Labranda Sataya Marsa Alam Obrázek0
Labranda Sataya Marsa Alam Obrázek1
Labranda Sataya Marsa Alam Obrázek2
Labranda Sataya Marsa Alam Obrázek3
Labranda Sataya Marsa Alam Obrázek4
Labranda Sataya Marsa Alam Obrázek5
Labranda Sataya Marsa Alam Obrázek6
Labranda Sataya Marsa Alam Obrázek7
Labranda Sataya Marsa Alam Obrázek8
Labranda Sataya Marsa Alam Obrázek9
Labranda Sataya Marsa Alam Obrázek10
Labranda Sataya Marsa Alam Obrázek11

Labranda Sataya Marsa Alam

Egypt
Pobytový
Hotel Premium
Pláž do 100 m
S výhledem na moře
Rodinný pokoj
Wi-Fi
Aquapark/skluzavky
Wellness
Tichý, mimo město

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Nový, luxusní a rozsáhlý hotelový komplex Labranda Sataya Marsa Alam se nachází na pobřeží Rudého moře, cca 30 km od letiště v Marsa Alam, cca 35 km od města a přístavu Port Ghalib.

Pláž
Široká písčitá hotelová pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází přímo u hotelu Labranda Sataya Marsa Alam. U pobřeží je úžasný, téměř panenský korálový útes, ideální pro sledování podmořského života Rudého moře (doporučujeme ochrannou obuv). Lehátka, slunečníky a plážové osušky na pláži a u bazénu - zdarma.

Vybavení
Hotel Labranda Sataya Marsa Alam má k dispozici: 24h recepci, výtahy, diskotéku, místnost s kulečníkem (a barem) a obchody se suvenýry. Navíc: hlavní restaurace (v hlavní budově), 3 tematické restaurace (italská, libanonská, asijská - 2x týdně je večeře v ceně, nutná rezervace), 6 barů (včetně baru v lobby, baru na pláži, 2 barů u bazénů, baru na terase) a kavárna. V areálu hotelu se nachází 6 velkých bazénů (z toho 2 vyhřívané v zimní sezóně), líná řeka a skluzavky. Za poplatek: lékař, prádelna a žehlení prádla, wellness.

Pokoje
Hotel Labranda Sataya Marsa Alam má 270 elegantních a moderních pokojů.
Pokoje typu Superior (cca 40 m², pro max. 2 dospělé osoby a dítě)
Pokoje Deluxe (cca 48 m², pro max. 2 dospělé osoby a dítě nebo pro 3 dospělé osoby). Všechny pokoje mají manželskou postel nebo 2 samostatné postele a koupelnu (vysoušeč vlasů, WC, vana/sprcha), telefon, trezor, TV, rychlovarnou konvici, klimatizaci, balkón nebo terasu, mini bar (za poplatek). Pokoje mají výhled do zahrady, na bazén nebo na moře (za poplatek). Pro 2 + 2 rodiny jsou k dispozici prostorné rodinné pokoje (cca 52 m², mají manželskou postel a 2 samostatné postele nebo pohovky pro děti). Dětská postýlka k dispozici pro děti do 2 let (zdarma, na potvrzení).

Strava
All inclusive: snídaně (7:00-10:30), oběd (12:30-15:00) a večeře (18:30-21:30) jsou podávány formou bohatého bufetu v hlavní restauraci, 2x týdně večeře v jedné z tématických restaurací (nutná předchozí rezervace): asijská (19:00-22:00), italská (19:00-23:00) a libanonská na pláži (19:00-22:00). V restauracích je vyžadován vhodný oděv (pánové by měli mít dlouhé kalhoty, zákaz vstupu do restaurace v plavkách nebo šortkách). Místní alkoholické a nealkoholické nápoje jsou k dispozici v určených barech (10:00-24:00). Hosté mohou využívat četné bary v areálu hotelu: bar v lobby (24 hodin, 10:00-24:00 zdarma, po půlnoci za poplatek), bar na terase (od západu slunce do půlnoci), plážový baru a bar u bazénu (od 10:00 do západu slunce). Občerstvení je k dispozici v baru u bazénu (12:00-15:00) a sladkosti v kavárně (10:30-17:00). Balené nápoje, čerstvě vymačkané šťávy a dovážený alkohol - za poplatek. Hotel Labranda Sataya Marsa Alam si vyhrazuje právo změny rozsahu služeb zahrnutých v programu All Inclusive (např. času servírování pokrmů). 

Sport a zábava
Hotel Labranda Sataya Marsa Alam organizuje bohatý denní a večerní animační program. Nabízí také: aerobik a aquaaerobik, šipky, bocciu, plážový volejbal, stolní tenis, večerní představení a živou hudbu. Pro děti: animace v rámci miniklubu (4-12 let), brouzdaliště s vodními atrakcemi a mini skluzavkami, dětské hřiště, mini disko. Navíc za poplatek: centrum vodních sportů, potápěčské centrum na pláži, tenisový kurt, hernu a wellness (10:00-19:00); parní lázně, masáže, sauna, vířivka, posilovna) a kosmetické centrum. V areálu hotelu se nachází také skluzavky pro děti a dospělé.

Internet
V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.labranda.com

Náš názor
Nový hotel Labranda Sataya Marsa Alam, který přijal první hosty v lednu 2020. Spolu s hotelem stejného řetězce Labranda - Kairaba Sataya - tvoří rozlehlý turistický komplex, ideální pro strávení idylické dovolené. Fantastické místo k obdivování úžasného korálového útesu u hotelové pláže. Doporučujeme jak těm, kteří ocení klid, tak rodinám s dětmi, které si chtějí odpočinout v elegantním prostředí.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD (platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

Egyptská vláda rozhodla o pozastavení vízové povinnosti pro klienty přilétající charterovým letem do 31.10.2020 (včetně).

Důležité! Od 1.9.2020 jsou všichni cestující do Egypta povinni prokázat se negativním PCR testem na Covid-19. Test by měl být proveden nejdříve 72 hodin před plánovaným příletem do Egypta. Tato povinnost se nevztahuje na děti do 6 let. 

Egyptská vláda umožnila provést test na Covid-19 přímo na letišti po příletu do Egypta. Náklady na tento test budou plně hrazeny CK Rainbow. Pro klienty budou tyto testy zcela zdarma a nebudou požadovány žádné poplatky na letišti. Výše uvedené platí pro všechny klienty Rainbow od prvních odletů v září, až do konce letní sezóny v říjnu 2020. 

Po provedení testu jsou klienti převezeni transferem do zakoupeného hotelu, kde do 24 hodin obdrží výsledky. Do té doby klienti musí zůstat v prostorách hotelu, nejsou však nijak omezeni na využívání hotelových služeb. 
V případě pozitivního výsledku testu, klienti zůstávají ve 14denní karanténě na místě v hotelu. Poplatky za prodloužený pobyt (kromě nocí, které si klient zaplatil v souladu se smlouvou) hradí hotel. Náklady na zpáteční let po karanténě hradí CK Rainbow.

Po návratu do ČR je nutný test na COVID-19!

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem na letišti na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád nejdete zde: http://r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk - arabský (dialekt egyptský)

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary. Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

Oblast

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. K odbavení se dostavte 2 hodiny před plánovaným odletem ke stánku cestovní kanceláře Rainbow Tours na letišti. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
Cena cca 115 USD.

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů.
Cena cca 85 USD.

Plavba lodí Seascope 
Pobyt v Marsa Alam bez obdivování útesu? Nemožné! Doporučujeme cca 1,5hodinovou plavbu lodí s proskleným dnem plující mezi korálovými útesy. Možnost obdivování nádherného podmořského světa z paluby lodi.
Cena cca 50 USD. 

V galábiji přes El Quseir!

Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj a zapálíme si vodní dýmku.
Cena cca 45 USD.

Potápění - ostrov Qulaan
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 2 více než hodinové zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd.
Cena cca 70 USD.
 
Super expedice 2 v 1 - poušť a útesy!

Expedici začneme cca 2hodinovou jízdou na čtyřkolkách po poušti - během jízdy pouští obklopenou majestátními horami, se budeme cítit jako skuteční objevitelé! Po dávce adrenalinu budeme mít příležitost k odpočinku v beduínské vesnici u občerstvení a ibiškového čaje. Následně přejezd do zátoky Marsa Mobarak, čili želví zátoky. Čas na koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam.
Cena cca 60 USD.
 

Želví dům

Skvělý výlet na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Cena cca 55 USD / osoba

Asuán a Abu Simbel 

Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
Cena cca 230 USD.

Quad safari 
Výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života.
Cena cca 60 USD. 

Další možnosti výletů: 

Káhira letadlem (cca 450 USD)
Plavby lodí po Rudém moři (cca 100 USD) 
Návštěva aquaparku Akassia (cca 60 USD)

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu. Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Egyptě obvykle trvá od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč