Ubytování KMB Obrázek0
Ubytování KMB Obrázek1
Ubytování KMB Obrázek2
Ubytování KMB Obrázek3
Ubytování KMB Obrázek4
Ubytování KMB Obrázek5
Ubytování KMB Obrázek6
Ubytování KMB Obrázek7
Ubytování KMB Obrázek8
Ubytování KMB Obrázek9
Ubytování KMB Obrázek10
Ubytování KMB Obrázek11
Ubytování KMB Obrázek12
Ubytování KMB Obrázek13
Ubytování KMB Obrázek14
Ubytování KMB Obrázek15
Ubytování KMB Obrázek16
Ubytování KMB Obrázek17
Ubytování KMB Obrázek18
Ubytování KMB Obrázek19
Ubytování KMB Obrázek20
Ubytování KMB Obrázek21
Ubytování KMB Obrázek22
Ubytování KMB Obrázek23
Ubytování KMB Obrázek24
Ubytování KMB Obrázek25
Ubytování KMB Obrázek26
Ubytování KMB Obrázek27
Ubytování KMB Obrázek28
Ubytování KMB Obrázek29
Ubytování KMB Obrázek30
Ubytování KMB Obrázek31
Ubytování KMB Obrázek32

Cumbialumbie

Kolumbie - Bogota
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti PLUS ULTRA (přímý let), letištní taxy,  transfery: letiště - hotel - letiště, turistický program (viz níže), ubytování v hotelech dle programu: 10 nocí během poznávací části a 4 ve vybraném hotelu, stravování během poznávací části: snídaně a večeře, služby polského zástupce během odbavení na letišti, průvodce - vedoucího skupiny během poznávaní, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů a rezervační poplatky, poplatky za místní průvodce, spropitné pro obsluhu (cca 280 USD/os. - poplatek placený na místě), fakultativní výlety pro zájemce (uvedené v programu), další jídla, nápoje k jídlu a osobní výdaje. 


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Cumbialumbia

Program

Bogota - skutečná závrať • Zipaquirá * oblast pěstování kávy (UNESCO) * Medellín • po stopách Pabla Escobara * příroda v údolí Cocory * nejkrásnější koloniální město světa - Cartagena * rumba a salsa - v zemi Shakiry, Juanese a Gabriela Garcíe Márqueze * kolibří hypnóza * odpočinek u Karibského moře   


Den 1 
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před odletem letadla. Přelet do Cartageny. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Po příletu pasové odbavení a setkání s průvodcem. Následně transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování.


Den 2
Po snídani prohlídka Cartageny. Cartagena de Indias (na seznamu UNESCO) je jedno z nejdůležitějších měst v Karibiku a pravděpodobně nejkrásnější koloniální město na světě. V městě Cartagena Španělé shromáždili poklady uloupené v Jižní Americe, což způsobilo časté nájezdy pirátů. Za účelem obrany zde bylo postaveno velmi působivé několikakilometrové opevnění, které přetrvalo dodnes. San Diego tvoří historické centrum Cartageny. Nachází se zde neuvěřitelné množství krásných kostelů, koloniálních domů, muzea, parky a podmanivé barevné uličky. Toto místo ožívá především na konci dne, kdy se většina náměstí zaplní stolky, objeví se umělci a muzikanti a všechno nabírá rytmus salsy až do pozdních nočních hodin. Cartagena vystupuje v několika románech slavného spisovatele a nositele Nobelovy ceny G.G.Marqueze, který tady měl svůj dům. Návrat do hotelu, přenocování. 


Den 3
Po snídani přejezd na letiště a přelet do Bogoty. Hlavní město Kolumbie nám způsobí závratě, a to nejen díky své poloze v nadmořské výšce 2640 m, ale také z hlediska velikosti města. Tato metropole má čtyřikrát větší počet obyvatel než Praha a je městem kontrastů. Zde modernost koexistuje s koloniální historií a bohaté čtvrtě s těmi chudými. Bogota je městem muzeí, určitě navštívíme některá z nich. Prvním z nich bude Muzeum malíře Botery, kolumbijského Rubense, který z obdivu k plným tvarům namaloval obézní Mona Lisu. Poté se vydáme na procházku malebným historickým centrem La Candelaria. Uvidíme hlavní náměstí, kde se nachází mimo jiné: Prezidentský palác, katedrála a Nejvyšší soud, na který byl zorganizován partyzánský útok, podporovaný Pablem Escobarou - nejznámějším drogovým bossem na světě. Pokud bude čas, zajdeme také na místní trh rukodělných řemesel, kde si lze koupit koku a výrobky indiánů. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování.

 

Den 4
Po snídani navštívíme slavné Muzeum zlata, které má snad nejbohatší sbírku zlatých výrobků a bižutérie z předkolumbovské Ameriky (více než 35000 exponátů). Odpoledne přejezd na letiště a přelet do kávové oblasti. Přejezd do půvabného městečka Salento, uznaného slavným průvodcem Lonely Planet, jako jedno z nejvíce stylových míst Kolumbie. Barevné bungalovy s houpacími sítěmi na balkónech, rukodělné výrobky a skvělá káva, které se zde říká „tinto“. To je ideální místo pro všechny ty, kteří si chtějí odpočinout od závratného tempa života. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování.


Den 5
Po snídani čas uniknout z města a míst vytvořených člověkem. Čas na kontakt s přírodou. Do údolí voskových palem Valle de Cocora (UNESCO) se vydáme legendárními džípy Willys. Šťastlivci pojedou vestoje. V programu projížďka na koni a trekking mezi nejvyššími palmami na světě. V Kolumbii roste 324 druhů palem, z nichž je nejznámější vosková palma. Celé údolí je velmi zelené a procházka údolím je příjemným potěšením. Po projížďce na koni se další část prohlídky údolí Cocora bude řídit podmínkami daného dne. V případě, že vstup do horních částí údolí nebude možný, nabídneme alternativně trekking v dolní části údolí (Santa Rita), kde na několika stezkách vedoucích mezi tropickou vegetací budeme procházet mosty zavěšenými nad potoky, hledat ptáky a motýle, bude také možné se koupat v horské kaskádě. Návrat. K večeři se bude podávat místní specialita: pstruh s patacónou, čili smaženou plackou ze zeleného banánu (platanu). (Trasa cca 50 km)


Den 6
Snídaně a čas na práci. Na typické kávové plantáži dostaneme košíky a budeme sbírat červená kávová zrna. Seznámíme se s procesem výroby kávy a ochutnáme slavnou kolumbijskou kávu. Po Brazílii a Vietnamu je Kolumbie 3. největším vývozcem kávy na světě. Večer přelet do Medellínu (let možný s přestupem v Bogotě), města, ve kterém vznikl drogový kartel Pabla Escobary. Večeře. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 100 km)


Den 7
Snídaně. Medellín je nejmodernějším a druhým největším městem Kolumbie. Budeme mít příležitost svézt se lanovkou nad comunas, chudinskými čtvrtěmi, odkud pochází Pablo Escobara, šéf medellínského drogového kartelu, vzbuzující mezi Kolumbijci do dnešního dne rozporuplné pocity. Právě zde se natáčel velmi úspěšný a oblíbený seriál „Narcos“, vyprávějící o životě Escobara. Navštívíme hřbitov, kde je pohřben, a prohlédneme si park na památku jeho obětí. Během procházky městem budeme mít možnost obdivovat sochy Fernanda Botera. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km) 
 

Den 8
Snídaně. Vydáme se mimo Medellín do Guatapé. Město je známé díky obrovskému skalnímu monolitu s úžasným výhledem na jezero, které jej obklopuje. Pro zájemce v dobré kondici výstup na vrchol, odkud se rozprostírá výhled na krajinu jezer. Musíme zvládnou více než 600 schodů, nicméně, k obdivování krásného výhledu stačí vyjít jen několik desítek z nich. Ve stylovém městě sníme oběd, který se bude skládat z typických kolumbijských jídel: bandeja paisa, atd. Zájemcům doporučujeme plavbu po vodách jezera vzniklého po výstavbě přehrady Guatape (cca 30 USD/os.). Budeme obdivovat moderní sídla slavných Kolumbijců postavená u břehů (včetně jedné z bývalých rezidencí Pabla Escobara, ale i současných fotbalových a hudebních hvězd), kam přijíždějí na dovolenou. Doplujeme k místu, kde se z vody vynořuje kříž (La Cruz del Peñol), připomínající tragickou historii města El Peñol. Návrat a přelet do Santa Marta. Přenocování. (Trasa cca 170 km) 


Den 9 - 10
Snídaně. Volné dny k odpočinku v okolí Santa Marta. Pro zájemce možnost využití fakultativních výletů, např: návštěva Národního parku Tyrona (cca 125 USD/os.) nebo Minca (vyzkoušíme si domácí čokoládu a naučíme se ji připravit doma, cca 90 USD/os.). Úplný seznam fakultativních výletů uvede průvodce zájezdu na místě. Večeře a přenocování.


Den 11
Snídaně. Přejezd do Cartageny. Ubytování ve vybraném hotelu, přenocování. Večer pro zájemce doporučujeme projížďku Chiva rumbera - výlet speciálním turistickým autobusem historickými uličkami města. Za zvuku latinské hudby poznáme atmosféru nočního města, zajdeme také na diskotéku (za poplatek cca 60 USD/os.). (Trasa cca 230 km)


Den 12 - 14
Volné dny k odpočinku nebo možnost účasti na fakultativních výletech, např. Růžencové ostrovy (Islas del Rosario). Během procházky okouzlujícími uličkami Cartageny lze obdivovat místní řemeslo, jako je ruční umění a barevné textilie, které jsou dokonalými suvenýry z cesty. Město je také známé festivaly a kulturními akcemi, jako je únorový karneval, během kterého jsou ulice plné tance, hudby a barevných kostýmů. Navíc si při odpočinku na jedné z četných pláží v této oblasti mohou turisté užít tropické klima a modré moře, díky čemuž je Cartagena nezapomenutelným bodem na turistické mapě Latinské Ameriky. Cena cca 145 USD/os. 
 

Den 15
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště v Cartageně.


Den 16
Přílet do Polska.


Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.  


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Výlety v okolí

NÁRODNÍ PARK TYRONA: je to jeden z nejnavštěvovanějších národních parků v Kolumbii. Je to místo, kde hory Sierra Nevada de Santa Marta sestupují do Karibského moře. Džungle, lesy kokosových palem a kilometry panenských bílých pláží, které National Geographic označil za jedny z nejkrásnějších pláží. Kromě bujné vegetace se v parku vyskytují tapíři, vzácné druhy opic, kondoři, zajímavé druhy ptáků, včetně papoušků sierra parrot, a také vzácné druhy žab. Do dnešního dne zde žijí indiáni kmene Kogi a Arhuaco. Po parku se lze pohybovat pouze pěšky nebo jezdit na koni. (cca 120 USD/os.)  

*Jednou ročně se kolumbijské úřady po konzultaci s místním obyvatelstvem Kogui rozhodnou uzavřít na jeden měsíc Národní park Tyrona. Toto rozhodnutí je zaměřeno na obnovení rovnováhy životního prostředí v parku a také z kulturního hlediska. Průvodce na místě navrhne jiné fakultativní aktivity (v sezóně 2022/2023 byl Národní park Tyrona uzavřen v první polovině února, během tohoto období jsme realizovali fakultativní výlet do Rezervace Taironaka).
 

REZERVACE TAIRONAKA: je to místo, kde budeme mít příležitost obdivovat jak historii, tak přírodu. Právě zde žili Indiáni Tayrona, jejichž potomci, Indiáni Kogui, kteří se řídí stejnými tradicemi, se v této oblasti stále nacházejí. Bývalá osada obklopená bujnou vegetací připomíná známé kolumbijské - Ztracené město. Budeme moci se procházet podobnými dlážděnými stezkami, vidět terasy, akvadukt a obřadní místa. Navštívíme také malé muzeum. (cca 90 USD/os.)


MINCA: výlet do pohoří Sierra Nevada de Santa Marta do městečka Minca. Navštívíme malou kávovou plantáž a zjistíme, zda se její chuť liší od té, kterou známe z kávové oblasti poblíž Salenta. Poté si uděláme procházku k jednomu z nedalekých malých vodopádů (cca hodina trekkingu), kde budeme mít možnost se vykoupat. Následně příjemnou procházkou zajdeme na návštěvu k jednomu z obyvatel, který si svůj dům postavil z bambusu. Zde poobědváme a budeme se kochat krásným výhledem na hory, dozvíme se také, jak důmyslně se dá využít bambus. Vyzkoušíme si výrobu domácí čokolády a naučíme se jak si ji připravit doma. (cca 85 USD/os.) 


RŮŽENCOVÉ OSTROVY (Islas del Rosario): jsou nádhernými malými korálovými ostrovy roztroušenými v Karibském moři nedaleko pobřeží Kolumbie. Krásné bílé panenské pláže, korálové útesy, tropická vegetace a mnoho tropických živočichů: úžasně barevné ryby různých tvarů. Růžencové ostrovy jsou charakteristické konstantním teplým klimatem. Krystalické vody obklopující ostrovy se lesknou v modro-tyrkysové barvě v závislosti na úhlu dopadu slunečního světla. Vydáme se na jednu ze soukromých pláží, kde si odpočineme ve stínu palem a poobědváme. Na pláži lze využít placené atrakce, jako např. šnorchlování, pádlování (za příznivého počasí) a masáže. (cca 145 USD/os.)


CHIVA RUMBERA - fakultativní výlet speciálním turistickým autobusem po historických uličkách města. Za zvuků latinské hudby poznáme atmosféru tohoto krásného a jedinečného města a na závěr zajdeme i na místní diskotéku. (cca 55 USD/os.)


GUATAPE CRUISE - plavba po vodách jezera vzniklého po výstavbě přehrady Guatape. Budeme obdivovat moderní sídla slavných Kolumbijců postavená u břehů (včetně jedné z bývalých rezidencí Pabla Escobara, ale i současných fotbalových a hudebních hvězd), kam přijíždějí na dovolenou. Doplujeme k místu, kde se z vody vynořuje kříž (La Cruz del Peñol), připomínající tragickou historii města El Peñol. (cca 25 USD/os.)

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
Informace se týkají obyvatel České republiky.   

 

Formulář "Check-Mig" je třeba vyplnit nejdříve 72 hodin před odletem a nejpozději hodinu před odbavením na adrese https://apps.migracioncolombia.gov.co/pre-registro/en/DatosViaje. Výše uvedený formulář je nutné vyplnit také před návratem do Polska.

Upozornění k přeletu

Letadlo PLUS ULTRA typu Airbus nebo jiné širokotrupé letadlo (přímý let) s možností výběru třídy (economy nebo business). Ve třídě Economy zahrnuje catering 2 jídla (teplé jídlo a bagetu/sendvič se šunkou nebo sýrem). V rámci bezplatného servisu obdrží pasažéři také neomezené množství minerální vody. Ostatní nápoje typu soft, alkohlické nápoje a všechny další položky ze Sky baru dostupného na palubě letadla, jsou za poplatek. Ve třídě Business je zahrnuto v ceně bohatší menu spolu s vybranými alkoholickými nápoji (v omezeném množství) a nealkoholické nápoje a vyšší váhový limit zavazadel. Ve všech třídách je dostupný individuální systém zábavy na vlastních zařízeních (telefon, tablet). V případě nemožnosti realizace letu letadlem Airbus PLUS ULTRA bude zajištěno jiné letadlo s podobným standardem (přímý let).

Informace o hotelech

Hotely nebo pousady/haciendy místní katergorie *** - pohodlně vybavené
Pokoje: funkční dvoulůžkové pokoje, všechny jsou vybaveny koupelnou s WC a často TV a telefonem
Upozornění: třílůžkové pokoje jsou na vyžádání (a jsou dostupné pouze v konfiguraci manželská postel + jednolůžko).
Vybavení: některé hotely mají bazén.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hotel

Capilla del Mar

K dispozici pro hosty

některá zařízení mají bazén

.
Ubytování

Hotely nebo pousady/haciendy *** v místní kategorii - komfortní.

Pokoje: funkční pokoje pro 2 osoby, všechny jsou vybaveny koupelnou s WC a často TV a telefonem.

Poznámka!Pokoje pro 3 osoby pouze v konfiguraci: manželská postel a samostatné lůžko.

Decameron Baru

K dispozici pro hosty

některá zařízení mají bazén

.
Ubytování

Hotely nebo pousady/haciendy *** v místní kategorii - komfortní.

Pokoje: funkční pokoje pro 2 osoby, všechny jsou vybaveny koupelnou s WC a často TV a telefonem.

Poznámka!Pokoje pro 3 osoby pouze v konfiguraci: manželská postel a samostatné lůžko.

Decameron Baru

K dispozici pro hosty

některá zařízení mají bazén

.
Ubytování

Hotely nebo pousady/haciendy *** v místní kategorii - komfortní.

Pokoje: funkční pokoje pro 2 osoby, všechny jsou vybaveny koupelnou s WC a často TV a telefonem.

Poznámka!Pokoje pro 3 osoby pouze v konfiguraci: manželská postel a samostatné lůžko.

Decameron Baru

K dispozici pro hosty

některá zařízení mají bazén

.
Ubytování

Hotely nebo pousady/haciendy *** v místní kategorii - komfortní.

Pokoje: funkční pokoje pro 2 osoby, všechny jsou vybaveny koupelnou s WC a často TV a telefonem.

Poznámka!Pokoje pro 3 osoby pouze v konfiguraci: manželská postel a samostatné lůžko.

Sofitel Baru Calablanca

K dispozici pro hosty

některá zařízení mají bazén

.
Ubytování

Hotely nebo pousady/haciendy *** v místní kategorii - komfortní.

Pokoje: funkční pokoje pro 2 osoby, všechny jsou vybaveny koupelnou s WC a často TV a telefonem.

Poznámka!Pokoje pro 3 osoby pouze v konfiguraci: manželská postel a samostatné lůžko.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč