Ubytování BID Obrázek0
Ubytování BID Obrázek1
Ubytování BID Obrázek2
Ubytování BID Obrázek3
Ubytování BID Obrázek4
Ubytování BID Obrázek5
Ubytování BID Obrázek6
Ubytování BID Obrázek7
Ubytování BID Obrázek8
Ubytování BID Obrázek9
Ubytování BID Obrázek10

Cesta snů PREMIUM

Peru - Lima
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely/pousady odpovídající standardu **** (14 nocí)

Pokoje: ve všech hotelech jsou pokoje vybaveny koupelnou. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Limy, návrat z Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelety (možnost přeletů s přestupy), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže) - 14 nocí, stravování dle programu: snídaně + večeře nebo oběd/lunch box, večer s bolívijským folklórem, služby průvodce v Brazílii, Argentině, Chile, Bolívii a Peru, balíček pojištění TU Europa varianta základn (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), spropitné a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek placený na místě) - cca 500 USD/os. (včetně vstupenek a spropitného pro místní průvodce a řidiče). Cena nezahrnuje pobytovou taxu v Argentině - cca 1 USD/noc/os. Poplatek se hradí u průvodce nebo na recepci při ubytování.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Podróż życia - de luxe
Kód zájezdu: BID

Program

Machu Picchu • Cuzco • solná pánev Salar de Uyuni - 500 let staré kaktusy a fata morgána • červená Laguna Colorada v Bolívii • poušť  Atacama v Chile • Měsíční údolí a Údolí smrti v Národním parku Los Flamencos • Salta „Krásná“ • večer s bolívijským folklórem (v ceně) • pobyt v Rio de Janeiro

Den 1 
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Limy pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Limy, pasové odbavení. Následně transfer do hotelu. Po ubytování volný čas na odpočinek. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km) 

Den 2
Po snídani transfer na letiště a přelet do Cuzca, jehož stará část je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Město ležící v jižní části Peru, v nadmořské výšce 3326 m, bylo založeno prvním vládcem Inků Manco Capacou v 12. století. V roce 1533 bylo dobyto oddíly Francisca Pizarra. V programu: Plaza de Armas, katedrála s obrazárnou shromažďující mistrovská díla malířské školy a dávný chrám Slunce - Coricancha. Večeře a večer s folklórem, přenocování.

Den 3
Snídaně. Volný den v Cuscu. Čas na samostatnou prohlídku města nebo možnost zúčastnit se fakultativního výletu do Písac (cca 90 USD/os.). Odpoledne přejezd na vlakové nádraží do Ollantaytamba, poté přejezd vlakem do Machu Picchu Pueblo (Aguas Calientes) - do krásného městečka, ze kterého vycházejí expedice na Machu Picchu. Ubytování v hotelu, večeře, přenocování. 
 
Den 4
Po snídani čas na objevování Machu Picchu - jednoho ze sedmi divů světa (od roku 2007 je zapsáno na seznamu UNESCO). Ztracené město Inků bylo objeveno světu v roce 1911. Jsou to úžasné skalní stavby ležící na stovce teras. Velikost a krása tohoto místa dává představu o neobvykle bohaté kultuře Inků. Uvidíme skalní chrám Tří oken a Sluneční observatoř. Návrat do hotelu ve městě Cuzco, ubytování, večeře a přenocování.

Den 5
Po snídani přelet do La Paz. Následně prohlídka La Paz - největšího bolivijského města a nejvýše ležícího města na světě (3200 - 4050 m n. m.). Přestože La Paz není hlavním městem Bolívie, tak se v něm nachází sídlo prezidenta a Kongresu. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Františka, katedrálu a vyhlídkové místo. Jedním z nejvíce vzrušujících bodů programu bude návštěva trhu čarodějnic, kde bude možné nakoupit nejrůznější talismany a amulety. Transfer do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km) 
Večer s bolívijským folklórem (v ceně).

Den 6
Po snídani přelet do Uyuni a přejezd na největší solnou pláň ve světě - Salar de Uyuni. Turisté z celého světa přijíždějí do Bolívie, aby si prohlédli tento přírodní zázrak. Nesmírně plochá (výškový rozdíl je necelých 41 cm), obrovská solná poušť o rozloze cca 10 000 km² a průměru cca 200 km se nachází v nadmořské výšce 3653 m. n. m. Salar se nachází v srdci náhorní plošiny Altiplano obklopené sopkami. Na solné pánvi existuje několik ostrovů, včetně proslulého ostrova 500letých kaktusů. Poušť v suchém období pokrývají charakteristické hexagony, připomínající včelí plástve. Po dešti se poušť stane modro - bílým zrcadlem s efektem zrcadlení či fata morgány. Je to naprosto unikátní a magické místo patřící mezi nejkrásnější krajiny světa. Unikátním suvenýrem ze Salaru jsou bezpochyby fotografie. Návštěva pouště probíhá džípy. Přejezd ke hřbitovu lokomotiv. Je to jedinečné místo připomínající největší rozkvět železnic na přelomu 19. - 20. století. Byl úzce spojen s objevením bohatých ložisek minerálů a transportem z dolů do přístavů na pobřeží Tichého oceánu. Nyní je zde malé nádraží, nákladní terminál a téměř sto lokomotiv a vagonů opuštěných mnoho let. Cestou uvidíme hotel postavený téměř celý ze solných bloků, hlavní suroviny zdejší oblasti a památník Dakaru. Příjezd do hotelu, ubytování. Večeře a přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 7
Po časné snídani (případně formou breakfast boxu) přejezd směrem k hranici s Chile (nejvyšší bod, na němž se v tento den octneme, leží ve výšce 4 850 m n. m.). Tento den bude rájem pro fotografy. Na trase spatříme četná vysokohorská jezera tzv. laguny, z nichž každá okouzluje jinými barvami, zastavíme se například u zelené laguny Verde a uvidíme lagunu Blanca. Další z nich je Laguna Colorada, jedno z nejkrásnějších míst v celé Bolívii. Pigmentace vody závisí na přítomnosti různých druhů řas a korýšů. Slané a mělké jezero vděčí za svoji popularitu charakteristické intenzivní červené barvě. Navíc lze na jeho hladině pozorovat četné kontrastující bílé plošky boraxu. Ruta de las Lagunas je známá také díky velkému množství zdejších plameňáků, kteří se seskupují kolem barevných vod. Lagunu Colorada obývají převážně růžoví plameňáci krátkozobí. Přestávka na oběd. Následně si prohlédneme Árbol de Piedra, neobvyklý skalní útvar vytesaný větrem, vzhledem připomínající strom s výškou cca 7 m. Ubytování v hotelu v San Pedro de Atacama, přenocování. (Trasa cca 450 km)
Město ležící ve výšce cca 2440 m n. m. je zelenou oázou uprostřed pouště Atacama. Atacama je považována za nejsušší oblast na světě, některé meteorologické stanice zde doposud nikdy ještě nezaznamenaly déšť! Drsná pouštní krajina byla výzvou pro účastníky Rallye Dakar, které vedlo přes Atacamu do Valparaísa.
    
Den 8
Po snídani přejezd do Národního parku Los Flamencos, ve kterém se nachází Valle de la Muerte (Údolí smrti) a Valle de la Luna (Měsíční údolí). Projedeme pásmem Cordillera de la Sal, kde si prohlédneme nádherné přírodní solné formace neuvěřitelných tvarů. Prohlídku začneme zastávkou v Údolí smrti. Spektrum barev, kterými září skalní útvary a dopadající paprsky slunce vytvářejí krásný obraz, jaký dokáže namalovat jen příroda. Následně přejezd do Měsíčního údolí, které vděčí za svůj název skutečně vesmírně vyhlížející krajině: vyschlá jezera a země popraskaná z nedostatku dešťů skutečně připomínají povrch Měsíce. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)
Pro zájemce odjezd k solné laguně Baltinache. 

Den 9
Po snídani odjezd ve směru Argentiny. Dojedeme do města Purmamarca (2324 m n.m.), kde budeme moci obdivovat horu Sedmi barev. Tato nádherná vyhlídková trasa je známá také díky rallye Dakar. Pojedeme podél rokle Quebrada de Humahuaca, která je na seznamu Světového dědictví UNESCO, a její duhová kompozice nám zůstane na dlouho v paměti. Přejezd přes Andy a překročení hranice. Ubytování v okolí Salty, večeře a přenocování. 

Den 10
Po snídani krátká prohlídka města Salta, které nazývají „La Linda“ neboli „Krásná“, zejména proto, že se nachází na úpatí And. Nejdřív navštívíme Archeologické muzeum Mountain High (MAAM - Museo Arqueológico de Alta Montaña), kde uvidíme jednu ze tří dochovaných mumií dětí obětovaných inckým bohům, které byly nalezeny na vrcholu sopky Llullaillaco. Následně uvidíme hlavní náměstí, kostel sv. Františka a katedrálu. Transfer na letiště a přelet do Buenos Aires. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 30 km) 

Den 11
Po snídani transfer na letiště a přelet do Puerto Iguazú. Přejezd do Národního parku Iguazú. Návštěva brazilské strany světoznámých vodopádů Iguaçu, což v jazyce indiánů Guaraní znamená „velká voda“. Procházka stezkou, na níž budeme moci obdivovat nádherné vodní kaskády padající z různých výšek, ovšem hlavním cílem naší výpravy bude setkání s nejvyšším vodopádem Iguaçu zvaným Garganta del Diablo - Ďáblovo hrdlo, jehož výška dosahuje více než 70 m. Hukot masy vody řítící se z bazaltové police a všudypřítomný opar se postarají o nezapomenutelný zážitek. Nakonec se výtahem svezeme na horní úroveň vodopádu a budeme tak mít opět příležitost k pořízení výjimečných snímků. Přejezd do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 30 km)
V tento den, v závislosti na časových možnostech bude pro zájemce uspořádána návštěva ptačího parku (za poplatek cca 35 USD/os.) a latino show (za poplatek cca 75 USD/os.).  

Den 12
Po snídani přelet do Rio de Janeira. Následně prohlídka Rio de Janeira, jednoho z nejlépe umístěných měst na světě. Díky nádherným výhledům, favelám umístěným uprostřed kopců a mnohakilometrovým plážím je Rio nazýváno Nádherným městem. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu „hrbáč“, 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla tato socha prohlášena za jeden ze sedmi nových divů světa. Následně přejezd k „červené pláži“ - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pão de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.). Ubytování. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 13 - 14
Čas na odpočinek a opalování na jedné z nádherných pláží Rio de Janeira - doporučujeme obzvláště 4,5kilometrovou Copacabanu nebo elegantní Ipanemu. Během pobytu doporučujeme fakultativní výlety: tropické ostrovy cca 75 USD/os., samba show cca 100 USD/os., let vrtulníkem cca 200 USD/os./30 minut. Úplný seznam fakultativních výletů uvede průvodce zájezdu na místě.

Den 15
Po snídani vystěhování z hotelu. Volný čas na nákupy. Následně transfer na letiště a zpáteční let do Polska (přesný čas srazu uvede průvodce Rainbow na místě).

Den 16
Přílet na letiště F. Chopina ve Varšavě.
 
Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Prosíme, vezměte si s sebou neklouzavou obuv, repelenty a lehkou bundu na procházku po Iguaçu.
- V Argentině je váhový limit hlavního zavazadla během některých vnitřních přeletů 15 kg (možnost doplatku na místě za nadměrné zavazadlo 40 USD - 8 kg).
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Upozornění k programu

UPOZORNĚNÍ: pro občany USA, asijských zemí, Kanady a Indie je očkování proti žluté zimnici povinné.
 

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie. 

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci maximálně do 21 dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč