Elba Castillo San Jorge & Antigua Obrázek0
Elba Castillo San Jorge & Antigua Obrázek1
Elba Castillo San Jorge & Antigua Obrázek2
Elba Castillo San Jorge & Antigua Obrázek3
Elba Castillo San Jorge & Antigua Obrázek4
Elba Castillo San Jorge & Antigua Obrázek5
Elba Castillo San Jorge & Antigua Obrázek6
Elba Castillo San Jorge & Antigua Obrázek7
Elba Castillo San Jorge & Antigua Obrázek8
Elba Castillo San Jorge & Antigua Obrázek9
Elba Castillo San Jorge & Antigua Obrázek10
Elba Castillo San Jorge & Antigua Obrázek11
Elba Castillo San Jorge & Antigua Obrázek12

Elba Castillo San Jorge & Antigua

Španělsko - Fuerteventura - Caleta de Fuste
Pobytový
S výhledem na moře
Apartmán s oddělenou ložnicí
Wi-Fi
Blízko letiště, krátký transfer
Bazén se sladkou vodou
Mezinárodní animace
Studio
Rodinný pokoj
Rodinný
Doporučujeme
Bezén

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází na malém útesu přímo na břehu oceánu. Do centra vesnice je to přibližně 500 m. V centru široký výběr barů a restaurací a obchodů. Na písečnou pláž El Castillo (mírný svah k vodě) cca 5-10 minut chůze. Na letiště cca 7 km. K autobusové zastávce cca 800 m - místní doprava do Puerto del Rosario a Morro Jable. Komplex se skládá ze 2 částí: Castillo San Jorge a Castillo Antigua.

DŮLEŽITÉ

Z důvodu rekonstrukce bude v období od 6.5. - 17.6.2024 uzavřen jeden z bazénů v hotelu Castillo San Jorge & Antigua.

Pláž

Na písečnou pláž El Castillo (pozvolný sestup do vody) cca 500 m. Lehátka a slunečníky na pláži za poplatek (cca  8 Eur/komplet).

.

K dispozici pro hosty

Recepce, hlavní restaurace (v budově Castillo Antigua) snack-bar - a la carte, bar Ingles, bar Palapa u bazénů, sluneční terasy s lehátky a slunečníky zdarma, 2 bazény nepravidelného tvaru (sladká voda, jeden z bazénů v zimě vyhřívaný), 2 brouzdaliště pro děti, dětské hřiště, miniklub (5-12 let), supermarket, butik, konferenční místnost, hlídání dětí (na vyžádání před příjezdem), prádelna, půjčovna aut. Internetové pracovní stanice za poplatek (cca 1,5 €/15 min), wi-fi k dispozici v hotelové hale za poplatek (3 €/hod). Hotel je vhodný pro osoby se zdravotním postižením. Na pláži slunečníky a lehátka za poplatek cca 10 EUR/osoba/den, hotel neposkytuje plážové osušky. Po Caleta de Fuste jezdí několikrát denně kyvadlová doprava - pro klienty hotelů na Elbě zdarma.

.

Internet

V celém objektu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Catering

All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu v hlavní restauraci; občerstvení ve snack baru (10.00-18.00); místní alkoholické a nealkoholické nápoje (do 10.00-23.00) v určených hotelových barech.

.

Sportovní a animační program

Hotel nabízí denní a večerní animační programy pro dospělé i děti. Za poplatek: kulečník, herna, tenis, vodní sporty na pláži.

Webové stránky Místní kategorie

***

Podle našeho názoru

Dobře udržovaný a skvěle umístěný objekt. Pohodlná studia a byty, ochotný personál a dobré jídlo činí toto ubytování hodným doporučení. Navíc za opravdu příznivou cenu.

.

Umiestnenie

Hotel sa nachádza na malom útese, priamo na pobreží oceánu. Do centra dediny je to přibližně 500 m. V centru široký výběr barov a restaurací a obchodů. Na piesočnatú pláž El Castillo (mierny svah k vode) cca 5-10 minút chôdze. Na letisko cca 7 km. K autobusovej zastávke cca 800 m - miestna doprava do Puerto del Rosario a Morro Jable. Komplex sa skladá z 2 častí: Castillo San Jorge a Castillo Antigua.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel poskytuje denní a večerní animace pro dospělé a děti. Za poplatok: biliard, herňa, tenis, vodné športy na pláži.

.
Stravovanie

All Inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu v hlavní restauraácii; občerstvenie v snack bare (10.00-18.00); miestne alkoholické a nealkoholické nápoje (do 10.00-23.00) v hotelových baroch.

.
Miestna kategória

***

K dispozícii pre hostí

Recepce, hlavní restauraácia (v budově Castillo Antigua) snack-bar - a la carte, Ingles bar, Palapa bar pri bazénoch, slnečné terasy s ležadlami a slnečníkmi zdarma, 2 bazény nepravidelného tvaru (sladká voda, one of bases in zime vyhrievaný), 2 detské bazény, detské ihrisko, miniklub (5-12 rokov), supermarket, boutique, konferenčná miestnosť, opatrovateľka detí (na požiadanie pred príchodom), práčovňa, požičovňa áut. Internetové pracovní stanice za poplatok (cca 1,5/15 min.), wi-fi připojení v hotelové hale za poplatok (3 €/hod.). Hotel je vhodný pro zdravotně postižené osoby. Na pláži slnečníky a ležadlá za poplatok cca 10 €/osoba/den, hotel neposkytuje plážové osušky. Po Caleta de Fuste premáva niekoľkokrát denne kyvadlová doprava - pre klientov hotelov na Elbe je bezplatná.

.
Podľa nášho názoru

Dobře udržiavané a výbky umiestnené zařízení. Díky pohodlným štúdiím a apartmánům, ochotnému personálu a dobrému jedlu je toto ubytování hodně doporučení. Navíc za opravdu rozumnou cenu.

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 6, 7, 8, 13, 14 nebo 15 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje. 


Název zájezdu v polském jazyce: Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.


Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště (přesné hodiny srazu uvede delegát Rainbow na místě). Návrat do Polska.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

FUERTEVENTURA - základní informace

Měna
EUR - Euro. Lze platit platebními kartami a vybírat z bankomatů. 

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů a pro číšníky v restauracích. Stává se, že spropitné je připočteno k účtu.

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat na Kanárské ostrovy na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Čas
- 1 hodina oproti času v ČR.

Orientační ceny
Kanárské ostrovy jsou bezcelní zónou a je zde možné levněji nakoupit mnoho produktů (např. kosmetiku, alkohol a elektronická zařízení). Obecně platí, že ceny oblíbeného zboží jsou přiměřené, například oběd v restauraci od 10 EUR, 1 l vody - 1-1,5 EUR, pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 2 EUR, autobusové jízdenky v závislosti na trase od 0,7 EUR do 5 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční docela drahé. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Odlety z: Varšavy, Katovic a Poznaně. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Fuerteventura
Tento Kanárský ostrov velmi rychle rozvíjí turistickou infrastrukturu. Po Tererife druhý největší ostrov je téměř neobydlený, na 1 660 km² žije méně než 100 000 lidí. Ostrov je rájem pro milovníky pláží, surfingu, windsurfingu a kitesurfingu. Zdejší klima je pro tyto sporty přímo ideální a na Playa de Sotavento de Jandia se každoročně odehrává mistrovství světa. 

Corralejo
Oblast na severní části ostrova je kombinací turistického letoviska a malé španělské vesničky. Odtud je nejblíže na sousední Lanzarote (trajektem jen 30 minut) a na známé pobřežní duny. Město nabízí mnoho turistických atrakcí a jeho stará část má okouzlující atmosféru. 

Caleta de Fuste
Nejmladší malé ostrovní letovisko v blízkosti letiště. Vyznavači nočního života zde naleznou bary a milovníci kanárské kuchyně restaurace s nabídkou místních jídel. Zdejší široká zálivová pláž je ideální pro odpočinek.   

Costa Calma
Letovisko postavené na začátku několikakilometrové pláže, která je sama o sobě ideální atrakcí pro ty, kdo si chtějí vychutnat odpočinek na slunci nebo pro milovníky windsurfingu a kitesurfingu. Obchody, restaurace a bary zajišťují večerní zábavu. 

Jandia
Na nejjižnější části ostrova se nachází jedno z nejpopulárnějších letovisek na ostrově. Krásné dlouhé pláže s bílým pískem a nemalé množství hotelů jsou důvodem rychlého vývoje oblasti. Vznikají tu nové obchody, kavárny a restaurace, takže o zábavu zde není nouze. 

Majanicho
Malá rybářská vesnice ležící na severu Fuerteventury s divokou pláží. Toto místo je ideální pro všechny, kteří hledají klidnou dovolenou a odpočinek daleko od hluku velkých letovisek.
 
Nudismus na plážích Fuerteventury
Nudismus je na ostrově velmi populární a na každé pláží lze potkat jeho nadšence. 

Výlety v okolí

Fakultativní výlety a atrakce

Cofete Adventure
Výlet panoramatickým terénním autobusem na jih ostrova - divoký poloostrov Jandia a pláž Cofeta. Program zahrnuje zastávky na vyhlídkových místech a slavnou divokou pláž Cofete, historie záhadné vily Gustava Wintere, majáku Punto de Jandia. Oběd v ceně.

 

Gran Tour Fuerteventura
Celodenní okružní výlet po ostrově plný nezapomenutelných zážitků! Navštívíme rybářskou vesnici Ajuy se slavnou černou sopečnou pláží a jeskyněmi. Přejezd půvabným městem Pajara, vyhlídková místa Las Penitas a ostrovy Ayoze a Guize dávných králů; historická kanárská vesnice Betancuria (první hlavní město ostrova), ochutnávka chutí ostrova na kozí farmě a návštěva továrny na kosmetiku z aloe vera, zastávka v několik kilometrů dlouhém parku Corralejo Dunes. Cena výletu zahrnuje: služby polského průvodce, dopravu autokarem a oběd v podobě tapas s nápoji.

 

Lanzarote  
Celodenní výlet na nejvíce fascinující sopečný ostrov z celého kanárského souostroví. Nejdřív navštívíme Národní park Timanfaya - oblast velkých sopečných erupcí z 18. století, která zahrnuje ¼ celého ostrova. Přejedeme autokarem známou, 14 km dlouhou sopečnou trasou, která vede po ztuhlé lávě. Zúčastníme se tří ukázek geotermální činnosti a zjistíme, jak horká je láva. V oblasti La Geria nás čeká ochutnávka slavných vulkanických vín z Lanzarote. Přejedeme Údolím tisíce palem a zastavíme na vyhlídkovém místě. Na typický kanárský oběd se vydáme do restaurace postavené hned vedle jednoho z děl Césara Manriqueho - právě tomuto umělci vděčí ostrov za svou prosperitu. Následně navštívíme Jameos del Agua, neboli lávovou jeskyni vytvořenou v sopečném tunelu místním umělcem - Césarem Manriquem - překvapivé místo ideální k odpočinku. Výlet s polským průvodcem. Cena výletu zahrnuje: oběd s nápoji (voda, víno, dezert), vstupenky do turistických míst, dopravu autobusem, plavbu trajektem z přístavu Corralejo (cca 30 minut). 

 

Kouzelný katamarán
Půldenní plavba katamaránem z přístavu Morro Jable, plavba podél poloostrova Jandia. Cena zahrnuje občerstvení a nápoje na palubě.


 
Oasis Park Fuerteventura 

Obrovská zoo s atrakcemi pro malé i velké. Cena vstupenky zahrnuje celodenní pobyt v parku, 4 zvířecí představení: lachtani, ptáci, papoušci, obojživelníci a plazi a návštěva největší kaktusové zahrady v Evropě. Každý den odjíždí z hotelu bezplatný autobus do parku.

 

Paradise Goleta
Půldenní plavba lodí z přístavu Morro Jable, plavba podél poloostrova Jandia. Cena zahrnuje občerstvení a nápoje na palubě.
 

Pedro Sartana
Půldenní plavba na pirátské lodi z přístavu Morro Jable, plavba podél poloostrova Jandia. Na palubě mnoho atrakcí, her a aktivit pro děti. Cena zahrnuje oběd a nápoje.

 

Tajemná Cofete
Půldenní výlet na divoký poloostrov Jandia a pláž Cofeta. Na trase malebné vyhlídky, úžasná pláž Cofete (volný čas na opalování a/nebo procházku), historie tajemné vily Gustava Wintera, návštěva malé místní vesnice Cofete, vyhlídkové místo na pláž Sotavento.

 

Pro aktivní

Ráj pro surfaře a kite/wind surfaře
Fuerteventura zvaná Havají Evropy, je známá díky fantastickým podmínkám k provozování právě těchto vodních sportů. Nejlepší místa pro surfaře se nachází v Corralejo, El Cotillo a La Pared. Milovníci kitesurfingu a windsurfing najdou své místo na pláži Sotavento, na které se koná každým rokem Mistrovství světa v kitesurfingu a windsurfingu.

Trekking
Měsíční krajiny, údolí a soutěsky, půvabné kanárské vesnice, pobřežní stezky - Fuerteventura překvapuje velkým počtem různě obtížných tras. Doporučujeme se vydat na nejvyšší vrchol Fuerteventury - Pico de la Zarza, ze kterého lze vidět jak západní, tak východní pobřeží oceánu.

Příroda

Duny v Corralejo
Ohromující písečné duny přecházející v široké a dlouhé pláže tvoří Přírodní park Las Dunas a jednu z vizitek Fuerteventury.

Pláž Sotavento
Pláž Sotavento je považována za nejkrásnější pláž na ostrově Fuerteventura - více než 9 km dlouhá, s jemným pískem a mělkými lagunami, to vše vytváří malebnou a velmi fotogenickou scenérii. Mělké, bezpečné zátoky ocení rodiny s dětmi a milovníci windsurfingu a kitesurfingu.

Aloe Vera Finca 
Během návštěvy plantáže Aloe Vera uvidíme odrůdu Barbadensis Miller, jejíž zklidňující vlastnosti jsou známy již po tisíce let. Kosmetika z Aloe Vera je jedním z nejznámějších vývozních produktů ostrova.

Relax

Corralejo
Corralejo je určitě nejzábavnějším městem ostrova. Stojí za to zajít na živý koncert do Rock Cafe nebo si jít zatančit do Waikiki nebo Kiwi. Gofio zmrzlina je nepochybně vizitkou ostrova - lze jí ochutnat v malé kavárně Secreto del Sur. Blízkost dun, neboli největšího pískoviště ostrova umožňuje spojit odpočinek a opalování s provozováním sportů - surfingu, windsurfingu nebo kitesurfingu.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam dostupných fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Sezónnost

Na Kanárských ostrovech trvá hlavní turistická sezóna obvykle po celý rok. Výjimkou je sezónnost vytápění hotelových bazénů, která je pouze v zimě, zhruba od 1/11 do 31/03.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč