Albatros Palace Port Ghalib Obrázek0
Albatros Palace Port Ghalib Obrázek1
Albatros Palace Port Ghalib Obrázek2
Albatros Palace Port Ghalib Obrázek3
Albatros Palace Port Ghalib Obrázek4
Albatros Palace Port Ghalib Obrázek5
Albatros Palace Port Ghalib Obrázek6
Albatros Palace Port Ghalib Obrázek7

Albatros Palace Port Ghalib

Egypt - Marsa Alam - Marsa Alam
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Luxusní hotel Palace je z jedné strany obklopen pouštním pískem a z druhé strany úchvatným Rudým mořem. Spolu se sesterskými hotely Siva Port Ghalib a Port Ghalib Resort tvoří rozsáhlý komplex. Nachází se na jižním pobřeží Egypta, na odlehlém místě. V nedalekém přístavu se nachází řada obchodů, restaurací a barů. Hotel je vzdálen 5 km od letiště Marsa Alam. Centrum města Port Ghalib je vzdáleno přibližně 1 km.

Pláž

Soukromá písečná pláž s pozvolným sestupem do moře a molem do hloubky s přístupem ke korálovému útesu. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici zdarma.

.
K dispozici pro hosty

V roce 2022 prošel hotel rekonstrukcí. Skládá se ze 2 hlavních budov. K vybavení patří recepce s nepřetržitým provozem, úschovna zavazadel, restaurace "Olive", italská restaurace "Alfredo", restaurace "Cardamon" a la rate (zdarma jednou za pobyt, nutná předchozí rezervace), bary včetně: lobby baru, baru u bazénu a na pláži, konferenční místnosti, trezor na recepci, prádelna (za poplatek), lékař na telefonu 24 hodin denně (na zavolání, za poplatek).
Hosté hotelu Albatros Palace mohou plně využívat zařízení hotelů Albatros Sands a Albatros Oasis (včetně barů a restaurací).

Internet

Ve společných prostorách hotelu a na pokojích je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Catering

All Inclusive: časné snídaně (05:00-07:00), snídaně (07:00-10:00), pozdní snídaně (10:00-11:00), svačiny (12:30-16:30) a večeře (18:30-21:00) v restauraci "Alfredo", obědy (12:30-14:30), večeře (18:30-21:30) a pozdní večeře (22:00-00:00) formou bufetu v restauraci "Olive". Kromě toho je v baru u bazénu k dispozici zmrzlina (10:00-17:00) a "Tea Time" (16:00-17:00). Místní alkoholické a nealkoholické nápoje k dispozici na: V lobby baru (24 hodin denně), baru Lagoon (18:30-23:00), baru na pláži (08:30 až do západu slunce) a baru u bazénu (08:30 až do západu slunce). Všechny alkoholické nápoje se podávají od 10:00. Po půlnoci jsou alkoholické nápoje v Lobby baru zpoplatněny. Nabídka All Inclusive nezahrnuje čerstvě vymačkané džusy, dovážené lihoviny a jídla v restauraci a'la carte. Při večeři je vyžadováno formální oblečení.

Sportovní a animační program

Hotel zajišťuje každodenní aktivity pod vedením animačního týmu, včetně sportovních turnajů a her, tematických večerních show a živé hudby. Součástí venkovního bazénového komplexu je samostatné dětské brouzdaliště (bazény jsou v zimě vyhřívané). K vybavení na místě patří: V areálu jsou k dispozici 3 tenisové kurty (1 hodina od 9:00 do 17:00 zdarma, po 17:00 za poplatek), minigolf, stolní tenis, kulečník (za poplatek), fitness centrum s tělocvičnou (pro starší 16 let), hřiště na fotbal a plážový volejbal. Pro děti ve věku 4-12 let je k dispozici miniklub, který 6x týdně (10:00-12:30 a 14:00-16:00) nabízí zajímavé hry a aktivity, a venkovní hřiště. Wellness centrum nabízí (za poplatek): saunu, turecké lázně, vířivku a různé masáže (09:00-21:00). U pláže se nachází škola potápění s možností zapůjčení vybavení.

Webové stránky

www.pickalbatros.com/hotels-resorts/palace-port-ghalib

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

 

Umiestnenie

Luxusní hotel Palace je z jedné strany obklopený púštnym pieskom a z druhé strany ohromujúcim Červeným morom. Spolu se sesterskými hotely Siva Port Ghalib a Port Ghalib Resort tvoří rozlehlý komplex. Nachádza sa na južnom pobreží Egypta, na odľahlom mieste. V neďalekom prístave nájdete množstvo obchodov, reštaurácií a barov. Vzdialenost hotelu od letiska Marsa Alam je 5 km. Centrum města Port Ghalib je vzdálené přibližně 1 km.

Webová lokalita

www.pickalbatros.com/hotels-resorts/palace-port-ghalib

Športový a animačný program

Hotel nabízí každodenní aktivity pod vedením animačního týmu včetně sportovních turnajů a hier, tematických večerních představení a živej hudby. Vonkajší bazénový komplex zahrnuje samostatné dětské brodítko (bazény jsou v zime vyhřívané). K vybavení na místě patří: V areáli sa nachádzajú 3 tenisové kurty (1 hodina od 9:00 do 17:00 zdarma, po 17:00 za poplatok), minigolf, stolný tenis, biliard (za poplatok), fitnescentrum s posilňovňou (pre osoby staršie ako 16 rokov), futbalové ihrisko a ihrisko na plážový volejbal. Pre deti vo veku 4-12 rokov je k dispozici miniklub, ktorý ponúka zaujímavé hry a aktivity 6-krát týždenne (10:00-12:30 a 14:00-16:00) a vonkajšie ihrisko. Wellness centrum nabízí (za poplatek): (09:00-21:00): saunu, turecký kúpeľ, vírivku a rôzne masáže. Pri pláži sa nachádza škola potápania s možnosťou prenájmu vybavenia.

.
Stravovanie

All Inclusive: skoré raňajky (05:00-07:00), raňajky (07:00-10:00), neskoré raňajky (10:00-11:00), občerstvenie (12:30-16:30) a večere (18:30-21:Obědy (12:30-14:30), večere (18:30-21:30) a neskoré večere (22:00-00:00) formou bufetu v restauraci "Olive". Kromě toho zmrzlina (10:00-17:00) a "Tea Time" (16:00-17:00) k dispozici v bare pri bazéne. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje sú k dispozícii na: Bar v lobby (24 hodin denně), Lagoon bar (18:30-23:00), bar na pláži (08:30 do západu slnka) a bar pri bazéne (08:30 do západu slnka). Všechny alkoholické nápoje se podávají od 10:00. Po polnoci jsou alkoholické nápoje v Lobby bare spoplatněné. Ponuka All Inclusive nezahàňa čerstvo vylisované šťavy, dovážané liehoviny a jedlá v restauraácii a'la carte. Pri večeri sa vyžaduje formálne oblečenie.

Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Hotel prešiel v roce 2022 rekonstrukciou. Skladá se ze 2 hlavních budov. K vybaveniu patrí recepcia s nepretržitou prevádzkou, úschovňa batožiny, reštaurácia "Olive", talianska reštaurácia "Alfredo", reštaurácia "Cardamon" a la rate (bezplatne raz za pobyt, nutná predchádzajúca rezervácia), vrátane bars: V případě potřeby je možné využít i další služby: lobby bar, bar pri bazéne a na pláži, konferenčné miestnosti, trezor na recepcii, práčovňa (za poplatok), 24-hodinová služba lekára na telefóne (na zavolanie, za poplatok).
Hosť hotelu Albatros Palace může plně využívat zařízení hotelů Albatros Sands a Albatros Oasis (včetně barov a restauraácií).

Podľa nášho názoru

 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Název zájezdu v polském jazyce: Marsa Alam wypoczynek

 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow. 
Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

 

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

 

Čas
Stejný jako v České republice.

 

Úřední jazyk
Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Oblast

 

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Výlety v okolí

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
 

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Plavba lodí Seascope 
Pobyt v Marsa Alam bez obdivování útesu? Nemožné! Doporučujeme cca 1,5hodinovou plavbu lodí s proskleným dnem plující mezi korálovými útesy. Možnost obdivování nádherného podmořského světa z paluby lodi.


V galábiji přes El Quseir!
Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj a zapálíme si vodní dýmku.
 

Potápění - ostrov Qulaan
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 2 více než hodinové zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.

 
Super expedice 2 v 1 - poušť a útesy!

Expedici začneme cca 2hodinovou jízdou na čtyřkolkách po poušti - během jízdy pouští obklopenou majestátními horami, se budeme cítit jako skuteční objevitelé! Po dávce adrenalinu budeme mít příležitost k odpočinku v beduínské vesnici u občerstvení a ibiškového čaje. Následně přejezd do zátoky Marsa Mobarak, čili želví zátoky. Čas na koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Želví dům
Skvělý výlet na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. 

Asuán a Abu Simbel 
Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
 

Quad safari 
Výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Další možnosti výletů

Káhira letadlem
Plavby lodí po Rudém moři 
Návštěva aquaparku Akassia

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu.

Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Egyptě obvykle trvá od listopadu do poloviny března.

Mapa

Počasí

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč