Four seasons Resort Obrázek0
Four seasons Resort Obrázek1
Four seasons Resort Obrázek2
Four seasons Resort Obrázek3
Four seasons Resort Obrázek4
Four seasons Resort Obrázek5
Four seasons Resort Obrázek6
Four seasons Resort Obrázek7
Four seasons Resort Obrázek8
Four seasons Resort Obrázek9
Four seasons Resort Obrázek10
Four seasons Resort Obrázek11
Four seasons Resort Obrázek12
Four seasons Resort Obrázek13
Four seasons Resort Obrázek14
Four seasons Resort Obrázek15
Four seasons Resort Obrázek16
Four seasons Resort Obrázek17
Four seasons Resort Obrázek18
Four seasons Resort Obrázek19
Four seasons Resort Obrázek20
Four seasons Resort Obrázek21
Four seasons Resort Obrázek22
Four seasons Resort Obrázek23
Four seasons Resort Obrázek24
Four seasons Resort Obrázek25
Four seasons Resort Obrázek26
Four seasons Resort Obrázek27
Four seasons Resort Obrázek28
Four seasons Resort Obrázek29
Four seasons Resort Obrázek30
Four seasons Resort Obrázek31
Four seasons Resort Obrázek32
Four seasons Resort Obrázek33
Four seasons Resort Obrázek34
Four seasons Resort Obrázek35
Four seasons Resort Obrázek36

Four seasons Resort

Egypt - Sharm el Sheikh - Sharm el Sheikh
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Four Season Resort je mimořádně luxusní hotel, který se nachází v části Sharm El Sheikhu bohaté na korálové útesy, u malebného Rudého moře. Nachází se asi 9 km od mezinárodního letiště Sharm El Sheik a asi 9 km od známé zátoky Naama Bay, proslulé svým nočním životem.


Pláž

Komplex se nachází na soukromé písečné pláži dlouhé asi 1 km s molem dlouhým asi 500 m, odkud můžete obdivovat bohatý podmořský svět. Lehátka, slunečníky a osušky zdarma, na pláži jsou k dispozici také exkluzivní pavilony pro soukromé použití (za příplatek podle typu pokoje).

K dispozici pro hosty

Recepce s nepřetržitým provozem, impozantní lobby, směnárna, 5 venkovních sladkovodních bazénů, posilovna a 12 prvotřídních restaurací a bazénů

Za příplatek: půjčovna aut, lázeňské centrum, potápěčské centrum a nedaleké golfové hřiště.

Internet

V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Catering

Hotel nabízí stravování se snídaní. Za příplatek je možnost: HB (snídaně a oběd nebo večeře): snídaně formou bufetu a oběd nebo večeře (výběr) v jedné z restaurací a la carte (kromě Yatai s japonskou kuchyní). Hosté mají na výběr 3 jídla à la carte a 1 nápoj (výběr nealkoholického nápoje, džusu, kávy/čaje, piva nebo vína). FB (za příplatek): (snídaně, obědy a večeře): snídaně formou bufetu a obědy a večeře v jedné z restaurací a la carte (kromě Yatai s japonskou kuchyní). Hosté mají na výběr 3 jídla à la carte a 1 nápoj (výběr nealkoholického nápoje, džusu, kávy/čaje, piva nebo vína).

Sportovní a animační program

Hotel nabízí rozsáhlé sportovní a rekreační zázemí. Hosté mohou využít: tenisové kurty (osvětlení ve večerních hodinách za příplatek), basketbalové hřiště, hřiště na minifotbal, kulečník, fitness centrum, saunu, vířivku, squashový kurt, vodní sporty na pláži a lázeňské centrum. Některé z uvedených služeb mohou být za příplatek. Pro nejmenší je k dispozici dětský klub.

Webové stránky

www.fourseasons.com/sharmelsheikh

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Elegantní, moderní ubytování, více než 3 000 palem a panoramatický výhled na moře činí z tohoto hotelu ideální místo pro luxusní dovolenou pro náročné klienty. Rozsáhlé rekreační zařízení a mimořádně atraktivní podmínky pobytu jsou dalším bonusem.

Umiestnenie

Four Season Resort je mimořádně luxusní hotel, který se nachází v části Sharm El Sheikh bohatej na korálové útesy, při malebnom Červenom mori. Nachádza sa približne 9 km od medzinárodného letiska Sharm El Sheik a približne 9 km od slávnej zátoky Naama Bay, známej svojím nočným životom.


Webová lokalita

www.fourseasons.com/sharmelsheikh

Športový a animačný program

Hotel nabízí rozsáhlé sportovní a rekreační zařízení. Hostia môžu využívať: tenisové kurty (osvetlenie vo večerných hodinách za príplatok), basketbalové ihrisko, minifutbalové ihrisko, biliard, fitnescentrum, saunu, vírivku, squashové ihrisko, vodné športy na pláži a wellness centrum. Některé z uvedených služeb mohou být za příplatek. Pre najmenších je k dispozici detský klub.

Stravovanie

Hotel ponúka stravovanie s raňajkami. Za příplatek je možnost: (raňajky a oběd nebo večera): raňajky formou bufetu a oběd nebo večera (výběr) v jedné z a la carte restauraácií (kromě Yatai s japonkou kuchyňou). Hostia majú na výber 3 jedlá a la carte a 1 nápoj (výber nealkoholického nápoje, džúsu, kávy/čaju, piva alebo vína). FB (za příplatek): (raňajky, obed a večera): raňajky formou buetu a obed a večera v jedné z restaurací a la carte (kromě Yatai s japonkou kuchyňou). Hostia majú na výber 3 jedlá a la carte a 1 nápoj (výber nealkoholického nápoje, džúsu, kávy/čaju, piva alebo vína).

Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Prevádzka s 24hodinovou recepcí, pôsobivá vstupná hala, zmenáreň, 5 vonkajších sladkovodných bazénovas, posilňovňa a 12 reštaurácií a bazénov svetovej triedy

Pro príplatok: požičovňa áut, kúpeľné centrum, potápačské centrum a neďaleké golfové ihrisko.

Podľa nášho názoru

Elegantní, moderní ubytování, více než 3 000 paliem a panoramatický výhled na více robia z tohoto hotelu ideálnu destináciu na luxusnú dovolenku pre náročných klientov. Rozsiahle rekreačné zariadenia a výnimočne atraktívne podmienky pobytu sú bonus navyše.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle specifikace hotelu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (nutné pouze v případě opuštění Sinaje v rámci fakultativního výletu, platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje. 

 

Název zájezdu v polském jazyce: Sharm el Sheikh wypoczynek

 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT SHARM EL SHEIKH - základní informace

Měna
EGP - Egyptská libra (1 USD = cca 18 EGP; 1 EUR = cca 20 EGP). Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách, v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou alespoň část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto spropitné je často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta.
Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je nutné pouze v případě, že turisté opouštějící Sinaj nebo během některých fakultativních výletů.
Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

 

Čas
V zimním období + 1 hodina oproti České republice, v létě stejný čas jako v ČR.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 100 EGP; 1 l vody 5 EGP; pivo v baru od 30 EGP; káva v kavárně od 5 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízejte cenu, kterou nejste schopni zaplatit a při nakupování nespěchejte. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí od 5 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

 

Oblast

Sharm el Sheikh
Nejznámější letovisko na Sinajském poloostrově je známé především bohatým podmořským světem plným korálových útesů, krásnými plážemi a je ideálním výchozím bodem pro mnoho výletů. Zátoka Naama Bay vybudovaná ve stylu rekreačních lokalit na pobřeží Středozemního moře nabízí velké množství zábavy. Letovisko se rychle rozrůstá a každý rok nabízí mnoho nových luxusních hotelů a nových atrakcí (delfinárium, vodní parky, zábavní centrum „z tisíce a jedné noci“). Pro milovníky místních zvyklostí  - Old Market s bazarem ve starém stylu s mnoha obchody a uličkami.

 

Odlety z: Varšavy, Katovic a Poznaně, Wroclaw, Gdaňsk. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

HORA MOJŽÍŠOVA A KLÁŠTER SV. KATEŘINY
Odjezd autobusem kolem 21:00 hodiny směrem k městu Dahab a klášteru sv. Kateřiny. Příjezd na místo po cca 3 hodinách. Noční výstup na Mojžíšovu horu (cca 3 hod., možnost jízdy na velbloudech - za poplatek). Na štítu hory (2285 m.n.m.) pozorování úchvatného východu slunce. Po sestupu z vrcholu přestávka na snídani (balíčky z hotelu). Následuje prohlídka kláštera sv. Kateřiny. Návrat do hotelu kolem 14:00. Je nutno si vzít sebou pevnou obuv a teplé oblečení, protože teplota může klesnout pod 0° C. 

 

KLÁŠTER SV. KATEŘINY A MĚSTO DAHAB
Odjezd autobusem v ranních hodinách - přejezd pouští a kolem hory Sinaj. Prohlídka: kláštera-kaple sv. Tryphona, nádvoří s Mojžíšovou studnou a baziliky Proměnění Páně. Dále hořící keř a kostnici. Následuje přestávka na oběd formou bufetu (nápoje za poplatek). Na zpáteční cestě navštívíte město Dahab, kde bude volný čas na nákupy. Návrat cca v 16:00.

 

PETRA (Jordánsko - autobus/jachta)
Odjezd z Sharm El Sheiku po půlnoci. Transfer do Taby (cca 3,5 hod.) a přestup na jachtu, která pluje do Akaby, přímořského města v Jordánsku (30minutová plavba). Následně přejezd do Petry (cca 2 hod.) v klimatizovaném autobuse. Po příjezdu do Petry procházka přes kaňon k růžovému skalnímu městu. Prohlídka Klenotnice (Khazneh), Římského divadla a skalních jeskyň s impozantními monumenty. Na zpáteční cestě z Petry oběd v hotelové restauraci - v ceně výletu (nápoje za poplatek). Přejezd zpět do Akaby, zpáteční plavba jachtou to Taby, překročení hranice a návrat do Sharm El Sheikhu cca v 00:00. Cena zahrnuje vízum a všechny hraniční poplatky v Jordánsku. 

 

JERUZALÉM, BETLÉM A MRTVÉ MOŘE (autobusem)
Odjezd z Sharm El Sheikhu kolem 22:00. Transfer do Taby (egyptsko - izraelská hranice, cca 3,5 hod.) a překročení hranice Taba - Ejlat (změna autobusu na izraelský). Ranní příjezd k Mrtvému moři - snídaně (snídaňové balíčky), možnost koupání a nákupy kosmetiky s minerály z Mrtvého moře. Přejezd do Jeruzaléma - procházka Křížovou cestou k Chrámu božího hrobu a ke Zdi nářků. Následně přejezd na Olivetskou horu, odkud můžete obdivovat výhled na panorama Jeruzaléma, pak na horu Sijón. Přejezd do Betléma: Chrám narození páně - místo narození Ježíše. Návštěva obchodu s devocionáliemi, volný čas k nákupu suvenýrů a na oběd. Zpáteční cesta k hranici s Egyptem (cca 310 km), přejezd do Sharm El Sheikhu (návrat kolem 1:00 - 2:30).
Upozornění! Pořadí jednotlivých bodů programu se může měnit. Cena zahrnuje izraelský hraniční poplatek a polského průvodce v Jeruzalémě. Cena nezahrnuje spropitné (cca 3 USD). Nápoje během oběda jsou k dispozici za příplatek.  

 

BÍLÝ KAŇON
Celodenní výlet, během kterého můžete kombinovat vše, co Sinai nabízí - pouště, korálové útesy a oázy. Odjezd v ranních hodinách (cca 5:00), přejezd do údolí Ghazala (1,5 hodiny od Sharm el Sheikhu) a zastávka u beduínského stanu. Následuje vzrušující jízda džípem přes pouštní krajinu v Sinaji. Příjezd do Bílého kaňonu, po prohlídce (cca 1,5 hodiny) dorazíme do oázy Ain Khudra, která je plná palmových stromů a přírodních vodních zdrojů. Následuje přejezd džípem přes bílou poušť na pláž Blue Hole, kde je možnost šnorchlování (půjčovna vybavení za příplatek) a čas na oběd (nápoje za poplatek). Jízda na velbloudech podél pláže Rudého moře (v ceně). Na zpáteční cestě volný čas pro nakupování v Ramsesově bazaru. Návrat do hotelu kolem 17:00. 

 

CITY TOUR
Výlet po městě. Program zahrnuje prohlídku Old Marketu ("starého trhu") a Soho Square. Poznáte město Sharm el Sheikh, příjemně zde strávíte volný čas a najdete místa, kde se velmi dobře nakupuje. 

 

NÁRODNÍ PARK RAS MOHAMED (lodí)
Národní park Ras Mohamed je místem, kde mohou turisté na vlastní oči obdivovat krásu podmořského světa Rudého moře. Korálový útes tvoří více než 150 druhů korálů a tisíce nádherně zbarvených ryb. Jedná se o výlet lodí s možností sestupu do vody, abyste mohli obdivovat nádhernou přírodu tohoto místa. Během plavby je servírován oběd a nápoje. Vstup do parku je v ceně výletu. Odjezd z hotelu cca v 7:30, plánovaný návrat přibližně v 16:30. V průběhu plavby jsou naplánovány tři zastávky na moři, včetně dvou zastávek mimo park, kde je možnost potápění. 

 

OSTROV TIRAN  
Šnorchlování a/nebo potápění. Výlet lodí kolem pobřeží ostrova Tiran spojený se šnorchlováním - plavání s maskou mezi korálovými útesy. Během výletu uvidíte pozůstatky potopené lodi. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.

 

KÁHIRA (1 den letadlem nebo 2 dni autobusem - s noclehem v Káhiře)
Odjezd z Sharm El Sheikhu v ranních hodinách. Po příjezdu do Káhiry přenocování (autokarová verze) nebo návštěva Národního muzea a Muzea papyru, pak přejezd do Gízy, kde navštívíme pyramidy a Sfingu (letecká verze). Čas na nákupy - papyrus, egyptské parfémy a zlato. Kolem půlnoci návrat do Sharm el Sheikhu. V ceně výletu je oběd (formou bufetu) v restauraci s výhledem na Nil (nápoje za poplatek). Upozornění! Je nutno mít sebou pas s vízem.

 

SEASCOPE - PONORKA
Hodinový výlet ponorkou, která plave na povrchu a její trup je ponořen ve vodě v hloubce cca 4 m. Podmořská expedice zahrnuje pozorování podmořského světa skrze panoramatické, prosklené stěny ponorky „na sucho”. 

 

SAFARI V POUŠTI - ČTYŘKOLKY
Projížďka po poušti na čtyřkolkách (quadech) s návštěvou beduínské vesnice (jízda jedním směrem trvá cca 45 min.). Délka výletu je cca 2,5 hodiny. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport. 

 

Další možnosti výletů (detaily u delegáta):

SHOW V DELFINÁRIU (cena cca 30 USD), plavání s delfíny (cena cca 120 USD)

AQUA PARK (cena cca 45 USD)

POTÁPĚNÍ - v polském potápěčském centru. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport (cena od 80 USD/den potápění),

BEDUÍNSKÁ VEČEŘE (cena cca 45 USD)

 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta.

Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je nutné pouze v případě, že turisté opouštějící Sinaj nebo během některých fakultativních výletů (do Káhiry). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Sezónnost

V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od poloviny prosince do konce března.

Mapa

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč