Ubytování EST Obrázek0
Ubytování EST Obrázek1
Ubytování EST Obrázek2
Ubytování EST Obrázek3
Ubytování EST Obrázek4
Ubytování EST Obrázek5
Ubytování EST Obrázek6
Ubytování EST Obrázek7
Ubytování EST Obrázek8
Ubytování EST Obrázek9
Ubytování EST Obrázek10

Evropská hlavní města

Francie - Paříž - Paříž
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování 
**/*** hotely
- obvykle se nachází mimo centra měst (20-40 km) - 5 nocí: okolí Berlína - 1 noc, okolí Amsterdamu - 1 noc, okolí Bruselu - 1 noc, okolí Paříže - 2 noci.

Pokoje: komfortní pokoje s koupelnou, WC a TV.

Vybavení: v hotelu se obvykle nachází restaurace, bar a recepce.

Strava: kontinentální snídaně. 

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezdy komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelu (5 nocí), stravování: snídaně (5), turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, plavbu lodí, set k poslechu systému Tour guide, služby místních průvodců, přejezdy hromadnou dopravou, jídla v restauracích a jiné osobní výdaje. Orientační cena účasti v programu: cca 150 EUR (poplatek placený průvodci), pobytovou taxu cca 9 EUR (platí se přímo v hotelech), cena 1 večeře cca 18 EUR (lze zakoupit na místě podle informací v programu), výjezd na Eiffelovu věž (cca 25 EUR/os.).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Název zájezdu v polském jazyce: Europejskie Stolice
Kód zájezdu: EST

Program

Berlín - východ a západ znovu spolu • Amsterdam - kanály, kola a úžasná lehkost bytí • Brusel - čokoláda a pivo v krajce • Paříž - šmrnc a elegance • Lucembursko - sama zelená, čili „zelené srdce Evropy“ • tranzitní ubytování v ceně

Den 1
Odjezd z Polska dle řádu. Přejezd do hotelu v okolí Berlína, přenocování. (Trasa cca 100 km - počítáno od polské hranice)

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd na prohlídku Berlína - města historických tragédií a současné transformace. Prohlídka města s místním průvodcem. Uvidíme mimo jiné: Berlínskou zeď, Alexanderplatz, Rotes Rathaus, televizní věž, Humboldtovu univerzitu, jejímiž žáky byli bratři Grimmové a Albert Einstein. Přejezd autobusem hlavní alejí Berlína - Unter den Linden. Reichstag - sídlo parlamentu, Braniborská brána - symbolická brána města. Postupimské náměstí (Potsdamer Platz) - ultramoderní architektonický komplex. Kolem poledne odjezd do Nizozemska. Přenocování v okolí Amsterdamu. (Trasa cca 650 km)
 
Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a návštěva sýrařské farmy (možnost nákupu sýrů a holandských dřeváků). Přejezd do Amsterdamu - jednoho z nejkrásnějších měst světa - města svobody a mimořádné tolerance, kterému se také právem říká Benátky severu. Prohlídka: Rijksmuseum - Národního muzea s nádhernou sbírkou děl holandských mistrů (prohlídka galerie holandské malby ze 17. století s místním průvodcem). Následně návštěva brusírny diamantů. Poté plavba lodí po amsterdamských kanálech - historicky největšího přístavu na Zemi (v 17. století). Návštěva náměstí Dam s gotickým kostelem Nieuwe Kerk (Nový kostel), královským palácem a Národním památníkem. Volný čas na procházku nejstarší částí města s jeho barevnými ulicemi a atmosférou doby „květinových dětí“: mimo jiné čtvrť Červených luceren, nové tržiště (z důvodu zákazu skupinových prohlídek jsou povoleny pouze individuální procházky). Pro zájemce večeře (za příplatek u průvodce). Přejezd do Belgie. Pozdě večer ubytování a přenocování v hotelu v okolí Bruselu. (Trasa cca 200 km)

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a prohlídka Bruselu - hlavního města Evropy, vícejazyčné kosmopolitní metropole - města světového významu spojeného také s chutí nejlepší čokolády na světě a lahodného piva. Panoramatická prohlídka Bruselu, během které uvidíme mimo jiné: Atomium zvané bruselskou Eiffelovou věží (102 m vysoká stavba symbolizující železný prvek zvětšený 185 miliardkrát). Následně uvidíme Parc du Cinquantenaire s Vítězným obloukem, Evropskou čtvrť, Královskou čtvrť. Návštěva katedrály sv. Michaela - patrona Bruselu. Prohlídka starého města: Královská galerie sv. Huberta, nejkrásnější náměstí v Evropě - Grande-Place s radnicí a královským domem. Setkání s Manneken Pisem - čůrajícím chlapečkem - fontánou představující nejmenšího občana Bruselu, který je také symbolem města. Pro zájemce oběd (za příplatek u průvodce). Přejezd do Francie. Přenocování v hotelu na okraji Paříže. (Trasa cca 350 km)
 
Den 5
Po snídani návštěva Paříže - města romantiky a elegance a nádherné architektury. Prohlídka města autobusem, během níž uvidíme: pařížské bulváry, operu Charlese Garniera, náměstí Place Vendôme  se slavným hotelem Ritz a exkluzivními obchody, náměstí Place de la Concorde (česky náměstí Svornosti), Elysejská pole (Champs-Elysées), náměstí Hvězdy, most Alexandra III. Následně přejedeme k Eiffelově věži (pro zájemce za příplatek v pokladně možnost výjezdu na věž, vzhledem k velmi vysokému zájmu o atrakci není vždy možné vyjet na vrchol věže, v závislosti na čekací době je možný částečný výstup po schodišti - cena cca 25 EUR). Prohlídka ostrova Île de la Cité s katedrálou Notre Dame a Justičním palácem. Následně procházka po kopci Montmartre - kolébce umělecké bohémy Paříže z 19. století: bazilika Sacré-Cœur, Place du Tertre, Pigallovo náměstí (Place Pigalle), kabaret Moulin Rouge. Během prohlídky pro zájemce oběd (za příplatek u průvodce). Následně plavba lodí po Seině. Návrat do hotelu na okraji Paříže, přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd městskou hromadnou dopravou do centra Paříže. Procházka s místním průvodcem po hřbitově Père-Lachaise, nejznámějším pohřebišti na světě, které je místem posledního odpočinku Fryderyka Chopina, Edith Piath, Jima Morrisona a mnoha dalších slavných osobností. Fakultativně (pro zájemce) volný čas na samostatnou prohlídku muzea v Louvru - sbírky uměleckých děl největšího muzea na světě (dojezd a samostatná prohlídka). Kolem 13:00 hodiny odjezd do Lucemburku - finančního centra Evropy. Procházka starým městem: náměstí Ústavy, katedrála Notre-Dame, Velkovévodský palác, Poslanecká sněmovna, obranné hradby lucemburské citadely, kdysi známé jako Severní Gibraltar. Večer volný čas na hlavním náměstí s mnoha restauracemi a kavárnami. Večer odjezd do Polska (cca 21:00). (Trasa cca 1250 km k hranicím s Polskem)
 
Den 7
Příjezd do Polska v ranních hodinách. (Torzym cca 9:00) 

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- V roce 2019 začaly platit předpisy, které zakazují vjezd turistickým autokarům do centra Amsterdamu. Z tohoto důvodu se bude prohlídka města konat pěšky nebo městskou hromadnou dopravou, a autokar zůstane mimo centrum města.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč