Ubytování MWS Obrázek0
Ubytování MWS Obrázek1
Ubytování MWS Obrázek2
Ubytování MWS Obrázek3
Ubytování MWS Obrázek4
Ubytování MWS Obrázek5
Ubytování MWS Obrázek6
Ubytování MWS Obrázek7
Ubytování MWS Obrázek8
Ubytování MWS Obrázek9
Ubytování MWS Obrázek10
Ubytování MWS Obrázek11

Dia de los Muertos - dovolená s duchy

Mexiko
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť), letištní taxy, ubytování v hotelech (11 nocí), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování dle programu, služby polského průvodce v Mexiku, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu prohlídek: cca 250 USD/os. (spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, poplatky za průvodce v navštěvovaných objektech, vstupenky do navštěvovaných objektů, systém Tour Guide) - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě, fakultativní výlety během poznávací části (uvedené v programu) a další osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Mexika!

Název zájezdu v polském jazyce: Dia de los Muertos - wakacje z duchami
Kód zájezdu: MWS

Program

Oslava všech svatých v indiánských vesnicích kolem jezera Patzcuaro - Mexico City a svatyně Panny Marie Guadalupské - předkolumbovský Teotihuacán a aztécké Templo Mayo - koloniální památky ve městě Querétara (UNESCO), Guanajuata a Morelia - stříbrné město Taxco - „město andělů“ - Puebla - pobyt v Acapulcu

Den 1 
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Mexico City (přes jedno z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu do Mexico City pasové odbavení a setkání s průvodcem. Následně transfer do hotelu, večeře a přenocování. 

Den 2
Po snídani prohlídka historického centra Mexico City (seznam UNESCO) - hlavního města Mexika a aztéckého státu před jeho dobytím. V rámci programu: náměstí Zócalo, zříceniny Velkého chrámu Aztéků s muzeem (Templo Mayor), katedrála, Národní palác s freskami Diega Rivery (z politických důvodů není palác vždy otevřen pro veřejnost). Následně přejezd do čtvrti Xochimilco a návštěva Muzea Dolores Olmedo. Odpoledne pro zájemce (za příplatek cca 25 USD/os.) plavba po kanálech Xochimilco. Čtvrť je známá díky největšímu květinovému trhu v hlavním městě a vodním kanálům. Plavba ozdobenými loďkami po kanálech za zvuků hudby mariachi. Cestou do Xochimilco přejezd kolem aztéckého stadiónu, hlavní arény olympijských her z roku 1968 a mistrovství světa ve fotbale z roku 1970. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 130 km) 

Den 3
Po snídani přejezd do 50 km vzdáleného Teotihuacánu (seznam UNESCO) - důležitého náboženského a politického centra Aztéků. Návštěva pyramidy Slunce a Měsíce patřících mezi největší pyramidy na světě a chrámu Opeřeného hada. Na závěr návštěva tradiční dílny obrábění obsidiánu. Poté návštěva svatyně Panny Marie Guadalupské, patronky obou Amerik a Mexika. Večeře a přenocování v Mexico City.
Fakultativně (za příplatek) výprava na zápasy v maskách do Arena de Mexico (největší arény v Mexiku), kde lze obdivovat napínavé bitvy dobra a zla během show lucha libre (cena od cca 30-70 USD/os.).
 
Den 4
Po snídani přejezd a prohlídka Querétara, města založeného indiány Otomi, poté pohlceného aztéckou říší a nakonec dobytého španělskými kolonizátory. Město sehrálo významnou roli v dějinách Mexika: zde byla podepsána smlouva ukončující mexickou válku (1848), zde byl popraven císař Maxmilián I. Mexický (1867) a zde byla schválena ústava (1917). Město je zapsáno na seznamu UNESCO. Procházka historickým centrem města, kde uvidíme mimo jiné: Plaza Principal (Jardin Obregon), kostel San Francisco (typická barevná kopule), Teatro de la Republica, akvadukt. Přejezd do San Miguel de Allende - města umělců a festivalů. Od roku 1926 je město uznáno mexickou vládou za národní památku. Procházka koloniálním starým městem. Ubytování v hotelu v okolí města San Miguel de Allene nebo Guanajuato. Večeře a přenocování. (Trasa cca 350/450 km - v závislosti na místě přenocování)

Den 5
Po snídani přejezd do města Guanajuato (jehož název v místním dialektu znamená - Město Zub) - dnes je klenotem koloniální éry. Procházka městem, v programu mimo jiné: divadlo Benita Juareze, Alej polibků, návštěva známého Valencianova stříbrného dolu, který je od roku 1988 zapsán na seznamu UNESCO (spolu s historickým centrem města). Guanajuato je také známé díky tunelovému systému z 18. století - přejezd místními autobusy. Následně přejezd nádhernou scenérii pohoří Sierra Madre Occidental do města Morelia. Po příjezdu procházka, během níž uvidíme mimo jiné: katedrálu, Palacio de Gobierno, Casa Natal de Morelos, místní trh se sladkostmi a akvadukt. Přejezd do oblasti Pátzcuaro. Ubytování v hotelu v okolí města Pátzcuaro, večeře a přenocování. (Trasa cca 290 km)

Den 6
Po snídani procházka městem Pátzcuaro, které Aztékové nikdy nedobyli. Dnes je známé díky tradičním indiánským rukodělným výrobkům. Návštěva místního bazaru a možnost nakoupení suvenýrů. Následně procházka městem: Plaza Casco de Quiroga, Casa de 11 Patios, Plaza Gertrudis Bocanegra, bazilika de Nuestra Senora de la Salud. Odpoledne přejezd do jednoho z měst v regionu Pátzcuaro (např. Tzintzuntzan nebo jiného), kde navštívíme hřbitov a podíváme se na místní oslavy Dne mrtvých. Ubytování v hotelu okolí města Pátzcuaro nebo Morelia, večeře a přenocování.

Den 7
Po snídani přejezd ve směru Taxca - „stříbrného města“. Během cesty návštěva Národního parku Grutas de Cacahuamilpa - jednoho z největších komplexů krasových jeskyní na světě. Následně přejezd do Taxca. Až do dnešního dne se zde nacházejí aktivní stříbrné doly. Město je také známé díky krásným, tradičním šperkařským výrobkům (možnost nakupování v jedné z mnoha galerií stříbra). Navíc je v programu také prohlídka koloniálního centra města a krásného kostela Santa Prisca. Ubytování v hotelu v okolí města Taxco, večeře a přenocování. K večeru fakultativně přejezd místními auty přes město až k vyhlídkovému místu (cca 20 USD/os.). (Trasa cca 370 km)

Den 8
Po snídani přejezd do města Acapulco - nejznámějšího letoviska Mexika u Tichého oceánu. Ubytování v hotelu a čas na odpočinek. V hotelu v Acapulce služby programu All Inclusive. (Trasa cca 250 km)  

Den 9
Po snídani celodenní pobyt ve městě Acapulco - volný čas na opalování a koupání. Pro zájemce (za poplatek cca 40 USD/os.) plavba lodí kolem zálivu a obdivování nezapomenutelného západu slunce nad Pacifikem nebo večer úžasné představení skoků do vody ze Skály smrti - La Quebrada (cca 25 USD/os.). Přenocování v Acapulcu.
 
Den 10
Po snídani celodenní pobyt ve městě Acapulco - volný čas na opalování a koupání. Pro zájemce (za poplatek) možnost využití fakultativních výletů, které nabídne průvodce. Přenocování v Acapulcu.
 
Den 11
Po snídani přejezd a prohlídka města Puebla (seznam UNESCO) - zvaného „městem andělů“ a jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst Mexika. Uvidíme mimo jiné: historické centrum, náměstí Plaza de Armas, staré město s koloniálními domy, kostel Santo Domingo a Růžencovou kapli (Capilla del Rosario). Večeře a přenocování v hotelu v okolí Puebla. (Trasa cca 400 km)

Den 12
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště v Mexico City. Během cesty návštěva města Cholula, kde si prohlédneme kostel z dob dobývání, postavený na jedné z největších pyramid na světě. Při dobré viditelnosti možnost pozorování slavného „páru sopek“ - Popocatapetl a Iztaccíhuatl. (Trasa cca 360 km) 
Odlet do Varšavy (přes jedno z evropských letišť).

Den 13
Přílet do Polska.
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po navštěvovaných objektech.
- V Mexiku jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (neexistuje možnost ubytování v pokojích se 3 samostatnými lůžky).
- Muzea jsou v pondělí zavřena. V tomto případě průvodce na místě navrhne návštěvu jiné atrakce nebo (bude-li to možné) upraví program tak, aby mohla návštěva muzea proběhnout v jiný den.
- Vezměte prosím na vědomí, že Mexiko City a město Puebla se nachází ve výšce nad 2000 m n. m., proto je vhodné mít s sebou teplé oblečení. 
- Na území Spojených států mexických je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Důležité!
V Mexiku existují celní omezení týkající se množstevních limitů pro dovoz tabákových výrobků a alkoholu. Dospělá osoba může přivézt ne více než 10 krabiček cigaret, ne více než 25 doutníků nebo 200 g tabáku a max. 3 litry jakéhokoliv alkoholického nápoje.

Informace o hotelech

Hotely *** (místní kategorie) - skromně zařízené, ale pohodlné.

Pokoje: většinou klimatizované. Jsou vybaveny koupelnou, TV a telefonem.

Vybavení: restaurace a bar, občas také bazén nebo zahrada.

Strava: americká snídaně (servírované porce, nejčastěji: ovoce, míchaná vejce, smažená slanina nebo klobása, pečivo, croissant, malá porce džemu a másla, 1 sklenice džusu, 1 šálek kávy nebo čaje) a večeře (servírované porce: polévka, hlavní jídlo - většinou drůbež, někdy ryby, salát nebo vařená zelenina, brambory nebo rýže nebo tortilla, dezert). V hotelu v Acapulcu program All Inclusive. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč