Casa Durres ACF Obrázek0
Casa Durres ACF Obrázek1
Casa Durres ACF Obrázek2
Casa Durres ACF Obrázek3
Casa Durres ACF Obrázek4
Casa Durres ACF Obrázek5
Casa Durres ACF Obrázek6
Casa Durres ACF Obrázek7
Casa Durres ACF Obrázek8
Casa Durres ACF Obrázek9
Casa Durres ACF Obrázek10
Casa Durres ACF Obrázek11
Casa Durres ACF Obrázek12
Casa Durres ACF Obrázek13
Casa Durres ACF Obrázek14
Casa Durres ACF Obrázek15
Casa Durres ACF Obrázek16
Casa Durres ACF Obrázek17

Albánie bez spěchu s českým průvodcem

Albánie - Durres
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Tirany, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce.

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, spropitné - cena cca 85 EUR/os. (platí se povinně průvodci na místě), fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu) a jiné osobní výdaje. Fakultativní výlety (za příplatek): folklórní večer - cca 40 EUR/os., Ohrid - cca 65 EUR/os., Prokleté hory - cca 65 EUR/os.

Program

7 dní v jednom hotelu • odpočinek a prohlídky • Tirana • Krujë - albánský Krakov • jeep safari na poloostrově Rodonit • Berat - „Město tisíce oken“ • Drač • pro zájemce Makedonie a Prokleté hory • odpočinek na pláži


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Tirany charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem. Transfer do hotelu Casa Durres v Golem, večeře a přenocování. V tomto hotelu budeme ubytování během celého zájezdu.

Den 2
Snídaně. Prohlídku začneme v hlavním městě země, které bylo vlastně až do počátku 90. let odříznuto od světa. Míjejíc kavárny plné do posledního místečka, budeme objevovat symboly města - historickou mešitu, nově zrekonstruované centrum, ocelovo-skleněnou pyramidu, nebo nejstarší věž s hodinami. Následně se přeneseme v čase do doby diktatury Envera Hodži, jejíž historii prozkoumáme v nejtajemnějším ze statisíců albánských bunkrů, nedávno objeveném a zpřístupněném pro veřejnost - v atomovém krytu krutého tyrana. Gondolovou lanovkou vyjedeme na vrchol Dajti - panoramatické vyhlídkové místo hlavního města. Z Tirany se vydáme do města Krujë, nazývaného albánským Krakovem. Nachází se v nedalekých horách a je symbolem a bývalou baštou války proti Turkům. Dlážděná ulice nás dovede k místnímu bazaru, plnému rukodělných řemesel a krásně vytvořeného filigránského stříbra. Nad stánky se vznáší duch albánského obchodního talentu, smíšený s tradicí pohostinnosti a zdvořilosti. Nad městem se tyčí zřícenina pevnosti Skanderbeg a u ní se nachází její moderní verze - muzeum největšího bojovníka - Jiřího Kastrioty Skanderbega. Panorama okolí uchvacuje svou malebností a umožňuje pochopit, proč se o této zemi říká, že je Zemí orlů. Večeře a přenocování.

Den 3
Hned po snídani vyrazíme na jeep safari, jehož cílem je tajemný poloostrov Rodonit. Trasou off-road budeme vyjíždět na vrchol poloostrova a obdivovat panorama pobřeží objevující se jednou z jedné, podruhé z druhé strany a malebné útesové svahy. Následně se vrátíme na asfalt, abychom dojeli k bunkrům skrytým ve svazích, tunelům, které vznikly během režimu Envera Hodži. Navštívíme kostel sv. Antonína, který se nachází u pláže, kde ve 14. století kotvil své lodě kníže Karl Thopia. Zde opustíme naše džípy. Lesní stezkou přejdeme k pozůstatku pevnosti, postavené v době Illyrů, věnované bohu moře. Zájemci se budou moci vykoupat v moři. Po přestávce, trasou off-road přejedeme mezi vesnicemi, abychom se pokochali krásnými a idylickými výhledy a nakonec dojeli k hradu Preza z 15. století, ze kterého se rozprostírá úchvatné panorama sahající až do Národního parku Dajti a Tirany. Hrad byl majetkem bohaté rodiny Thopia. Nebude chybět také vynikající albánské jídlo. Společně sníme jídlo na základě čerstvých místních produktů (v ceně). Návrat do hotelu na večeři a přenocování.
* Na výlet prosíme vzít s sebou - plavky, ručník, pohodlné trekingové boty.

Den 4
Po snídani přejedeme do města Berat. Berat (UNESCO) se nachází na úpatí dvou kopců - legendárních obrů Tomorri a Shpirag. Řeka vytvořená ze slz dívky, o kterou obři bojovali a oba zahynuli, dělí město na dvě čtvrti: pravoslavnou Goricu a muslimskou Mangalem. Jedná se o město staré cca 2500 let, jedno z nejstarších a nejzajímavějších v Albánii, často nazývané Městem tisíce oken. Během procházky uličkami starého města uvidíme mimo jiné: historické domy a především pevnost Kalaja e Beratit a četné kostely, které se v ní nachází. Nad městem se tyčí pevnost, odkud lze vidět panorama města. Místo proslavil svým tvořením Onufri, který vytvořil jedinou svého druhu červenou barvu, nazývanou Onufriho červenou. Berat je skvělým výchozím bodem pro pěší horskou turistiku. Krása přírody a vynikající povětrnostní podmínky dělají celý region mekkou aktivní turistiky. Návrat do hotelu na večeři a přenocování.

Den 5
Snídaně. Ráno v Drači je zážitek sám o sobě. Chaos tohoto přístavního města, ulice plné automobilů, jízdních kol a vozidel tažených osly a koňmi, kde se všichni snaží dostat co nejrychleji do cíle - to je obraz Albánie a rozsah jejich extrémů. Drač je nejdůležitějším přístavem země a také jedním z největších a nejatraktivnějších letovisek. Se socrealistickým centrem města, novodobou promenádou, antickým amfiteátrem a nádhernou písečnou pláží - je to město mnoha tváří, každý zde uvidí jinou z nich. Společně navštívíme město, bude také volný čas k samostatným procházkám, čas na kávu nebo nakupování. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. Odpoledne volný čas. Večer pro zájemce folklórní večer. Celý Balkán je známý díky své neuvěřitelné hudbě a tanci. Poznejme tuto atmosféru i my! U společného stolu, za zvuků balkánské hudby (za poplatek cca 35 EUR/os.).

Den 6
Den určený k odpočinku nebo fakultativní výlet do Ohridu v Makedonii. Zájemci se vydají do největšího pokladu Makedonie - historického města Ohrid, které je malebně umístěno na úpatí pohoří Galičica a u břehu nejstaršího jezera na Balkáně. Ohrid je jedinečným místem na Balkáně, které je od roku 1979 na seznamu Světového dědictví UNESCO. Během pobytu v Makedonii navštívíme mimo jiné: pravoslavný kostel sv. Bohorodičky Perivlepty nacházející se na horských svazích u jezera Ohrid, ve kterém objevíme krásné fresky dávných mistrů a seznámíme se z historií otců Slovanů. Vydáme se také k pravoslavnému kostelu sv. Jovana Kanea, který se nachází na útesu vysoko nad vodami jezera. Rozprostírá se z něj nejkrásnější výhled na celé Ohridské jezero. Prohlédneme si také antické divadlo. Navštívíme také Muzeum papíru, stejně jako objevíme tajemství Ohridských perel, které jsou nezapomenutelným suvenýrem z cesty do Makedonie. Navštívíme pravěkou osadu na vodě v Zátoce kostí, představující životy lidí z přelomu doby bronzové a doby železné. Nakonec navštívíme klášter sv. Nauma, který je obklopen krásnou zahradou, po níž se pyšně procházejí pávi. Vyvrcholením tohoto bohatého dne bude možnost koupele v křišťálově čistém Ohridském jezeře a odpočinek na jeho písečném pobřeží (za poplatek cca 65 EUR/os.). Ve večerních hodinách večeře v hotelu. Přenocování.

Den 7
Den určený na odpočinek nebo fakultativní výlet. Zveme k objevování nedotčené Albánie! Vydáme se do severoalbánských hor, kde lidé stále žijí v souladu s přírodou a mají k ní velký respekt. Během plavby po křišťálově čisté řece Shala uvidíme úchvatné spojení hor s vodou, nedotčenou přírodu a bohatou faunu ekosystému. Objevíme divoká zákoutí, do kterých měl přístup jen málokdo. Vezmeme vás na místo, kde zakotvíme v meandru řeky, abychom si dali chutný oběd podle toho, co dala řeka a hory. Ve volném čase si lze odpočinout od shonu moderního světa, relaxovat na lehátku, koupat se v horské bystřině nebo jen tak rozjímat v krásném prostředí přírody (za příplatek 65 EUR/os.).

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty pokračující v pobytu v Albánii - přejezd do hotelu.
- pro klienty, kteří se vracejí do ČR - transfer na letiště, odlet do ČR.

Uwagi do programu
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy jsou žádány, aby si vzaly šátek na hlavu - ke vstupu do kostela/mešity.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné min. 3. měsíce po datu návratu)!
 

Víza

Občanský průkaz/cestovní pas musí být platný minimálně 3 měsíce po návratu z Albánie.

Upozornění!!! V případě cestování mladistvých do Albánie:
- jestliže mladistvý cestuje pouze s jedním z rodičů, musí mít notářsky ověřený dopis od druhého rodiče, přeložený do angličtiny přísežným překladatelem, který vyjadřuje souhlas druhého rodiče s cestou dítěte do Albánie.
- pokud mladistvý cestuje pod dohledem dospělých osob, které nejsou uvedeny v rodném listu, je opatrovník povinen mít notářský dopis od obou rodičů, přeložený do angličtiny přísežným překladatelem, ve kterém rodiče souhlasí s cestou dítěte do Albánie.

Informace o hotelech

Komorní hotel po celkové rekonstrukci v roce 2018. Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází cca 250 m od hotelu (přechod přes cestu). Slunečníky a lehátka - zdarma. Hostům je k dispozici: restaurace, bar u bazénu, bazén (cca 100 m², nepravidelný tvar), výtah, lehátka a slunečníky u bazénu. Bezplatné Wi-Fi v areálu hotelu. Hotel se skládá z 1 budovy, má 42 pokojů. Standardní dvoulůžkový pokoj (cca 19 m²) je vybaven individuálně nastavitelnou klimatizací, koupelnou (sprcha, WC; vysoušeč vlasů), bezdrátovým internetem, satelitní TV, ledničkou, trezorem; balkonem (stůl a židle), výhled do zahrady nebo na ulici. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hotel

Bonita Luxury Hotel

Komorní hotel po celkové rekonstrukci v roce 2018. Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází cca 250 m od hotelu (přechod přes cestu). Slunečníky a lehátka - zdarma. Hostům je k dispozici: restaurace, bar u bazénu, bazén (cca 100 m², nepravidelný tvar), výtah, lehátka a slunečníky u bazénu. Bezplatné Wi-Fi v areálu hotelu. Hotel se skládá z 1 budovy, má 42 pokojů. Standardní dvoulůžkový pokoj (cca 19 m²) je vybaven individuálně nastavitelnou klimatizací, koupelnou (sprcha, WC; vysoušeč vlasů), bezdrátovým internetem, satelitní TV, ledničkou, trezorem; balkonem (stůl a židle), výhled do zahrady nebo na ulici. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Fllad Resort & SPA

Komorní hotel po celkové rekonstrukci v roce 2018. Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází cca 250 m od hotelu (přechod přes cestu). Slunečníky a lehátka - zdarma. Hostům je k dispozici: restaurace, bar u bazénu, bazén (cca 100 m², nepravidelný tvar), výtah, lehátka a slunečníky u bazénu. Bezplatné Wi-Fi v areálu hotelu. Hotel se skládá z 1 budovy, má 42 pokojů. Standardní dvoulůžkový pokoj (cca 19 m²) je vybaven individuálně nastavitelnou klimatizací, koupelnou (sprcha, WC; vysoušeč vlasů), bezdrátovým internetem, satelitní TV, ledničkou, trezorem; balkonem (stůl a židle), výhled do zahrady nebo na ulici. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mel Holidays

Komorní hotel po celkové rekonstrukci v roce 2018. Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází cca 250 m od hotelu (přechod přes cestu). Slunečníky a lehátka - zdarma. Hostům je k dispozici: restaurace, bar u bazénu, bazén (cca 100 m², nepravidelný tvar), výtah, lehátka a slunečníky u bazénu. Bezplatné Wi-Fi v areálu hotelu. Hotel se skládá z 1 budovy, má 42 pokojů. Standardní dvoulůžkový pokoj (cca 19 m²) je vybaven individuálně nastavitelnou klimatizací, koupelnou (sprcha, WC; vysoušeč vlasů), bezdrátovým internetem, satelitní TV, ledničkou, trezorem; balkonem (stůl a židle), výhled do zahrady nebo na ulici. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč