 18 let, kteří chtějí cestovat do Keni, musí mít před cestou schválené elektronické cestovní povolení (eTA). Žádost pro děti mladší 18 let vyplňuje zákonný zástupce/rodič. Standardní doba vyřízení je přibližně 3 pracovní dny, proto je třeba žádost vyplnit včas. Poplatek za eTA činí cca 30 USD/osoba.
Dokument je třeba mít na letišti u sebe. Vízum není možné zakoupit po příletu na letišti v Mombase. Osobám, které si zakoupí povolení elektronicky a doklad neobdrží, nebude umožněn nástup na let do Keni. Elektronické povolení k pobytu je platné pouze pro jednu cestu (jednorázový vstup) a pro každou další cestu musí být vydáno znovu. Po opuštění země ztrácí platnost.

Výše uvedené podmínky platí pro občany České republiky (na osoby s jiným než českým občanstvím se mohou vztahovat jiné podmínky vstupu) do Keni.

 

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Keni obvykle trvá od listopadu do začátku března.

Mapa

Počasí

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč