Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek0
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek1
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek2
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek3
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek4
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek5
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek6
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek7
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek8
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek9
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek10
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek11
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek12
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek13
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek14
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek15
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek16
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek17
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek18
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek19
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek20
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek21
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek22
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek23
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek24
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek25
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek26
Movenpick Resort City of Aqaba Obrázek27

Movenpick Resort City of Aqaba

Jordánsko - Akaba - Akaba
Pobytový
Mezinárodní animace
Wi-Fi
Posilovna
Blízko letiště, krátký transfer
Bazén
Lehátka zdarma
Novinka
Doporučujeme
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází v centru Akaby, ve čtvrti se starobylými ruinami. Nabízí výhled na Rudé moře a barevné hory. Promenáda ve městě Eliat je vzdálena přibližně 4 km a letiště Akaba přibližně 10 km od hotelu.

Pláž

500 m od hotelu se nachází soukromá písečná pláž s pozvolným sestupem do moře. Lehátka a slunečníky zdarma, osušky na kauci. Pláž je přístupná z hlavní hotelové budovy přes most vedoucí přes ulici.

K dispozici pro hosty

Hotel se skládá z hlavní budovy umístěné na jedné straně ulice a rezidencí a bazénů rozmístěných na druhé straně ulice. Recepce s nepřetržitým provozem, výtahy, 8 restauračních zařízení, včetně několika barů a "Palm Court Restaurant & amp; Terrace", kde se podává místní kuchyně, kavárna, bankomat, směnárna, krásná zahrada, trezor, konferenční místnosti, prádelna (za poplatek), turistické informace, úschovna zavazadel, uzamykatelné skříňky, služby concierge, zařízení pro osoby se zdravotním postižením, lékař na telefonu, půjčovna aut.

Internet

V celém objektu je k dispozici bezplatné Wi-Fi

Catering

Snídaně formou bufetu (6:00-10:30). K dispozici jsou dětská jídla a speciální dietní jídla (na vyžádání). Obědy a/nebo večeře lze dokoupit. Nápoje k jídlu a mezi jídly za příplatek.

.

Sportovní a animační program

Hotel nabízí svým hostům několik venkovních bazénů včetně dětského brouzdaliště, moderní posilovnu a vířivku. Jeden z bazénů je v zimní sezóně vyhřívaný. Přístup k bazénům je přes molo přes ulici. Pro děti je připravena celodenní animace odpovídající jejich věku a také hry a aktivity v dětském klubu Little Birds. Personál vám pomůže zorganizovat místní výlety. K dispozici je také dětské hřiště. Za příplatek je k dispozici hlídání dětí. Pro dospělé jsou k dispozici také animace, hry a vodní sporty a večerní profesionální představení nebo živá hudba. Na místě jsou k dispozici zařízení pro vodní sporty a potápění. V okruhu 3 km se nachází golfové hřiště (za příplatek). Kromě toho si hosté mohou v hotelu zahrát šipky a k dispozici je také fotbalové a volejbalové hřiště. Wellness centrum nabízí saunu, masáže a relaxační procedury obličeje nebo celého těla za příplatek.

Webové stránky

www.movenpick.com/en/middle-east/jordan/aqaba/resort-aqaba/overview/

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Tento komfortní hotel, který je součástí známého mezinárodního hotelového řetězce Movenpick, nabízí výhodnou polohu v blízkosti centra Akaby a zároveň snadný a přímý přístup na hotelovou pláž. Doporučujeme jej všem, kteří hledají osvědčenou kvalitu odpočinku nabízenou mezinárodními hotelovými řetězci a snadný přístup k atrakcím, které přímořské letovisko nabízí!"

Umiestnenie

Hotel se nachází v centru Aqaby, ve čtvrtích se starobylými ruinami. Ponúka výhľad na Červené more a farebné hory. Promenáda ve městě Eliat je vzdálená přibližně 4 km a letisko Aqaba přibližně 10 km od hotelu.

.
Webová lokalita

www.movenpick.com/en/middle-east/jordan/aqaba/resort-aqaba/overview/

Športový a animačný program

Hotel nabízí svým hostům několik vonkajších bazénov vrátane detského bazéna, aj modernú posilňovňu a vírivku. Jedna ze základen se v chladném období obsluhuje. Prístup k bazénom je cez mólo cez ulicu. Pre deti sú pripravené celodenné animácie prispôsobené ich veku, aj hry a aktivity v detskom klube Little Birds. Personál vám pomůže zorganizovat místní výlety. K dispozici je i dětské hřiště. Za příplatok je k dispozici opatrovateľka dětí. Pre dospelých sú tiež pripravené animácie, hry a vodné športy a večerné profesionálne predstavenia alebo živá hudba. Na místě se nachází zařízení na vodné športy a potápanie. V okruhu 3 km sa nachádza golfové ihrisko (za príplatok). Kromě toho si hostia môžu v zahrať šípky a k dispozici je aj futbalové a volejbalové ihrisko. Wellness centrum nabízí saunu, masáže a relaxační procedury tváře nebo celého těla za příplatek.

.
Stravovanie

Raňajky formou bufetu (06:00-10:30). K dispozici jsou jedlá pre deti a špeciálne diétne jedlá (na požiadanie). Obědy a/nebo večere si můžete zakoupit. Nápoje k jedlám a mezi jedlami za příplatok.

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Hotel sa skladá z hlavnej budovy na jednej strane ulice a rezidencií a bazénov na druhej strane ulice. Recepcia s nepretržitou prevádzkou, výťahy, 8 stravovacích zariadení vrátane niekoľkých barov a reštaurácie "Palm Court Restaurant & Terrace", kde sa podávajú jedlá miestnej kuchyne, kaviareň, bankomat, zmenáreň, krásna záhrada, trezor, konferenčné miestnosti, práčovňa (za poplatok), turistické informace, úschovňa batožiny, uzamykateľné skrinky, služby concierge, zariadenia pre osoby so zdravotným postihnutím, lekár na telefóne, požičovňa áut.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště-hotel-letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Název zájezdu v polském jazyce: Jordania - wypoczynek

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři, fakultativní výlety atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

JORDÁNSKO - základní informace 

Čas

+1 hodina oproti času v České republice v zimním období.

 

Úřední jazyk
Arabština.

 

Měna
Jordánský dinár (JOD), 1 JOD = 1000 filů; Aktuální kurz: 1 JOD = cca 5,5 PLN; 1 EUR = cca 0,8 JOD, 1 USD = cca 0,7 JOD (stálý kurz). Akceptována je většina nejznámějších kreditních karet. V této zemi je mnoho bankomatů. Americký dolar (USD) - akceptované jsou bankovky vydané po roce 2006.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 230 V/50 Hz. V Jordánsku je velká rozmanitost elektrických zásuvek. Rozšířené jsou typy zásuvek: B, C, D, F, G, J. Na mnoha místech budou elektrická zařízení s českými zástrčkami fungovat bez problémů, ale jsou také místa, kde budou fungovat pouze s adaptéry, proto je doporučujeme vzít s sebou. Adaptéry lze zakoupit také na místě ve většině obchodů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují ve městech velmi dobře, zatímco v pouštních oblastech Jordánska může být pokrytí velmi špatné. Zahraniční hovory jsou velmi drahé. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

 

Spropitné
V Jordánsku je obecně uznáván a uplatňován zvyk dávat spropitné za poskytované služby, a proto například v restauraci může být připočteno dalších 5-10% hodnoty účtu. Je zvykem ponechat malé částky (za služby) řidičům během fakultativních výletů, číšníkům v restauracích a obsluze uklízející pokoje v hotelu.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci - cca 12-15 JOD, pivo - cca 6-7 JOD, káva - cca 1 JOD, velká láhev vody - cca 0,5 JOD. V obchodech se smíšeným zbožím není možné koupit alkohol (lze jej zakoupit pouze na letišti v bezcelní zóně). V hotelech v oblasti Akaby je k dispozici alkohol bez problémů.

 

Oblečení
Během návštěv svatých míst mají návštěvníci určitá omezení týkající se povoleného oblečení. Jak ženy, tak i muži musí mít úplně zakryté nohy, krátké kalhoty/sukně a těsné kalhoty/dámské legíny nejsou akceptovány. U mužů je akceptován krátký rukáv, ženy však musí mít dlouhé rukávy a hlavu pokrytou šátkem. Kromě mešit a jiných náboženských míst je povoleno tradiční evropské oblečení, ale doporučuje se vyhnout se oděvu, který nadměrně odhaluje tělo. Na hotelových plážích, placených plážích u Mrtvého moře nebo v Akabě jsou povoleny plavky, ale ženám se doporučuje mít jednodílné plavky.

 

Alkohol  
V hotelech je zakázáno přinášet alkohol zvenčí (zavazadla jsou vždy u vchodu rentgenována). Alkohol nalezený v zavazadlech je odnesen do úschovny a předán při odhlášení z hotelu. 


V oblasti

Petra
- růžovo-červené město vytesané do skal, po staletí skryté v horách Džebel Harun v jižním Jordánsku, dnes je nejsilnějším magnetem, který láká turisty k návštěvě Jordánu. Petra je divem světa ze seznamu UNESCO a pozadím k mnoha filmům.

 

Wadi Rum - povinná atrakce během návštěvy Jordánska. Je to pouštní údolí, které uchvacuje teplými barvami hnědé a červené a inspiruje svou neobvyklou měsíční krajinou. Právě zde můžete zažít noc pod hvězdami v beduínském stanu na poušti. Také zde doporučujeme vydat se na divokou jízdu automobily s pohonem všech kol.


 
Mrtvé moře, které se nachází více než 400 m pod hladinou světového oceánu, a je největší depresí na Zemi. Je také nejvíce slanou vodní nádrží na světě, díky čemuž koupání v něm je snadné i pro ty, kteří nemohou plavat. Obrovská slanost vody způsobuje, že se člověk vznáší na jeho povrchu a může si například při koupání číst noviny. Doporučujeme jej co nejdříve vidět, protože jeho povrch se každoročně výrazně snižuje!

Amman je největší město a hlavní město Jordánska. Místo, kde se tradice setkává s moderností. Kdysi bylo město postaveno na sedmi kopcích, dnes zabírá téměř třikrát větší plochu. Díky převaze vápencových budov získal Amman přezdívku „bílého města”. Najdete zde starobylé zříceniny, uvidíte vnitřek mešity nebo můžete jít nakupovat do jednoho z nákupních center.

Madaba - největší koncentrace křesťanů v Jordánsku. Zde se také nachází slavná mapa Svaté země skládající se ze dvou milionů prvků (v kostele sv. Jiřího). Je to určitě lákadlo pro všechny milovníky mozaiky a map.

 

Hora Nebo - tady Mojžíš přivedl svůj lid a ukázal jim zaslíbenou zemi. Za hezkého počasí odtud lze vidět Jeruzalém z Izraele. Nachází se zde kostel, památník s hůlkou Mojžíše a malé muzeum.

 

Al - Karak druhý největší křižácký hrad v této části světa, po Krak de Chevaliers v Sýrii. Skrývá mnoho tajemství a příběhů o křižáckých výpravách a rytířích, jako např. o Renaldu z Chastillona.

 

Džaraš je největší a jednou z nejlépe dochovaných zřícenin římského města na Středním východě, pocházejícím z doby Alexandra Velikého. Můžeme zde vidět mimo jiné: dvě římská divadla, lázně, chrám bohyně Artemidy a boha Dia, triumfální oblouk nebo ohromující Cardo Maximus - tzv. „ulici 600 sloupů“.

 

Přírodní rezervace Dana je obrovskou biosférickou rezervací UNESCO, která zahrnuje čtyři biogeografické zóny. Rozkládá se od Mrtvého moře až do výšky 1 500 m nad mořem. Krásné místo s výhledem na údolí plné jordánské přírody.

 

Výlety v okolí

Petra
Jeden ze sedmi divů světa - starobylé město vytesané ve skalách. Skryté v horách Džebel Harun v jižním Jordánsku „růžovo-červené skalní město“ je nejcennější architektonickou památkou zanechanou Nabatejci. V období od 3. století př. n. l. do 1. století n. l. zažilo město Petra největší rozkvět jako hlavní město království. Zveme Vás na výlet, během kterého můžete vidět zblízka toto úžasné místo. Návštěvu začneme procházkou roklí As-Sík (možnost využití kočárů za příplatek), jejíž malebné skalní chodby uchvátí teplými barvami žluté, hnědé a červené, překvapí jedinečným tvarem a přes 80 metrů svislými stěnami. Na konci rokle na nás bude čekat Al-Khazneh, beduíny zvaná také „Faraónova pokladnice“ - nejznámější z „budov“ nacházejících se v Petře, ale ne jediná, protože od tohoto místa na Vás čeká mnoho krásných a jedinečných objektů. Zaručujeme nezapomenutelný zážitek.

 

Petra, Wádí Rum a arabský večer
Zveme na výlet, během kterého navštívíme dvě nejreprezentativnější místa v Jordánsku. Na začátku navštívíme Petru - úžasné skalní město, které je považováno za jeden ze sedmi divů světa. Projdeme se zde malebnou roklí As-Sík, která nás zavede vinutými skalními chodbami do starobylého města Nabatejců, kde na nás čekají ve skále vytesané kláštery, pokladnice, hrobky a mnoho dalších úžasných objektů. Následně přejezd do pouště Wádí Rum. Odtud se vydáme na vzrušující cca 1,5 hodinovou projížďku džípy přes červeno-zlaté písky pouště uprostřed fenomenálních skalních útvarů, které byly častokrát scenérií mnoha filmů, jako například „Indiana Jones“ nebo „Marťan“. Na konci dne návštěva tradičního beduínského tábora, kde si odpočineme a sníme večeři (nápoje za poplatek) za zvuku arabské hudby. Bude možnost ochutnat tradiční jídla a obdivovat břišní tanec nebo jiné arabské tance.

 

Wádí Rum a arabský večer 
Nezapomenutelný výlet na jednu z nejkrásnějších pouští světa - Wádí Rum. Toto fascinující místo, které dodnes obývají kočovní beduíni, bylo častokrát inspirací a přírodní scenérií mnoha filmů, jako například „Indiana Jones“ nebo „Marťan“. Vydáme se na cca 1,5 hodinovou projížďku džípy přes červeno-zlaté písky pouště uprostřed fenomenálních skalních útvarů. Na konci dne navštívíme tradiční beduínský tábor, kde si odpočineme a sníme večeři (nápoje za příplatek) za zvuku arabské hudby. Bude možnost ochutnat tradiční jídla a obdivovat břišní tanec nebo jiné arabské tance.

 

Mrtvé moře, Betánie a horké prameny
To je nabídka především pro ty, kteří milují koupání, opalování a odpočinek. Výlet začneme návštěvou horkých pramenů Ma'in, odkud se po chvilce oddechu ke koupání a relaxaci vydáme na místo křtu Ježíše Krista - Betánie u Jordánu. Toto symbolické místo pro křesťany, které se nachází u řeky Jordán, bylo zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, díky zdejšímu  pravoslavnému kostelu, zříceninám kaplí, křtitelnici a jeskyni byzantských asketů a poustevníků pocházející z raně křesťanského období. Následně se vydáme k nejnižšímu bodu Země - k Mrtvému moři, kde bude čas na koupání a relaxaci. Tato nejvíce slaná vodní nádrž na světě umožňuje koupání i pro ty, kdo nemohou plavat. Obrovská slanost vody způsobuje, že se člověk vznáší na jejím povrchu a může snadno například číst knihu. Na závěr výletu romantická večeře ve světle zapadajícího slunce nad Mrtvým mořem (nápoje za příplatek).

 

Plavba lodí s proskleným dnem
Ideální řešení pro ty, kteří nemají chuť se potápět, ale chtějí obdivovat bohatý korálový útes zálivu Akaba. Plavba bude trvat 1,5 hodiny, během kterých uvidíte nejen útes, ale také jeho barevné obyvatele. Podvodní část lodi je ponořena pod vodou, což umožňuje vidět podvodní faunu a flóru. 

 

Pouštní safari čtyřkolkami „Buggy“
Cca hodinová projížďka na čtyřkolkách s elektrickým pohonem typu „Buggy“ v horských oblastech v blízkosti města Akaba s možností obdivování východu slunce nebo západu slunce (na výběr jedna ze dvou denních dob k projížďce). Krásný výhled, terénní vozidla a skvělá zábava zaručena!

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Fakultativní výlety jsou realizovány při nahlášení minimálního požadovaného počtu účastníků. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Klienti, kteří se účastní poznávacích nebo pobytových zájezdů v Jordánsku zakoupených prostřednictvím Rainbow, obdrží skupinové vízum (zdarma) a jsou osvobozeni od jordánského výstupního poplatku.

Jordánské vízum obdržíme na letišti. Pro úspěšné vyřízení víz je zapotřebí nejpozději 5 dní před odletem doplnit následující údaje o cestovním pase: jméno, příjmení, datum narození, státní příslušnost, číslo cestovního pasu, datum vydání a datum platnosti cestovního pasu (cestovní pas musí být platný ještě min. 6 měsíců).

Sezónnost

V Jordánsku trvá hlavní turistická sezóna obvykle v listopadu a od poloviny prosince do konce dubna.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč