Hotel Il Timone Obrázek0
Hotel Il Timone Obrázek1
Hotel Il Timone Obrázek2
Hotel Il Timone Obrázek3
Hotel Il Timone Obrázek4
Hotel Il Timone Obrázek5
Hotel Il Timone Obrázek6
Hotel Il Timone Obrázek7

Hotel Il Timone

Itálie
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Komorní, cenově výhodný hotel se nachází na pobřeží Jaderského moře nedaleko přírodní rezervace Torre Gauceto s krásnými dunami a nedotčenou přírodou. Centrum města Specchiolla s malým výběrem obchodů a restaurací je vzdáleno cca 500 m. Hotel Il Timone leží pouhých cca 19 km od Ostuni, slavného bílého města - perly italské Apully. Hotel se nachází cca 30 km od Brindisi a cca 95 km od Bari.

Pláž
Areál hotelu se nachází cca 50 m od skalnaté malé pláže s bezplatným plážovým servisem v období od 3. června do 15. září (2 lehátka a slunečník/pokoj, v závislosti na dostupnosti). Cca 500 m od hotelu se nachází veřejná písečná pláž (plážový servis - za poplatek na pláži).

Vybavení
Recepce 24h, lobby, restaurace (středomořská a mezinárodní kuchyně) i se stoly venku a bar. V hotelu není bazén. Navíc: TV místnost a bezplatné parkoviště (omezený počet míst).

Pokoje
Hotel Il Timone
nabízí 22 standardních dvoulůžkových pokojů se základním vybavením (s max. 2 přistýlkami) o rozloze cca 13 m² umístěných v hlavní a ve vedlejší budově. Pokoje jsou vybaveny: koupelnou (sprcha, WC), individuálně nastavitelnou klimatizací, TV, telefonem, trezorem (zdarma), minibarem (konzumace za příplatek), mini ledničkou. Chybí balkony. Za příplatek (cca 20 EUR/den) dětská postýlka pro dítě do 2 let (na potvrzení po předchozí rezervaci). Hotel neakceptuje domácí zvířata.

Strava
Kontinentální snídaně formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Za příplatek: program Half Board plus - navíc večeře servírované ke stolu (v závislosti na obsazenosti, stálé menu nebo výběr ze 4 nabídek menu) nebo program Full Board plus - navíc obědy servírované ke stolu (v závislosti na obsazenosti, stálé menu nebo výběr ze 4 nabídek menu). K obědům a večeřím 0,5 l vody a 0,25 l vína. Ostatní nápoje k obědu a večeři za poplatek.

Sport a zábava
Hotel Il Timone
organizuje večerní animace ve verzi Soft pro děti a dospělé v italštině (od 3. července do 28. srpna).

Internet
Ve veřejných prostorách hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.hoteltimone.it 

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je cca 1 EUR/os./den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Komorní hotel, který se nachází daleko od shonu a ruchu velkoměsta, je skvělou nabídkou na levnou dovolenou ve dvou a pro ty, kteří hledají odpočinek na klidném a tichém místě. Velmi dobrý poměr kvality a ceny!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: dojezd do/z hotelu, fakultativní výlety, jídla a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu stravování hotelů, pobytové taxy placené přímo v hotelech a další osobní výdaje. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Itálie.

Název zájezdu v polském jazyce: Włochy - Apulia - wczasy z dojazdem własnym
Kód zájezdu: WPU

Program

Den 1
Příjezd do hotelu vlastní dopravou.
 
Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování, možnost využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, odjezd.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Apulie
Region ležící na jihu země, na patě italské boty, je turistům dobře známý díky nádherným výhledům na strmé pobřeží a azurové vody Jaderského moře. První, co přijde na mysl, je poloostrov Gargano - útesy sestupující do moře působí úžasným dojmem. Region je důležitým zemědělským střediskem - odtud pochází více než polovina olivového oleje vyprodukovaného v Itálii! Během návštěvy regionu určitě musíte vyzkoušet místní pochoutky - těstoviny orecchiette, obvykle podávané s rajčatovou omáčkou a zeleninou, stejně jako známá vína odrůdy Primitivo.

V oblasti 

Bari  

Hlavní město Apulie malebně umístěné u Jaderského moře, je významným turistickým a kulturním centrem na mapě Itálie. Bari okouzluje turisty prázdninovou atmosférou, úzkými uličkami vinoucími se centrem města s nesčetnými kavárnami a restauracemi a neobvyklými památkami pocházejícími až z 11. století.

Vieste  
Malé město ležící na poloostrově Gargano, jehož název pochází od jména bohyně domácího krbu Vesty. Město má charakteristickou zástavbu - nádherné malé bílé domky podél klikatých uliček vytvářejí jedinečnou atmosféru. Kromě toho město okouzluje majestátním hradem umístěným na útesu, který se tyčí nad ostatními budovami.

Peschici
Turistické městečko ležící na vápencovém útesu s nádhernými bílými budovami - je zde plno restaurací, kaváren a rukodělných dílen. Nedaleko města se nachází mnoho nádherných pláží a ohromujících jeskyní.

Mattinata
Malé letovisko malebně umístěné na poloostrově Gargano, obklopené ze tří stran vápencovými kopci. Úzké klikaté ulice, u kterých jsou vynikající kavárny a hospody, stejně jako přímořská promenáda lákající k procházkám a krásná pláž s drobnými kamínky a azurové moře - ke koupání a opalování.

Základní informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. Ve většině turistických letovisek se nachází banky a bankomaty.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu tzv. coperto.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Itálie na základě platného občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk
Italština.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, 1 litr vody - cca 1,5 EUR, pivo v baru od 4 EUR, káva v kavárně od 1,5 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí cca 0,85 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech. Pošta je otevřená od pondělí do soboty (8:30-12:30).

Víza

Upozornění!!! Povinný formulář k registraci všech návštěvníků regionu Apulie najdete na internetové adrese www.sanita.puglia.it/autosegnalazione-coronavirus. Každý turista je bezpodmínečně povinen se zaregistrovat, což je nutné provést před příjezdem do regionu Apulie. Zkontrolujte si prosím sami potřebné požadavky týkající se nezbytných dokumentů a případné registrace v regionech a zemích navštívených během přejezdu do regionu Apulie.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v regionu Apulie (Itálie) obvykle trvá od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč