Holiday Beach Club Obrázek0
Holiday Beach Club Obrázek1
Holiday Beach Club Obrázek2
Holiday Beach Club Obrázek3
Holiday Beach Club Obrázek4
Holiday Beach Club Obrázek5
Holiday Beach Club Obrázek6
Holiday Beach Club Obrázek7
Holiday Beach Club Obrázek8
Holiday Beach Club Obrázek9
Holiday Beach Club Obrázek10
Holiday Beach Club Obrázek11
Holiday Beach Club Obrázek12

Holiday Beach Club

Gambie
Pobytový
V/blízko centra
Blízko letiště, krátký transfer
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Vynikající poloha, přímo v centru nejrozvinutějšího letoviska Kololi.Široký zelený pás vybízí k relaxaci, ale zároveň to máme doslova pár kroků do centra Kololi, kde se nachází řada obchodů, bazar se suvenýry, bary, kluby nebo diskotéky. Doslova naproti vchodu do hotelu se nachází nejlepší klub s živou hudbou v oblasti, kde se denně konají koncerty kapel z Gambie, Senegalu nebo Ghany (do 23:00). Nedaleko se nachází národní park Bijilo, kde můžete pozorovat opice a zajímavé ptáky. Doporučujeme navštívit nedaleký hotel Senegambia, kde se každý den před polednem koná krmení supů. Vzdálenost od letiště přibližně 20 km, transfer trvá 30 minut.

Pláž

Hotel se nachází přímo na široké písečné pláži. Plážový servis - zdarma.

.
K dispozici pro hosty

Hotel se skládá z několika jednopatrových budov obklopených udržovanou tropickou zahradou.

Recepce otevřená 24 hodin denně, restaurace, bar u bazénu, plážový snack bar, zahrada, sluneční terasa, lehátka a slunečníky u bazénu zdarma.

Internet

Internet lze využívat pouze na recepci - za poplatek.

Catering

Snídaně se podává formou bufetu. Večeře - servírovaná, skládající se z předkrmu, hlavního chodu a dezertu (obvykle ovoce), za příplatek. Nápoje k večeři za příplatek.

.
Sportovní a animační program

V areálu hotelu: venkovní bazén s oddělenou částí pro děti, stolní tenis, volejbal. Za poplatek: masáže, vodní sporty na pláži.

.
Webové stránky Místní kategorie

**

Podle našeho názoru

Výborná poloha hotelu u pláže a v centru letoviska vybízí k návštěvě místních zajímavostí. Právě za tuto polohu udělujeme hvězdičku navíc.

.
Umiestnenie

Vynikajúca poloha, priamo v centre najrozvinutejšieho letoviska Kololi.Široký zelený pás je vhodný na relaxáciu a zároveň to máme doslova pár krokov do centra Kololi, kde najdete multitudinous obchodov, bazár so suvenírmi, bar, kluby alebo diskotéky. Doslova oproti vchodu do hotelu sa nachádza najlepší klub so živou hudbou v oblasti, kde sa denne konajú koncerty skupín z Gambie, Senegalu alebo Ghany (do 23:00). Neďaleko sa nachádza národný park Bijilo, kde môžete pozorovať opice a zaujímavé vtáky. Odporúčame navštíviť neďaleký hotel Senegambia, kde saždý deň pred poludním koná kŕmenie supov. Vzdialenost od letiska přibližně 20 km, transfer trvá 30 minut.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

V areálu hotelu: vonkajší bazén s oddělenou časťou pre deti, stolný tenis, volejbal. Za poplatok: masáže, vodné športy na pláži.

.
Stravovanie

Raňajky sa podávajú formou bufetu. Večera - servírovaná, pozostávajúca z predjedla, hlavného jedla a dezertu (zvyčajne ovocie), za príplatok. Občerstvenie je k dispozici za príplatok.

.
Miestna kategória

**

K dispozícii pre hostí

Hotel sa skladá z niekoľkých jednoposchodových budov obklopených udržiavanou tropickou zahradou.

Recepce otevřená 24 hodin denně, restauraácia, bar pri bazéne, plážový snack bar, záhrada, slnečná terasa, ležadlá a slnečníky pri bazéne zdarma.

.
Podľa nášho názoru

Výborná poloha hotelu při pláži a v centru letoviska je podnetem na poznávání místních atrakcí. Práve za túto polohu udeľujeme hviezdičku navyše.

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, cestovní pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, další jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a jiné osobní výdaje. Povinný letištní bezpečnostní poplatek 40 EUR/os.

Název zájezdu v polském jazyce: Gambia - wczasy

Aktuální podmínky vstupu do Gambie. 

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu (do doby odhlášení), transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Očkování 
Žádné očkování není povinné. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna vakcína doživotně). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Měna
1 Dalasi GMD (1 EUR = cca 50 GMD). Není zde mnoho bankomatů na kreditní karty, proto se doporučuje mít s sebou hotovost. Euro (EUR), americký dolar (USD) a frank Afrického finančního společenství (XAF) - platební prostředek v sousedních zemích - jež je přijímán např. na trhu nebo při nákupu suvenýrů.

Čas
Časový posun vůči ČR: - 2 hodiny v době letního času, - 1 hodina v době zimního času.

Vízum
Občané České republiky nepotřebují do Gambie vízum. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu ze země.

Orientační ceny
Oběd v restauraci cca 5-10 EUR; 1 l vody - cca 0,5 EUR; pivo v baru cca 1 EUR; káva v kavárně cca 1 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V/50 Hz. Ve většině hotelů jsou elektrické zástrčky přizpůsobeny naším elektrickým spotřebičům. Vyskytují se také zástrčky typu G (používané ve Velké Británii). Doporučuje se vzít s sebou příslušný adaptér.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř po celé Gambii. Informujte se před odjezdem u svého operátora na ceny a dostupnost vámi používaného tarifu.

Bezpečnost
Gambie je zemí velmi přátelskou k turistům, místní obyvatelé jsou velmi příjemní, zdvořilí a nenápadní. Dobré kontakty podporuje povinný anglický jazyk, který je v Gambii úředním jazykem. Samozřejmě je nutná opatrnost a obezřetnost, každý hotel má k dispozici trezory, kde lze vložit dokumenty a cennosti.
 
Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o nosičích zavazadel, řidičích, číšnících a obsluze hotelu.

Oblast

Banjul - hlavní město a čtvrté největší město Gambie (největší je nedaleké město Serrekunda), jež se nachází na ostrově St. Mary (neboli Banjul Island) v ústí řeky Gambie do Atlantského oceánu.

Výlety v okolí

Makasutu Culture Forest - přírodní park Makasutu
Celodenní výlet do velkého, rozmanitého přírodního parku Makasutu, který se nachází na břehu krásného přítoku meandrující řeky Gambie. V tomto parku je mnoho různých ekosystémů. Savannas, mangrovové lesy, africký keř a louky jsou domovem mnoha živočišných druhů, včetně Můžete se zde setkat se stovkami druhů ptáků, 3 druhy opic, warans, zakrnělých jelenů.
Program výletu zahrnuje tradiční pozorování ptáků a zvířat z místních lodí, procházku v parku s průvodcem. Zde uvidíme také sbírku ústřic. Následně se vydáme na oběd, kde ochutnáme nejlepší africkou kuchyni tohoto regionu. Během oběda ukázka místních tanců s hudbou. 

Kořeny (Roots) 
Plavba po stopách Kunta Kinte, hrdiny slavného televizního seriálu "Kořeny". Seriál vypráví o původu a osudu prvních afroamerických obyvatel USA.
Výlet začíná v Banjulu, odkud se budeme plavit do Albredy, jež byla kdysi francouzskou základnou pro obchodování v době otroctví. Navštívíme Muzeum otroctví, kostel, jeden z prvních v Gambii a uvidíme vlajku svobody. Pak se vydáme do vesnice Juffureh, kde stojí dům slavného otroka, na základě jehož osudu vznikl seriál. Následuje plavba lodí na ostrov James, druhé jméno ostrova Kunta Kinteh. Nachází se zde pevnost James (Fort James), která spolu s několika historickými budovami nedaleké Albredy, byla zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Historie tohoto ostrova je mimořádná, bohužel jeho existence je ohrožena vzhledem k neustále stoupající hladině vody, která podmývá ruiny staré pevnosti. Zpáteční plavba do Banjulu, transfer do příslušných hotelů (oběd na lodi v ceně zájezdu). 

Banjul
Výlet do hlavního města Gambie začne návštěvou rybářské vesnice Bakau. Zastavíme se u nejrušnějšího přístavu, kde uvidíme rybáře vykládat své úlovky, ženy během čištění ryb, jež jsou důležitou součástí místní kuchyně. Přejezd do Serrekundy, největšího města Gambie, volný čas k nakupování suvenýrů. Následně se vydáme směrem k Banjulu. Dozvíme se o historii této oblasti a města. Zastavíme u Národního muzea, kde se seznámíme podrobněji s touto kulturou, tradicemi a místními zvyky. Během procházky městem zastavíme na náměstí sv.Alberta. Přestávka na oběd v nové restauraci Bachus, kde jsou formou bufetu servírovány nejlepší pokrmy africké kuchyně. Posledním bodem výletu je Triumfální oblouk Arch 22 s panoramatickým výhledem na celé město. 

Upozornění! Organizátorem výletů není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Veškeré stížnosti by měly být proto adresovány přímo pořadateli. Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze orientační a nejsou obchodní nabídkou. Podrobnější informace jsou k dispozici u našeho zástupce v Gambii. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně některé výlety nejsou organizovány.

Mapa

Počasí

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč