Crowne Plaza Dead Sea Obrázek0
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek1
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek2
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek3
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek4
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek5
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek6
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek7
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek8
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek9
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek10
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek11
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek12
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek13
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek14
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek15
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek16
Crowne Plaza Dead Sea Obrázek17

Crowne Plaza Dead Sea

Jordánsko
Pobytový
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Klid / mimo město
Exkluzivní, 5*
SPA
Lehátka zdarma
Bazén
Bazén se slanou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Elegantní a moderní hotel patřící do mezinárodního hotelového řetězce Intercontinental ("IHG"). Nachází se na rozsáhlém pozemku přímo na pěkné, udržované pláži, na severovýchodním pobřeží Mrtvého moře. Ve vzdálenosti asi 2 km se nachází malé nákupní centrum a asi 60 km severovýchodně od hotelu je jordánské hlavní město Ammán s mnoha obchody a restauracemi. V okruhu přibližně 50 km jsou k dispozici četné turistické atrakce, jako je hora Nebo, Madaba a Betánie. Letiště v Akabě se nachází cca. 265 km od hotelu.

Pláž

Hotel má vlastní udržovanou písčito-oblázkovou pláž (doporučujeme boty do vody), která je jednou z nejdelších soukromých pláží u Mrtvého moře. Lehátka, slunečníky a osušky jsou zdarma

.

K dispozici pro hosty

Hotel postavený v podobě prázdninové vesnice se světlými, elegantními interiéry. Svým hostům nabízí: Nabízí 24hodinovou recepci, lobby, 8 výtahů, široký výběr restaurací a barů (některé za příplatek): Restaurace: hlavní restaurace Ambrosia (mezinárodní kuchyně podávaná formou bufetu), restaurace Burj Al Hamam (libanonská kuchyně), restaurace El Grito (mexická kuchyně), restaurace Promenade a lobby bar Rabbel a bar u bazénu Aqua. K dispozici jsou 2 bazény - jeden, "The Lake", zabírá přibližně 5500 m2 v centrální části hotelového areálu, druhý typu "infinity", je určen pouze pro dospělé. Pro děti je k dispozici samostatné zastíněné brouzdaliště (sezónně vyhřívané). Další vybavení hotelu: fitness centrum, velké lázně s vnitřními bazény, úschovna zavazadel, prádelna.

Internet

Bezdrátové připojení k internetu v celém hotelu je zdarma.

Catering

Snídaně formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Příplatek za polopenzi (HB - nápoje se platí zvlášť) nebo plnou penzi "plus" (FB+) zahrnující snídani, oběd a večeři a sklenku místního vína nebo sklenku místního piva k obědu/večeři a vybrané nealkoholické nápoje podávané k jídlu je možný. Ostatní nápoje k jídlu a mezi jídly jsou za příplatek.

.

Sportovní a animační program

K dispozici jsou vířivky, volejbalové hřiště a posilovna. Několikrát týdně se ve večerních hodinách koná lehký animační program, představení a živá hudba. Pro nejmenší je k dispozici zastíněné brouzdaliště, herna a aktivity v miniklubu. Za poplatek: nedávno zrekonstruované wellness centrum se 3 vnitřními bazény (1 se slanou vodou) a saunou.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Největší hotel u Mrtvého moře s výhodnou polohou u prostorné pláže a s jemně upraveným pozemkem. Profesionální služby a výjimečná péče o spokojenost každého hosta jsou hlavními rysy tohoto hotelu. Elegantní, prostorné pokoje, zajistí každému pohodlnou dovolenou u Mrtvého moře.

Umiestnenie

Šik a moderný hotel patriaci do medzinárodnej hotelovej siete Intercontinental ("IHG"). Nachádza sa na rozsáhlom pozemku priamo na peknej, udržiavanej pláži, na severovýchodnom pobreží Màtveho mora. Vo vzdialenosti približne 2 km sa nachádza malé nákupné centrum a približne 60 km severovýchodne od hotela je jordánske hlavné mesto Ammán s množstvom obchodov a reštaurácií. V okruhu přibližně 50 km se nachází početné turistické atrakce, jako například hora Nebo, Madaba a Betánia. Letiště Akaba se nachází přibližně 1,5 km od hotelu. 265 km od hotelu.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

K dispozici jsou vírivky, volejbalové ihriská a posilňovňa. Niekoľkokrát do týždňa sa vo večerných hodinách koná ľahký animačný program, predstavenia a živá hudba. Pre najmenších je k dispozici zatienené detské brodítko, herňa a aktivity miniklubu. Za poplatok: needávno zrekonstruované wellness centrum se 3 krytými bazény (1 so slanou vodou) a saunou.

.
Stravovanie

Raňajky formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Možný je příplatok za polpenziu (HB - nápoje sa platia extra) alebo plnú penziu "plus" (FB+) zahŕňajúcu raňajky, obed a večeru a pohár miestneho vína alebo pohár miestneho piva k obedu/večeri a vybrané nealkoholické nápoje podávané k jedlám. Poslední nápoje k jedlám a mezi jedlami jsou za příplatok.

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Hotel postavený v podobě prázdninové dediny se světlými, elegantními interiéry. Svojim hostům nabízí: Recepcia s nepretržitou prevádzkou, lobby, 8 výťahov, široký výber reštaurácií a barov (niektoré za príplatok): Reštaurácie: hlavná reštaurácia Ambrosia (medzinárodná kuchyňa podávaná formou bufetu), reštaurácia Burj Al Hamam (Libanonská kuchyňa), reštaurácia El Grito (mexická kuchyňa), reštaurácia Promenade a lobby bar Rabbel a bar pri bazéne Aqua. K dispozici jsou 2 bazény - jeden, "The Lake" zaberá přibližně 5500 m2 v centrální části hotelového areálu, druhý typu "infinity", je určený len pre dospelých. Pre deti je k dispozici samostatné zatienené detské brodítko (sezónne vyhrievané). Další zařízení hotelu: fitnescentrum, velké wellness centrum s vnitřními bazény, úschovňa batožiny, práčovňa.

.
Podľa nášho názoru

The best hotel pri Màtvom mori s výhodnou polohou pri priestrannej pláži a s jemne upraveným pozemkom. Profesionálne služby a výnimočná starostlivosť o spokojnosť každého hosta sú hlavnými črtami tohoto hotela. Elegantní, kněžské komnaty, zabezpečia každému pohodlnú dovolenku pri Màtvom mori.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště-hotel-letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Název zájezdu v polském jazyce: Jordania - wypoczynek

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři, fakultativní výlety atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

JORDÁNSKO - základní informace 

Čas

+1 hodina oproti času v České republice v zimním období.

 

Úřední jazyk
Arabština.

 

Měna
Jordánský dinár (JOD), 1 JOD = 1000 filů; Aktuální kurz: 1 JOD = cca 5,5 PLN; 1 EUR = cca 0,8 JOD, 1 USD = cca 0,7 JOD (stálý kurz). Akceptována je většina nejznámějších kreditních karet. V této zemi je mnoho bankomatů. Americký dolar (USD) - akceptované jsou bankovky vydané po roce 2006.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 230 V/50 Hz. V Jordánsku je velká rozmanitost elektrických zásuvek. Rozšířené jsou typy zásuvek: B, C, D, F, G, J. Na mnoha místech budou elektrická zařízení s českými zástrčkami fungovat bez problémů, ale jsou také místa, kde budou fungovat pouze s adaptéry, proto je doporučujeme vzít s sebou. Adaptéry lze zakoupit také na místě ve většině obchodů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují ve městech velmi dobře, zatímco v pouštních oblastech Jordánska může být pokrytí velmi špatné. Zahraniční hovory jsou velmi drahé. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

 

Spropitné
V Jordánsku je obecně uznáván a uplatňován zvyk dávat spropitné za poskytované služby, a proto například v restauraci může být připočteno dalších 5-10% hodnoty účtu. Je zvykem ponechat malé částky (za služby) řidičům během fakultativních výletů, číšníkům v restauracích a obsluze uklízející pokoje v hotelu.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci - cca 12-15 JOD, pivo - cca 6-7 JOD, káva - cca 1 JOD, velká láhev vody - cca 0,5 JOD. V obchodech se smíšeným zbožím není možné koupit alkohol (lze jej zakoupit pouze na letišti v bezcelní zóně). V hotelech v oblasti Akaby je k dispozici alkohol bez problémů.

 

Oblečení
Během návštěv svatých míst mají návštěvníci určitá omezení týkající se povoleného oblečení. Jak ženy, tak i muži musí mít úplně zakryté nohy, krátké kalhoty/sukně a těsné kalhoty/dámské legíny nejsou akceptovány. U mužů je akceptován krátký rukáv, ženy však musí mít dlouhé rukávy a hlavu pokrytou šátkem. Kromě mešit a jiných náboženských míst je povoleno tradiční evropské oblečení, ale doporučuje se vyhnout se oděvu, který nadměrně odhaluje tělo. Na hotelových plážích, placených plážích u Mrtvého moře nebo v Akabě jsou povoleny plavky, ale ženám se doporučuje mít jednodílné plavky.

 

Alkohol  
V hotelech je zakázáno přinášet alkohol zvenčí (zavazadla jsou vždy u vchodu rentgenována). Alkohol nalezený v zavazadlech je odnesen do úschovny a předán při odhlášení z hotelu. 


V oblasti

Petra
- růžovo-červené město vytesané do skal, po staletí skryté v horách Džebel Harun v jižním Jordánsku, dnes je nejsilnějším magnetem, který láká turisty k návštěvě Jordánu. Petra je divem světa ze seznamu UNESCO a pozadím k mnoha filmům.

 

Wadi Rum - povinná atrakce během návštěvy Jordánska. Je to pouštní údolí, které uchvacuje teplými barvami hnědé a červené a inspiruje svou neobvyklou měsíční krajinou. Právě zde můžete zažít noc pod hvězdami v beduínském stanu na poušti. Také zde doporučujeme vydat se na divokou jízdu automobily s pohonem všech kol.


 
Mrtvé moře, které se nachází více než 400 m pod hladinou světového oceánu, a je největší depresí na Zemi. Je také nejvíce slanou vodní nádrží na světě, díky čemuž koupání v něm je snadné i pro ty, kteří nemohou plavat. Obrovská slanost vody způsobuje, že se člověk vznáší na jeho povrchu a může si například při koupání číst noviny. Doporučujeme jej co nejdříve vidět, protože jeho povrch se každoročně výrazně snižuje!

Amman je největší město a hlavní město Jordánska. Místo, kde se tradice setkává s moderností. Kdysi bylo město postaveno na sedmi kopcích, dnes zabírá téměř třikrát větší plochu. Díky převaze vápencových budov získal Amman přezdívku „bílého města”. Najdete zde starobylé zříceniny, uvidíte vnitřek mešity nebo můžete jít nakupovat do jednoho z nákupních center.

Madaba - největší koncentrace křesťanů v Jordánsku. Zde se také nachází slavná mapa Svaté země skládající se ze dvou milionů prvků (v kostele sv. Jiřího). Je to určitě lákadlo pro všechny milovníky mozaiky a map.

 

Hora Nebo - tady Mojžíš přivedl svůj lid a ukázal jim zaslíbenou zemi. Za hezkého počasí odtud lze vidět Jeruzalém z Izraele. Nachází se zde kostel, památník s hůlkou Mojžíše a malé muzeum.

 

Al - Karak druhý největší křižácký hrad v této části světa, po Krak de Chevaliers v Sýrii. Skrývá mnoho tajemství a příběhů o křižáckých výpravách a rytířích, jako např. o Renaldu z Chastillona.

 

Džaraš je největší a jednou z nejlépe dochovaných zřícenin římského města na Středním východě, pocházejícím z doby Alexandra Velikého. Můžeme zde vidět mimo jiné: dvě římská divadla, lázně, chrám bohyně Artemidy a boha Dia, triumfální oblouk nebo ohromující Cardo Maximus - tzv. „ulici 600 sloupů“.

 

Přírodní rezervace Dana je obrovskou biosférickou rezervací UNESCO, která zahrnuje čtyři biogeografické zóny. Rozkládá se od Mrtvého moře až do výšky 1 500 m nad mořem. Krásné místo s výhledem na údolí plné jordánské přírody.

 

Výlety v okolí

Petra
Jeden ze sedmi divů světa - starobylé město vytesané ve skalách. Skryté v horách Džebel Harun v jižním Jordánsku „růžovo-červené skalní město“ je nejcennější architektonickou památkou zanechanou Nabatejci. V období od 3. století př. n. l. do 1. století n. l. zažilo město Petra největší rozkvět jako hlavní město království. Zveme Vás na výlet, během kterého můžete vidět zblízka toto úžasné místo. Návštěvu začneme procházkou roklí As-Sík (možnost využití kočárů za příplatek), jejíž malebné skalní chodby uchvátí teplými barvami žluté, hnědé a červené, překvapí jedinečným tvarem a přes 80 metrů svislými stěnami. Na konci rokle na nás bude čekat Al-Khazneh, beduíny zvaná také „Faraónova pokladnice“ - nejznámější z „budov“ nacházejících se v Petře, ale ne jediná, protože od tohoto místa na Vás čeká mnoho krásných a jedinečných objektů. Zaručujeme nezapomenutelný zážitek.

 

Petra, Wádí Rum a arabský večer
Zveme na výlet, během kterého navštívíme dvě nejreprezentativnější místa v Jordánsku. Na začátku navštívíme Petru - úžasné skalní město, které je považováno za jeden ze sedmi divů světa. Projdeme se zde malebnou roklí As-Sík, která nás zavede vinutými skalními chodbami do starobylého města Nabatejců, kde na nás čekají ve skále vytesané kláštery, pokladnice, hrobky a mnoho dalších úžasných objektů. Následně přejezd do pouště Wádí Rum. Odtud se vydáme na vzrušující cca 1,5 hodinovou projížďku džípy přes červeno-zlaté písky pouště uprostřed fenomenálních skalních útvarů, které byly častokrát scenérií mnoha filmů, jako například „Indiana Jones“ nebo „Marťan“. Na konci dne návštěva tradičního beduínského tábora, kde si odpočineme a sníme večeři (nápoje za poplatek) za zvuku arabské hudby. Bude možnost ochutnat tradiční jídla a obdivovat břišní tanec nebo jiné arabské tance.

 

Wádí Rum a arabský večer 
Nezapomenutelný výlet na jednu z nejkrásnějších pouští světa - Wádí Rum. Toto fascinující místo, které dodnes obývají kočovní beduíni, bylo častokrát inspirací a přírodní scenérií mnoha filmů, jako například „Indiana Jones“ nebo „Marťan“. Vydáme se na cca 1,5 hodinovou projížďku džípy přes červeno-zlaté písky pouště uprostřed fenomenálních skalních útvarů. Na konci dne navštívíme tradiční beduínský tábor, kde si odpočineme a sníme večeři (nápoje za příplatek) za zvuku arabské hudby. Bude možnost ochutnat tradiční jídla a obdivovat břišní tanec nebo jiné arabské tance.

 

Mrtvé moře, Betánie a horké prameny
To je nabídka především pro ty, kteří milují koupání, opalování a odpočinek. Výlet začneme návštěvou horkých pramenů Ma'in, odkud se po chvilce oddechu ke koupání a relaxaci vydáme na místo křtu Ježíše Krista - Betánie u Jordánu. Toto symbolické místo pro křesťany, které se nachází u řeky Jordán, bylo zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, díky zdejšímu  pravoslavnému kostelu, zříceninám kaplí, křtitelnici a jeskyni byzantských asketů a poustevníků pocházející z raně křesťanského období. Následně se vydáme k nejnižšímu bodu Země - k Mrtvému moři, kde bude čas na koupání a relaxaci. Tato nejvíce slaná vodní nádrž na světě umožňuje koupání i pro ty, kdo nemohou plavat. Obrovská slanost vody způsobuje, že se člověk vznáší na jejím povrchu a může snadno například číst knihu. Na závěr výletu romantická večeře ve světle zapadajícího slunce nad Mrtvým mořem (nápoje za příplatek).

 

Plavba lodí s proskleným dnem
Ideální řešení pro ty, kteří nemají chuť se potápět, ale chtějí obdivovat bohatý korálový útes zálivu Akaba. Plavba bude trvat 1,5 hodiny, během kterých uvidíte nejen útes, ale také jeho barevné obyvatele. Podvodní část lodi je ponořena pod vodou, což umožňuje vidět podvodní faunu a flóru. 

 

Pouštní safari čtyřkolkami „Buggy“
Cca hodinová projížďka na čtyřkolkách s elektrickým pohonem typu „Buggy“ v horských oblastech v blízkosti města Akaba s možností obdivování východu slunce nebo západu slunce (na výběr jedna ze dvou denních dob k projížďce). Krásný výhled, terénní vozidla a skvělá zábava zaručena!

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Fakultativní výlety jsou realizovány při nahlášení minimálního požadovaného počtu účastníků. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Klienti, kteří se účastní poznávacích nebo pobytových zájezdů v Jordánsku zakoupených prostřednictvím Rainbow, obdrží skupinové vízum (zdarma) a jsou osvobozeni od jordánského výstupního poplatku.

Jordánské vízum obdržíme na letišti. Pro úspěšné vyřízení víz je zapotřebí nejpozději 5 dní před odletem doplnit následující údaje o cestovním pase: jméno, příjmení, datum narození, státní příslušnost, číslo cestovního pasu, datum vydání a datum platnosti cestovního pasu (cestovní pas musí být platný ještě min. 6 měsíců).

Sezónnost

V Jordánsku trvá hlavní turistická sezóna obvykle v listopadu a od poloviny prosince do konce dubna.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč