Bikini Tropicana Obrázek0
Bikini Tropicana Obrázek1
Bikini Tropicana Obrázek2
Bikini Tropicana Obrázek3
Bikini Tropicana Obrázek4
Bikini Tropicana Obrázek5
Bikini Tropicana Obrázek6
Bikini Tropicana Obrázek7
Bikini Tropicana Obrázek8
Bikini Tropicana Obrázek9

Bikini Tropicana

Itálie
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Bikini Tropicana se nachází v malém letovisku Lido di Savio na pobřeží italského regionu Emilia-Romagna s obchody, restauracemi a pizzeriemi. Hotel leží cca 15 km od Ravenny, cca 10 km od oblíbeného zábavního parku Mirabilandia. 

Pláž
Hotel Bikini Tropicana se nachází přímo u soukromé písečné pláže (s pozvolným sestupem do moře). Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma od druhé řady (v závislosti na dostupnosti; 1 slunečník a 2 lehátka na pokoj).

Vybavení
24h recepce, prostorná lobby, 3 výtahy, 2 restaurace: v hlavní budově a na pláži (s vynikající místní italskou a mezinárodní kuchyní, s výhledem na moře a na pláž), 2 bary: bar v hlavní budově a plážový bar. Velký sladkovodní bazén. Lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma (v závislosti na dostupnosti). Navíc: TV místnost a parkoviště (zdarma, počet parkovacích míst je omezen).

Pokoje
Hotel Bikini Tropicana nabízí 164 standardních dvoulůžkových pokojů (s možností max. 2 přistýlek v podobě palandy) umístěných ve třech hotelových budovách. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprcha, WC, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem (zdarma), balkonem s výhledem na okolí hotelu. Za příplatek: standardní pokoje orientované směrem k moři a zrenovované pokoje typu Superior (s max. 1 přistýlkou) orientované směrem k moři. Dětská postýlka pro dítě do 2 let - zdarma (nutná dřívější rezervace). Hotel neakceptuje domácí zvířata.

Strava
All Inclusive Light: snídaně, obědy a večeře jsou podávaný formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Navíc: nealkoholické nápoje v barech během jejich otevírací doby (8:00-24:00) a 8 místních  alkoholických drinků (na den/na osobu) v barech během jejich otevírací doby (8:00-24:00). Další místní alkoholické drinky za příplatek.

Sport a zábava
Hotel Bikini Tropicana organizuje velmi bohatý denní a večerní animační program (v italštině) pro děti i dospělé, mimo jiné: hry a zábavu na pláži a u bazénu, večerní představení s živou hudbou, diskotéky a pro nejmenší také miniklub (pro děti od 4 let). Navíc: plážový volejbal, boccia a půjčovna šlapadel (v závislosti na dostupnosti). Ostatní vodní sporty na pláži za poplatek.

Internet
V lobby Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.bikinitropicana.it

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je cca 2 EUR/os./den (pro osoby starší 14 let). Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Ideální místo na rodinnou italskou dovolenou! Přímý vstup na pláž, výhodný program All Inclusive Light a umístění nedaleko jednoho z nejoblíbenějších zábavních parků - Mirabilandia jsou silnými stránkami hotelu. V hotelu se určitě nebudete nudit díky bohatému animačnímu programu pro dospělé a děti!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: dojezd do/z hotelu, fakultativní výlety, jídla a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu stravování hotelů, pobytové taxy placené přímo v hotelech a další osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Włochy - Emilia-Romania - wczasy z dojazdem własnym
Kód zájezdu: WER

Program

Den 1
Příjezd do hotelu vlastní dopravou.
 
Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování, možnost využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, odjezd.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Emilia-Romagna  
Jeden z nejznámějších a nejrozvinutějších regionů Itálie, malebně umístěný mezi dvěma pohořími - Alpami a Apeninami, táhnoucí se na Padanské nížině. Kromě vynikajícího jídla, které je charakteristickým znakem regionu - parmazán nebo parmská šunka, nabízí tento region mnoho památek a krásné pláže. Je to ideální místo k aktivnímu odpočinku spojenému s návštěvou míst, která se stala nedílnou součástí evropské historie.

V oblasti 

Rimini  

Rimini je asi nejznámějším letoviskem na italském pobřeží. Kilometry širokých písečných pláží, exkluzivní hotely, komfortní penziony, kempy, nespočet klubů, diskoték a restaurací, vodní a zábavní parky - to vše dělá z Rimini skutečnou mekku pro turisty z celého světa. Nelze se zde nudit!

Bolonia  
Hlavní město regionu Emilia-Romagna, které je hospodářským, kulturním a zábavním centrem regionu. Historie města sahá až do 2. století př. n. l., proto v něm můžeme obdivovat mnoho památek z prakticky každého období historie. Mezi nejpůsobivější z nich patří náměstí Piazza Maggiore, které je od středověku centrálním náměstím města, s bazilikou sv. Petronia a sídlo University of Bologna, které je nejstarší na světě. Doporučujeme ochutnat originální boloňské špagety a tortellini.

Ravenna
Město s neobvykle dlouhou a bohatou historií, známé hlavně díky svým krásným mozaikám z byzantské doby. Během návštěvy Ravenny doporučujeme prohlídku kostela San Vitale s krásným, bohatě zdobeným interiérem a také mauzolea Galli Placidia z 5. století - obě památky jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Ravenna nabízí kromě památek také krásné a široké pláže - po celém dni stráveném objevováním perel architektury si lze skvěle odpočinout na pobřeží.

Základní informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. Ve většině turistických letovisek se nachází banky a bankomaty.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu tzv. coperto.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Itálie na základě platného občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk
Italština.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, 1 litr vody - cca 1,5 EUR, pivo v baru od 4 EUR, káva v kavárně od 1,5 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí cca 0,85 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech. Pošta je otevřená od pondělí do soboty (8:30-12:30).

Elektřina 
Elektrické napětí 220 V, 50 Hz. V Itálii jsou jiné typy zásuvek než v Česku. Obvykle se vyskytují zásuvky typu L se třemi otvory v jedné řadě. Vejdou se do nich české tenké zástrčky (jako z nabíječky do telefonu), nelze ale zasunout kulaté silné zástrčky (například od vysoušeče vlasů nebo ze zdroje napájení notebooku). V takových případech je nutné používat adaptér. Jsou k dispozici na hotelových recepcích (zdarma, záloha cca 5 EUR), lze si je také koupit v Česku ve stavebních supermarketech  nebo v Itálii ve větších supermarketech (cca 2 EUR).

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit na poště, v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních budek. Mobilní telefony fungují po celé Itálii. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční hovory jsou poměrně drahé. Tarif roamingových hovorů do českých mobilních sítí si prosím ověřte u svého operátora ještě před odjezdem na dovolenou.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v regionu Emilia-Romagna (Itálie) obvykle trvá od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901/5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.5 Kč