Ubytování ACT Obrázek0
Ubytování ACT Obrázek1
Ubytování ACT Obrázek2
Ubytování ACT Obrázek3
Ubytování ACT Obrázek4
Ubytování ACT Obrázek5
Ubytování ACT Obrázek6
Ubytování ACT Obrázek7
Ubytování ACT Obrázek8

Albánie - mezi nebem, zemí a mořem s českým průvodcem

Albánie
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do/z Tirany, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: snídaně (7) a večeře (6 - bez večeře 3. den), služby česky mluvícího průvodce. 

 

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštívených objektů, služby místních průvodců, systém Tour Guide, spropitné - ve výši cca 145 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu) a jiné osobní výdaje. Cena nezahrnuje pobytovou taxu cca 1-1,5 EUR/den/os. v závislosti na umístění hotelu.

Program


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Tirany charterovým letadlem. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem, transfer do hotelu, ubytování, večeře, přenocování.

Den 2
Po snídani navštívíme Tiranu - hlavní město a současně největší město Albánie. Procházka Skanderbegovým náměstím, které je srdcem moderní Tirany. Uvidíme mimo jiné: Skanderbegovo náměstí, Pyramidu (dříve mauzoleum Envera Hodžy), prezidentský palác, Kongresový palác a Edhem Beyovu mešitu z 18. století - nejstarší památku centra města. Následně návštěva města Krujë, nazývaného albánským Krakovem. Uvidíme starý bazar, projdeme se historickými uličkami města ve směru citadely, Skanderbegovy pevnosti, která je známá díky nejdramatičtějším bitvám této části Evropy. Přejezd do hotelu v Černé Hoře, večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani návštěva Budvy. V současné době je nejatraktivnějším turistickým letoviskem v Černé Hoře. Uvidíme staré město Budva s obrannými hradbami z 15. století, které tvoří seskupení bran, opevnění a věží. Staré město, to jsou úzké uličky, náměstí a mnoho památek. Následně přejezd slavnými serpentinami do vesnice Njeguši. Je to malá vesnice ležící na úpatí masívu Lovćen, která se proslavila zejména jako rodiště známého černohorského básníka a vladaře Petara II. Petroviče Njegoše i celé jeho dynastie. Dnes je známá díky výrobě sýrů a sušené šunky. Poté se vydáme do Cetinje, historického hlavního města Černé Hory. Nejpůsobivější stavbou města je Národní muzeum, kdysi palác posledního krále Nikola I. Petroviće. Přejezd do hotelu, přenocování (večeře tento den na vlastní náklady).

Den 4
Po snídani se vydáme malebnou trasou do Sarajeva. Tento den nás čekají úžasné výhledy na majestátní pohoří Černé Hory a Bosny a Hercegoviny. Poznáme bouřlivou historii Sarajeva a navštívíme nejzajímavější místa historického centra - Baščaršiju, kde se mísí vlivy různých kultur a náboženství. Město bylo založeno v 15. století osmanskými Turky v krásném údolí řeky Miljacka. Program zahrnuje mimo jiné: Gazi Husrev-begovu mešitu, Sarajevský bazar a Latinski Most - místo atentátu na arcivévodu Ferdinanda. Večeře a přenocování v hotelu v Sarajevu.

Den 5
Po snídani přejezd do Mostaru. V Mostaru navštívíme historické centrum středověkého města založeného Turky. Projdeme se Starým mostem - symbolem města (na seznamu UNESCO). Tento most byl postaven v 16. století tureckým sultánem a je jednou z nejznámějších staveb na Balkánu. Byl zbořen během války a přestavěn v posledních letech, nyní opět spojuje obě strany města. Následně navštívíme mešitu Koski Mehmed Paše, turecký dům a čtvrť Kujundžiluk (tradiční řemeslné dílny, restaurace s místní kuchyní, mešity, z nichž přicházejí hlasy muezzinů vzývajících k modlitbě). Následně přejedeme k vodopádům Kravica, přírodnímu jevu na řece Trebižat. Vodopády se rozprostírají na šířku více než 100 m, pokles hladiny vody je ca 25 m. Vytvořily se podobně jako vodopády na řece Krka v Chorvatsku, nelze si nevšimnout podobnosti díky hromadění travertinu neboli nekróze vápníku, ke které dochází kdekoli, kde je vápencové podloží a odpovídající vodní zdroje, v tomto případě řeka Trebižat. Volný čas, v létě pro zájemce možnost koupání pod vodopády. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Po snídani přejedeme malebnou vyhlídkovou trasou na prohlídku perly Jadranu - Dubrovníku (UNESCO). Je to krásné město se skvělou atmosférou, plné památek a fascinujících uliček. Během procházky se seznámíme s jeho historií a uvidíme mimo jiné: Františkánský klášter z přelomu 14. a 15. století a Muzeum lékárny. Pro zájemce plavba kolem hradeb Dubrovníku (za příplatek). Po volném čase přejezd do Černé Hory nad Kotorským zálivem. Je to oblast výjimečné přírodní krásy, která je zapsána na Seznam přírodního a kulturního dědictví UNESCO společně s malebným městem Kotor ležícím u úpatí masivu Lovćen, kde strmé svahy hor sestupují do moře a krajina připomíná fjordy severu. Prohlídka Kotoru. Program zahrnuje mimo jiné návštěvu katedrály sv. Tripuna a symbol města - věž s hodinami ze 17. století. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 7
Ráno po snídani přejezd do Škodry, hlavního města severní Albánie, kde v samém středu Evropy lze cítit nádech Orientu. Návštěva tohoto města umožňuje lépe porozumět bouřlivé a poněkud temné historii této tajemné země. Zde se vydáme na hrad Rozafa, odkud je krásný výhled na Skadarské jezero - největší jezero na Balkáně. Následně přejezd do města Drač. Drač je nejdůležitějším přístavem země a také jedním z největších a nejatraktivnějších letovisek. Se socrealistickým centrem města, novodobou promenádou, antickým amfiteátrem a nádhernou písečnou pláží - je to město mnoha tváří, každý zde uvidí jinou z nich. Večeře a přenocování.

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty pokračující v pobytu v Albánii - přejezd do hotelu,
- pro klienty, kteří se vracejí do ČR - transfer na letiště, odlet do ČR.

Uwagi do programu
Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy jsou žádány, aby si vzaly šátek na hlavu - ke vstupu do kostela/mešity.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné min. 3. měsíce po datu návratu)!
 

META Description

Albánie - Tirana a Krujë • Dubrovník - perla Jadranu • fjordy jižní Evropy • slavné mosty a mešity v Bosně - Mostar a Sarajevo • Budva a Kotor - nejkrásnější v Černé Hoře • pro zájemce odpočinek v Albánii

Víza

Cestovní pas/občanský průkaz
Občanský průkaz/cestovní pas musí být platný minimálně 3 měsíce po návratu z Albánie.

Upozornění! Informace o cestovním pase (číslo pasu nebo číslo občanského průkazu, datum vydání a datum platnosti) musí být v rezervaci doplněny max. do 10. pracovních dní před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, neprodleně doplňte tyto údaje.

Účast a realizace tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu.

Upozornění!!! V případě cestování mladistvých do Albánie:
- jestliže mladistvý cestuje pouze s jedním z rodičů, musí mít notářsky ověřený dopis od druhého rodiče, přeložený do angličtiny přísežným překladatelem, který vyjadřuje souhlas druhého rodiče s cestou dítěte do Albánie.
- pokud mladistvý cestuje pod dohledem dospělých osob, které nejsou uvedeny v rodném listu, je opatrovník povinen mít notářský dopis od obou rodičů, přeložený do angličtiny přísežným překladatelem, ve kterém rodiče souhlasí s cestou dítěte do Albánie.

Informace o hotelech

Hotel

Fafa One

Ubytování

**/*** hotely (celkem 7 nocí), které se nachází v Černé Hoře, Albánii, v Bosně a Hercegovině a v Chorvatsku.

Funkčně zařízené dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky), všechny s koupelnou a ve většině hotelů s TV.

ve všech hotelech je recepce, bar, restaurace, některé z nich mají bazén.

.

Mel Holidays

Ubytování

**/*** hotely (celkem 7 nocí), které se nachází v Černé Hoře, Albánii, v Bosně a Hercegovině a v Chorvatsku.

Funkčně zařízené dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky), všechny s koupelnou a ve většině hotelů s TV.

ve všech hotelech je recepce, bar, restaurace, některé z nich mají bazén.

.

Fllad Resort & SPA

Ubytování

**/*** hotely (celkem 7 nocí), které se nachází v Černé Hoře, Albánii, v Bosně a Hercegovině a v Chorvatsku.

Funkčně zařízené dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky), všechny s koupelnou a ve většině hotelů s TV.

ve všech hotelech je recepce, bar, restaurace, některé z nich mají bazén.

.

Bonita Luxury Hotel

Ubytování

**/*** hotely (celkem 7 nocí), které se nachází v Černé Hoře, Albánii, v Bosně a Hercegovině a v Chorvatsku.

Funkčně zařízené dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky), všechny s koupelnou a ve většině hotelů s TV.

ve všech hotelech je recepce, bar, restaurace, některé z nich mají bazén.

.

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč