Amwaj Resort Soma Bay Obrázek0
Amwaj Resort Soma Bay Obrázek1
Amwaj Resort Soma Bay Obrázek2
Amwaj Resort Soma Bay Obrázek3
Amwaj Resort Soma Bay Obrázek4

Amwaj Resort Soma Bay

Egypt - Hurghada - Hurghada
Pobytový
Rodinný
Pláž do 100 m
Mezinárodní animace
Wi-Fi
Tenisový kurt
Wellness
Exkluzivní, 5*
Posilovna

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Elegantní a komfortní hotelový komplex Amwaj Resort Soma Bay známého a oblíbeného řetězce Pickalbatros, obklopený exotickou zahradou leží v zálivu Soma Bay. Hotel se nachází cca 45 km od letiště v Hurghadě, cca 20 km od Makadi Bay a cca 10 km od Safagy. Do centra Hurghady jezdí hotelový autobus, za poplatek.

Pláž
Hotel Amwaj Resort Soma Bay se nachází přímo u krásné písečné pláže s molem, a přístupem ke korálovému útesu (doporučujeme ochrannou obuv). Lehátka, matrace, slunečníky a osušky na pláži - zdarma.

Vybavení
Hotel Amwaj Resort Soma Bay byl otevřen v roce 2010 a skládá se z několika nízkopodlažních budov.
24h recepce, obchody se suvenýry, mini market, kadeřnictví, kosmetický salon, prádelna, lékárna, herna, směnárna. V areálu hotelu se nachází několik restaurací: hlavní restaurace The View, restaurace s dary moře Duetto, restaurace a'la carte Paparazzi, která nabízí italskou kuchni a Bedouin Tent s občerstvením arabské kuchyně. K dispozici je také několik barů: lobby bar Le Bistro, orientální kavárna, bar u bazénu, bar na pláži Rendezvous a diskotéka Aquarius.
Hosté mají k dispozici 2 velké venkovní bazény (jeden vyhřívaný v zimním období) a brouzdaliště, obklopeny prosluněnou terasou. Lehátka, slunečníky, matrace a plážové osušky u bazénů - zdarma.

Pokoje
Hotel Amwaj Resort Soma Bay nabízí více než 370 komfortně zařízených pokojů, nacházejících se v nízkých budovách, obklopených zahradou. Standardní dvoulůžkové pokoje, s možností jedné přistýlky pro dospělou osobu nebo dvě přistýlky pro děti. Pokoje jsou vybaveny individuálně nastavitelnou klimatizací, koupelnou (vana/sprcha, WC, vysoušeč vlasů), satelitním TV, trezorem, telefonem, minibarem (za poplatek), balkonem nebo terasou. Dětská postýlka na vyžádání.

Strava
All Inclusive: snídaně (07:00 - 10:00), pozdní snídaně (10:00 - 11:00), oběd (12:30 - 14:30), večeře (18:30 - 21:00) a pozdní večeře (22:00 - 00:00) - jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci. Navíc jsou obědy servírovány v restauraci Paparazzi (12:30 - 14:30) a večeře v Bedouin Tent (18:30 - 21:00). Místní alkoholické a nealkoholické nápoje jsou k dispozici v hodinách od 10:00 - 24:00, v určených barech. All Inclusive nezahrnuje: minibar, ovocné šťávy z čerstvého ovoce, dovážené a balené nápoje.

Sport a zábava
Bohatý animační program (denní a večerní), zábava a hry, aerobik, šipky, stolní tenis, plážový volejbal. Za poplatek je k dispozici: kulečník, osvětlení tenisových kurtů, wellness centrum: sauna, vířivka, masáže, vodní sporty na pláži (kitesurfing, potápění, šnorchlování, kajaky, šlapadla, plachtění, windsurfing). Pro děti: brouzdaliště, dětské hřiště a miniklub.

Internet
Ve veřejných prostorách Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.amwajbluebeach.info

Náš názor
Hotel Amwaj Resort Soma Bay v malebném prostředí s dobrým servisem a skvělou stravou - doporučujeme milovníkům vodních sportů a rodinám s dětmi.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště 7, 10, 11 nebo 14 nocí v hotelu, stravu dle specifikace hotelu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta v místě dovolené, pojištění TU Europa varianta základní  (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (platí se na letišti ve výši cca 25 USD), fakultativní výlety, strava, která není uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje. 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Jiné

EGYPT HURGHADA - ZÁKLADNÍ INFORMACE

Měna
EGP - Egyptská libra (1 USD = cca 17,5 EGP; 1 EUR = cca 20 EGP). Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary. Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou alespoň část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

Spropitné (bakšiš)
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto spropitné je často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta.
Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Čas
V zimním období + 1 hodina oproti České republice, v létě stejný čas jako v ČR.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 50 EGP; 1 l vody 6 EGP; pivo v baru od 16 EGP; káva v kavárně od 15 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízejte cenu, kterou nejste schopni zaplatit a při nakupování nespěchejte. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 50 až do 400 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 4 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

Hurghada
Nejznámější letovisko u Rudého moře. Už mnoho let je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Egypta. Z malé vesničky se postupně stala několikakilometrová oáza slunce a průzračného moře. Nyní se turistická zóna rozprostírá na 40 km podél pobřeží. Je to jedno z nemnoha míst, kde většina hotelů leží přímo u pláže. I přes poměrně vysoké teploty je celé léto rájem pro ty, kdo hledají aktivní odpočinek i pro milovníky světoznámých památek.

Odlety z: Varšavy, Katovic, Poznaně, Wroclawi a Gdaňska. K odbavení se dostavte 2 hodiny před plánovaným odletem ke stánku cestovní kanceláře Rainbow Tours na letišti. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč