Exotika Light - Panama

Panama
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotel *** (10 nebo 11 nocí v závislosti na termínu).

Ve všech hotelech jsou pokoje vybaveny vlastním sociálním zařízením, často mini barem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Panamy (s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelu: 3 noci v Panama City a 4 noci v hotelu Playa Blanca Resort, stravování: snídaně v Panama City a All Inclusive v Playa Blanca Resort, služby průvodce v Panamě, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) - cca 98 USD/os. (včetně vstupenek, služeb průvodců a spropitného).

Program

Návštěva indiánské vesnice kmene Embera Drua • východ slunce nad Atlantikem, západ nad Pacifikem • kanál spojující oceány • vesnice v kráteru sopky • termální bazény • pobyt v Playa Blanca Resort (All Inclusive) 

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla.  Přelet do Panamy pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Panamy, pasové odbavení. Následně transfer do hotelu v Panama City, přenocování. (Trasa cca 50 km) 

Den 2
Po snídani vzrušující expedice do deštného lesa, následně plavba kánoemi po řece Chagres do národního parku stejného jména, kde se nachází vesnice, kterou obývají indiáni kmene Embera Drua. Shluk několika rodin žije ve skromných domcích na „kůlech“, postavených z palmových listů guagara a palmy chunga. V minulosti byli indiáni kmene Embera válečníky a kočovníky. Postupem času se jejich jednotlivé skupiny usídlily nedaleko řek. Válečné kmeny se postupně přeměnily na zemědělce. V současné době se zabývají rybolovem, lovem, pěstují kukuřici, rýži a fazole. Udržují tradice svých předků, malují těla, nosí specifické kostýmy. Tradici lze vidět také v tanci a rituálech. Indiáni stavějí své kánoe ze stromu espave, cedru nebo žluté borovice. Během návštěvy vesnice ochutnáme tradiční jídlo, obvykle je to ryba pečená v banánových listech, pečené banány plantain, ovoce. Určitě bude také čas se podívat na místní řemesla, kmen je známý díky různým výrobkům z rákosí a korálkových ozdob. Průběh takovéto návštěvy je obvykle vzrušujícím zážitkem nejen pro turisty, ale i pro indiány samotné, především pro děti. Lze vidět, že jsou šťastní a to jim někdy závidíme. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 150 km) 

Den 3
Po snídani přejezd do Panama City, kde začne návštěva starého města (na seznamu UNESCO). Panama Viejo, to jsou pozůstatky nejstarší osady města Panamy a dřívější hlavní město země. Osada založená Pedrem Ariasa Davilem a 100 kolonistů v roce 1519 byla v té době první stálou evropskou kolonií v Pacifiku. Krátce nato se město stalo nástupním místem pro mnoho expedic do Peru a významným přístavem, odkud se odesílalo po moři do Španělska zlato a stříbro. Panama je charakteristická úzkými uličkami, nízkými budovami a šlechtickými sídly kontrastujícími s mrakodrapy v centru města. Procházka městem, během které uvidíme prezidentský palác a katedrálu San Jose. Následně přejezd na násep Amador, ze kterého lze obdivovat panorama města. Následně přejezd na prohlídku Panamského průplavu. Panamský průplav je velmi důležitou mořskou cestou spojující Atlantický oceán s Tichým oceánem. Denní kapacita průplavu je cca 80 lodí. Panamský průplav má 3 páry zdymadel: Gatun, Pedro Miguel a Miraflores. Každé z nich je široké cca 33,5 m a dlouhé 305 m. Délka kanálu je 81 km - loď potřebuje 8 - 10 hodin, aby se dostala z Atlantiku k Pacifiku. Zastavíme se u zdymadla Miraflores, abychom viděli, jak přes toto zúžení proplouvají obrovské lodě. Celý projekt spojený s Panamským průplavem je také součástí Národního parku Charges. Cílem Národního parku je zachovat přírodní zdroje tohoto místa - deštné pralesy, řeky a jezera, zejména jezero Alajuela, které je přírodní vodní nádrží a reguluje hladinu vody v Panamském průplavu. Transfer do hotelu, ubytování a přenocování. (Trasa cca 70 km) 

Den 4
Po snídani se vydáme ve směru města Gamboa. Během tohoto výletu podnikneme plavbu lodí po slavném jezeře Gatun, bez něhož by Panamský průplav nemohl existovat. Poplujeme kolem „Monkey Islands“ (Opičího ostrova), kde s trochou štěstí uvidíme tato pěkná zvířata; uvidíme také nebezpečná stvoření, čili krokodýly. Lanovkou teleférico přejedeme mezi korunami stromů k rozhledně, ze které lze obdivovat krásné tropické deštné pralesy, místní flóru a faunu a nejdelší řeku Panamy - Chagres - vtékající do jezera Gatun. Navštívíme také zahradu s orchidejemi, žabárium, motýlárium a setkáme se tváří v tvář s okouzlujícími lenochody. Transfer do hotelu Playa Blanca Resort ve Farallonu na pobřeží, večeře, přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 5 - 7
Pobyt v hotelu (strava: All Inclusive).
Čas na odpočinek a opalování na pobřeží Tichého oceánu. Doporučujeme využít fakultativní výlety (za příplatek), např.: rafting, sjezd na lanech nad vodopádem El Corro Macho nebo výlet do továrny na výrobu rumu Hacienda San Isidro. Úplný seznam fakultativních výletů uvede průvodce zájezdu na místě.

Den 8 nebo 15
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně transfery:
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a zpáteční let do Polska (přes jedno z evropských letišť).
- pro klienty pokračující v pobytu na pobřeží Panamy - přejezd do hotelu. 

Den 9 nebo 16
Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu
- Během návštěvy národních parků, ekologických zón a jiných podobných míst se budeme nacházet v deštných pralesech. Vezměte si prosím pevnou obuv, oděv s dlouhými rukávy a repelenty. Užitečná může být i pláštěnka. Vzhledem k vysoké vlhkosti prosíme o řádné zabezpečení cestovních dokladů, fotoaparátů a videokamer. Doporučujeme vzít s sebou dalekohled.
- Některé národní parky mohou být v pondělí zavřené. V tomto případě bude průvodce připraven s nabídkou jiných zajímavých místních atrakcí. Pokud to bude v dané situaci možné, upraví program tak, aby se návštěva parku mohla odložit na jiný den.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/egzotyka-light-panama/zakwaterowanie-pek 

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
Tyto informace se vztahují na obyvatele České republiky. 

Nejbližší termíny do hotelu


Nebyly nalezeny žádné záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč