Ubytování EGF Obrázek0
Ubytování EGF Obrázek1
Ubytování EGF Obrázek2
Ubytování EGF Obrázek3
Ubytování EGF Obrázek4
Ubytování EGF Obrázek5
Ubytování EGF Obrázek6
Ubytování EGF Obrázek7
Ubytování EGF Obrázek8
Ubytování EGF Obrázek9
Ubytování EGF Obrázek10
Ubytování EGF Obrázek11
Ubytování EGF Obrázek12
Ubytování EGF Obrázek13
Ubytování EGF Obrázek14
Ubytování EGF Obrázek15
Ubytování EGF Obrázek16
Ubytování EGF Obrázek17
Ubytování EGF Obrázek18

Egypt - síla jihu z Marsa Alam light s českým průvodcem

Egypt
Poznávací + pobytový
Novinka

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

 

 

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do/z Marsa Alam, letištní taxy, ubytování v hotelech (celkem 7 nocí): 4 noci v Marsa Alam ve 4* hotelu a 3 noci na 4* lodi; stravování: snídaně, obědy a večeře v hotelu během poznávací části (program All Inclusive), snídaně, obědy a večeře na lodi (program Full Board - nápoje za příplatek, program All Inclusive za příplatek); transfery klimatizovaným autokarem, služby českého průvodce nebo česky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části.

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (cca 25 USD/os., platí se na letišti), ceny vstupenek, rezervační poplatky, služby místních průvodců, nosičů zavazadel, řidičů, poplatky za parkování a spropitné (cena cca 290 USD/os., povinný poplatek placený průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu, nápoje k obědům a večeřím na lodi a jiné osobní výdaje. 

Program

Plavba komfortní lodí po Nilu • Luxor - starověké Théby s působivým chrámovým komplexem v Karnaku • chrám boha Hora v Edfú a chrám krokodýlího boha Sobeka v Kom Ombo • Vysoká Asuánská přehrada • chrám bohyně Isis na ostrově Philae • All Inclusive během poznávacího zájezdu (v hotelech) • Abu Simbel - chrám Ramesse II. a Nefertari (fakultativně)


Den 1
Sraz na letišti u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet do Marsa Alam v Egyptě. Po celním a pasovém odbavení transfer do 4* hotelu v Marsa Alam. Čas na odpočinek po cestě. Večeře v hotelu s programem All Inclusive.

Den 2
Brzy ráno vystěhování a transfer autokarem do Asuánu. Snídaně formou balíčku na cestu. Odpoledne ubytování na lodi, oběd. Pro zájemce možnost fakultativního výletu do núbijské vesnice, kde uvidíme malé krokodýly, núbijskou školu, vypijeme čaj v tradičním núbijském domě (cca 30 USD/os.). Večer ubytování na 4* lodi. Večeře a přenocování na palubě lodi.

Den 3
Časně ráno, pro zájemce (za poplatek cca 100 USD/os.) výlet autobusem do Abu Simbel (odjezd ráno kolem 4:00 hodiny), kde uvidíme chrám zasvěcený bohům Re-Horakhty a Háthor. Chrám postavený Ramsesem II. pro sebe a Nefertari stále uchvacuje svou rozlehlostí a architektonickým bohatstvím. Následně prohlídka Asuánu: Vysoká Asuánská přehrada, ostrov Philea - chrámový komplex zasvěcený bohyni Isis přesunutý ze zaplavených oblastí na malebný ostrov. Návrat na loď, oběd. Poté plavba po Nilu do města Kom Ombo. Prohlídka Kom Ombo, kde u břehu Nilu uvidíme chrámový komplex zasvěcený bohům Sobekovi a Horovi. Plavba po Nilu ve směru Edfú. Večeře a přenocování na lodi.

Den 4
Po snídani vylodění a prohlídka Edfú (cca 2 hod.), čili chrámového komplexu zasvěceného bohu Horovi - je to jeden z nejzachovalejších a nejkrásnějších chrámů v Egyptě, postavený ve 3. století př. n. l. Odpoledne oběd na lodi. Následně plavba po Nilu do Luxoru. Večeře a přenocování na lodi.

Den 5
Časně ráno, pro zájemce (za poplatek cca 120 USD/os.) - cca 40minutový let balónem nad západním břehem Luxoru. Po snídani vystěhování. Následně prohlídka Luxoru, čili starověké Théby - „města sta bran“. Město Théby rozdělené Nilem na „město živých“ a „město mrtvých“, bylo svatyní trojice bohů: Amona, Muty a Khonse (chrám v Karnaku). Následně se vydáme na prohlídku hrobek v „Údolí králů“ - byly ukryty ve skalních rozsedlinách, vytesány v neskutečných výškách a neuvěřitelně dlouhé, chránily těla faraónů spolu s jejich poklady (vstup do Tutanchamonovy hrobky za poplatek cca 450 EGP/os. - platba pouze kartou). Poté uvidíme svatyni a hrobku královny Hatšepsut a Memnonovy kolosy. Transfer a večer návrat do Marsa Alam, večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 350 km)

Den 6
Volný den k odpočinku, koupání a opalování, možnost využití místních výletů - na moři a v poušti. Stravování v hotelu v programu All Inclusive.

Den 7
Volný den k odpočinku, koupání a opalování, možnost využití místních výletů - na moři a v poušti. Stravování v hotelu v programu All Inclusive.

Den 8
Ráno po snídani vystěhování z hotelu (nejpozději do 12:00 hodiny) a transfer na letiště v Marsa Alam. Přesné časy transferů uvede delegát Rainbow na místě, den před odletem. Odlet do ČR.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- „Staré dolary” nejsou v Egyptě akceptovány. Vezměte si s sebou dolary vydané po roce 2000.
 

Víza - informace pro prodejce

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Čeští občané získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.

Sezónnost

V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od začátku června do konce září.

Informace o hotelech

Hotely **** (4 noci v Marsa Alam)

Vybavení: lobby, restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové (možnost přistýlky), všechny klimatizované s koupelnou a nejčastěji satelitní TV.

Strava: snídaně, obědy a večeře formou All Inclusive (dle popisu v programu).

Plavba lodí po Nilu **** (3 noci)

Vybavení: restaurace, bar, malý bazén a lehátka.

Kajuty: komfortní a klimatizované dvoulůžkové kajuty (možnost přistýlky) s koupelnou a WC.

Strava: snídaně, obědy a večeře (nápoje za příplatek). Za příplatek verze All Inclusive na lodi: včetně místních alkoholických nápojů (např. whisky, kromě vína - pouze 1 sklenička podávaná k obědu a večeři) a nealkoholických nápojů (voda, čaj a perlivé nápoje, 1 láhev vody denně do kajuty, káva - některé druhy za příplatek) podávané v hlavním baru (obvykle od 10:00-22:00).

Upozornění!!! Nápoje jsou podávány v plastových kelímcích.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč