Grand Tala Bay Resort Obrázek0
Grand Tala Bay Resort Obrázek1
Grand Tala Bay Resort Obrázek2
Grand Tala Bay Resort Obrázek3
Grand Tala Bay Resort Obrázek4
Grand Tala Bay Resort Obrázek5
Grand Tala Bay Resort Obrázek6
Grand Tala Bay Resort Obrázek7
Grand Tala Bay Resort Obrázek8
Grand Tala Bay Resort Obrázek9
Grand Tala Bay Resort Obrázek10
Grand Tala Bay Resort Obrázek11
Grand Tala Bay Resort Obrázek12
Grand Tala Bay Resort Obrázek13
Grand Tala Bay Resort Obrázek14
Grand Tala Bay Resort Obrázek15
Grand Tala Bay Resort Obrázek16
Grand Tala Bay Resort Obrázek17
Grand Tala Bay Resort Obrázek18
Grand Tala Bay Resort Obrázek19
Grand Tala Bay Resort Obrázek20
Grand Tala Bay Resort Obrázek21
Grand Tala Bay Resort Obrázek22
Grand Tala Bay Resort Obrázek23
Grand Tala Bay Resort Obrázek24
Grand Tala Bay Resort Obrázek25

Grand Tala Bay Resort

Jordánsko
Pobytový
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Wellness
Tichý, mimo město
Bazén se sladkou vodou
Exkluzivní, 5*
Lehátka zdarma
Doporučujeme
Bazén
Skluzavky

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Komfortní resort, který je součástí hotelového a rezidenčního komplexu Tala Bay. Zaujme svými udržovanými zahradami lemovanými palmami a atraktivní polohou přímo na pláži, odkud je nezapomenutelný výhled na Akabský záliv. Hotel se nachází v odlehlé oblasti, přibližně 15 km od Akaby (z hotelu do centra Akaby jezdí 3-4krát denně bezplatný autobus). V blízkosti se nachází několik obchodů a také přímořská promenáda a přístav. Petra je vzdálená asi 2 hodiny jízdy a Wadi Rum asi 1 hodinu jízdy. Letiště v Akabě je od hotelu vzdáleno přibližně 25 km.

.

Pláž

Hotel se nachází přímo na soukromé, pěkné písečné pláži s pozvolným sestupem do moře (oblázky na hranici vodní hladiny). Na pláži je molo a plážový servis - slunečníky, lehátka, matrace a osušky jsou hotelovým hostům k dispozici zdarma.

K dispozici pro hosty

Komfortní hotel s interiéry v arabském stylu nabízí: Hotel nabízí 24hodinovou recepci, světlou vstupní halu, výtahy, hlavní restauraci Aziab s terasou (místní a mezinárodní kuchyně podávaná formou bufetu), bar/restauraci Heat Wave, lobby bar Kenzi, Sunset bar na střeše s nádherným výhledem na moře a okolí, plážový bar Oasis, bar u bazénu Baywatch a bar u bazénu Dugout (některé z těchto barů a restaurací jsou za příplatek), 4 venkovní bazény (1 z nich je sezónně vyhřívaný) se sladkou vodou, včetně nekonečného bazénu, vířivky a dětského bazénu, které jsou obklopeny velkou sluneční terasou s lehátky a osuškami v ceně. Dále v hotelu: směnárna, úschovna zavazadel, konferenční centrum, obchod se suvenýry, lázně.

.

Internet

V celém hotelu je zdarma k dispozici bezdrátové připojení k internetu.

.

Catering

Snídaně a večeře formou bufetu v hlavní restauraci Aziab (nápoje k jídlu a mezi jídly za příplatek) nebo za příplatek All Inclusive - snídaně (07:00-10:30), oběd (13:00-15:30) a večeře (19:00-22:00):30), vybrané nealkoholické nápoje, káva, čaj podávané v hlavní restauraci k jídlu a mezi jídly navíc místní alkoholické nápoje (pivo, vodka, whisky) k dispozici v určených barech v hotelu od 11:00-17:00 a 19:00-23:00. Za příplatek: značkové lihoviny, čerstvě vymačkané džusy a další neuvedené nápoje, stejně jako jídla v restauracích a la carte.

Sportovní a animační program

V areálu hotelu si můžete užívat jeden ze 4 sladkovodních bazénů a integrovanou vířivku. K dispozici je také: posilovna, plážový volejbal, lekce jógy, vodní míč. Sezónně několikrát týdně během dne lehký animační program a večer příležitostná představení živé hudby a břišních tanců. Pro nejmenší je k dispozici brouzdaliště, aktivity miniklubu a služby hlídání dětí (za poplatek). Za poplatek: lázeňské centrum a centrum vodních sportů a potápění v blízkosti hotelu.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Velký hotelový komplex s vynikající polohou přímo na pláži, v těsné blízkosti města a letiště, vytváří jakési prázdninové městečko. Je ideální pro pohodlný odpočinek v klidné, okouzlující lokalitě s veškerým vybavením.

Umiestnenie

Komfortní rezort, který je součástí hotelového a rezidenčního komplexu Tala Bay. Zaujme svými udržiavanými zahradami lemovanými palmami a atraktívnou polohou přímo na pláži, odkiaľ sa naskytá nezabudnuteľný výhľad na záliv Aqaba. Hotel sa nachádza v odľahlej oblasti, približne 15 km od Aqaba (z hotela do centra Aqaba premáva 3-4-krát denne bezplatný autobus). V blízkosti se nachází několik obchodů, jak i přímorská promenáda a přístav. Petra je vzdálená asi 2 hodiny jízdy autom a Wadi Rum asi 1 hodinu. Letiště Akaba je vzdálené přibližně 25 km od hotelu.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

V areálu hotelu si můžete vychutnat jeden ze 4 sladkovodních bazénů a integrovanou vírivku. K dispozici je také: posilňovňa, plážový volejbal, hodiny jogy, vodná lopta. Sezónne niekoľkokrát týždenne počas dňa ľahký animačný program a večer príležitostné predstavenia živej hudby a brušných tancov. Pre najmenších je k dispozici detské brodítko, aktivity miniklubu a služby opatrovania detí (za poplatok). Za poplatok: kúpeľné centrum a centrum vodných športov a potápania v blízkosti hotela.

.
Stravovanie

Raňajky a večere formou bufetu v hlavní restauraácii Aziab (nápoje k jídlu a mezi jídly za příplatek) nebo za příplatek All Inclusive - raňajky (07:00-10:30), oběd (13:00-15:30) a večera (19:00-22:00):(30), vybrané nealkoholické nápoje, káva, čaj podávané v hlavní restauraácii k jedlám a mezi jedlami navíc miestne alkoholické nápoje (pivo, vodka, whisky) k dispozici v určených baroch v hotelu od 11:00-17:00 a 19:00-23:00. Za příplatok: značkové liehoviny, čerstvo vylisované šťávy a jiné neuvedené nápoje, ako aj jedlá v reštauráciách a la carte.

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Komfortní hotel s interiéry v arabském stylu nabízí: Hotel nabízí 24-hodinovou recepci, světlú vstupnú halu, výťahy, hlavnú reštauráciu Aziab s terasou (miestna a medzinárodná kuchyňa podávaná formou bufetu), bar/reštauráciu Heat Wave, lobby bar Kenzi, Sunset bar na streche s nádherným výhľadom na more a okolie, plážový bar Oasis, bar pri bazéne Baywatch a plavecký bar Dugout (niektoré z týchto barov a reštaurácií sú za príplatok), 4 vnější bazény (1 z nich je sezónně vyhřívaný) so sladkou vodou včetně nekonečného bazéna, vírivky a dětského bazéna, které jsou obklopené velkou slnečnou terasou s ležadlami a uterákmi v cene. Kromě toho v hotelu najdete: zmenáreň, úschovňu batožiny, konferenčné centrum, obchod so suvenírmi, kúpele.

.
Podľa nášho názoru

Velký hotelový komplex s výbornou polohou přímo na pláži v těsné blízkosti města a letiska vytváří jakési dovolenkové městečko. Je ideálnym miestom na pohodlný odpočinok v pokojnej, očarujúcej lokalite s kompletným vybavením.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště-hotel-letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Název zájezdu v polském jazyce: Jordania - wypoczynek

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři, fakultativní výlety atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

JORDÁNSKO - základní informace 

Čas

+1 hodina oproti času v České republice v zimním období.

 

Úřední jazyk
Arabština.

 

Měna
Jordánský dinár (JOD), 1 JOD = 1000 filů; Aktuální kurz: 1 JOD = cca 5,5 PLN; 1 EUR = cca 0,8 JOD, 1 USD = cca 0,7 JOD (stálý kurz). Akceptována je většina nejznámějších kreditních karet. V této zemi je mnoho bankomatů. Americký dolar (USD) - akceptované jsou bankovky vydané po roce 2006.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 230 V/50 Hz. V Jordánsku je velká rozmanitost elektrických zásuvek. Rozšířené jsou typy zásuvek: B, C, D, F, G, J. Na mnoha místech budou elektrická zařízení s českými zástrčkami fungovat bez problémů, ale jsou také místa, kde budou fungovat pouze s adaptéry, proto je doporučujeme vzít s sebou. Adaptéry lze zakoupit také na místě ve většině obchodů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují ve městech velmi dobře, zatímco v pouštních oblastech Jordánska může být pokrytí velmi špatné. Zahraniční hovory jsou velmi drahé. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

 

Spropitné
V Jordánsku je obecně uznáván a uplatňován zvyk dávat spropitné za poskytované služby, a proto například v restauraci může být připočteno dalších 5-10% hodnoty účtu. Je zvykem ponechat malé částky (za služby) řidičům během fakultativních výletů, číšníkům v restauracích a obsluze uklízející pokoje v hotelu.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci - cca 12-15 JOD, pivo - cca 6-7 JOD, káva - cca 1 JOD, velká láhev vody - cca 0,5 JOD. V obchodech se smíšeným zbožím není možné koupit alkohol (lze jej zakoupit pouze na letišti v bezcelní zóně). V hotelech v oblasti Akaby je k dispozici alkohol bez problémů.

 

Oblečení
Během návštěv svatých míst mají návštěvníci určitá omezení týkající se povoleného oblečení. Jak ženy, tak i muži musí mít úplně zakryté nohy, krátké kalhoty/sukně a těsné kalhoty/dámské legíny nejsou akceptovány. U mužů je akceptován krátký rukáv, ženy však musí mít dlouhé rukávy a hlavu pokrytou šátkem. Kromě mešit a jiných náboženských míst je povoleno tradiční evropské oblečení, ale doporučuje se vyhnout se oděvu, který nadměrně odhaluje tělo. Na hotelových plážích, placených plážích u Mrtvého moře nebo v Akabě jsou povoleny plavky, ale ženám se doporučuje mít jednodílné plavky.

 

Alkohol  
V hotelech je zakázáno přinášet alkohol zvenčí (zavazadla jsou vždy u vchodu rentgenována). Alkohol nalezený v zavazadlech je odnesen do úschovny a předán při odhlášení z hotelu. 


V oblasti

Petra
- růžovo-červené město vytesané do skal, po staletí skryté v horách Džebel Harun v jižním Jordánsku, dnes je nejsilnějším magnetem, který láká turisty k návštěvě Jordánu. Petra je divem světa ze seznamu UNESCO a pozadím k mnoha filmům.

 

Wadi Rum - povinná atrakce během návštěvy Jordánska. Je to pouštní údolí, které uchvacuje teplými barvami hnědé a červené a inspiruje svou neobvyklou měsíční krajinou. Právě zde můžete zažít noc pod hvězdami v beduínském stanu na poušti. Také zde doporučujeme vydat se na divokou jízdu automobily s pohonem všech kol.


 
Mrtvé moře, které se nachází více než 400 m pod hladinou světového oceánu, a je největší depresí na Zemi. Je také nejvíce slanou vodní nádrží na světě, díky čemuž koupání v něm je snadné i pro ty, kteří nemohou plavat. Obrovská slanost vody způsobuje, že se člověk vznáší na jeho povrchu a může si například při koupání číst noviny. Doporučujeme jej co nejdříve vidět, protože jeho povrch se každoročně výrazně snižuje!

Amman je největší město a hlavní město Jordánska. Místo, kde se tradice setkává s moderností. Kdysi bylo město postaveno na sedmi kopcích, dnes zabírá téměř třikrát větší plochu. Díky převaze vápencových budov získal Amman přezdívku „bílého města”. Najdete zde starobylé zříceniny, uvidíte vnitřek mešity nebo můžete jít nakupovat do jednoho z nákupních center.

Madaba - největší koncentrace křesťanů v Jordánsku. Zde se také nachází slavná mapa Svaté země skládající se ze dvou milionů prvků (v kostele sv. Jiřího). Je to určitě lákadlo pro všechny milovníky mozaiky a map.

 

Hora Nebo - tady Mojžíš přivedl svůj lid a ukázal jim zaslíbenou zemi. Za hezkého počasí odtud lze vidět Jeruzalém z Izraele. Nachází se zde kostel, památník s hůlkou Mojžíše a malé muzeum.

 

Al - Karak druhý největší křižácký hrad v této části světa, po Krak de Chevaliers v Sýrii. Skrývá mnoho tajemství a příběhů o křižáckých výpravách a rytířích, jako např. o Renaldu z Chastillona.

 

Džaraš je největší a jednou z nejlépe dochovaných zřícenin římského města na Středním východě, pocházejícím z doby Alexandra Velikého. Můžeme zde vidět mimo jiné: dvě římská divadla, lázně, chrám bohyně Artemidy a boha Dia, triumfální oblouk nebo ohromující Cardo Maximus - tzv. „ulici 600 sloupů“.

 

Přírodní rezervace Dana je obrovskou biosférickou rezervací UNESCO, která zahrnuje čtyři biogeografické zóny. Rozkládá se od Mrtvého moře až do výšky 1 500 m nad mořem. Krásné místo s výhledem na údolí plné jordánské přírody.

 

Výlety v okolí

Petra
Jeden ze sedmi divů světa - starobylé město vytesané ve skalách. Skryté v horách Džebel Harun v jižním Jordánsku „růžovo-červené skalní město“ je nejcennější architektonickou památkou zanechanou Nabatejci. V období od 3. století př. n. l. do 1. století n. l. zažilo město Petra největší rozkvět jako hlavní město království. Zveme Vás na výlet, během kterého můžete vidět zblízka toto úžasné místo. Návštěvu začneme procházkou roklí As-Sík (možnost využití kočárů za příplatek), jejíž malebné skalní chodby uchvátí teplými barvami žluté, hnědé a červené, překvapí jedinečným tvarem a přes 80 metrů svislými stěnami. Na konci rokle na nás bude čekat Al-Khazneh, beduíny zvaná také „Faraónova pokladnice“ - nejznámější z „budov“ nacházejících se v Petře, ale ne jediná, protože od tohoto místa na Vás čeká mnoho krásných a jedinečných objektů. Zaručujeme nezapomenutelný zážitek.

 

Petra, Wádí Rum a arabský večer
Zveme na výlet, během kterého navštívíme dvě nejreprezentativnější místa v Jordánsku. Na začátku navštívíme Petru - úžasné skalní město, které je považováno za jeden ze sedmi divů světa. Projdeme se zde malebnou roklí As-Sík, která nás zavede vinutými skalními chodbami do starobylého města Nabatejců, kde na nás čekají ve skále vytesané kláštery, pokladnice, hrobky a mnoho dalších úžasných objektů. Následně přejezd do pouště Wádí Rum. Odtud se vydáme na vzrušující cca 1,5 hodinovou projížďku džípy přes červeno-zlaté písky pouště uprostřed fenomenálních skalních útvarů, které byly častokrát scenérií mnoha filmů, jako například „Indiana Jones“ nebo „Marťan“. Na konci dne návštěva tradičního beduínského tábora, kde si odpočineme a sníme večeři (nápoje za poplatek) za zvuku arabské hudby. Bude možnost ochutnat tradiční jídla a obdivovat břišní tanec nebo jiné arabské tance.

 

Wádí Rum a arabský večer 
Nezapomenutelný výlet na jednu z nejkrásnějších pouští světa - Wádí Rum. Toto fascinující místo, které dodnes obývají kočovní beduíni, bylo častokrát inspirací a přírodní scenérií mnoha filmů, jako například „Indiana Jones“ nebo „Marťan“. Vydáme se na cca 1,5 hodinovou projížďku džípy přes červeno-zlaté písky pouště uprostřed fenomenálních skalních útvarů. Na konci dne navštívíme tradiční beduínský tábor, kde si odpočineme a sníme večeři (nápoje za příplatek) za zvuku arabské hudby. Bude možnost ochutnat tradiční jídla a obdivovat břišní tanec nebo jiné arabské tance.

 

Mrtvé moře, Betánie a horké prameny
To je nabídka především pro ty, kteří milují koupání, opalování a odpočinek. Výlet začneme návštěvou horkých pramenů Ma'in, odkud se po chvilce oddechu ke koupání a relaxaci vydáme na místo křtu Ježíše Krista - Betánie u Jordánu. Toto symbolické místo pro křesťany, které se nachází u řeky Jordán, bylo zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, díky zdejšímu  pravoslavnému kostelu, zříceninám kaplí, křtitelnici a jeskyni byzantských asketů a poustevníků pocházející z raně křesťanského období. Následně se vydáme k nejnižšímu bodu Země - k Mrtvému moři, kde bude čas na koupání a relaxaci. Tato nejvíce slaná vodní nádrž na světě umožňuje koupání i pro ty, kdo nemohou plavat. Obrovská slanost vody způsobuje, že se člověk vznáší na jejím povrchu a může snadno například číst knihu. Na závěr výletu romantická večeře ve světle zapadajícího slunce nad Mrtvým mořem (nápoje za příplatek).

 

Plavba lodí s proskleným dnem
Ideální řešení pro ty, kteří nemají chuť se potápět, ale chtějí obdivovat bohatý korálový útes zálivu Akaba. Plavba bude trvat 1,5 hodiny, během kterých uvidíte nejen útes, ale také jeho barevné obyvatele. Podvodní část lodi je ponořena pod vodou, což umožňuje vidět podvodní faunu a flóru. 

 

Pouštní safari čtyřkolkami „Buggy“
Cca hodinová projížďka na čtyřkolkách s elektrickým pohonem typu „Buggy“ v horských oblastech v blízkosti města Akaba s možností obdivování východu slunce nebo západu slunce (na výběr jedna ze dvou denních dob k projížďce). Krásný výhled, terénní vozidla a skvělá zábava zaručena!

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Fakultativní výlety jsou realizovány při nahlášení minimálního požadovaného počtu účastníků. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Klienti, kteří se účastní poznávacích nebo pobytových zájezdů v Jordánsku zakoupených prostřednictvím Rainbow, obdrží skupinové vízum (zdarma) a jsou osvobozeni od jordánského výstupního poplatku.

Jordánské vízum obdržíme na letišti. Pro úspěšné vyřízení víz je zapotřebí nejpozději 5 dní před odletem doplnit následující údaje o cestovním pase: jméno, příjmení, datum narození, státní příslušnost, číslo cestovního pasu, datum vydání a datum platnosti cestovního pasu (cestovní pas musí být platný ještě min. 6 měsíců).

Sezónnost

V Jordánsku trvá hlavní turistická sezóna obvykle v listopadu a od poloviny prosince do konce dubna.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč