Era Palace

Gruzie
Pobytový
V/blízko centra
Wi-Fi

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Elegantní hotel Era Palace se nachází v centru města Batumi. Je obklopen obchody, bary a restauracemi, které nabízejí pohodlný pobyt v příjemném prostředí.

Pláž
Kousek od hotelu Era Palace (cca 250 m) je stěrkovo-oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře. Slunečníky a lehátka na pláži - za poplatek.

Vybavení
Recepce 24 hod., elegantní a prostorná lobby, výtah, hlavní restaurace, bar na terase. Navíc za poplatek: trezor na recepci, prádelna. Hotel přijímá kreditní karty: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club.

Pokoje
Hotel Era Palace má 39 pokojů rozmístěných na 8 patrech. Každý pokoj - (rozloha cca 20 m²) dvoulůžkový (možnost přistýlky) je vybaven individuálně nastavitelnou klimatizací, koupelnou (vana/sprcha, WC, vysoušeč vlasů), satelitním TV, telefonem, trezorem, minibarem (za poplatek). Kromě toho, pokoje s výhledem do ulice mají malý balkon.
Rodinné pokoje jsou trochu větší než standardní, možnost ubytování max. 2 dospělých osob a 2 děti (na vyžádání).
Dětská postýlka do 2 let, na vyžádání před příjezdem (za poplatek cca 25 USD/pobyt).

Strava
Snídaně jsou podávány formou bufetu. Večeře za příplatek.

Sport a zábava
Krytý bazén (vstup zdarma), sladkovodní (rozloha cca 20 m², hloubka 1,6 m), wellness centrum a sauna (za příplatek).

Internet​
V lobby a na pokojích Wi-Fi připojení - zdarma (na pokojích omezený rozsah).

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.erapalace.ge

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/gruzja-wczasy/era-palace

Náš názor
Dobrý čtyřhvězdičkový hotel Era Palace se nachází v centrální části města, ideální jako základna k poznávání města a vzrušující dovolenou s mnoha atrakcemi, které nabízí rekreační letovisko.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu z/do Varšavy, letištní taxy, transfery letiště - hotel - letiště, 7 nebo 14 nocí v hotelu, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, stravu jinou, než tu, která je uvedena v popisu stravování v každém z hotelů, nápoje k pokrmům, pokud není uvedeno jinak, a další osobní výdaje.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na stanovišti odjezdů Rainbow Tours 2 hodiny před odletem letadla, na každém letišti. Zkontrolujte si aktuální letový řád na webu r.pl/rozklady. Po příletu setkání s delegátem a transfer do hotelu.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři a výlety.

Poslední den
Vystěhování a odjezd z hotelu, transfer na letiště. Návrat do Polska.

Upozornění!
- Ve všech regionech v oblast oblasti se očekává od turistů vhodné oblečení, muži musí mít dlouhé kalhoty, ženy šaty / sukně pod kolena, v případě, že se žena rozhodne pro kalhoty, musí být také až ke kotníkům.Všichni (ženy i muži) musí mít zakrytá ramena, ženy nemohou nosit halenky s hlubokými výstřihy. Velmi prosíme, abyste dodržovali tyto zásady - v opačném případě nemohou návštěvníci vstoupit do míst, která navštívíme.
- Pohodlné boty. Mnoho aktivit zahrnuje výstup po kamenité cestě do kopce. Připomeňme si, že na každé trase překonáváme horské úseky, kde se počasí může výrazně lišit od horkých údolí. Budou se vám hodit teplejší, nepromokavé bundy a opalovací krém.
- Pro dámy bude mít šátek zásadní význam. V Íránu je povinný po celou dobu, v Gruzii, Ázerbájdžánu a Arménii v mnoha posvátných objektech se od žen vyžaduje mít pokrývku hlavy.
- V Íránu a Ázerbájdžánu je výhodnější používat americké dolary než euro. Nejdražší zemí v regionu je Ázerbájdžán, kde jsou ceny vyšší než v Česku. Nikde nejsou problémy se zásobováním. Ve všech navštívených zemích budete muset vyměnit peníze za místní měnu. Aktuální kurzy můžete zkontrolovat / porovnat www.xe.com.
Důležité upozornění: v důsledku ekonomických sankcí na Írán, není možné použít platební / kreditní karty. Cizinci musí platit v hotovosti. V ostatních zemích, bankomaty a POS terminály přijímají zahraniční platební karty.
- V Gruzii, Ázerbájdžánu a Arménii fungují čeští telefonní operátoři GSM. K odpovědi na otázky týkající se pokrytí v Íránu a jaké jsou poplatky za roamingové služby, se obraťte přímo na operátora.
- V Gruzii, Ázerbájdžánu a Arménii je stále nejpopulárnějším cizím jazykem ruština.
- Do Íránu je přísně zakázáno přivážet alkohol a vepřové maso (a související produkty). Tento zákaz je třeba brát doslovně, bez ohledu na počet / procento. Měli byste si být vědomi toho, že snaha dovážet takové přípravky může skončit zatčením a trestním stíháním ze strany íránského práva.
- Nošení šatů ženami na veřejnosti v Íránu je upraveno zákonem. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, nemusí být černý, dlouhý kabát, a není zvykem si zakrývat tvář. Mělo by být nošeno volné oblečení (a to bez důrazu na tvar těla). Oblečení nesmí být průsvitné a nesmí být výstřihy. Ramena musí být zakrytá alespoň k loktům, nohy po kotníky (mohou být i kalhoty). Doporučeno je nosit plné boty. Povinná část oděvu ženy, je šátek pokrývající hlavu. Noste jej všude, mimo hotelový pokoj.
Praktické informace: je vhodné ještě před odjezdem zajistit si sponku pro připevnění šátku.
Oděv a jeho barva by měla být "skromná", "tlumená", aby nevzbuzovala "žádnou pozornost". Stojí za zmínku, že kromě pravidel týkajících se oblečení, nejsou ženy zvlášť omezeny v běžném životě. Dámy se mohou svobodně procházet, chodit ven s přáteli, na návštěvy, používat taxi, navštěvovat restaurace, nakupovat atd., stejně jako v každé z dalších zemí v regionu.
- Vzhledem ke složité politické situaci v regionu, je třeba být připraven na pohraniční kontroly - pasové i celní. Na většině hranic budeme měnit  autokary, což obvykle zahrnuje přechod ve vzdálenosti několik stovek metrů se zavazadly.
- Na všechny léky dovezené do Gruzie by turisté měli mít předpisy / zdravotní osvědčení, a ty mít ve svém příručním zavazadle. V opačném případě mohou být hlavní zavazadla otevřeny a léky bez osvědčení mohou být zabaveny (podrobné informace získáte na velvyslanectví Gruzie v Praze, tel. +420 233 311 749, www.czech.mfa.gov.ge). Každé zavazadlo před opuštěním příletové haly je zkontrolováno pomocí rentgenového zařízení. Stejně tak na výstupu: kontrola ikon, nožů, suvenýrů ve starožitném stylu. Každý takový předmět musí mít oficiální certifikát povolující vývoz ze země. Některé obchody jej vydají hned, ale ne vždy a ne všude.

Jiné

GRUZIE - obecné informace

Měna
GEL - Lari. Můžete platit kreditní kartou a použit bankomaty. Bankomaty jsou téměř všude, mnoho z nich může vyplatit Lari nebo dolary. Doporučujeme měnit valuty ve směnárnách.

Spropitné
Je všeobecně přijatelné nechávat malé částky jako spropitné. Spropitné je často jediným zdrojem příjmu pro rodinu.

Vízum
Čeští občané, kteří cestují do Gruzie, nepotřebují vízum po dobu 90 dnů pobytu. Pro vstup do Gruzie je třeba mít cestovní pas, který je platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Čas
+ 2 hodiny oproti českému času.

Orientační ceny
0,5 Lari láhev s vodou, rychlé občerstvení od 0,5 Lari, večeře od 6 Lari, zmrzlina od 0,5 Lari.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Pokrytí je téměř všude, dokonce i na horách. Nejpopulárnější dvě sítě jsou Geocel a Magti. Od června 2017 nejsou v EU poplatky za roaming. Prosíme vás, abyste si zjistili cenu roamingu u svého operátora před odjezdem na dovolenou. Doporučujeme si vzít telefon, který je odblokován a při příjezdu si zakoupít místní předplacenou kartu.

Gruzie
Je velmi atraktivní pro turisty ze všech koutů světa. Docela exotická a velmi rozmanitá příroda, četné památky, původní kultura a starověký folklór jsou jen některé z bohatých hodnot této země. Kromě toho můžete očekávat vynikající pohostinství Gruzínců, kteří jsou ochotni ukázat vám cestu, poskytnout přenocování a spoustu zábavy u stolu.

Batumi
Mnoha lidmi je považováno za největší evropské město na Kavkaze. Hlavní atrakcí je zde odpočinek na pláží a koupání v Černém moři. Večerní akce v gruzínském stylu, s místním vínem, sýry, a více než tuctem druhů tradičních jídel, které často končí za svítání, vám umožní zažít místní pohostinnost. Dalším největším lákadlem Batumi je Botanická zahrada, která je vzdálená od centra města cca 6 km. Nachází se u moře, na strmém svahu a je druhou největší botanickou zahradou na světě.

Odlety z: Varšavy. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Adžárie
Výlet do Adžárie je vynikající příležitostí poznat nádhernou oblast známou díky neobvyklé krajině a vinicím. Uvidíme mimo jiné kamenný, historický most královny Tamary, vodopád a dům vína. Navštívíme také pevnost Gonio, která byla postavena za vlády byzantského císaře Justiniána. Do dnešního dne zde probíhají archeologické vykopávky. Během této mimořádné expedice navštívíme gruzínskou rodinu, kde ochutnáme adžarské pokrmy a víno.
Cena cca 45 USD.

 

Kutaisi
Během výletu navštívíme nejnovější atrakci - Canyon OKATSE nebo Martvily (v závislosti na počasí). Turistická trasa v Okatse vede mosty zavěšenými nad roklí. Toto nesmírně krásné místo zůstane dlouho v naší paměti díky neobvyklé krajině. Canyon Martvili je také mimořádně půvabné místo. Zůstává v paměti dlouhou dobu kvůli neobvyklé krajině. Přírodu kaňonu obdivujeme koupáním na řece a procházkami pod nádhernými vodopády.  Následně navštívíme krásnou Prométheovu jeskyni. Stalaktity a stalagmity v různých tvarech a barvách a podvodní jezero budí dojem pohádkové krajiny. Na zpáteční cestě zajedeme do Kutaisi, odkud budeme obdivovat panorama města. Dále navštívíme jeden z klášterů - GELATI nebo BAGRATI - zapsaných na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Během cesty budeme mít oběd.
Cena cca 60 USD.

 

Batumi City Tour

Během procházky kolem Batumi uvidíme mimo jiné Staré Město, Evropské náměstí s pamětníkem Medea a astrologickými hodinami, fontánu Neptun a batumskou promenádu. Kromě toho uvidíme také jediný světový monument abecedy, "Abecední věž" a kašnu. Procházka po městě je skvělou příležitostí jak poznat historii Batumi a zvyky města.

Cena: cca 20 USD
 

Svaneti, Mestia, Ushguli, Zugdidi (2 dny)
Výlet do pohoří Vysokého Kavkazu - Svaneti, Mestie a Uzhguli - zapsaných na seznamu Světového dědictví UNESCO. Ushguli je nejvýše položenou osadou v Evropě, s nádherným výhledem na čtyřtisícovky Velkého Kavkazu. Město Zugdidi je známé díky nádhernému paláci a zahradám královské dynastie Dadiani. Palác je v současné době muzeem, ve kterém se nachází mnoho unikátních sbírek. Jedním z cenných exponátů je jedna ze tří posmrtných masek ​​Napoleona. 

Cena cca 160 USD.

 

Upozornění!
Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Prohlídky jsou prováděny v polském jazyce (při min. počtu 15 osob) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Rovněž stanovuje program, ceny a termíny fakultativních výletů. Delegát je pouze zprostředkovatelem přihlášení se na fakultativní výlet. Platba kreditní kartou není možná.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

27. 08. - 03. 09. 2019 (8 dní)
Varšava Snídaně
20 649 Kč
27. 08. - 10. 09. 2019 (15 dní)
Varšava Snídaně
28 757 Kč
03. 09. - 10. 09. 2019 (8 dní)
Varšava Snídaně
20 039 Kč
03. 09. - 17. 09. 2019 (15 dní)
Varšava Snídaně
31 559 Kč
10. 09. - 24. 09. 2019 (15 dní)
Varšava Snídaně
31 075 Kč
10. 09. - 17. 09. 2019 (8 dní)
Varšava Snídaně
23 092 Kč
17. 09. - 01. 10. 2019 (15 dní)
Varšava Snídaně
27 974 Kč
17. 09. - 24. 09. 2019 (8 dní)
Varšava Snídaně
22 950 Kč
24. 09. - 01. 10. 2019 (8 dní)
Varšava Snídaně
21 263 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč