Ubytování UMK Obrázek0
Ubytování UMK Obrázek1
Ubytování UMK Obrázek2
Ubytování UMK Obrázek3
Ubytování UMK Obrázek4
Ubytování UMK Obrázek5
Ubytování UMK Obrázek6
Ubytování UMK Obrázek7

Kalifornský vánek

Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Cena zahrnuje: letenku z Varšavy do Los Angeles a z Los Angeles do Varšavy, letištní poplatky, ubytování (8 nocí v hotelu v ceně), stravování: americké snídaně, transfery klimatizovaným autokarem, asistenci polského zástupce při odbavení na letišti v Polsku, asistenci polského pilota a pojištění TU Europa - základní varianta (NNW, KL, Assistance a zavazadla).

Cena nezahrnuje: náklady na vstupenky do navštívených objektů, místní průvodce, spropitné, systém Tour Guide - cca 350 USD (hradí se vedoucímu zájezdu na místě); transfery veřejnou dopravou, fakultativní výlety (viz orientační ceny v programu) a další osobní výdaje a jiné náklady, které nejsou zahrnuty výše.

Cena nezahrnuje: náklady na průvodce, místní průvodce, spropitné, systém Tour Guide - cca 350 USD (hradí se vedoucímu zájezdu na místě).

Cena zahrnuje: letenku z Varšavy do Los Angeles a z Los Angeles do Varšavy, letištní poplatky, ubytování (8 nocí v hotelu v ceně), stravování: americké snídaně, transfery klimatizovaným autokarem, asistenci polského zástupce při odbavení na letišti v Polsku, asistenci polského delegáta a pojištění TU Europa - varianta Standard (NNW, KL, Assistance a zavazadla).

Cena nezahrnuje: náklady na vstupenky do navštívených objektů, místní průvodce, spropitné, systém Tour Guide - cca 350 USD (hradí se vedoucímu zájezdu na místě); transfery veřejnou dopravou, fakultativní výlety (viz orientační ceny v programu) a další osobní výdaje a jiné náklady, které nejsou zahrnuty výše.

Cena nezahrnuje: náklady na průvodce, místní průvodce, spropitné, systém Tour Guide - cca 350 USD (hradí se vedoucímu zájezdu na místě).

Cena zahrnuje: letenku z Varšavy do Los Angeles a z Los Angeles do Varšavy (možnost přímého letu s LOT Polish Airlines), letenku, ubytování (8 nocí v hotelu v ceně), stravování: americké snídaně, transfery klimatizovaným autokarem, asistenci polského zástupce při odbavení na letišti v Polsku, asistenci polského delegáta a pojištění TU Europa - základní varianta (NNW, KL, Assistance a zavazadla).

Cena nezahrnuje: náklady na vstupenky do navštívených objektů, místní průvodce, spropitné, systém Tour Guide - cca 350 USD (hradí se vedoucímu zájezdu na místě); transfery veřejnou dopravou, fakultativní výlety (viz orientační ceny v programu) a další osobní výdaje a jiné náklady, které nejsou zahrnuty výše.

Cena nezahrnuje: náklady na průvodce, místní průvodce, spropitné, systém Tour Guide - cca 350 USD (hradí se vedoucímu zájezdu na místě).

Program


Den 1
Dvě hodiny před odletem se dostavte k odbavovací přepážce Rainbow. Odlet z Varšavy a odlet do Spojených států (možnost přestupu). Aktuální letové řády naleznete na adrese: R.pl/ letové řády. Přílet do Los Angeles, pasové odbavení podle platných hraničních postupů, setkání s pilotem, transfer do hotelu v blízkosti Bakersfieldu. (Trasa cca 200 km)

Den 2
Po snídani se vydáme na prohlídku San Francisca, podle mnohých nejkrásnějšího města Ameriky. Jeho jedinečná architektura a energická atmosféra se nadlouho vryjí do paměti, navíc s bonusem v podobě polohy na 43 kopcích tyčících se mezi Tichým oceánem a Sanfranciským zálivem. Začneme výstupem na pohlednicově dokonalou vyhlídku na jednom z kopců Twin Peaks. Projedeme barevnou čtvrtí Castro, známou svou pestrou nabídkou zábavy, a dorazíme na náměstí Alamo - jedno z nejznámějších ve městě, které nabízí panoramatický výhled na centrum s moderními mrakodrapy a honosnými domy "Malovaných dam", pamatujícími kalifornskou zlatou horečku. Odtud je to doslova jen pár bloků do bláznivé hippie čtvrti Ashbury-Haight. Projdeme kolem parku Golden Gate a dorazíme na Lands End, kde se můžete libovolně procházet a obdivovat divoké, větrem a vlnami bičované pobřeží Pacifiku. Nesporným "králem" sanfranciských atrakcí je však most Golden Gate. Most, který je dlouhodobě považován za nejkrásnější stavbu vytvořenou člověkem v USA, vyniká svým výrazným oranžovým odstínem a mimořádně lehkým, elegantním designem. Na oplátku se zastavíme pro fotografie u Paláce výtvarných umění - jediné památky na Panamsko-pacifickou výstavu z roku 1915 - a přejedeme k vzorně zrekonstruovanému přístavišti Fisherman's Wharf, známému nesčetnými obchody a vystoupeními umělců. Za příplatek si vychutnáme hodinovou plavbu po Sanfranciském zálivu, kde budeme mít možnost obdivovat panorama tohoto jedinečného města z vody, proplout pod ikonickým mostem Golden Gate Bridge a doplout ke slavné věznici Alcatraz. Návrat do hotelu. (Trasa přibližně 400 km)


Den 3
Po snídani a vystěhování budeme pokračovat v prohlídce města. Zamíříme do Civic Center - části města, kde je soustředěno množství veřejných budov, jako jsou divadla a muzea, sídlo baletu a filharmonie, ale především majestátní mramorová radnice. Navštívíme největší čínskou čtvrť mimo Asii a nejstarší v Severní Americe, kde se díky všudypřítomným nápisům, neonům, obchodům a restauracím na chvíli "přeneseme" na druhou stranu Pacifiku. V tento den si prohlédneme centrálně umístěné náměstí Union Square a svezeme se proslulou lanovkou, která snadno zdolává strmé kopce města. Poté přejedeme přes slavné Silicon Valley do oblasti kolem města Salinas, kde přenocujeme. (Trasa cca 200 km)


Den 4
Po snídani a vystěhování přejezd do Monterey - v mexických dobách hlavního města Kalifornie a dnes módního města, známého svými krásnými budovami a ulicí lemovanou knihami - Cannery Row. Pro zájemce plavba lodí, během níž si můžete prohlédnout kalifornské kosatky a lachtany v jejich přirozeném prostředí (za příplatek). Poté pojedeme po slavné soukromé silnici 17 Mile Drive - tato trasa se nachází podél majestátního nábřeží, uprostřed golfových hřišť a impozantních sídel - zastavíme se na fotografování a projedeme kolem nejslavnějšího hřiště na Pebble Beach, které založila rodina Samuela Walruse. Návštěva pobřeží střední Kalifornie by nebyla úplná bez návštěvy městečka Carmel-by-the-Sea - mekky umělců a nakupujících, plné půvabných komorních budov a exkluzivních hotelů, jehož čestným starostou je Clint Eastwood. Projděte se po majestátní Ocean Avenue a na široké písečné pláži se nechte unášet mořským vánkem. Odpoledne se přesuňte do oblasti San Luis Obispo, kde přenocujete. (Trasa cca 290 km)


Den 5
Po snídani se vydáme po úseku slavné kalifornské "jedničky" na prohlídku nejextravagantnějšího kalifornského sídla - Hearstova hradu. Zámek, který se tyčí vysoko na kopci, je oslnivým pomníkem marnivosti svého majitele - tiskového magnáta Williama R. Hearsta. Významná kalifornská architektka Julia Morganová navrhla hlavní budovu - Casa Grande - na půdorysu španělské katedrály a v pozdějších letech vyšla vstříc každému Hearstovu rozmaru, umně přistavěla další pavilony a vyzdobila sídlo "kořistí" z jeho legendárních evropských cest. Panství zdobí bujné zahrady, jejichž krásu umocňují šumivé bazény a fontány, sochy ze starověkého Řecka, maurského Španělska nebo prvky středověkých klášterů. Odpoledne strávíte odpočinkem v městečku Pismo Beach, které láká na krásné pláže, procházkové molo a fenomenální restaurace. Vraťte se do hotelu a přenocujte. (Trasa cca 180 km)


Den 6
Po snídani a vystěhování přejedeme do srdce Americké riviéry, města Santa Barbara. Už jeho název vyvolává představu palmových pláží, nádherných domů a elegantní architektury v andaluském stylu a jeho obyvatelé, "vklínění" mezi sluncem zalité pobřeží a zelené pásmo pohoří Santa Ynez, se starají o to, aby jejich město bylo synonymem krásy. Zastavíme se u misie svaté Barbory - místa, které dalo městu vzniknout - a poté vyjedeme k budově okresního soudu v Santa Barbaře - architektonickému skvostu města, který ohromuje nejen svou bohatou formou, ale také krásným výhledem na město z hodinové věže. (Upozorňujeme, že budova je aktivní veřejnou institucí a její přístupnost veřejnosti může být omezena.) Prohlédneme si El Presidio, oblíbenou památku založenou Španěly jako opevněná vojenská osada, a najdeme si také čas na kávu na promenádě State Street, zastavěné elegantními bílými měšťanskými domy. Dalším bodem programu bude Malibu, známé jako domov mnoha celebrit. Město je kombinací surfařské kultury a elegantního životního stylu. Navštívíme také Santa Monicu, oblíbené přímořské letovisko místních obyvatel, známé svou bezstarostnou atmosférou a rozlehlou pláží. Projdeme se podél mola, které je zároveň konečnou stanicí nejslavnější silnice světa - Route 66. Podíváme se také do parku Palisades, který se nachází na pacifickém srázu, a milovníci nakupování se budou moci vyřádit na hlavní městské promenádě - 3rd Str. Přejezd do hotelu v metropoli Los Angeles na přenocování. (Trasa cca 320 km)


Den 7
Po snídani zahájíme prohlídku Los Angeles, ohromujícího velkoměsta, svůdného filmovými příběhy, oplývajícího bohatstvím, rozkošného leskem a zároveň šokujícího sociální nerovností. Naše dobrodružství s největším městem Západu zahájíme pohledem zpod Griffithovy observatoře, poté se projdeme skutečným souhvězdím pěticípých hvězd táhnoucím se podél Hollywood Boulevard a zastavíme se v jeho epicentru - v místě předávání Oscarů. Projedeme Sunset Boulevardem, jednou z nejikoničtějších dopravních tepen ve Spojených státech, která dříve představovala okouzlující životní styl Hollywoodu a byla kulisou mnoha slavných filmů, včetně samozřejmé klasiky "Sunset Boulevard". Navštívíme The Grove, nákupní a restaurační centrum pod širým nebem, které funguje již od 30. let 20. století, a dojedeme na světoznámou Rodeo Drive - kvintesenci nákupního šílenství, které je spojeno především s Julií Roberts a filmem Pretty Woman. Den zakončíme na Venice Beach, nádherné, široké městské pláži, jejíž největší atrakcí jsou však samotní lidé: pouliční umělci, kteří mísí hudbu s akrobacií, posedle vášniví návštěvníci posilovny cvičící na Muscle Beach nebo skateboardisté, kteří jako by popírali fyzikální zákony. Vraťte se do hotelu a přenocujte. (Trasa cca 100 km)


Den 8
Po snídani se vydáme na mořské dobrodružství směřující do "skrytého ráje Kalifornie", na ostrov Catalina. Toto místo zůstává jedním z nejkrásnějších a nejluxusnějších na západě USA, i když se zde najde spousta překvapení, jako například stádo bizonů přivezené kdysi dávno kvůli filmu. Ostrov vybízí k odpočinku a neuspěchanému poznávání zajímavé historie a architektury. Přijedeme do pěkného, zastavěného městečka Avalon, které připomíná středomořské letovisko. Budeme obdivovat jeho polohu v zátoce ve tvaru amfiteátru, projdeme se a dorazíme ke slavnému kasinu Catalina Island, které bylo otevřeno v roce 1929. Navštívíme Wrigley Memorial and Botanic Garden, která se nachází v kaňonu a představuje endemické druhy kalifornských rostlin kaskádovitě se rozkládající na 15 hektarech, a také si dopřejeme procházky po nábřeží. Odpoledne návrat na pevninu a čas na nákupní šílenství v outletech města Long Beach. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 100 km)


Den 9
Po snídani a vystěhování pojedeme do centra Los Angeles, kde si prohlédneme velkolepé kulturní památky, jako je dům filharmonie, Walt Disney Hall a The Broad Museum of Contemporary Art. Podíváme se na náměstí Pershing Square, projedeme obchodní čtvrtí Jewelry District a ulicí Broadway, kde byla svého času největší koncentrace kin na světě. Zastavíme se v intimním starém městě a navštívíme Čínskou čtvrť, jednu z největších čtvrtí svého druhu v Severní Americe. V závislosti na čase odletu přejezd na letiště nebo návštěva outletového centra. Pasové odbavení, odlet do Polska.


Den 10
Přílet do Varšavy.


Poznámky k programu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Popisy fakultativních výletů zahrnutých v nabídce mají pouze informativní charakter a nepředstavují obchodní nabídku. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam dostupných fakultativních výletů s jejich aktuálními cenami je k dispozici u našich rezidentů.  •  
  • Pilot neprovádí prohlídky muzejních objektů s průvodcem.
     
  • Pořadí realizace bodů programu se může změnit nebo zrušit.  •  
  • Elektrické kontaktní adaptéry nejsou nutné.  •  
  • .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

META Description

San Francisco - most Golden Gate a Alcatraz - největší čínská čtvrť v Severní Americe - 17 Mile Drive - Silicon Valley - Santa Barbara, Malibu a Santa Monica - Venice Beach - skrytý ráj Kalifornie - ostrov Catalina - možný přímý let.

Víza

Čeští občané musí mít při vstupu do Spojených států amerických platnou ESTA nebo vízum 

Podrobnosti naleznete na stránkách: https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/
- Česká republika patří mezi 36 zemí jež mají bezvízový styk se Spojenými státy.
- Pro občany České republiky není povinností mít vstupní vízum do Spojených států amerických, musí však vlastnit platný biometrický pas (české úřady vydávají biometrické pasy od září 2006).
- Občané České republiky, jež chtějí vstoupit na území Spojených států za účelem obchodní cesty nebo turistiky na méně než 90 dní, mohou cestovat do Spojených států bez víz v rámci bezvízového programu (Visa Waiver Program).
Cestující do Spojených států v rámci bezvízového programu jsou povinni mít odsouhlasenou elektronickou cestovní registraci ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) před tím než nastoupí do dopravního prostředku (letadlem nebo lodí) k cestě do Spojených států.
- Oficiální informace o elektronické cestovní registraci ESTA najdete na stránce ESTA https://esta.cbp.dhs.gov/, na které žádost ESTA vyplňujete. K usnadnění procesu autorizace doporučuje americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost registrovat se v systému nejpozději 72 hodin před cestou. Nicméně žádosti mohou být v rámci bezvízového programu podány kdykoliv před cestou do Spojených států.
Stránku s odsouhlasenou registrací ESTA je nutné vytisknout a vzít s sebou v den odletu na letiště. Musíte mít zakoupenou zpáteční letenku prokazující, že opustíte Spojené státy během 90 dnů. 
- Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data ukončení zájezdu.

Poznámka!

-

ESTA nezaručuje získání povolení ke vstupu do USA. O vydání povolení k překročení hranic USA rozhoduje imigrační inspektor na hraničním přechodu;

-

I když občan České republiky dříve bez problémů vstoupil na území Spojených států, přestože v USA dříve překročil povolenou délku pobytu, neznamená to, že mu bude umožněn návrat. Se zdokonalováním a rozšiřováním databází používaných při vstupní kontrole se zvyšuje pravděpodobnost, že imigrační úředník odhalí předchozí porušení předpisů;

 

- zveřejnění informací o předchozím překročení délky pobytu se považuje za úmyslné uvedení nepravdivých údajů a vede k doživotnímu zamítnutí žádosti o vízum;

Kdo nemůže požádat o povolení ESTA?

-

osoba, kterým bylo v minulosti zamítnuto udělení víza nebo které "měly problémy, které by mohly ovlivnit nárok na vízum, jako je soudní odsouzení nebo porušení imigračního zákona USA."

-

Z programu bezvízového styku jsou rovněž vyloučeny osoby, které po 1. březnu 2011 navštívily Severní Koreu, Írán, Irák, Libyi, Somálsko, Súdán, Sýrii, Jemen nebo Kubu.

Pokud neobdržíte povolení ESTA, můžete požádat o vízum na americkém velvyslanectví nebo konzulátu. Podrobnosti (náklady, způsob podání žádosti) najdete na adrese: https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/

Osoby, které jsou držiteli platného vstupního víza do USA, jsou od systému ESTA osvobozeny. Osoby, které jsou držiteli víza B1/B2, mohou na toto vízum legálně cestovat do USA až do posledního dne jeho platnosti - viz. "datum vypršení platnosti".

Právně můžete požádat o vstup i v poslední den platnosti víza, ale o tom, na jak dlouho bude dané osobě povolen pobyt, rozhoduje úředník na hranicích, a to má přednost před datem vypršení platnosti samotného víza.

Doba vyřízení ESTY imigračním úřadem Spojených států amerických není totožná. Upozorňujeme, že cestovní kancelář Rainbow Tours S.A. nenese odpovědnost za případné zpoždění při vyřizování žádosti o ESTA ze strany Imigrační služby USA nebo za odmítnutí vydání ESTA, které vzniklo z důvodů mimo kontrolu cestovní kanceláře Rainbow Tours S.A..

 

.

Víza - informace pro prodejce

Čeští občané musí mít při vstupu do Spojených států amerických platnou ESTA nebo vízum 

Požadované doklady:

Vyplněná a potvrzená žádost o vízum v systému Travella

na 7 pracovních dnů před odletem, vyplňte prosím žádost v Travelli ihned po rezervaci.

Pokyny pro vyplnění vízového panelu:

- přejděte do editace rezervace a klikněte na tlačítko "otevřít žádost o vízum"

- vyplňte všechna pole v žádosti

Žádost lze až do jejího potvrzení libovolně mnohokrát upravovat. Po potvrzení již není možné žádost upravovat a jakékoliv změny/opravy znamenají nutnost opětovné návštěvy a zaplacení nového víza.

Poznámka!

- žádosti o e-víza by neměly obsahovat české znaky 

- pokud některé pole v elektronické žádosti není třeba vyplňovat, uvedeme: "-" nebo "n/a" nebo "nepoužije se".

POZNÁMKA

-

ESTA nezaručuje získání povolení ke vstupu do USA. O vydání povolení k překročení hranic USA rozhoduje imigrační inspektor na hraničním přechodu;

-

I když občan Česke republiky dříve vstoupil do Spojených států bez problémů, přestože v USA dříve překročil dobu pobytu, neznamená to, že mu bude povolen návrat. Se zdokonalováním a rozšiřováním databází používaných při vstupní kontrole se zvyšuje pravděpodobnost, že imigrační úředník odhalí předchozí porušení předpisů;

 

-

zveřejnění informace o předchozím překročení délky pobytu se považuje za úmyslné uvedení nepravdivých údajů a vede k doživotnímu zamítnutí žádosti o vízum;

Kdo nemůže požádat o povolení ESTA?

-

osoba, kterým bylo v minulosti zamítnuto udělení víza nebo které "měly problémy, které by mohly ovlivnit nárok na vízum, jako je soudní odsouzení nebo porušení imigračního zákona USA."

-

Z programu bezvízového styku jsou rovněž vyloučeny osoby, které po 1. březnu 2011 navštívily Severní Koreu, Írán, Irák, Libyi, Somálsko, Súdán, Sýrii, Jemen nebo Kubu. 

Pokud neobdržíte povolení ESTA, můžete požádat o vízum na americkém velvyslanectví nebo konzulátu. Podrobnosti (náklady, způsob podání žádosti) najdete na adrese: https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/

Osoby, které jsou držiteli platného vstupního víza do USA, jsou od systému ESTA osvobozeny. Osoby, které jsou držiteli víza B1/B2, mohou na toto vízum legálně cestovat do USA až do posledního dne jeho platnosti - viz. "datum vypršení platnosti".

Právně lze požádat o vstup i v poslední den platnosti víza, ale o tom, na jak dlouho bude dané osobě povolen pobyt, rozhoduje úředník na hranicích, a to má přednost před datem vypršení platnosti samotného víza.

Doba vyřízení ESTY imigračním úřadem Spojených států amerických není totožná. Upozorňujeme, že cestovní kancelář Rainbow Tours S.A. nenese odpovědnost za případné zpoždění při vyřizování žádosti o ESTA ze strany Imigrační služby USA nebo za odmítnutí vydání ESTA, které vzniklo z důvodů mimo kontrolu cestovní kanceláře Rainbow Tours S.A..

 

 

 

Hotel

Ubytování

Hotely ***, případně penziony/motely *** podle kategorizace Rainbow podle průměrného standardu (v USA neexistuje oficiální kategorizace zařízení); obvykle se nacházejí mimo centra měst - (10 započatých hotelových nocí): Bakersfield - 2, Salinas - 1, San Luis Obispo - 2, Los Angeles - 3).

Catering

Americká snídaně: skládá se především ze sladkých výrobků - sladkých rohlíků, muffinů, toastového chleba, kukuřičných lupínků, ovoce. Někdy jsou k dispozici "hash browns". - Bramboráky nebo horké brambory. Zelenina, sýr nebo studené maso se objevují jen zřídka.

.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč