Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek0
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek1
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek2
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek3
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek4
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek5
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek6
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek7
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek8
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek9
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek10
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek11
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek12
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek13
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek14
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek15
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek16
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek17
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek18
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek19
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek20
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek21
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek22
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek23
Barcelo Solymar Arenas Blancas Obrázek24

Exotika Light - Kuba - Varadero

Kuba
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet do Varadera charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner (přímý let), letištní taxy, Turistickou kartu, turistický program (viz níže), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelech (7 nebo 14 nocí), stravování dle popisu vybraného hotelu, transfery: letiště - hotel - letiště, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel), služby místního průvodce a polského průvodce/delegáta na Kubě, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti v Polsku.

 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, spropitné, systém Tour Guide - cca 115 EUR/os. (povinný poplatek průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu), nápoje k jídlu a jiné osobní výdaje.Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.Název zájezdu v polském jazyce: Egzotyka Light - Kuba - Varadero
Kód zájezdu: KAA 

Program

Nejen revoluční historie • památky a kubánské rytmy v ulicích Havany • koloniální skvosty ostrova - Trinidad - pobyt v největším letovisku na Kubě - Varadero (All Inclusive)  

 

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Varadera. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu pasové odbavení a setkání s průvodcem. Následně transfer do hotelu.

 

Den 2
Po snídani celodenní výlet do hlavního města Kuby - Havany, jejíž jedinečná atmosféra zůstane na dlouho v paměti. Procházka starou Havanou a jejími nejkrásnějšími náměstími vás přenese do doby koloniálního rozkvětu města. Kapitol (při pohledu zvenčí), který je kopií budov ve Washingtonu, D.C., a všudypřítomná auta z 50. let dokonale zachytí atmosféru americké prosperity předrevolučních let. Na náměstí Revoluce uvidíme nejdůležitější budovy socialistické Kuby v čele s budovou Ústředního výboru a místem, odkud Fidel Castro pronášel své plamenné projevy k národu. Celou prohlídku završíme návštěvou prodejny, bývalé palírny rumu Legendario a projížďkou americkými klasikami. V ceně zájezdu je zahrnut oběd.


 
Den 3
Určitě jste neviděli barevnější město než Trinidad, jehož staré město je zapsáno na seznamu UNESCO. Doporučujeme procházku dlážděnými ulicemi od parku Cespedes na náměstí Plaza Mayor a návštěvu slavné restaurace Canchanchara. Dalším bodem programu bude město Cienfuegos často nazývané kubánskou „Perlou jihu“. Zde uvidíme hlavní bulvár s parkem Parque Jose Martí a nejoriginálnější budovu města Palacio del Valle (zvenčí). Během výletu snídaně a oběd v ceně.

 

Den 4 - 7
Pobyt ve Varaderu - čas na odpočinek, koupání a opalování. Během pobytu doporučujeme fakultativní výlety: plavby na nedaleké korálové ostrovy, potápění na nádherném útesu (cena od 85 EUR/os.). Úplný seznam fakultativních výletů uvede průvodce zájezdu/delegát na místě.


 
Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. 
- Po klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště ve Varaderu. Odlet do Polska.
- Pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - transfer do vybraného hotelu ve Varaderu.

 

Den 9
Přílet do Polska.


 
Upozornění k programu
Pořadí realizace výletů uvedených v programu může být přesunuto na jiný den pobytu na Kubě.

 

Vzhledem k charakteru fakultativních výletů nabízených během programu doporučujeme osobám, které se jich chtějí účastnit, zakoupit dodatečné pojištění - balíček Sport.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza

Cestovní pas a vízum
Při překročení hranice je vyžadována platnost cestovního pasu po dobu nejméně 6 měsíců, počínaje datem plánovaného odletu z Kuby.

 

Turistická karta
Obyvatelé České republiky, kteří cestují na Kubu, jsou povinni mít tzv. turistickou kartu (Tarjeta de Turista), kterou obdrží při odbavení na letišti ve Varšavě nebo v Katovicích (Turistická karta je zahrnuta v ceně zájezdu).

 

Upozornění k přeletu

Přelet:    
Komfortní letoun společnosti PLL LOT typu Dreamliner nebo jiné širokotrupé letadlo (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek. 
Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let). 

Sezónnost

Turistická sezóna trvá obvykle od 1.1. do 31.3. 

Informace o hotelech

Poloha
Hotelový komplex Barcelo Solymar Arenas Blancas, patřící hotelovému řetězci Barcelo, se nachází kousíček od téměř 20 km pláže Playa Azul. Vzdálenost do centra letoviska je cca 200 m, na letiště ve Varaderu cca 28 km.

Pokoje
V hotelovém komplexu Barcelo Solymar Arenas Blancas je celkem 883 pokojů rozdělených do 2 budov: Solymar -  ubytování vhodné pro páry a skupiny přátel a Arenas Blancas - kde jsou ubytovány především rodiny s dětmi.  
V budově Solymar jsou pokoje typu superior (rozloha cca 40m2) s možností 1 přistýlky a pokoje typu bungalov  (rozloha cca 40 m2) s možností 1 přistýlky - pokoje jsou trochu starší než superior.
V budově Arena Blancas - pokoje typu superior - starší než v budově Solymar (rozloha cca 36 m2), s možností ubytování 2+2 nebo 3+1. 
V obou částech jsou pokoje prostorné, klimatizované a zařízené v karibském stylu. Jsou vybaveny koupelnou (fén), telefonem, TV-sat, minibarem (za poplatek), trezor, žehlička a žehlící prkno, balkón nebo terasa.

Vybavení
2 recepce (samostaně v každé budově), 4 restaurace (formou bufetu), 6 restaurací a’la carte, 8 barů, velká palmová zahrada se slunečními terasami, lehátkami a slunečníky, 3 velké bazény, brouzdaliště pro děti (v bazénech je sladká voda), 2 jacuzzi, dětské hřiště, mini klub, konferenční sál, možnost hlídání dětí (za poplatek), směnárna, parkoviště, obchody, prádelna (za poplatek), půjčovna aut a kol. Internetová stanoviště a Wi-Fi v lobby v budově Solymar za poplatek (cca 4 CUC/hod.). Hotel nabízí plážové osušky. Na pláži lehátka a slunečníky zdarma.

Strava
All Inclusive (07:00-02:00): snídně, obědy a večeře ve formě bufetu, 4x za pobyt můžete využít restauraci a’la carte (po předchozí rezervaci) - italská, kubánská, z plodů moře, španělská, mexická a asijská. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje, lehké občerstvení po celý den. Hotel si vyhrazuje právo na případné uzavření některých restaurací nebo barů v případě malého počtu hostů.

Sportovní a animační program, SPA
Zdarma (může být vyžadována vratná záloha na vybavení) a dle aktuální dostupnosti: tenisové kurty, multisportovní hřiště, herna, posilovna, sauna, šipky. Na pláži: kajak, katamarán, šlapadla, šnorchlování, windsurfing, kurzy potápění pro začátečníky. Za poplatek: masáže a kosmetický salón. 
Hotel organizuje denní i večerní animační programy pro děti i dospělé.

Místní kategorie
****

Náš názor
Obrovský turistický resort s bohatou infrastrukturou, která potěší malé i velké. K tomu kvalitní servis a prostorné pokoje. Doporučujeme všem, kteří mají rádi dovolenou v živém letovisku. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hotel

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč