Ubytování WUT - Léto Obrázek0
Ubytování WUT - Léto Obrázek1
Ubytování WUT - Léto Obrázek2
Ubytování WUT - Léto Obrázek3
Ubytování WUT - Léto Obrázek4
Ubytování WUT - Léto Obrázek5
Ubytování WUT - Léto Obrázek6
Ubytování WUT - Léto Obrázek7
Ubytování WUT - Léto Obrázek8
Ubytování WUT - Léto Obrázek9
Ubytování WUT - Léto Obrázek10
Ubytování WUT - Léto Obrázek11
Ubytování WUT - Léto Obrázek12

Italské sestry - Toskánsko a Umbrie (pro pohodlné)

Itálie - Florencie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Program

Toskánsko a Umbrie - Italské sestry pro pohodlné - 10 dní • Bologna - hlavní město regionu Emilia-Romagna • Florencie - sídlo Medicejů • Pisa - Náměstí zázraků a námořní minulost • Lucca - město skladatele Pucciniho • San Gimignano - středověký Manhattan • Chianti - království vinic • Siena - sv. Kateřina a koňský dostih Palio • Orvieto - podzemní město • Mramorový vodopád - největší a nejstarší vodopád v Itálii • Perugia - hlavní město Umbrie a čokolády • Assisi - sv. František a sv. Klára


Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Pozdě večer příjezd do hotelu v okolí města Udine, přenocování (tento den není v hotelu večeře). Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 950 km) 


Den 2
Po snídani přejezd do Boloně, hlavního města regionu Emilia-Romagna, města arkád a galerií. Návštěva historického centra města: náměstí Piazza Maggiore, náměstí Piazza del Nettuno, bazilika San Petronio, katedrála San Pietro a náměstí Piazza di Ravegnata se slavnými věžemi. Možnost realizace fakultativního výletu do Ferrary (za poplatek). Následně přejezd do hotelu v okolí Montecatini Terme, přenocování. (Trasa cca 390 km)


Den 3
Po snídani přejezd do krásného městečka Pisa, které vzkvétalo ve středověku. V programu mimo jiné: návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) s katedrálou s krásnou mnohaúrovňovou fasádou, prohlídka kruhového Babtisteria (křtitelnice) a slavné Šikmé věže, čili dávné katedrální zvonice, stavěné téměř 200 let (hřbitov a Šikmá věž - prohlídka zvenčí). Odpoledne přejezd do Luccy, města Pucciniho. V historickém centru města navštívíme mimo jiné: trh postavený na troskách bývalého římského amfiteátru. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 100 km)
 

Den 4
Po snídani přejezd do hlavního města Toskánska - Florencie. Během prohlídky města uvidíme mimo jiné: kostel sv. Kříže s hrobkami nejslavnějších občanů města (včetně Michelangela), náměstí Piazza della Signoria, malebný most Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s nádhernou kopulí navrženou Brunelleschim a nejstarší budovu města - Baptisterium, ke kterému vede slavná Rajská brána. Následně návštěva kostela sv. Vavřince, kde se nachází hrobky rodu Medicejů vytvořené Michelangelem. Volný čas. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 100 km)
 

Den 5
Po snídani přejezd do Volterry, města založeného Etrusky. Návštěva muzea spojeného se životem a historií tohoto tajemného lidu, který obývá Toskánsko a Umbrii. Následně navštívíme historické centrum s katedrálou a baptisteriem, stejně jako slavné náměstí Piazza dei Priori s radnicí. Odpoledne přejezd do San Gimignano nazývaného „středověkým Manhattanem“ díky věžím, které plnily obrannou funkci, ale byly také symbolem bohatství a významu majitele. Město San Giminano je také známé díky produkci perfektního bílého vína s ořechovou příchutí - Vernaccia. Následně návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 190 km)
Tento den doporučujeme toskánský večer (za poplatek). 


Den 6
Po snídani přejezd do slavné oblasti vinic Chianti s malebnými krajinami a městečky: Rada in Chianti a Castellina in Chianti, odkud pochází nejslavnější italské víno Chianti Classico. Odpoledne přejezd do Sieny, středověkého města známého mimo jiné díky koňskému dostihu Palio. Návštěva hlavního náměstí Piazza Il Campo, které do dnešního dne zachovalo charakteristický tvar mušle a gotické katedrály s krásnými mramorovými podlahami. Následně zveme na ochutnávku toskánských výrobků, včetně lahodných místních sýrů. Přejezd do hotelu v okolí Chianciano Terme, přenocování (tento den není večeře). (Trasa cca 200 km)


Den 7
Po snídani přejezd do Orvieta, dalšího fascinujícího města Etrusků. Prohlídku začneme u nádherné katedrály s dechberoucími freskami Luca Signorelli a Beato Angelico. Následně nezapomenutelná návštěva podzemního města - Orvieto Underground. Odpoledne přejezd do města Spoleto, které je známé díky mostu postavenému na akvaduktu Ponte delle Torri a středověkým budovám. Následně přejezd do hotelu v okolí Assisi na přenocování. (Trasa cca 200 km)


Den 8
Po snídani přejezd do Assisi - města sv. Františka a sv. Kláry. Návštěva baziliky sv. Františka: dolního chrámu s hrobkou světce a horního chrámu s nádhernými freskami Giotty. Procházka okouzlujícími středověkými uličkami, které jsou spojeny s životem sv. Františka. Poté ochutnávka místních umbrijských produktů. Odpoledne návštěva centra historického hlavního města Umbrie - Perugie. Následně návrat do  hotelu na přenocování. Tento den není večeře. (Trasa cca 80 km)
 

Den 9
Po snídani přejezd k nejvyššímu a nejstaršímu vodopádu v Itálii - Mramorovému vodopádu (Cascata delle Marmore), kde budeme mít čas na procházku a fotografování. Možnost realizace fakultativního výletu do Padovy (za poplatek). Odpoledne odjezd do Polska. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1400 km)
 

Den 10

Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00).


Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. 


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Výlety v okolí

Upozornění! Fakultativní výlety jsou realizovány při min. 38 zájemcích. 
 

Víza

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření. 

Hotel

Umístění

Hotely **/*** turistické třídy se nacházejí v satelitních městech (30-65 km do centra) na trasách mezi navštívenými městy. Zahájení 8 hotelových nocí: tranzitní ubytování v rámci Itálie/Udine (1), Florencie/Montecatini Terme (4), Chianciano Terme (1), Assisi (2).

.
K dispozici pro hosty

Recepce, restaurace nebo bar.

Catering

Kontinentální snídaně (chléb, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (možné v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

.
Místní kategorie

**/***

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč