Luxury Bahia Principe Cayo Levantado Obrázek0
Luxury Bahia Principe Cayo Levantado Obrázek1
Luxury Bahia Principe Cayo Levantado Obrázek2
Luxury Bahia Principe Cayo Levantado Obrázek3
Luxury Bahia Principe Cayo Levantado Obrázek4
Luxury Bahia Principe Cayo Levantado Obrázek5
Luxury Bahia Principe Cayo Levantado Obrázek6
Luxury Bahia Principe Cayo Levantado Obrázek7
Luxury Bahia Principe Cayo Levantado Obrázek8
Luxury Bahia Principe Cayo Levantado Obrázek9

Luxury Bahia Principe Cayo Levantado

Dominikánská republika
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Vkusný 5* hotel Luxury Bahia Principe Cayo Levantado (je určen pouze pro dospělé (18+)) leží na ostrově Cayo Levantado, který se nachází u pobřeží poloostrova Samaná. Transfer z místního přístavu/mola do hotelu probíhá lodí (čas transferu trvá cca 10 minut). Do nejbližšího města a současně centra oblasti - Samany je to cca 5 km. Letiště v Puerto Plata je vzdáleno cca 195 km od hotelu Luxury Bahia Principe Cayo Levantado.

Pláž
Hotel Luxury Bahia Principe Cayo Levantado se nachází přímo u písečné hotelové pláže Cayo Levantado. Plážový servis je zahrnut v ceně.

Vybavení
24h recepce s elegantní prostornou lobby, 2 výtahy. Hotel Luxury Bahia Principe Cayo Levantado se skládá ze 4podlažní hlavní budovy a vilek. Hostům je k dispozici: hlavní restaurace - Orquidea (mezinárodní kuchyně formou bufetu), restaurace a'la carte (Mediterraneo - středomořská kuchyně, Portofino - italská kuchyně, Don Pablo - gurmánská kuchyně, Rodizio - brazilská kuchyně), stejně jako mnoho barů: v lobby, u bazénu, na pláži. V areálu hotelu se nachází 2 bazény. Lehátka, slunečníky a plážové osušky - zdarma. Hosté mohou také využívat: směnárnu, kadeřnictví, prádelnu (služby za poplatek).

Pokoje
Hotel Luxury Bahia Principe Cayo Levantado má 268 pohodlných a vkusných pokojů.
Standardní dvoulůžkové pokoje typu Superior jsou vybaveny 1 manželskou postelí (typu king size) nebo 2 samostatnými postelemi (typu queen) s možností jedné přistýlky. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (WC, vana s hydromasáží, vysoušeč vlasů, pantofle, župany) a balkonem nebo terasou. Navíc je v každém pokoji: klimatizace, stropní ventilátor, telefon, satelitní TV, příslušenství k přípravě kávy a čaje, žehlička, žehlicí prkno, minibar (za poplatek), trezor. 

Strava
All Inclusive: snídaně (7:00 - 10:30), oběd (13:00 - 15:00) a večeře (19:00 - 22:00) - jsou podávány v hlavní restauraci Orquidea (mezinárodní kuchyně formou bufetu) a restaurace a'la carte (Mediterraneo - středomořská kuchyně, Portofino - italská kuchyně, Don Pablo - gurmánská kuchyně, Rodizio - brazilská kuchyně; nutná dřívější rezervace - některé z uvedených za poplatek). Během dne občerstvení do 18:00 hodiny, nealkoholické a místní alkoholické nápoje podávané v určených barech do 23:00 hodiny.

Sport a zábava
Hotel Luxury Bahia Principe Cayo Levantado nabízí bohatý sportovní program. Hosté mají k dispozici: tenisový kurt, posilovnu, fotbalové a basketbalové hřiště, kulečník, šipky, stolní tenis, aerobik, taneční lekce. Za příplatek: golf, kosmetické procedury ve wellness centru, lodní výlety, lekce plachtění, rybaření, finská sauna.

Internet
V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma (na pokojích připojení pro max. 2 zařízení).

Místní kategorie
*****

Webové stránky
http://www.bahia-principe.com/

Náš názor
Tento luxusní 5* hotel se nachází na jedinečném místě - na ostrově Cayo Levantado, nazývaném „Bacardi Island“. Ostrov se nachází u pobřeží poloostrova Samaná - nejexotičtější části severní Dominikánské republiky. Hotel Luxury Bahia Principe Cayo Levantado je určen pouze pro dospělé (18+), což zaručuje dovolenou na nejvyšší úrovni. Bohatá sportovní nabídka, včetně možnosti provozování mnoha sportů (včetně vodních) v obklopení rajské scenérie zůstane každému na dlouho v paměti!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 10 nebo 11 nocí (dle vybraného termínu), stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídlo a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu stravování u každého hotelu a další osobní výdaje.

Program

Den první
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Dominikánské republiky pravidelnou linkou KLM/AF (let s jedním přestupem na evropském letišti). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu celní a pasové odbavení. Následně transfer do vybraného hotelu v Dominikánské republice. 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Jiné

ČAS 
Časový posun vůči ČR: + 6 hodin v době letního času, + 5 hodin v době zimního času.

MĚNA 
1 USD = cca 36,63 peso (DOP)
 
ELEKTŘINA
Elektrické napětí je 110 V/60 Hz. Zásuvky jsou podle amerického standardu. Evropské zástrčky vyžadují použití adaptérů, které jsou k dispozici pouze v turistických oblastech Dominikánské republiky.

TELEFONY 
Mobilní telefonní systém je kompatibilní se systémy v České republice. Vzhledem ke drahému roamingu se doporučuje zakoupit místní SIM kartu (cena cca 200 peso).

SPROPITNÉ
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o řidičích na výletech, taxikářích a číšnících v restauracích.

ORIENTAČNÍ CENY 
Jídlo v restauraci cca 100-200 peso; 0,3 l vody - cca 10-20 peso; pivo v hospodě cca 100 peso.

ODLETY: Odlety z Varšavy. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letový řád sledujte na R.pl /rozklady.

Výlety v okolí

Must see: city tour - Santo Domingo
Kosmopolitní hlavní město země je prvním evropským městem v Novém Světě po objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem. Zona Colonial je nejstarším koloniálním starým městem v Latinské Americe zapsaným na seznamu Světového dědictví UNESCO a skutečnou pokladnicí architektonických památek. Všechno je zde „nejlepší“ - uvidíme mimo jiné katedrálu Primada de America - nejstarší katolický chrám v Novém Světě, první centrum moci nad Novým Světem a nejstarší pevnost v obou částech Ameriky - pevnost Ozama, projdeme také Calle Las Damas - nejstarší dlážděnou ulicí Ameriky. Navštívíme koloniální interiér paláce, obývaného kdysi nejstarším synem objevitele Nového Světa - Diegem Kolumbem. Uvidíme také monumentální Faro de Colón a Alcázar de Colón - místo věčného odpočinku Kryštofa Kolumba (zvenčí). Výlet v polském jazyce. Oběd s nápoji v krásné restauraci v historické budově a ranní občerstvení v ceně! Cena - cca 90 USD/osoba, cca 45 USD/dítě.

Místní výlet: city tour Puerto Plata
Osoby, které chtějí navštívit Puerto Plata s průvodcem, zveme na zajímavou prohlídku města za největšími atrakcemi. Navštívíme historické centrum, pohádkové náměstí a uvidíme slavnou pevnost sv. Filipa (zvenčí). Navštívíme také továrnu na výrobu rumu Macorix a likérů získávaných na základě šťávy z cukrové třtiny a vína z ... ananasu! Projdeme se malebnou pobřežní promenádou, která se nazývá stejně jako v Havaně - Malecón. Během cesty bude také možnost nakupování. Oběd v krásné restauraci na náměstí v ceně! Výlet v polském jazyce. Cena - cca 55 USD/osoba, cca 27,50 USD/dítě.

Hit zimy 2018 !!! Rajský ostrov - VIP plavba
Je to nejkrásnější a nejidyličtější zákoutí severní Dominikánské republiky - poznáme jej během plavby luxusní lodí typu katamarán (na rozdíl od jiných organizátorů nepoužíváme malé motorové čluny a samotná plavba je skutečným potěšením!!!). Kilometry nedotčených pláží Punta Rucia, písek bílý jak práškový cukr a tyrkysová voda vytvářejí krajinu jako z pohlednice. Cílem naší plavby bude rajský ostrůvek Cayo Paraiso - je to fantastické místo k odpočinku a také k úžasnému šnorchlování na korálovém útesu. Zastavíme také u přírodního bazénu, kde si budete moci vypít drink na samém okraji oceánu! Výhledy doplní plavba mangrovovým kanálem. Oběd z mořských plodů a nápoje v ceně! Výlet v polském jazyce. Cena - cca 150 USD, cca 75 USD/dítě.

Tři odstíny modré: dobrodružství na pláži
Tento výlet je čistou relaxací, příležitostí seznámit se s přírodou a poznat Dominikánskou republiku z jiného úhlu. Výlet začíná na komorní pláži Caleton v kouzelné zátoce, kde zveme ke koupeli nebo šnorchlování na malém útesu. Následně navštívíme krásné tyrkysové jezero Dudu v cenotě??, vytvořené po zhroucení vápencové jeskyně. Budete mít jedinečnou příležitost se ponořit do její křišťálové vody při příjemné teplotě a zaplavat si... mezi krápníky. Doporučujeme, abyste se podívali také do velkolepé jeskyně, která kdysi sloužila jako útočiště pro indiány kmene Taino. Chutný, typicky dominikánský oběd s humrem v hlavní roli sníme v nádherné scenérii nejkrásnější pláže Dominikánské republiky - Playa Grande, kde bude možnost opalování a procházky na sousední exotickou pláž Playa Preciosa. Poslední atrakcí na naší trase bude laguna Gri-Gri, známá mezi milovníky přírody - lze zde obdivovat kanál zarostlý mangrovy a zblízka vidět sladkovodní želvy. Projdeme se také několika komorními plážemi. Výlet v polském jazyce! Doporučujeme pro každého. Cena - cca 100 USD/osoba, cca 55 USD/dítě.

Venkovská eskapáda - ze života Dominikánské republiky
Výlet stylovými dodávkami Dominikánskou provincií, kde se seznámíte s typickými chutěmi. Začneme návštěvou spojenou s ochutnávkou v sýrárně, kde se seznámíme s tajemstvím výrobního procesu charakteristických žlutých disků, následně se vydáme na kakaovou plantáž, kde uvidíme tradičně pěstované exotické rostliny, seznámíme se a ochutnáme různé produkty na bázi kakaových semen, jako je čokoláda, nebo kakaové víno. Po obědě v místní restauraci budeme pokračovat v objevování dominikánské krajiny. Dorazíme do továrny na cukrovinky vyrobené z melasy z cukrové třtiny, daleko od hlavních silnic, které jsou pečeny jako před staletími v antické peci. Na místě ochutnáme tyto sladkosti. Návštěva spojená s pozvánkou na kávu do typického dřevěného domku, kterým nás majitelka provede. Následně se blíže seznámíme s výrobou dominikánských doutníků. Atrakcí na konci dne bude procházka po karibské pláži vzdálené od známých letovisek. Celodenní výlet v polském jazyce. Cena - cca 79 USD/osoba, cca 39,5 USD/dítě (oběd v ceně).

Dobrodružství na koni
Jedinečná příležitost poznat Dominikánskou republikou z úplně jiného úhlu pohledu! Půldenní výlet na koni po malebné karibské divočině, místními vesnicemi a ohromující oblastí jsou skvělou alternativou k tradičním výletům. Během cesty přejedeme přes hory, palmové háje a na koních přejedeme řeku. Díky skvělým průvodcům se na výpravě ocitnou jak osoby, které nikdy dříve nejezdily na koni, tak i zkušení jezdci. Vřele doporučujeme!!!!!!!! Výlet v polském jazyce. Cena - cca 59 USD/osoba, cca 49 USD/dítě.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Víza

Vízum do Dominikánské republiky není vyžadováno, od dubna 2018 zanikla povinnost zakoupit turistickou kartu - je již zahrnuta v ceně letenky. 
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Dominikánské republice obvykle od července do srpna.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč