Hotel Orizzonte Blu  Obrázek0
Hotel Orizzonte Blu  Obrázek1
Hotel Orizzonte Blu  Obrázek2
Hotel Orizzonte Blu  Obrázek3
Hotel Orizzonte Blu  Obrázek4
Hotel Orizzonte Blu  Obrázek5
Hotel Orizzonte Blu  Obrázek6
Hotel Orizzonte Blu  Obrázek7
Hotel Orizzonte Blu  Obrázek8

Hotel Orizzonte Blu

Itálie - Kalábrie
Pobytový
Wi-Fi
Komorní/malý

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Orizzonte Blu se nachází v klidném letovisku Santa Domenica di Ricadi na kopci, cca 3 km od známého městečka Tropea. Do historického centra okouzlujícího města Tropea, kde se nachází mnoho atrakcí, obchodů, kaváren a restaurací jezdí několikrát denně bezplatný hotelový autobus (za poplatek po 19:00 hodině - cca 1 EUR/os.). Letiště Lamezia di Terme je vzdáleno cca 60 km. 

Pláž
Hotel Orizzonte Blu se nachází cca 4 km od písčito-oblázkové pláže v centru města Tropea. Dojezd k pláži bezplatným hotelovým autobusem od 9:00-19:00. Zdarma: 1 slunečník a 2 lehátka na pokoj (3 poslední řady, pokud jsou k dispozici), plážové osušky - za poplatek (cca 6 EUR/den).

Vybavení
24hodinová recepce, lobby, výtah, restaurace, bar u bazénu, střešní terasa s panoramatickým výhledem, bazén s lehátky a slunečníky - zdarma, plážové osušky - za poplatek (cca 3 EUR/den). Navíc: TV místnost, čítárna, internetový koutek. Za poplatek: půjčovna aut, kol, motorek, loděk.

Pokoje
Hotel Orizzonte Blu nabízí 60 funkčně a pohodlně zařízených pokojů umístěných ve 2 budovách. 
Standardní dvoulůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky) s panoramatickým výhledem na Tropeu a částečným výhledem na moře, které se nachází v hlavní a boční budově. Pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprcha, vysoušeč vlasů), klimatizací, satelitním TV, telefonem, trezorem (za poplatek cca 2 EUR/den/pokoj, záloha cca 5 EUR), mini ledničkou, malým balkonem se stolem a židlemi (nejsou v každém pokoji). Na vyžádání a za příplatek: dětská postýlka do 2 let (cca 5 EUR/den).

Strava
Kontinentální snídaně a večeře jsou podávány formou bufetu (za malé účasti hostů mohou být večeře servírovány ke stolu). V termínech do 02.06.2018 k večeři neomezená konzumace vody. V termínech od 03.06.-30.09.2018 k večeři neomezená konzumace vody a džusů. Za příplatek (nabídka full board plus) obědy formou bufetu, voda a džusy v ceně, ostatní nápoje za poplatek. 1x týdně hotel organizuje kalabrijský večer s ochutnávkou typických regionálních pokrmů.

Sport a zábava
Hotel Orizzonte Blu neorganizuje animační program. Hostům je k dispozici: tenisový kurt (za příplatek cca 10 EUR/hod., rezervace nutná), fitness, vířivka, dětské hřiště, stolní tenis, stolní fotbal. Příležitostně organizuje večery s živou hudbou.

Internet
V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.orizzonteblu.it

Jiné
Povinný poplatek - pobytová taxa se platí přímo v hotelu (cca 2 EUR/os./den).

Náš názor
Komorní Hotel Orizzonte Blu ležící na okraji města, jehož hlavními výhodami je dobrá kuchyně a příjemná, uvolněná atmosféra. Hotel se může pochlubit krásným výhledem z terasy u bazénu, odkud můžete obdivovat město Tropea, Capo Vaticano a Tyrhénské moře. Další plus za blízkost Tropey - nejkrásnějšího města Kalábrie! Doporučujeme těm, kdo hledají odpočinek na klidném místě.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu stravování hotelů, pobytové taxy placené přímo v hotelech: v okolí Copanello cca 14 EUR/os./týden a cca 20 EUR/os./2 týdny, v okolí Pizzo a Tropei cca 2 EUR/os./den, v okolí Capo Vaticano cca 1 EUR/os./den, v okolí Ricadi cca 1 EUR/os./den a jiné osobní výdaje. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Itálie.

Název zájezdu v polském jazyce: Kalabria - wczasy z dojazdem własnym

Program

Den 1
Příjezd do hotelu vlastní dopravou.
 
Den 2 - 7 (nebo 14) 
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování, možnost využití fakultativních výletů.

Den 8 (nebo 15)
Vystěhování z hotelu, odjezd.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety v okolí

Eolské ostrovy - Noční Stromboli 
Toto je neopakovatelná příležitost vidět noční představení - vulkanickou aktivitu na Stromboli a strávit několik hodin v okouzlujícím přístavním městečku Sant Vincento. Stromboli je jeden z mála vulkánů na světě, a jediný v Itálii, který je stále aktivní. Tento vulkán pravidelně chrlí lávu, plyn a prach do výšky od několika až po několik desítek metrů, což je nejlépe vidět večer a v noci. Po připlutí na ostrov je dostatek času na procházku městečkem k vyhlídkovému místu, ze kterého lze obdivovat aktivitu vulkánu. Návrat do hotelu v noci. Cena cca 55 EUR/os. + cca 5 EUR/os. přístavní poplatek.

Sicílie: Taormina 
 Po krátké plavbě trajektem na Sicílii - panoramatickou trasou přes Messinskou úžinu - dojedeme do Taorminy. Díky malebným uličkám a starým činžovním domům stále cítíme charakteristickou středověkou atmosféru s Etnou v pozadí. Téměř nutností je návštěva řecko-římského divadla, které je jednou z nejznámějších sicilských památek na světě. Během výletu bude čas jak na prohlídku památek, tak i na procházku, nákup suvenýrů a ochutnávku sicilské kuchyně v pauze na oběd. Cena cca 61 EUR/os.

Liparské (Eolské) ostrovy 
Jedna z největších atrakcí regionu - plavba lodí na Eolské ostrovy. Doporučujeme celodenní verzi se zastávkou na třech nejznámějších ostrovech souostroví: Vulcano (na kterém si lze dopřát koupel v teplém sirném bahně a samozřejmě i koupel v moři, mimo jiné na černé vulkanické pláži), Lipari (největší z ostrovů, nabízí možnost prohlídky památek, procházek, nákupů a neuvěřitelnou atmosféru uzounkých uliček s balkóny ověšenými květy) a Stromboli (současně ostrov a zároveň i nejaktivnější sopka Evropy). Během plavby nás často doprovázejí delfíni (ne vždy). Cena cca 60 EUR/os. + cca 5 EUR/os. přístavní poplatek.

Pizzo, Tropea, Capo Vaticano - 3 perličky pobřeží Tyrhénského moře
Pizzo je městečko ležící vysoko na skále u nádvoří hradu, ve kterém byl kdysi vězněn Murat - Napoleonův švagr. Na tomto místě doporučujeme ochutnat slavnou zmrzlinu Tartufo. Následně navštívíme Tropeu - samotné srdce Kalábrie a domov slavné červené cibule z Tropea. Později se přesuneme na vyhlídkovou terasu do Capo Vaticano, kde budeme obdivovat nejromantičtější výhled Evropy, čili azurové pobřeží Kalábrie. Cena cca 55 EUR/os.

Špička italské boty - Reggio di Calabria - Scilla 
Návštěva Národního muzea (pro zájemce, vstupné cca 8 EUR/os.), ve kterém uvidíme slavné bronzové sochy z Riace „Bronzi di Riace“ (připisované Phidiasovi!). Samostatná procházka nejkrásnějším kilometrem Itálie - přímořskou promenádou Reggio di Calabria a elegantní nákupní ulicí Corso Garibaldi. Na zpáteční cestě podél krásné „Costa Viola“ zastavíme ve Scille - mýtickém okouzlujícím městečku na pobřeží, kde sám Odysseus bojoval s bájnou příšerou Scyllou, nyní je místo známé díky lovu mečouna. Na závěr cesty procházka starou rybářskou čtvrtí Chianalea. Cena cca 46 EUR/os.

Upozornění! Výlety jsou komentovány v polském jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Organizuje také jejich program, stanovuje ceny a termíny odjezdů, proto je nutno případné reklamace směřovat přímo na tohoto organizátora. Popisy a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační, konkrétní informace obdržíte na požádání u našeho zástupce. Delegát je pouze prostředníkem pro evidenci zájemců o fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé zájezdy organizovány. Ceny výletů se liší v závislosti na umístění hotelu.

Víza

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte oddělení Rainbow za účelem ověření.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč