Ubytování FDK Obrázek0
Ubytování FDK Obrázek1
Ubytování FDK Obrázek2
Ubytování FDK Obrázek3
Ubytování FDK Obrázek4
Ubytování FDK Obrázek5
Ubytování FDK Obrázek6
Ubytování FDK Obrázek7
Ubytování FDK Obrázek8

Fjordy Express

Norsko - Vestlandet - Oslo
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Program

Přímořské město Bergen - čili staré Norsko - rybí trh, dřevěné stavby a malebné hory • Flåmsbana - přejezd slavnou železniční trasou • Aurlandsfjord a Nærøyfjord - nejkrásnější fjordy ze seznamu UNESCO (fakultativně) • Sognefjord - nejdelší a nejhlubší fjord Norska • Stegastein - skleněná platforma v hloubi fjordu (fakultativně) • Jostedalsbreen - největší ledovec v Evropě • Sognefjell - národní turistická stezka - nejvyšší vrcholky Norska • Mjosa - největší norské jezero • královské Oslo • skokanský můstek na Holmenkollen  

Den 1
Sraz u stanovišť Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla do Bergenu na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu v okolí Bergenu. Ubytování (hotelový den začíná kolem 15:00 hodiny) a přenocování. Večeře (fakultativně). Pro zájemce (za příplatek) odjezd do centra Bergenu, volný čas, výjezd lanovkou na kopec Fløyen, ze kterého se rozprostírá nádherný výhled na Bergen a fjordy (Upozornění! Výlet závisí na čase příletu a počtu zájemců). (Trasa cca 30 km)

Den 2
Po snídani vystěhování a prohlídka Bergenu s místním průvodcem. V programu mimo jiné: návštěva Torgetu - různorodého rybího trhu, starého přístavu Bryggen se středověkou tvrzí Bergenhus tyčící se nad městem, procházka Tyskebryggenem s charakteristickými dřevěnými budovami. Krátký volný čas. Následně přejezd do městečka Voss. Odtud se vydáme na cca 2hodinovou cestu slavnou železniční trati - Flåmsbana, jejíž vlaky musí překonat vzdálenost 20 km a více než 860 m výškový rozdíl, aby mohly dojet do poslední stanice na trase. Doprovázet nás budou nádherné výhledy. Příjezd do Flåmu - malého městečka ležícího v údolí mezi horami. Následně volný čas. Pro zájemce (za příplatek) vyhlídková plavba kolem fjordů zapsaných na seznamu UNESCO: malebný Aurlandsfjord a úzký Nærofjord a přejezd k jednomu z nejmalebnějších vyhlídkových míst v Norsku - Stegastein. Stegastein je vyhlídková platforma, která se nachází 650 m nad vodní hladinou. Je postavena ze dřeva a skla, „zapuštěná“ 30 m hluboko do fjordu Aurlandsfjord - již samotný dojezd horskou cestou na Stegastein poskytne nezapomenutelný zážitek. (Upozornění! Výjezd závisí na poloze hotelu, počtu zájemců a počasí). Přejezd do hotelu v okolí města Laerdal na přenocování (cestou do hotelu přejezd nejdelším silničním tunelem světa Leardaltunel - 24,5 km dlouhým). Večeře (fakultativně). (Trasa cca 200 km)

Den 3
Po snídani vystěhování. Krátká plavba trajektem z Fodnes do Manhaller nejdelším a nejhlubším fjordem Norska - Sognefjord (cca 204 km dlouhým a 1300 m hlubokým). Následně přejezd malebnou trasou směrem k největšímu ledovci na evropském kontinentu - Jostedalsbreen. Plavba lodí po jezeře k jednomu z ledovcových jazyků. (Upozornění! Přístup k jazyku ledovce vyžaduje od účastníků oblečení a obuv vhodnou pro horskou turistiku). Po návštěvě pod Nigardsbreenem naše trasa povede přes nejvyšší pohoří Norska - Jotunheim. Pojedeme národní turistickou stezkou Sognefjell, která v nejvyšším bodě dosahuje výšky 1434 m n. m. a představuje panorama zasněžených vrcholků hor. Příjezd do města Lom, kde uvidíme jeden z unikátních sloupových kostelů. Dojezd do hotelu v okolí města Vinstra. (Trasa cca 400 km)

Den 4
Po snídani vystěhování a přejezd podél největšího norského jezera Mjøsa - do Osla. Návštěva hlavního města Norska s místním průvodcem. Uvidíme Frogner Park, který je také muzeem soch Gustava Vigelanda zobrazujícího všechna stádia lidského života. Následuje prohlídka centra města, uvidíme mimo jiné: hlavní ulici města - Karl Johans Gate, královský palác, Storting čili budovy parlamentu a radnici (budovy se prohlíží zvenčí). Návštěva Bygdøy - „poloostrova muzeí“, kde uvidíme unikátní skanzen s budovami z různých oblastí Norska a sloupovým kostelem z Gol a Muzeum lodi Fram. Vstup do slavné Národní opery připomínající fjord vynořující se z ledovce. Přejezd na přenocování do hotelu v okolí Sandefjordu. (Trasa cca 350 km)

Den 5
Snídaně (nebo snídaňové balíčky pro klienty s odletem brzy ráno), vystěhování z hotelu (max. do 11:00 hodin). Následně transfery na letiště Oslo-Torp. Přesné časy transferů uvede průvodce Rainbow na místě. Odlet do Polska. (Trasa cca 30 km) 

Upozornění k programu
- Program může být změněn. 
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Doporučujeme vhodnou obuv na horskou turistiku.
- Doporučujeme vzít kartu EHIC (evropský průkaz zdravotního pojištění) - usnadňuje využití lékařské pomoci na místě.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Ubytování
Tříhvězdičkové hotely (celkem 4 noci); ve velkých městech nejčastěji hotely patřící do hotelové sítě Scandic; mimo velká města je možné ubytování v malých rodinných hotelech.

Vybavení
V hotelu obvykle restaurace, bar a recepce.

Pokoje
Pohodlné, dvoulůžkové (možnost přistýlky; UPOZORNĚNÍ!!! Pokoje se 3 samostatnými lůžky na vyžádání) s koupelnou a WC, často s TV.

Strava
Snídaně (nejčastěji formou bufetu) a za příplatek večeře.

Místní kategorie
***/****

Trajekty
Místní - bez kabin a bez stravy. Nejčastěji sedadla jako v letadle.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč