Ubytování GAS Obrázek0
Ubytování GAS Obrázek1
Ubytování GAS Obrázek2
Ubytování GAS Obrázek3
Ubytování GAS Obrázek4
Ubytování GAS Obrázek5
Ubytování GAS Obrázek6
Ubytování GAS Obrázek7
Ubytování GAS Obrázek8

Cap Skiring Active

Gambie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely 2*/*3*

Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou (sprcha, WC, ručníky).

Strava: v hotelových restauracích jsou servírovány kontinentální snídaně (káva a čaj v ceně) a večeře podobné evropským. Během výletu se podávají hlavně čerstvé ryby a mořské plody - jako hlavní chody. Nápoje k večeři za příplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování v hotelech dle popisu - ve dvoulůžkových pokojích, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování: snídaně a večeře, oběd 5. den, turistický program (viz níže), transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy 18-20 místným klimatizovaným autobusem (se zavazadly na střeše), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, průvodce - vedoucího skupiny během poznávaní Gambie, místního průvodce - vedoucího skupiny, další místní průvodce, pojištění TU Europa varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupného - placeno průvodci formou balíčku) cca 80 EUR na osobu. Spropitné a nosiči zavazadel cca 50 USD/os.

Program

Výlet džípy 4x4 • projížďka na kole po pláži • rybaření pro každého • trekking • energické, africké rytmy - kmeny Mandinka a Diola • Oussouye - království animistů • krásné stavby v Mlomp • odpočinek po poznávání

Den 1
Sraz na letišti u stanoviště Rainbow. Přelet do Banjulu charterovým letadlem (technické mezipřistání na Kanárských ostrovech nebo v severní Africe). Přílet do Banjulu, transfer do hotelu, večeře a přenocování. 
Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.  

Den 2
Po ranní snídani vydáme na Giborroh na hraniční přechod se Senegalem. Provincie Casamance, také nazývaná „sýpka Senegalu“, oplývá řadou rýžových polí, obřích baobabů, palmových lesů, stromů kapok, manga a kešu. Po odbavení pasu projdeme Dioululu do Kafountine, který se nachází na břehu oceánu. Je to největší rybí trh v provincii Casamance. Podíváme se na práci místních rybářů, budeme obdivovat jejich pestré, obrovské pirogi. Každý den vyrazí z tohoto místa pro mořský rybolov asi 300 lodí. Dále se vydáme na jih, kde je krajina ještě zelenější. Cestou se zastavíme v Ziguinchor, hlavním městě provincie Casamance. Město obývané hlavně kmenem Diola. Je to důležité místo, z něhož jsou arašídy vyváženy. Místní plodiny řadí Senegal mezi největší světové výrobce. Zastávka pro relaxaci v jedné z restaurací u řeky. Jízda k pohádkové Cap Skirring, ubytování, večeře a nocleh v hotelu na pobřeží Atlantského oceánu. (Trasa je asi 280 km).

Den 3
Snídaně. Cap Skirring je místo snů k odpočinku, palmy na širokých, písčitých a plochých plážích, které jsou ideální pro jogging, rybářské vesnice, které se tyčí v nejlepších plodech Atlantiku. 4 x 4 auto výlet na pláži přes krásné části Diol země. Zjistíme, o čem je místní fetišismus, pokud je to možné, budeme se dozvědět o rituálech animismu, který pochází z Afriky. Navštívíme vesnici Diembering, vyrobenou z bahnitých cihel smíšených s mušlemi. Na malé ploše je registrováno 3500 obyvatel, kteří se hlásí k animismu, křesťanství a islámu, kteří zde žijí v jedinečné harmonii a harmonii. Volný čas na odpolední relaxaci. Večeře a nocleh v hotelu na Cap Skirring. (Trasa je asi 40 km).

Den 4
Po snídani vás vezmeme (pro ty, kteří jsou ochotni v ceně výletu) na půldenní cykloturistiku po okolí (trasa asi 30km), trasa bude zahrnovat zpevněné cesty, asfaltové a písečné pláže. Místní průvodce vám ukáže místní zajímavosti: muzeum kultury a tradice kmene Diol, posvátný pramen sladké vody nad oceánem, mešitu pod širým nebem. Návrat do hotelu na oběd, volný čas na slunění. Večeře a noc

Den 5
Po snídani, výlet do Oussouye, který je zpracován domorodci jako království. Toto společenství, které má podle animistických principů plnou autonomii, si vybere krále. Kromě toho, že má atributy moci v podobě červeného roucha a pokrývek hlavy, král ve skutečnosti radí a řídí. Místní policisté se v případě pochybností obracejí na krále. Dozvíme se o zvycích krále na místě během jeho pobytu v království, a pokud souhlasí s posluchačem skupiny, přímo od Jeho Veličenstva. Cestou se zastavíme na místním trhu, kde si můžete koupit vynikající sezónní ovoce. Dále půjdeme do Mlonpu, který je známý svými dvoupatrovými domy zapsanými na seznamu historického dědictví Senegalu. Pak půjdeme do Elinkine. Přechod na ostrov Carabane, který je bývalým komerčním faktoriálem. Chůze po ostrově dává dojem, že se čas zastavil na jeho místě. V koloniálních časech to byla zvláštní brána do Atlantského oceánu. Do dnešní doby se zachoval starý kostel a otrocké kasematy. Z ostrova Carabane se budeme líně plavit po pirogu do vesnice Ehidj, kde se zastavíme na oběd u hostitele Leon a odtud budeme pokračovat v naší cestě mezi mangrovem a ústřicemi do rybářského centra, kde na nás bude naše auto čekat. Večerní večeře, přes noc. (Trasa je asi 100 km)

Den 6
Po ranní snídani je čas na amatérský rybolov v jednom z přítoků řeky Casamance Výlet potrvá asi 4 hodiny. Každý bude mít možnost vyzkoušet si ruku s exotickými rybami. Sotva zdánlivě nakloněné na prst a čáru může přinést nečekané výsledky. (Pro zájemce možnost přeměny amatérského rybolovu na profesionální rybolov (za příplatek cca 30EUR) .Večeře a ubytování.

Den 7
Snídaně. Den volna, čas na odpočinek, vychutnat si přírodu a teplý oceán. Večeře a noc.

Den 8
Snídaně, transfer do Gambie. Po příjezdu je možné si pronajmout hotelový pokoj se sprchou (za příplatek cca 20 EUR / pár) v jednom z hotelů v Banjul, pokud bude hotel mít volná místa. Transfer na letiště, návrat do Polska. Pro zákazníky, kteří si vybrali další týden pobytu v Gambie transfer do vybraného hotelu. (trasa asi 210 km)

Den 9
Příjezd do Polska.

Poznámky k programu
Pořadí realizace programových bodů může být změněno nebo obráceno.

Jiné

Očkování 
Žádné očkování není požadováno. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
Při rezervaci je nutné uvést číslo cestovního pasu, datum jeho vydání a datum platnosti.

Gambie - pro občany České republiky byla vízová povinnost zrušena.
Senegal - občané České republiky nepotřebují vízum pro krátkodobý pobyt do 90 dní.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč