Falcon Naama Star Obrázek0
Falcon Naama Star Obrázek1
Falcon Naama Star Obrázek2
Falcon Naama Star Obrázek3
Falcon Naama Star Obrázek4
Falcon Naama Star Obrázek5
Falcon Naama Star Obrázek6
Falcon Naama Star Obrázek7
Falcon Naama Star Obrázek8
Falcon Naama Star Obrázek9
Falcon Naama Star Obrázek10
Falcon Naama Star Obrázek11
Falcon Naama Star Obrázek12
Falcon Naama Star Obrázek13
Falcon Naama Star Obrázek14
Falcon Naama Star Obrázek15
Falcon Naama Star Obrázek16
Falcon Naama Star Obrázek17
Falcon Naama Star Obrázek18
Falcon Naama Star Obrázek19
Falcon Naama Star Obrázek20
Falcon Naama Star Obrázek21
Falcon Naama Star Obrázek22
Falcon Naama Star Obrázek23
Falcon Naama Star Obrázek24
Falcon Naama Star Obrázek25
Falcon Naama Star Obrázek26

Falcon Naama Star

Egypt - Sharm el Sheikh
Pobytový
Mezinárodní animace
V/blízko centra
Blízko letiště, krátký transfer
Wellness

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází v centru Sharm El Sheikhu, v zábavní a nákupní čtvrti, jen 10 minut chůze od pláže Naama Bay. V blízkosti se nacházejí další hotely, obchody, restaurace, bary, noční kluby a nákupní centrum. Letiště Sharm El Sheikh je vzdáleno přibližně 15 km od hotelu.

Pláž

Přibližně 6 km od soukromé písečné pláže White Beach. Lehátka, slunečníky a osušky - zdarma.

.
K dispozici pro hosty

Hotel nabízí: Hotel nabízí 24hodinovou recepci, lobby, hlavní restauraci, lobby bar, bary u bazénu a na pláži (za poplatek). Venkovní bazén se sladkou vodou a samostatné brouzdaliště pro děti jsou obklopeny sluneční terasou (lehátka, slunečníky a osušky zdarma). Navíc k dispozici v hotelu (za poplatek na místě): Lázně, koutek na šišu, obchůdky se suvenýry, prádelna.

.
Internet

V lobby je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Catering

All Inclusive zahrnuje: snídaně (07:00-09:30), obědy (13:00-15:00), večeře (19:00-21:30) formou bufetu v hlavní restauraci a odpolední občerstvení v určeném baru od 16:30-17:30. K dispozici jsou také místní alkoholické nápoje (12:00-24:00) a vybrané nealkoholické nápoje (10:00-24:00) podávané v barech v hotelu. Za příplatek: občerstvení a nápoje v plážovém baru, značkové lihoviny, čerstvě vymačkané džusy, speciální káva a další nápoje a jídla neuvedená výše. Hotel si vyhrazuje právo na změnu rozsahu služeb zahrnutých do formule all inclusive (např. časy podávání).

Sportovní a animační program

Přes den je pro vás připraven animační program, hry a aktivity a večer živá vystoupení. V hotelu se také hraje kulečník a stolní tenis. Pro děti je k dispozici brouzdaliště a vysoké židličky v restauraci. Za poplatek: lázně a centrum vodních sportů a potápění u pláže.

Webové stránky Místní kategorie

***

Podle našeho názoru

Městský hotel, který je skvělou volbou pro levnou dovolenou. Mezi silné stránky hotelu patří přátelská atmosféra, čisté a uklizené pokoje a blízký přístup k pláži a jejím atrakcím. Milovníky prázdninové zábavy potěší večerní zábava a blízkost místních klubů a restaurací.

Umiestnenie

Hotel se nachází v centru Sharm El Sheikhu, v zábavnej a nákupnej štvrti, jen 10 minút chôdze od pláže Naama Bay. V blízkosti sa nachádzajú ďalšie hotely, obchody, reštaurácie, bar, nočné kluby a nákupné centrum. Letiště Sharm El Sheikh je vzdálené přibližně 15 km od hotelu.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Počas dne je pro vás připravený animační program, hry a aktivity a večer živé představení. Hotel nabízí i biliard a stolní tenis. Pre deti je k dispozici detské brodítko a vysoké stoličky v restauraácii. Za poplatok: kúpele a centrum vodných športov a potápania pri pláži.

.
Stravovanie

All Inclusive zahàňa: raňajky (07:00-09:30), obed (13:00-15:00), večeru (19:00-21:30) formou bufetu v hlavní restauraácii a popoludňajšie občerstvenie v určenom bare od 16:30-17:30. K dispozici jsou i místní alkoholické nápoje (12:00-24:00) a vybrané nealkoholické nápoje (10:00-24:00) podávané v baroch v hotelu. Za příplatok: občerstvenie a nápoje v plážovom bare, značkové alkoholické nápoje, čerstvo vylisované šťavy, špeciálne kávy a iné nápoje a jedlá, ktoré sú uvedené vyššie. Hotel si vyhradzuje právo na změnu rozsahu služeb zahrnutých do formulky all inclusive (napr. čas podávania).

.
Miestna kategória

***

K dispozícii pre hostí

Hotel nabízí: Recepcia s nepretržitou provozkou, lobby, hlavná reštaurácia, lobby bar, bary pri bazéne a na pláži (za poplatok). Vonkajší bazén so sladkou vodou a samostatné detské brodítko sú obklopené slnečnou terasou (ležadlá, slnečníky a osušky zdarma). V hotelu jsou k dispozici i další služby (za poplatok na místě):

.
Podľa nášho názoru

Městský hotel, který je skvělou volbou pro cenově výhodnou dovolenou. Medzi silné stránky hotela patrí priateľská atmosféra, čisté a upratané izby a blízky prístup k pláži a jej atrakciám. Milovníkov dovolenkovej zábavy poteší večerná zábava a blízkost miestnych klubov a reštaurácií.

Program:

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT SHARM EL SHEIKH - základní informace

Měna
EGP - Egyptská libra (1 USD = cca 18 EGP; 1 EUR = cca 20 EGP). Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách, v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou alespoň část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto spropitné je často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta.
Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je nutné pouze v případě, že turisté opouštějící Sinaj nebo během některých fakultativních výletů.
Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

 

Čas
V zimním období + 1 hodina oproti České republice, v létě stejný čas jako v ČR.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 100 EGP; 1 l vody 5 EGP; pivo v baru od 30 EGP; káva v kavárně od 5 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízejte cenu, kterou nejste schopni zaplatit a při nakupování nespěchejte. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí od 5 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

 

Oblast

Sharm el Sheikh
Nejznámější letovisko na Sinajském poloostrově je známé především bohatým podmořským světem plným korálových útesů, krásnými plážemi a je ideálním výchozím bodem pro mnoho výletů. Zátoka Naama Bay vybudovaná ve stylu rekreačních lokalit na pobřeží Středozemního moře nabízí velké množství zábavy. Letovisko se rychle rozrůstá a každý rok nabízí mnoho nových luxusních hotelů a nových atrakcí (delfinárium, vodní parky, zábavní centrum „z tisíce a jedné noci“). Pro milovníky místních zvyklostí  - Old Market s bazarem ve starém stylu s mnoha obchody a uličkami.

 

Odlety z: Varšavy, Katovic a Poznaně, Wroclaw, Gdaňsk. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

HORA MOJŽÍŠOVA A KLÁŠTER SV. KATEŘINY
Odjezd autobusem kolem 21:00 hodiny směrem k městu Dahab a klášteru sv. Kateřiny. Příjezd na místo po cca 3 hodinách. Noční výstup na Mojžíšovu horu (cca 3 hod., možnost jízdy na velbloudech - za poplatek). Na štítu hory (2285 m.n.m.) pozorování úchvatného východu slunce. Po sestupu z vrcholu přestávka na snídani (balíčky z hotelu). Následuje prohlídka kláštera sv. Kateřiny. Návrat do hotelu kolem 14:00. Je nutno si vzít sebou pevnou obuv a teplé oblečení, protože teplota může klesnout pod 0° C. 

 

KLÁŠTER SV. KATEŘINY A MĚSTO DAHAB
Odjezd autobusem v ranních hodinách - přejezd pouští a kolem hory Sinaj. Prohlídka: kláštera-kaple sv. Tryphona, nádvoří s Mojžíšovou studnou a baziliky Proměnění Páně. Dále hořící keř a kostnici. Následuje přestávka na oběd formou bufetu (nápoje za poplatek). Na zpáteční cestě navštívíte město Dahab, kde bude volný čas na nákupy. Návrat cca v 16:00.

 

PETRA (Jordánsko - autobus/jachta)
Odjezd z Sharm El Sheiku po půlnoci. Transfer do Taby (cca 3,5 hod.) a přestup na jachtu, která pluje do Akaby, přímořského města v Jordánsku (30minutová plavba). Následně přejezd do Petry (cca 2 hod.) v klimatizovaném autobuse. Po příjezdu do Petry procházka přes kaňon k růžovému skalnímu městu. Prohlídka Klenotnice (Khazneh), Římského divadla a skalních jeskyň s impozantními monumenty. Na zpáteční cestě z Petry oběd v hotelové restauraci - v ceně výletu (nápoje za poplatek). Přejezd zpět do Akaby, zpáteční plavba jachtou to Taby, překročení hranice a návrat do Sharm El Sheikhu cca v 00:00. Cena zahrnuje vízum a všechny hraniční poplatky v Jordánsku. 

 

JERUZALÉM, BETLÉM A MRTVÉ MOŘE (autobusem)
Odjezd z Sharm El Sheikhu kolem 22:00. Transfer do Taby (egyptsko - izraelská hranice, cca 3,5 hod.) a překročení hranice Taba - Ejlat (změna autobusu na izraelský). Ranní příjezd k Mrtvému moři - snídaně (snídaňové balíčky), možnost koupání a nákupy kosmetiky s minerály z Mrtvého moře. Přejezd do Jeruzaléma - procházka Křížovou cestou k Chrámu božího hrobu a ke Zdi nářků. Následně přejezd na Olivetskou horu, odkud můžete obdivovat výhled na panorama Jeruzaléma, pak na horu Sijón. Přejezd do Betléma: Chrám narození páně - místo narození Ježíše. Návštěva obchodu s devocionáliemi, volný čas k nákupu suvenýrů a na oběd. Zpáteční cesta k hranici s Egyptem (cca 310 km), přejezd do Sharm El Sheikhu (návrat kolem 1:00 - 2:30).
Upozornění! Pořadí jednotlivých bodů programu se může měnit. Cena zahrnuje izraelský hraniční poplatek a polského průvodce v Jeruzalémě. Cena nezahrnuje spropitné (cca 3 USD). Nápoje během oběda jsou k dispozici za příplatek.  

 

BÍLÝ KAŇON
Celodenní výlet, během kterého můžete kombinovat vše, co Sinai nabízí - pouště, korálové útesy a oázy. Odjezd v ranních hodinách (cca 5:00), přejezd do údolí Ghazala (1,5 hodiny od Sharm el Sheikhu) a zastávka u beduínského stanu. Následuje vzrušující jízda džípem přes pouštní krajinu v Sinaji. Příjezd do Bílého kaňonu, po prohlídce (cca 1,5 hodiny) dorazíme do oázy Ain Khudra, která je plná palmových stromů a přírodních vodních zdrojů. Následuje přejezd džípem přes bílou poušť na pláž Blue Hole, kde je možnost šnorchlování (půjčovna vybavení za příplatek) a čas na oběd (nápoje za poplatek). Jízda na velbloudech podél pláže Rudého moře (v ceně). Na zpáteční cestě volný čas pro nakupování v Ramsesově bazaru. Návrat do hotelu kolem 17:00. 

 

CITY TOUR
Výlet po městě. Program zahrnuje prohlídku Old Marketu ("starého trhu") a Soho Square. Poznáte město Sharm el Sheikh, příjemně zde strávíte volný čas a najdete místa, kde se velmi dobře nakupuje. 

 

NÁRODNÍ PARK RAS MOHAMED (lodí)
Národní park Ras Mohamed je místem, kde mohou turisté na vlastní oči obdivovat krásu podmořského světa Rudého moře. Korálový útes tvoří více než 150 druhů korálů a tisíce nádherně zbarvených ryb. Jedná se o výlet lodí s možností sestupu do vody, abyste mohli obdivovat nádhernou přírodu tohoto místa. Během plavby je servírován oběd a nápoje. Vstup do parku je v ceně výletu. Odjezd z hotelu cca v 7:30, plánovaný návrat přibližně v 16:30. V průběhu plavby jsou naplánovány tři zastávky na moři, včetně dvou zastávek mimo park, kde je možnost potápění. 

 

OSTROV TIRAN  
Šnorchlování a/nebo potápění. Výlet lodí kolem pobřeží ostrova Tiran spojený se šnorchlováním - plavání s maskou mezi korálovými útesy. Během výletu uvidíte pozůstatky potopené lodi. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.

 

KÁHIRA (1 den letadlem nebo 2 dni autobusem - s noclehem v Káhiře)
Odjezd z Sharm El Sheikhu v ranních hodinách. Po příjezdu do Káhiry přenocování (autokarová verze) nebo návštěva Národního muzea a Muzea papyru, pak přejezd do Gízy, kde navštívíme pyramidy a Sfingu (letecká verze). Čas na nákupy - papyrus, egyptské parfémy a zlato. Kolem půlnoci návrat do Sharm el Sheikhu. V ceně výletu je oběd (formou bufetu) v restauraci s výhledem na Nil (nápoje za poplatek). Upozornění! Je nutno mít sebou pas s vízem.

 

SEASCOPE - PONORKA
Hodinový výlet ponorkou, která plave na povrchu a její trup je ponořen ve vodě v hloubce cca 4 m. Podmořská expedice zahrnuje pozorování podmořského světa skrze panoramatické, prosklené stěny ponorky „na sucho”. 

 

SAFARI V POUŠTI - ČTYŘKOLKY
Projížďka po poušti na čtyřkolkách (quadech) s návštěvou beduínské vesnice (jízda jedním směrem trvá cca 45 min.). Délka výletu je cca 2,5 hodiny. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport. 

 

Další možnosti výletů (detaily u delegáta):

SHOW V DELFINÁRIU (cena cca 30 USD), plavání s delfíny (cena cca 120 USD)

AQUA PARK (cena cca 45 USD)

POTÁPĚNÍ - v polském potápěčském centru. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport (cena od 80 USD/den potápění),

BEDUÍNSKÁ VEČEŘE (cena cca 45 USD)

 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta.

Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je nutné pouze v případě, že turisté opouštějící Sinaj nebo během některých fakultativních výletů (do Káhiry). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Sezónnost

V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od poloviny prosince do konce března.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč