Ubytování WRY - Léto Obrázek0
Ubytování WRY - Léto Obrázek1
Ubytování WRY - Léto Obrázek2
Ubytování WRY - Léto Obrázek3
Ubytování WRY - Léto Obrázek4
Ubytování WRY - Léto Obrázek5
Ubytování WRY - Léto Obrázek6
Ubytování WRY - Léto Obrázek7
Ubytování WRY - Léto Obrázek8
Ubytování WRY - Léto Obrázek9
Ubytování WRY - Léto Obrázek10
Ubytování WRY - Léto Obrázek11
Ubytování WRY - Léto Obrázek12

Italské prázdniny - pro pohodlné

Itálie - Lazio - Řím
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (7 nocí), stravování: 7 kontinentálních snídaní, 5 večeří (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou (včetně plavby turistickou lodí a gondolami v Benátkách, metrem v Římě), spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS - cena cca 220 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 20 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje, fakultativní výlety a plážový servis na pobřeží - cca 40-50 EUR/den/set (2 lehátka + slunečník) nebo cca 15 - 20 EUR/den/lehátko (v závislosti na sezóně a hotelu).


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Włoskie Wakacje - Dla wygodnych


Fakultativní výlety: italský večer v Římě cca 45 EUR/os., ochutnávka toskánských regionálních výrobků cca 45 EUR/os., Padova cca 40 EUR/os. (výlety se konají při velkém počtu zájemců).

 

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky byly uvedeny ke dni 13.09.2023 a mohou se změnit.  


Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky po předložení průkazu se stupněm postižení.

Program

Italské prázdniny - 10 dnů • Benátky - plavba gondolami • Pisa - Šikmá věž a Campo dei Miracoli (Pole zázraků) • Florencie - hlavní město renesance • Řím - od starověku po baroko • Vatikán - návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. • pobyt v Emilii Romagni - relax, pláž, odpočinek


Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Pozdě večer příjezd do hotelu v okolí města Udine/Benátky, přenocování (tento den není v hotelu večeře). Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 950 km) 


Den 2
V ranních hodinách příjezd do Benátek na parkoviště Tronchetto. Následně plavba turistickou lodí na náměstí sv. Marka. Procházka čtvrtí San Marco, kde jsou koncentrovány nejvýznamnější památky města: bazilika sv. Marka, Dóžecí palác a zvonice - nejvyšší budova ve městě. Prohlídku zakončíme u slavného mostu Ponte di Rialto. Následně volný čas. Odpoledne plavba gondolami po benátských kanálech. Večer přejezd do hotelu v okolí Benátek, večeře a přenocování. Ve večerních hodinách možnost realizace fakultativního výletu do noční Padovy (za příplatek). (Trasa cca 100 km)


Den 3
Po snídani přejezd do krásného městečka Pisa, které vzkvétalo ve středověku. V programu mimo jiné: návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) s katedrálou s krásnou mnohaúrovňovou fasádou, prohlídka kruhového Babtisteria (křtitelnice) a slavné Šikmé věže, čili dávné katedrální zvonice, stavěné téměř 200 let (hřbitov a Šikmá věž - prohlídka zvenčí). Ochutnávka toskánských regionálních výrobků (za poplatek). Přejezd do hotelu v okolí Montecatini Terme, přenocování. Tento den není v hotelu večeře. (Trasa cca 350 km)
 

Den 4
Po snídani přejezd do hlavního města Toskánska - Florencie. Během prohlídky města uvidíme mimo jiné: kostel sv. Kříže s hrobkami nejslavnějších obyvatel města (včetně Michelangela), náměstí Piazza della Signoria, malebný most Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s nádhernou kopulí navrženou Brunelleschim. Prohlídku zakončíme u nejstarší budovy města - Baptisteria, ke kterému vede slavná Rajská brána. Následně volný čas. Odpoledne přejezd do hotelu v okolí Říma, večeře a přenocování. (Trasa cca 400 km)


Den 5
Po snídani přejezd do Říma, kde začneme procházku z Benátského náměstí, ze kterého se vydáme do čtvrti Ghetto, projdeme známým Tiberským ostrovem, kde se vydáme do jedné z nejkrásnějších římských čtvrtí Trastevere. Následně přejezd do Vatikánu. Poté prohlídka baziliky sv. Petra, doporučujeme zejména pietu Michelangela - nádherný baldachýn navržený Berninim a sochu sv. Petra. V programu mimo jiné návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. Na závěr dne doporučujeme italský večer ve stylové italské restauraci (za poplatek). Pozdě večer přejezd do hotelu v okolí Říma (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 140 km)


Den 6
Po snídani přejezd do Říma. Následně zveme k jedinečné procházce Římem. Prohlídku začneme v barokní části, během které uvidíme mimo jiné: Piazza Navona, Piazza di Spagna s fontánou Barcaccia ve tvaru lodě, Španělské schody s kaskádou zábradlí a balkonů a slavnou fontánou di Trevi. Následně si prohlédneme antické památky. Projdeme ve stopách starobylých obyvatel: Pantheon, Kapitol, Forum Romanum (politické a společenské centrum starého Říma), Koloseum (obdivování zvenčí) a procházku zakončíme u Konstantinova oblouku. Večer příjezd do hotelu v okolí města Rimini, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 490 km)


Den 7 - 8
Pobyt v hotelu na Jaderské riviéře. Volný čas na odpočinek, opalování a nakupování. Ve večerních hodinách večeře v hotelu. 


Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně přejezd do San Marina - nejstarší republiky světa. Volný čas na nakupování. Pozdě odpoledne přejezd do Polska. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1200 km)
 

Den 10
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00).
 

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. V červenci a srpnu existuje kvůli hlavní sezóně možnost ubytování v hotelu mimo výše uvedená letoviska, dále od pláže (do 10 km) - pak zajišťujeme každodenní transfery na pláž.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Výlety v okolí

Upozornění! Fakultativní výlety jsou realizovány při min. 38 zájemcích.  
 

Víza

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření. 

Hotel

Umístění

Diverzní část

Hotely *** nebo "villagio turistico", které se nacházejí v satelitních městech (30-65 km do centra), na trasách mezi navštívenými městy. Zahájení 6 hotelových dní: tranzitní noci v Itálii/Udine (2), Benátky/Lido di Jesolo/Padova (1), Florencie/Montecatini Terme (1), Řím/Fiuggi (2).

Pobytová část **/*** hotely nebo zařízení "villagio turistico", které se nacházejí v Livornu nebo okolí, nedaleko (do 400 m) od písečné pláže. Začínají 3 hotelové noci.

.
K dispozici pro hosty

Recepce, restaurace nebo bar.

Catering

Kontinentální snídaně (chléb, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (možné v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

.
Místní kategorie

***

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč